آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - m2000 - 21-11-2014

نقل قول:'ahmadpashaei' pid='71636' dateline='1416554325' 
اگر فارغ التحصیل شدین فوری برید سربازی،چرا مرداد سال بعد؟!!!!! تا سربازی نرید کاریابی و آزاد کردن مدرک معنی نمیده.

ممنون از جوابتون
من الان دارم پروژه کسر خدمت انجام میدم. برای این میگم مرداد Smile  می خوام اول تا قانونش هست یه کسر خدمت اساسی بگیرم بعدش برم خدمت یاران پادگانی Smile

بازم از جواب سریعتون تشکر می کنم Smile

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - persevere - 29-11-2014

سلام
من شهریور 91 از ارشد فارغ التحصیل شدم و الان هم سربازیم بعد از 21 ماه تموم شده (اول آذر 93). آیا الان میتونم برای آزاد کردن مدرک با عدم کاریابی اقدام کنم یا اینکه نیاز دارم تا یک سال از مدت خدمت سربازیم بگذره؟

ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Andre - 29-11-2014

متأسفانه شرایط آزاد سازی خدمت و کلیه مراجل دیگه تحصیل در ایران برای آقایان بسیار سخت تر است. تا اونجایی که من اطلاع دارم باید یکسال از تاریخ صدور کارت پایان خدمتون بگذره یعنی آذر که تموم کنید و مثلاً تا دی ماه کارت بگیرید میشه یکسال بعد از این. امیدوارم که با صبر این مرحله رو پشت سر بگذراید و مآیوس نشوید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - persevere - 29-11-2014

(29-11-2014, 01:10 PM)'Andre' نوشته:
متأسفانه شرایط آزاد سازی خدمت و کلیه مراجل دیگه تحصیل در ایران برای آقایان بسیار سخت تر است. تا اونجایی که من اطلاع دارم باید یکسال از تاریخ صدور کارت پایان خدمتون بگذره یعنی آذر که تموم کنید و مثلاً تا دی ماه کارت بگیرید میشه یکسال بعد از این. امیدوارم که با صبر این مرحله رو پشت سر بگذراید و مآیوس نشوید.

ممنون از راهنمایی شما، تو وبسایت وزارت علوم یک بخشنامه برا همین مورد بود که البته یک مقدار گنگ هست، قسمتی از اون میگه:
"نکته مهم در هنگام بررسی لغو تعهدات خدمت آقایان در صورتیکه یکسال تمام از تاریخ روز ماه و سال فراغت از تحصیل برای افرادی که قبل از تحصیل خدمت وظیفه عمومی انجام داده اند و یا دارای کارت معافیت بوده اند و همچنین برای افرادی که پس از پایان تحصیلات خدمت ننموده اند و یکسال از تاریخ روز و ماه و سال کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت از خدمت گذشته باشد."
بند بعدی:
"پس از فراغت از تحصیل و انجام پایان خدمت وظیفه عمومی و یا تاریخ صدور کارت معافی از مدت یکسال فوق، 6 ماه در موقعیت کاریابی وزارت کار قرار گرفته باشد"
آیا این جملات به این معنی هست که هر شخصی که خدمت رو به پایان میرسونه در بهترین حالت ممکن یکسال  بعد از تاریخ اتمام خدمت سربازی میتونه مدرک رو آزاد کنه؟ یعنی اینکه 6 ماه بعد از پایان خدمت به اداره کاریابی مراجعه کنه و در 6 ماه دوم منتظر بمونه تا گواهی عدم کاریابی صادر بشه.
با این شرایط با پول آزاد کردن خیلی بیشتر می ارزه، تو یکسال هم میشه کار کرد و اون پول رو جبران کرد.
ممنون میشم اگه دوستان این جملات رو تفسیر کنن و نظر خودشونو بگن.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadpashaei - 29-11-2014

