آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - pepsinardiola - 25-07-2014

سلام. خسته نباشید. من کارشناسیم تا خرداد 94 و ارشدم تا خرداد 96 تموم میشه. ینی هیچ وقفه ای بینشون نیست. برای سربازی هم کارت معافیت کفالت دارم. حالا من یه سوال دارم : من از کی میتونم برم کاریابی مدرک هام رو آزاد کنم؟ آذر 96 یا خرداد 97؟ همچنین چقدر طول میکشه که هم مدرک کارشناسی و هم مدرک ارشدم آزاد شه؟ من شنیدم بعد از 1.5 سال از فارغ التحصیلی هر دوشون آزاد میشن. ولی این زمان خیلی زیاده. شما راه دیگه میانبری برای آزاد کردن مدرک نمی شناسید که اینقدر زمانبر نباشه؟ (به جز پرداخت پول بالتبع!!! Big Grin) ممنون.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - alpachino10 - 25-07-2014

(25-07-2014, 03:29 PM)'pepsinardiola' نوشته: سلام. خسته نباشید. من کارشناسیم تا خرداد 94 و ارشدم تا خرداد 96 تموم میشه. ینی هیچ وقفه ای بینشون نیست. برای سربازی هم کارت معافیت کفالت دارم. حالا من یه سوال دارم : من از کی میتونم برم کاریابی مدرک هام رو آزاد کنم؟ آذر 96 یا خرداد 97؟ همچنین چقدر طول میکشه که هم مدرک کارشناسی و هم مدرک ارشدم آزاد شه؟ من شنیدم بعد از 1.5 سال از فارغ التحصیلی هر دوشون آزاد میشن. ولی این زمان خیلی زیاده. شما راه دیگه میانبری برای آزاد کردن مدرک نمی شناسید که اینقدر زمانبر نباشه؟ (به جز پرداخت پول بالتبع!!! Big Grin) ممنون.

سلام. چون کارت معافیت دارید پس از این نظر مشکلی نیست. اگر  ارشدتون روزانه ست که باید صبر کنید تا فارغ التحصیل بشید، چون کاریابی و تحصیل در دروه ی روزانه منع قانونی داره در این روش آزادسازی. اما اگر ارشدتون روزانه نباشه (شبانه، آزاد، غیرانتفاعی و غیره) می تونید در حین تحصیل در ارشد هم در کاریابی ثبت نام کنید و از این روش برای آزادسازی مدرک لیسانستون استفاده کنید.
1.5 سال هم نیست و 1 سال هستش. یعنی بعد از گذشت یکسال از فارغ التحصیلی (در صورتی که توی اون بازه یکسال 6 ماه عدم کاریابی در یکی از کاریابی های معتبر گذرونده باشید) مدرکتون آزاد میشه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mechanical-eng - 25-07-2014

سلام. اگه فردی تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران که فقط خدماتی است و ظاهرا بازنشستگی هم نداره، امکانش هست که پروسه عدم کاریابیش به خطر بیفته؟ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - pepsinardiola - 25-07-2014

یعنی اگه من 6 ماه از فارغ التحصیلی از ارشدم بگذره، میتونم برم توی کاریابی ثبت نام کنم و بعد 6 ماه از ثبت نام، هر دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدم آزاد میشه؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - nasim1234 - 25-07-2014

سلام
من چند تا سوال دارم!
من ماه آینده میتونم گواهی موقت بگیرم اما یک هفته بعدش بلیت دارم و از ایران میرم (F2 آمریکا)
راهی هست که بتونم مدرک لیسانسم رو با عدم کاریابی آزاد کنم؟
برای ثبت نام در کاریابی فقط ایرانم!
سوال اینه که چک می کنن میفهمن ایران نیستم و نمیشه؟
با توجه به اینکه جزو مدارک پاسپورت یا کپی پاسپورت نیست چطور ممکنه بفهمن من رفتم؟
برای بقیه کارها هم قصد دارم به پدرم وکالت بدم. که با خوندن پست ها گویا میشه وکیل فرد پیگیر کارها باشه.
ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - alpachino10 - 25-07-2014

