آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadpashaei - 30-11-2014

(30-11-2014, 09:46 AM)'persevere' نوشته:
من از دانشگاه مقصد پرسیدم، برا مدرک لیسانسم حدودا 700 هزار تومان و برا مدرک فوق هم حدود 7 میلیون میشه. (ورودی 84 لیسانس و 89 فوق). نمیدونم چجوری حساب میکنید 20 میلیون!

پست شما جوری نوشته شده که هرکسی فکر می کنه احتمالا شهریور 94 فارغ التحصیل میشین یا نهایتا شهریور 93 تمام کردین! الان قیمتها نجومی شده،مثلا ورودی 92 ارشد حدود 17 تا 20 میلیون. با این قیمتهایی که برای شما گرفته میشه اگر شرایط خوبی دارید می ارزه ولی حواستون باشه اگر بخواهید در ایران کاری کنید که بیمه بشید دیگه نمیتونید آزاد کنید چون بیکار نبودین بلکه باید با همون پولی که در میارین در این یکسال مدرکتون رو بخرید. البته بازم یکسال کار هزینه رو نصف خواهد کرد و خیلی به نفعتون میشه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - r0a0m0k - 30-11-2014

(30-11-2014, 11:40 AM)'ahmadpashaei' نوشته:
پست شما جوری نوشته شده که هرکسی فکر می کنه احتمالا شهریور 94 فارغ التحصیل میشین یا نهایتا شهریور 93 تمام کردین! الان قیمتها نجومی شده،مثلا ورودی 92 ارشد حدود 17 تا 20 میلیون. با این قیمتهایی که برای شما گرفته میشه اگر شرایط خوبی دارید می ارزه ولی حواستون باشه اگر بخواهید در ایران کاری کنید که بیمه بشید دیگه نمیتونید آزاد کنید چون بیکار نبودین بلکه باید با همون پولی که در میارین در این یکسال مدرکتون رو بخرید. البته بازم یکسال کار هزینه رو نصف خواهد کرد و خیلی به نفعتون میشه.

ببخشید در مورد این قضیه بیمه سوال واسم پیش اومد..من که پدرم کارمند هست و از طریق ادارشون منم بیمه هستم..خودم سره کار نمیرم..حالا بیمه ی اداره ی پدرم باعث میشه من نتونم مدرکمو از طریق عدم کاریابی در آینده ازاد کنم؟؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadpashaei - 30-11-2014

(30-11-2014, 12:00 PM)'r0a0m0k' نوشته:
ببخشید در مورد این قضیه بیمه سوال واسم پیش اومد..من که پدرم کارمند هست و از طریق ادارشون منم بیمه هستم..خودم سره کار نمیرم..حالا بیمه ی اداره ی پدرم باعث میشه من نتونم مدرکمو از طریق عدم کاریابی در آینده ازاد کنم؟؟

خواهش می کنم. نه عزیزم اون بیمه اشتغالی نیست. اون بیمه درمانی هست و ربطی به اشتغال نداره.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - hamsad - 01-12-2014

سلام
آیا اگر مشغول کار باشم و بیمه رد شود برایم، آیا از طریق کاریابی استان دیگری می توانم اقدام کنم برای آزاد سازی مدرک از طریق عدم کاریابی؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadpashaei - 01-12-2014

(01-12-2014, 01:47 AM)'hamsad' نوشته: سلام
آیا اگر مشغول کار باشم و بیمه رد شود برایم، آیا از طریق کاریابی استان دیگری می توانم اقدام کنم برای آزاد سازی مدرک از طریق عدم کاریابی؟

سلام. نخیر نمیشه، چون شما به عنوان بیمه شده دارای یک شماره بیمه 8 رقمی خواهید شد و تمام مشخصات شما در سامانه سراسری بیمه تامین اجتماعی ثبت شده و از هر شهر و حتی کامپیوتر متصل به اینترنتی هم با این راهنما در این سامانه قابل رویت هست. 