(29-11-2014, 08:54 PM)'persevere' نوشته:
ممنون از راهنمایی شما، تو وبسایت وزارت علوم یک بخشنامه برا همین مورد بود که البته یک مقدار گنگ هست، قسمتی از اون میگه:
"نکته مهم در هنگام بررسی لغو تعهدات خدمت آقایان در صورتیکه یکسال تمام از تاریخ روز ماه و سال فراغت از تحصیل برای افرادی که قبل از تحصیل خدمت وظیفه عمومی انجام داده اند و یا دارای کارت معافیت بوده اند و همچنین برای افرادی که پس از پایان تحصیلات خدمت ننموده اند و یکسال از تاریخ روز و ماه و سال کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت از خدمت گذشته باشد."
بند بعدی:
"پس از فراغت از تحصیل و انجام پایان خدمت وظیفه عمومی و یا تاریخ صدور کارت معافی از مدت یکسال فوق، 6 ماه در موقعیت کاریابی وزارت کار قرار گرفته باشد"
آیا این جملات به این معنی هست که هر شخصی که خدمت رو به پایان میرسونه در بهترین حالت ممکن یکسال  بعد از تاریخ اتمام خدمت سربازی میتونه مدرک رو آزاد کنه؟ یعنی اینکه 6 ماه بعد از پایان خدمت به اداره کاریابی مراجعه کنه و در 6 ماه دوم منتظر بمونه تا گواهی عدم کاریابی صادر بشه.
با این شرایط با پول آزاد کردن خیلی بیشتر می ارزه، تو یکسال هم میشه کار کرد و اون پول رو جبران کرد.
ممنون میشم اگه دوستان این جملات رو تفسیر کنن و نظر خودشونو بگن.
سلام. بله همینطوره و باید این یکسال طی بشه. کجا می خواید کار پیدا کنید که در یکسال بیست و چند میلیون حقوق بگیرین؟ حالا اگر از نظر مالی تمکن کامل دارید و نمرات زبان و دانشگاه های مقصد و مدارکتونم ردیفه و قول فول فاند دارید بله می ارزه،وگرنه آماده کردن اینها حداقل یکی دو سال طول می کشه. موفق باشید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - pepsinardiola - 30-11-2014

سلام. خسته نباشین. یه سوال دارم : من شهریور 94 لیسانسم تموم میشه و مهر 94 وارد مقطع ارشد میشم. کارت معافیت سربازی هم دارم. ینی از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارم. حالا یه سوال دارم : اگه فرض کنیم من شهریور 96 کارشناسی ارشدم تموم شه و فارغ التحصیل شم، 6 ماه بعدش باید برم کاریابی برای آزادسازی مدرک. یعنی میشه مثلاً اسفند 96. حالا میخوام ببینم مدارک لیسانس و ارشدم کی آزاد میشن؟ 6 ماه بعدش که میشه شهریور 97 یا نه، واسه کارشناسی و کارشناسی ارشد باید به ترتیب صبر کنیم؟ (ینی شهریور 97 کارشناسی آزاد شه و 6 ماه بعدش ینی اسفند 97 ارشد آزاد شه.) ممنون میشم اگه جواب سوالمو بدین Big Grin

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ermia_p - 30-11-2014

سلام ببخشید یه سوال واسم پیش اومده من لیسانس غیرانتفاعی دارم حدود 9ماه هستش فارغ التحصیل شدم میخوام ارشدمم سال 94 غیرانتفاعی بخونم ایا واسه من که غیرانتفاعی هستم ازاد کردن مدرک الزامی هستش یا فقط واسه دانشگاهای دولتی هستش راستی من مشکل سربازی ندارم چهار سال پیش کارت معافیت گرفتم
اگه لازم هستش به نظرتون الان برم کارهای ازاد سازی مدرک لیسانسمو بدم یا باید با ارشد انجامش بدم 
خواهشا کامل جواب بدین من اصلا این موضوع رو نمیدونستم 
با تشکر فراوان