(25-07-2014, 08:17 PM)'pepsinardiola' نوشته: یعنی اگه من 6 ماه از فارغ التحصیلی از ارشدم بگذره، میتونم برم توی کاریابی ثبت نام کنم و بعد 6 ماه از ثبت نام، هر دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدم آزاد میشه؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

بله دقیقا

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - pepsinardiola - 26-07-2014

ببخشید من خیلی سوال می پرسم. چون واقعاً مبحث جذابیه. یه سوال دیگه : ممکنه جلوی این کار رو یه ارگان دولتی مثل وزارت علوم یا . . . بگیره؟ آخه ما میریم کاریابی به مسئولش میگیم که برای آزادسازی مدرک برامون کار گیر نیاره!!! (البته با این اوضاع افتضاح مملکت بعید هم نیست که در عرض 6 ماه کاری گیر نیاد!!) بعد خوب اون هم یا با و یا بی قبول رشوه این کار رو انجام میده. خوب از نظر دولت (به طور خاص وزارت علوم) ما دانشجوهای روزانه بهشون بدهکاریم و باید کار کنیم براشون. بعد به دلیل ضرر مالی یه دفعه جلوشو بگیرن؟ البته سوال بزرگی که برا من پیش اومده اینه که چجوری تا الان جلوشو نگرفتن؟ چون واضحه که ازش خبر دارن. ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - alpachino10 - 26-07-2014

(26-07-2014, 03:34 PM)'pepsinardiola' نوشته: ببخشید من خیلی سوال می پرسم. چون واقعاً مبحث جذابیه. یه سوال دیگه : ممکنه جلوی این کار رو یه ارگان دولتی مثل وزارت علوم یا . . . بگیره؟ آخه ما میریم کاریابی به مسئولش میگیم که برای آزادسازی مدرک برامون کار گیر نیاره!!! (البته با این اوضاع افتضاح مملکت بعید هم نیست که در عرض 6 ماه کاری گیر نیاد!!) بعد خوب اون هم یا با و یا بی قبول رشوه این کار رو انجام میده. خوب از نظر دولت (به طور خاص وزارت علوم) ما دانشجوهای روزانه بهشون بدهکاریم و باید کار کنیم براشون. بعد به دلیل ضرر مالی یه دفعه جلوشو بگیرن؟ البته سوال بزرگی که برا من پیش اومده اینه که چجوری تا الان جلوشو نگرفتن؟ چون واضحه که ازش خبر دارن. ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید.

من متوجه نشدم که شمامنظورتون چیه: جلوی رشوه و درو زدن کاریابی رو بگیرن یا جلوی اجرای این قانون رو؟ اگر منظورتون رشوه و دورزدن قانونه که اون دیگه جای بحث نداره و هر سیستمی و توی هر کشور مذمومه و در صورت اثبات باهاش مقابله می کنن. ولی اگر منظورتون اینه که جلوی اجرای این قانون رو بگیرن باید بگم که این بخشنامه خود وزارت علوم هستش که این حق رو فارغ التحصیل داده که در صورت عدم کاریابی پس از 6 ماه (و به شرط برقراری شروط دیگه) می تونه بیاد و مدرکش رو بدون پرداخت پول آزاد کنه. شما نگران این چیزها نباشید ، این روش کاملا قانونیه. برید و مراحل رو انجام بدید تا مدارکتون به امید خدا آزاد بشه Smile

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - pepsinardiola - 28-07-2014

خیلی ممنون. من منظورم همین آزادسازی مدرک بود. منظورم از رشوه این بود که به هر حال ممکنه اون مامور بخواد حتماً کاریابی رو انجام بده که در این صورت باید یه جوری بهش بفهمونیم که برای آزادسازی مدرک میخوایم. حالا شاید پول بخواد. شاید هم نخواد. خیلی امیدوارم کردید. مرسی. من فکر میکردم بعد 6 ماه از فارغ التحصیلی که میریم کاریابی، بعد از 1 سال از رفتن به کاریابی مدارکمون آزاد میشه. در حالی که شما میگید 6 ماهه. اینجوری 1 سال به نفعم میشه. Big Grin

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - roham_06 - 28-07-2014

سلام دوستان
اگه تو اون 6 ماه برامون جایی بیمه رد بشه مدرک رو آزاد نمیکنن؟ 
بعد از 6 ماه بقیه مراحل گقدر طول میکشه؟ 

مرسی