آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadpashaei - 05-08-2014

(05-08-2014, 12:06 PM)'sepinaz' نوشته:
آهان یعنی شما میگی من بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی میتونم کار کنم
و بعد 6 ماه کار ببرم مدرکم رو بزارم واسه عدم کاریابی
چون به هر هال باید یک سال بگذره و هرچی کمتر مدرکم دست اونا باشه بهتره
تو اون 6 ماه اول اگه بیمه رد بشه چی؟
کلا سابقه ی بیمه کار رو حراب میکنه؟
در مورد اون یکی سوالم برای امکان لغو این قانون؟
و اینکه به نظر شما مردم چرا علاقه دارن اینطوری شایعه پراکنی کنند؟

ببینید اینکار خیلی واضح توضیح داده شده و فقط نیازه که شما حوصله کنید صفحات قبل رو بخونید. اگر کار بکنید ولی بیمه رد نشه عیب نداره. هرکسی هر زمانی میتونه بره درخواست کار بده ولی برای هر مدرکی که مدعی هستین باید 6 ماه از صدورش بگذره وگرنه با مدرک پایینتر درخواستتون باید ثبت بشه که طبق قوانین استخدامی خیلی از کشورهایی که من خوندم از جمله ایران این تخلف محسوب میشه. برای همین کاریابی میگه باید 6 ماه از تاریخ فارغ التحصیلی شما بگذره تا درخواست کار شما بلا مدرک لیسانس و .. ثبت بشه. 6ماه هم دولت وقت می خواد براتون کار پیدا کنه که جمعا میشه یک سال. ولی اگر نتونست کار پیدا کنه طبق قانون نمیتونه مدعی این باشه که شما باید به ازای سالهای تحصیل رایگانتون کار کنید تا دانشنامه دریافت کنید و با نامه ای که از کاریابی میگیرن میرین اداره کار و از اونجا نامه میگیرین برای دانشگاه تا مدرک دانشنامه رو تحویلتون بدن.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - sepinaz - 22-08-2014

یه سوالی بچه ها
من قصد دارم مدرکم رو با عدم کاریابی آزاد کنم
ولی بره لیسانس منطقه ی 3 بودم ( رتبم از همه ی هم ورودی های منطقه ی 1 لیسانسم بالاتر هس یعنی از همه بالاتر بوده بچه هامون کشوریشون اکثرن 4000-5000 هست ولی من کشوریم 2143 بود )
یعنی منظورم اینه فک میکنم یه جورایی مشمول اون قانون بشم که بتونم تعهد خدمتم رو با گواهی سازمان سنجش به یک برابر مدت تحصیل تبدیل کنم
حالا سوالم اینه
من که میخوام با عدم کاریابی مدرکم رو آزاد کنم اصن لازمه دنبال گواهی سنجش برم؟؟؟؟
دلیل اینکه این سوال رو می پرسم اینه که اطرافیان میگن بگیر ولی من میگم آخه واقعا بدرد میهوره حالا 8 سال تعهد داشته باشم یا 4 سال؟
من که نمیخوام با سابقه کار آزاد کنم؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadpashaei - 23-08-2014

(22-08-2014, 10:54 PM)'sepinaz' نوشته: یه سوالی بچه ها
من قصد دارم مدرکم رو با عدم کاریابی آزاد کنم
ولی بره لیسانس منطقه ی 3 بودم ( رتبم از همه ی هم ورودی های منطقه ی 1 لیسانسم بالاتر هس یعنی از همه بالاتر بوده بچه هامون کشوریشون اکثرن 4000-5000 هست ولی من کشوریم 2143 بود )
یعنی منظورم اینه فک میکنم یه جورایی مشمول اون قانون بشم که بتونم تعهد خدمتم رو با گواهی سازمان سنجش به یک برابر مدت تحصیل تبدیل کنم
حالا سوالم اینه
من که میخوام با عدم کاریابی مدرکم رو آزاد کنم اصن لازمه دنبال گواهی سنجش برم؟؟؟؟
دلیل اینکه این سوال رو می پرسم اینه که اطرافیان میگن بگیر ولی من میگم آخه واقعا بدرد میهوره حالا 8 سال تعهد داشته باشم یا 4 سال؟
من که نمیخوام با سابقه کار آزاد کنم؟

آفرین به شما با این رتبه[img]images/smilies/shy.gif[/img] 
از اونجاییکه نه گرفتن این مدرک سخت و وقت گیره و نه در کار آزاد سازی مدرک خللی ایجاد می کنه بد نیست بگیرید. البته این نظر شخصی هست طبعا. اگر خواستین بگیرین تو درخواست بنویسید که حتما رتبه کشوری شما و تعداد کل شرکت کننده های ریاضی فیزیک اون سال رو ذکر کنند و اینها رو +دانشگاه قبولی در رزومه خودتون حتما بنویسید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - zfallah85 - 26-08-2014

