آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - pama - 22-09-2014

درود دوستان بزرگوار؛
دوستان گرامی، در مورد بحث این تاپیک و سوء برداشتهای احتمالی لازم هست این نکته تذکر داده بشه که طبق قوانین وزارت علوم و همینطور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ اعلام نتيجه عدم كاريابي به دانشگاه محل تحصيل فارغ التحصيل بايستي حداقل پس از گذشت يك سال از تاريخ فارغ التحصيلي مندرج در گواهي موقت باشه. (از مدت يك سال، 6 ماه در موقعيت كاريابي  قرار گرفته باشد.)
به این معنی که الزاما نیازی نیست شما 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی برای کاریابی اقدام کنید، بلکه شما تو این فاصله ی 1 ساله از تاریخی که تو مدرک موقتتون میخوره، حتما باید 6 ماهش رو تو کاریابی بوده باشین.
برای اطلاعات بیشتر میتونید قانون وزارت کار رو در این مورد مطالعه بفرمائید، همینطور در فایل پیوست میتونید بخشنامه ی وزارت علوم رو در این خصوص ملاحظه بفرمائید.

پ.ن: پست اول تاپیک به روز شد.
موفق باشید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadpashaei - 22-09-2014

(18-09-2014, 11:14 AM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام. شما بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی کاریابی ثبت نام کردین که معمولا برای آزادسازی مدرک 6 ماه بعدش اینکارو می کنن ولی مهم نیست و شما برای کاریابی هر زمانی میتونید اقدام کنید ولی باید حتما 6 ماه هم منتظر کار باشید که جمعا میشه یک سال. شما 11 ماه از ثبت نامتون گذشته و احتمالا باید یک ماه صبر کنید آخه شاید بگن برای آزاد سازی مدرک باید از 6 ماه بعد از فارغ التحصیلیتون محسوب بشه. احتمالا حتی اگر دفتر کاریابی هم به اداره کار نامه بده خود اداره کار به دانشگاه نامه نمیده. چون مورد شما یکمی خاص شده به نظر من ارزششو داره یه تلاشی بکنید شاید زیاد گیر ندادن و الان اداره کار نامه دانشگاه رو زد![img]images/smilies/shy.gif[/img]

سلام. در فرایند آزادسازی مدرک همونطور که pama عزیز هم ذکر کردن و در قانونشم اومده باید از تاریخ فارغ التحصیلی یکسال بگذره و شمام به عنوان متقاضی کار حداقل 6 ماه از این زمان رو به شرط داشتن شرایط کار (برای پسران با کارت پایان خدمت) در دفاتر کاریابی ثبت نام کرده باشین. حالا چرا مرسوم شده 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی برن ثبت نام کنن؟ ج: چون قراره ما کار پیدا نکنیم. میشه از فردای فارغ التحصیلی ثبت نام کرد ولی آیا خوبه یک سال در لیست باشیم یا حداقل زمان اجباری/قانونی؟!  همه با وجودیکه سفارش می کنن می خواهیم مدرک آزاد کنیم ولی بازم مینیمم 6 ماه رو برای ثبت نام در نظر میگیرن تا ایمنی کار پیدا نکردن بالاتر بره. من هم پست قبلی خودمو نقل قول کردم تا یادآوری بشه که من مشاوره اشتباه نمیدم! اگر اونجا جواب ندادم به دلیل این بود که بحث دوطرفه خارج از موضوع تاپیک ایجاد نشه وگرنه منم اونچه گفتم این بود که باید حتما اون بازه یک ساله پر بشه و در طول این مدت یک بازه 6 ماهه ثبت نام برای کاریابی هم لحاظ شده باشه. 
با تشکر از pama عزیز که لینک مربوطه رو هم گذاشتن من ازشون که مدیر سایت هستن خواهش می کنم این توضیحات و لینک پست خودشون رو در اولین پست (start) اضافه کنن تا همیشه کاربران بتونن از جای مشخصی اطلاعات موثق لینک رو پیدا کنن. 

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - roshanak25 - 23-09-2014

دوستان کسی میدونه درصورت تدریس در دانشگاه آزاد، مشکلی در فرایند عدم کاریابی پیش میاد یا نه؟ دوستی قبلا گفته بودن: "اگه محل کار شما از دانشگاه برای تایید مدرکتون استعلام کرده باشه، اون نامه در خواست تاییدیه در پرونده شما، مانع آزادسازی مدرک شما به این شیوه میشه". کسی میدونه دانشگاه آزاد برا حق التدریسیها از دانشگاه محل تحصیلمون استعلام میکنه یا نه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadpashaei - 23-09-2014

(23-09-2014, 12:43 PM)'roshanak25' نوشته: دوستان کسی میدونه درصورت تدریس در دانشگاه آزاد، مشکلی در فرایند عدم کاریابی پیش میاد یا نه؟ دوستی قبلا گفته بودن: "اگه محل کار شما از دانشگاه برای تایید مدرکتون استعلام کرده باشه، اون نامه در خواست تاییدیه در پرونده شما، مانع آزادسازی مدرک شما به این شیوه میشه". کسی میدونه دانشگاه آزاد برا حق التدریسیها از دانشگاه محل تحصیلمون استعلام میکنه یا نه؟