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - persevere - 01-12-2014

(30-11-2014, 11:40 AM)'ahmadpashaei' نوشته:

البته من از دانشگاه پرسیدم، اونا گفتن 21 ماه خدمت سربازی هم از قیمت مدرک کسر میشه یعنی سربازی رو هم جز تعهد خدمت حساب میکنن. البته نگفتن چقدر از قیمت رو با احتساب 21 ماه خدمت سربازی کم میکنن.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - محمد123 - 02-12-2014

سلام..
بنده کارهای لازم برای ازاد کردن مدرک را دارم انجام میدم..و همین روزا یک سال تموم میشه
(اتمام یک سال بعد از فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد و نیز 1 سال بعد از ثبت نام در اداره کاریابی)
سوال بنده این بود آیا به روش عدم کاریابی میشه هم مدرک لیسانس و هم ارشد را  ازاد کرد؟
با تشکر

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 02-12-2014

(02-12-2014, 07:38 PM)'محمد123' نوشته: سلام..
بنده کارهای لازم برای ازاد کردن مدرک را دارم انجام میدم..و همین روزا یک سال تموم میشه
(اتمام یک سال بعد از فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد و نیز 1 سال بعد از ثبت نام در اداره کاریابی)
سوال بنده این بود آیا به روش عدم کاریابی میشه هم مدرک لیسانس و هم ارشد را  ازاد کرد؟
با تشکر

بله ممکنه. منتها اول باید مدرک لیسانس رو آزاد کنید بعدا برین سراغ ارشد یعنی نامه جدا باید براشون بگیرید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - naghmeh69 - 03-12-2014

سلام دوستان
من مدرک موقت ارشدم تازه اومده و الان هردوتای مدارک کارشناسی و ارشدم رو بردم کاریابی (شهرستان)و ثبتنام کردم و بهشون گفتم برای آزاد کردن مدرک میخوام و اونام مشکلی نداشتن و مسئولش  گفتن 6 ماه دیگه برم و نامشو بگیرم. باتوجه به اینکه 2 ماه از فارغ التحصیلی ارشد من میگذزه آیا واقعا اوکی میشه یا مسئول این اداره بخاطر اینکه اطلاعات کافی نداشت این حرفو زد؟ من شنیده بودم باسد 6 ماه از فراغت از تحصیل بگذزه.آیا اگر اشتباه کرده باشه من الان فقط برای مدرک ارشدم به مشکل میخورم یا کارشناسیمم درست نمیشه؟
خیلی ممنون از جواباتون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadpashaei - 04-12-2014

(03-12-2014, 10:40 PM)'naghmeh69' نوشته: سلام دوستان
من مدرک موقت ارشدم تازه اومده و الان هردوتای مدارک کارشناسی و ارشدم رو بردم کاریابی (شهرستان)و ثبتنام کردم و بهشون گفتم برای آزاد کردن مدرک میخوام و اونام مشکلی نداشتن و مسئولش  گفتن 6 ماه دیگه برم و نامشو بگیرم. باتوجه به اینکه 2 ماه از فارغ التحصیلی ارشد من میگذزه آیا واقعا اوکی میشه یا مسئول این اداره بخاطر اینکه اطلاعات کافی نداشت این حرفو زد؟ من شنیده بودم باسد 6 ماه از فراغت از تحصیل بگذزه.آیا اگر اشتباه کرده باشه من الان فقط برای مدرک ارشدم به مشکل میخورم یا کارشناسیمم درست نمیشه؟
خیلی ممنون از جواباتون

سلام. خوش آمدین
ببینید یک فارغ التحصیل همیشه میتونه بره در کاریابی ثبت نام کنه و این 6 ماه اجباری نیست. شما احتمالا قبلا مدرک موقت لیسانس رو گرفتین و بیش از 6 ماه از صدورش گذشته. حالا میتونید با این ثبت نام 6 ماه دیگه صبر کنید تا لیسانستون ازاد بشه. بعدش دوباره منتظر می مونید تا از صدور مدرک موقت ارشدم یکسال بگذره تا بعدش دوباره نامه بگیرید برای دانشگاه ارشد و دانشنامه رو میتونید بگیرید