با سلام. ببخشید من نتونستم همه ی مطالب مربوطه را بخونم چون زیاد بود فرصتم ندارم. سه تا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید. من دو سال و دو ماه از فارغ التحصیلی ارشدم گذشته، تازه هم مصاحبه دکترا رد شدم :/ میتونم برای آزاد کردن مدرکم از طریق عدم کاریابی اقدام کنم یا مهلتش تموم شده؟
یه سوال دیگه برای آزاد کردن ارشد لیسانس هم باید آزاد بشه؟ چون از فارغ التحصیلی  لیسانسم هم 6 سال گذشته و استخدام جایی هم نبودم و مستقل کار کردم که سابقه حساب نمیشه.
سوال بعد هزینه ی چهار سال لیسانس و پنج ترم فوق لیسانس دانشگاه دولتی در تهران چقدر میشه برام؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - alpachino10 - 26-08-2014

(26-08-2014, 02:54 PM)'zfallah85' نوشته: با سلام. ببخشید من نتونستم همه ی مطالب مربوطه را بخونم چون زیاد بود فرصتم ندارم. سه تا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید. من دو سال و دو ماه از فارغ التحصیلی ارشدم گذشته، تازه هم مصاحبه دکترا رد شدم :/ میتونم برای آزاد کردن مدرکم از طریق عدم کاریابی اقدام کنم یا مهلتش تموم شده؟
یه سوال دیگه برای آزاد کردن ارشد لیسانس هم باید آزاد بشه؟ چون از فارغ التحصیلی  لیسانسم هم 6 سال گذشته و استخدام جایی هم نبودم و مستقل کار کردم که سابقه حساب نمیشه.
سوال بعد هزینه ی چهار سال لیسانس و پنج ترم فوق لیسانس دانشگاه دولتی در تهران چقدر میشه برام؟

سلام. اگر کارت پایان خدمت یا معافیت دارید و براتون هم بیمه کاری رد نشده باشه و محل کارتون هم از دانشگاه محل تحصیلتون استعلام مدرک نگرفته باشه می تونید اقدام کنید. منتهی یه نکته ای هست و اون اینه که مدت زیادی از فارغ التحصیلی شما گذشته. این ممکنه براتون دردسر بشه. قانونا من خودم توی بخشنامه ها ندیدم که برای آزادسازی مدرک از این طریق مهلت تعیین کرده باشن (فقط توی بخشنامه ها هست که اگر اون سه شرط گفته شده برقرار باشه متقاضی می تونه مدرکش رو آزاد کنه) اما در این بین ممکنه اداره کار که قرار نامه آزادسازی رو برای شما صادر کنه بازی در بیاره که شما پس توی این چندسال چکار میکردین! از این جهت میگم که من توی همین فرومها قبلا دیده بودم که دوستان با همچین مواردی برخورد کردن. میگم من خودم مطمئن نیستم که این دیر اقدام کردن برای عدم کاریابی مشکلی ایجاد میکنه یا نه، فقط گفتم که اگر با همچین چیزی روبرو شد آمادگیش رو داشته باشید. به نظرم شما اقدام کنید انشالا که مشکلی از اون بابت پیش نمیاد.
بله، برای آزادسازی ارشد اول باید لیسانس آزاد بشه. می تونید برای هردو مدرک عدم کاریابی بگیرید.
هزینه هم بستگی به سال ورود و منطقه (برای لیسانس) داره و متغیره. توی سایت وزارت علوم قیمت ها پیدا میشه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - rosaeidi - 26-08-2014

سلام
من الان تو دانشگاه آزاد حق التدریس هستم (یک روز در هفته) و زوری برام به ازاء هر ترم 17 روز بیمه رد میکنن!
الان اگه برای آزادسازی مدرک برم چی میشه؟
آخه زور داره برای بیگاری که دانشگاه از آدم میکشه به طرف بگن تو شاغلی!