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - pama - 30-11-2014

(30-11-2014, 02:38 AM)'ermia_p' نوشته: سلام ببخشید یه سوال واسم پیش اومده من لیسانس غیرانتفاعی دارم حدود 9ماه هستش فارغ التحصیل شدم میخوام ارشدمم سال 94 غیرانتفاعی بخونم ایا واسه من که غیرانتفاعی هستم ازاد کردن مدرک الزامی هستش یا فقط واسه دانشگاهای دولتی هستش راستی من مشکل سربازی ندارم چهار سال پیش کارت معافیت گرفتم
اگه لازم هستش به نظرتون الان برم کارهای ازاد سازی مدرک لیسانسمو بدم یا باید با ارشد انجامش بدم 
خواهشا کامل جواب بدین من اصلا این موضوع رو نمیدونستم 
با تشکر فراوان

سلام دوست من؛
دوست بزرگوارم، آزاد کردن مدرک شامل حال دوستانی میشه که از خدمات آموزشی رایگان استفاده کردند برای تحصیلشون، یعنی دوستانی که در مقطع روزانه ی دانشگاههای دولتی  درس خوندن، منتها دوستانی که تو دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی و یا تو دوره های شبانه و ... بودند، به دلیل اینکه حین تحصیل بابت استفاده از خدمات آموزشی شهریه پرداخت کردند، نتیجتا دِینی بابت استفاده ی رایگان از خدمات ندارند و مدرکشون آزاد هست و نیازی نیست که برای دریافت مدرکشون هزینه ای رو متقبل بشن و یا از طرقی مثل عدم کاریابی بخوان مدرکشون رو آزاد کنن.
موفق باشید Smile

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadpashaei - 30-11-2014

(30-11-2014, 01:07 AM)'pepsinardiola' نوشته: سلام. خسته نباشین. یه سوال دارم : من شهریور 94 لیسانسم تموم میشه و مهر 94 وارد مقطع ارشد میشم. کارت معافیت سربازی هم دارم. ینی از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارم. حالا یه سوال دارم : اگه فرض کنیم من شهریور 96 کارشناسی ارشدم تموم شه و فارغ التحصیل شم، 6 ماه بعدش باید برم کاریابی برای آزادسازی مدرک. یعنی میشه مثلاً اسفند 96. حالا میخوام ببینم مدارک لیسانس و ارشدم کی آزاد میشن؟ 6 ماه بعدش که میشه شهریور 97 یا نه، واسه کارشناسی و کارشناسی ارشد باید به ترتیب صبر کنیم؟ (ینی شهریور 97 کارشناسی آزاد شه و 6 ماه بعدش ینی اسفند 97 ارشد آزاد شه.) ممنون میشم اگه جواب سوالمو بدین Big Grin

سلام. به این سایت خوش اومدین
قبلا سوال شما چند بار پرسیده شده که بهتر بود صفحات قبل رو بخونید چون جدای جوابهای شما بعضا دوستان تجربیات ارزشمندی رو هم به استراک گذاشتن. سوال شما و جواب شما تا این پست ولی ترجیحا تا صفحه 8 رو بخونید.
موفق باشید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - persevere - 30-11-2014

(29-11-2014, 10:30 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام. بله همینطوره و باید این یکسال طی بشه. کجا می خواید کار پیدا کنید که در یکسال بیست و چند میلیون حقوق بگیرین؟ حالا اگر از نظر مالی تمکن کامل دارید و نمرات زبان و دانشگاه های مقصد و مدارکتونم ردیفه و قول فول فاند دارید بله می ارزه،وگرنه آماده کردن اینها حداقل یکی دو سال طول می کشه. موفق باشید

من از دانشگاه مقصد پرسیدم، برا مدرک لیسانسم حدودا 700 هزار تومان و برا مدرک فوق هم حدود 7 میلیون میشه. (ورودی 84 لیسانس و 89 فوق). نمیدونم چجوری حساب میکنید 20 میلیون!