نمیدونم استعلام می کنن همه یا نه ولی شنیدم استعلام کردن. چیز اصلی به گمونم این نیست! اینکه حق التدریسی ها معمولا بیمه هستن و سابقه اونها دقیقا به نام حق التدریسی مستند میشه مشکلساز میشه معمولا. باید دقیقتر جستجو کنید ببینید چجوری تدریس میکنن یا اگر خود شمایید که حتما میدونید[img]images/smilies/shy.gif[/img]

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mehdinoori - 25-09-2014

با سلام
من کارشناسی ارشد روزانه دانشگاه تهرانم. 3 ماه پیش دفاع کردم و گواهی موقتم در حال صدور هست. میخواستم بدونم از سه ماه دیگه ( که در واقع میشه 6 ماه از تاریخ فراغت از تحصیل گذشته) تازه میتونم برم اداره کار اقدام کنم و 6 ماه هم منتظر بمونم؟ یا اینکه راه میانبری هم وجود داره؟ توضیح اینکه من کارت معافیت دارم و حدود دو سال هم در حین تحصیل سابقه کار با بیمه تامین اجتماعی دارم.
سپاسگزارم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - pama - 25-09-2014

(25-09-2014, 07:30 PM)'mehdinoori' نوشته: با سلام
من کارشناسی ارشد روزانه دانشگاه تهرانم. 3 ماه پیش دفاع کردم و گواهی موقتم در حال صدور هست. میخواستم بدونم از سه ماه دیگه ( که در واقع میشه 6 ماه از تاریخ فراغت از تحصیل گذشته) تازه میتونم برم اداره کار اقدام کنم و 6 ماه هم منتظر بمونم؟ یا اینکه راه میانبری هم وجود داره؟ توضیح اینکه من کارت معافیت دارم و حدود دو سال هم در حین تحصیل سابقه کار با بیمه تامین اجتماعی دارم.
سپاسگزارم

سلام دوست من، به فروم خوش اومدین.
دوست بزرگوار، شما از روزی که مدرک موقتتون صادر میشه، باید 1 سال صبر کنید و از این 1 سال 6 ماهش رو در کاریابی به سر ببرید، البته الزاما این 6 ماه نباید حتما 6 ماه بعد از فراغت از تحصیلتون باشه، برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به این ارسال و ارسال بعد از اون مراجعه بفرمائید.
این قضیه برای آزاد کردن مدرک ارشد شما صادق هست، اما اینکه میفرمائید در حین تحصیل سابقه کار دارید، باید خدمتتون عرض کنم که اگر در دوران تحصیلات تکمیلی شما کار کنید، میتونید با استفاده از اون سابقه کار مدرک دوره ی قبلی خودتون رو آزاد کنید، برای اطلاعات بیشتر لطفا این پست رو مطالعه بفرمائید.
اما بابت اینکه شما بازای این 2 سال کارتون سابقه ی بیمه هم دارید باید از طریق وزارت علوم و یا وزارت کار و امور اجتماعی بیشتر مساله رو بررسی بفرمائید و یا اینکه منتظر نظر سایر دوستان باشید، که آیا میتونید از این قانون استفاده بفرمائید یا خیر.
موفق باشید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Minoosun - 28-09-2014

سلام دوستان
من مشاوره خوندم و الان هم مرکز مشاوره دانشگاه محل تحصیلم کار میکنم..اما بیمه ای برام رد نمیشه، بازم میتونم برا ازاد کردن مدرک ارشد از همین عدم کاریابی استفاده کنم؟؟؟؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - r0a0m0k - 30-09-2014

با سلام
من هفته پیش مدرک موقت کارشناسی ام رو گرفتم و تاریخ کارت پایان خدمتم هم 93.6.9 هست
از طرفی امسال در همان دانشگاه محل تحصیل کارشناسیم در مقطع ارشد در دروه ی روزانه قبول شدم
با توجه به اطلاعاتی که در پست های قبلی گرفتم,چون دانشجوی دوره ی روزانه هستم قاعدتا نمی تونم مدرکمو بگیرم, اما برام سوال پیش اومده که آیا واقعا دانشگاه استعلام در مورد وضعیت من می کنه؟؟ممکنه که استعلام نکن و تنها به نامه ی اداره ی کار بسنده کنن؟؟
اگر این کارو انجام بدم و داشنگاه استعلام کنه و مدرکمو ندن باز بعد از اتمام دوره ی ارشد می تونم دوباره اقدام کنم؟؟ مشکلی پیش نمیاد؟؟

با تشکر

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - giga - 03-10-2014

سلام من یک سال از تاریخ فارغ التحصیلیم در ارشد گذشته . اول شهریور امسال هم سربازیم تمام شده. در همین شهریور هم در کاریابی ثبت نام کردم. با این شرایط چند ماه دیگه می تونم مدرکم رو آزاد کنم. 6 ماه دیگه یا یک سال دیگه؟ با تشکر

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blueearth - 03-10-2014

(03-10-2014, 12:54 PM)'giga' نوشته: سلام من یک سال از تاریخ فارغ التحصیلیم در ارشد گذشته . اول شهریور امسال هم سربازیم تمام شده. در همین شهریور هم در کاریابی ثبت نام کردم. با این شرایط چند ماه دیگه می تونم مدرکم رو آزاد کنم. 6 ماه دیگه یا یک سال دیگه؟ با تشکر

سلام شما باید حتما یه سال از کارت پایان خدمتتون بگذره