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - zfallah85 - 26-08-2014

(26-08-2014, 04:50 PM)'alpachino10' نوشته:
سلام. اگر کارت پایان خدمت یا معافیت دارید و براتون هم بیمه کاری رد نشده باشه و محل کارتون هم از دانشگاه محل تحصیلتون استعلام مدرک نگرفته باشه می تونید اقدام کنید. منتهی یه نکته ای هست و اون اینه که مدت زیادی از فارغ التحصیلی شما گذشته. این ممکنه براتون دردسر بشه. قانونا من خودم توی بخشنامه ها ندیدم که برای آزادسازی مدرک از این طریق مهلت تعیین کرده باشن (فقط توی بخشنامه ها هست که اگر اون سه شرط گفته شده برقرار باشه متقاضی می تونه مدرکش رو آزاد کنه) اما در این بین ممکنه اداره کار که قرار نامه آزادسازی رو برای شما صادر کنه بازی در بیاره که شما پس توی این چندسال چکار میکردین! از این جهت میگم که من توی همین فرومها قبلا دیده بودم که دوستان با همچین مواردی برخورد کردن. میگم من خودم مطمئن نیستم که این دیر اقدام کردن برای عدم کاریابی مشکلی ایجاد میکنه یا نه، فقط گفتم که اگر با همچین چیزی روبرو شد آمادگیش رو داشته باشید. به نظرم شما اقدام کنید انشالا که مشکلی از اون بابت پیش نمیاد.
بله، برای آزادسازی ارشد اول باید لیسانس آزاد بشه. می تونید برای هردو مدرک عدم کاریابی بگیرید.
هزینه هم بستگی به سال ورود و منطقه (برای لیسانس) داره و متغیره. توی سایت وزارت علوم قیمت ها پیدا میشه.

ممنون که پاسخ دادید. من خانم هستم پس مشکل سربازی ندارم Smile ولی تو این دو سال جایی استخدام نشدم. مترجم مستقل ام که سفارش کار میگیرم اونم نه همیشه. با هیچ جا هم قرار داد ندارم. اینو میگن بهش استخدام؟
لیسانس زبان (انسانی) ورودی 83 بودم ارشدم ورودی 88 هر دو دولتی تهران. معدل الف بودم ارشدم نفر سوم ورودیمون بودم. البته حقمو خوردن چون تو روزانه ها رتبه اول بودم بعد به اضافه شبانه ها شدیم یه کلاس! من شدم سوم. با این بساطها چقدر میشه هزینه مبهم بود قیمتها نفهمیدم چه جوری حساب کنم؟ اگه فقط ارشدمو بخوام چقدر میشه؟؟؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 26-08-2014

(26-08-2014, 06:33 PM)'rosaeidi' نوشته: سلام
من الان تو دانشگاه آزاد حق التدریس هستم (یک روز در هفته) و زوری برام به ازاء هر ترم 17 روز بیمه رد میکنن!
الان اگه برای آزادسازی مدرک برم چی میشه؟
آخه زور داره برای بیگاری که دانشگاه از آدم میکشه به طرف بگن تو شاغلی!

خب دیگه همین بیمه یعنی شما شاغلید!

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - pepsinardiola - 27-08-2014

سلام. یه سوال داشتم : تو دانشگاه ما (و شاید همه دانشگاه ها) اگه بخوایم واحد اضافه بر چیزی که تعیین شده در هردو مقطع لیسانس و ارشد پاس کنیم، باید پولش رو اضافه بدیم. مثلاً من میخوام به جای 140 واحد، 149 واحد تو لیسانس و به جای 32 واحد 38 واحد تو ارشد پاس کنم. حالا یه سوال داشتم : اگه بخوام از طریق عدم کاریابی مدرکامو آزاد کنم، باید پول اون 9 و 6 واحد رو هنوز هم بپردازم؟ یا این آزاد کردن مدرک از راه عدم کاریابی کلاً مدرک رو آزاد میکنه و به تعداد واحداش کاری نداره. ممنون میشم اگه به سوالم پاسخ بدید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadpashaei - 27-08-2014

(27-08-2014, 04:43 PM)'pepsinardiola' نوشته: سلام. یه سوال داشتم : تو دانشگاه ما (و شاید همه دانشگاه ها) اگه بخوایم واحد اضافه بر چیزی که تعیین شده در هردو مقطع لیسانس و ارشد پاس کنیم، باید پولش رو اضافه بدیم. مثلاً من میخوام به جای 140 واحد، 149 واحد تو لیسانس و به جای 32 واحد 38 واحد تو ارشد پاس کنم. حالا یه سوال داشتم : اگه بخوام از طریق عدم کاریابی مدرکامو آزاد کنم، باید پول اون 9 و 6 واحد رو هنوز هم بپردازم؟ یا این آزاد کردن مدرک از راه عدم کاریابی کلاً مدرک رو آزاد میکنه و به تعداد واحداش کاری نداره. ممنون میشم اگه به سوالم پاسخ بدید.

سلام
بله وزارت کار به این چیزا و تعداد واحد و ... کار نداره و اصلا سر در نمیارن که[img]images/smilies/cool.gif[/img]این فرمایش شما به موضوع تسویه حساب شما در زمان انجام کارهای فارغ التحصیلی بر می گرده. راستی منم می خواستم در لیسانس و ارشد اینکارو بکنم ولی هردو به من گفتن نمیشه،چجوری شما میتونید؟شریف واقعا قوانینش فرق داره. خوش به حال شما[img]images/smilies/wink.gif[/img]