آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Solaris - 16-07-2014

اگر براتون بیمه رد بشه حتما تاثیر داره. 

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Ehsan.T - 21-07-2014

با توجه به اینکه قوانین پیوسته در حال تغییرند مرجع اصلی که بشه قوانین رو دید کجاست ؟ یعنی دوستانی قوانین رو بیان می کنند مرجع اصلی و قابل استنادشون کجاست ؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - boxing19 - 21-07-2014

سلام دوستا. من دانشجوی دکتری هستم در دانشگاه تهران سال دوم تموم شده. میخواستم مدرک لیسانس و ارشدمو بگیرم و کاریابی هم ثبت نام کردم و مدرک لغو تعهد رو هم گرفتم . اما یک چیزی توش نوشته که نباید دانشجو باشید و الان اون نامه ها رو میبرم دانشگاه تهران بازی در میارند و میگند ارشدتو نمیدیم باید دکتری تموم بشه تعهد کارداشته باشی یا بخریشون .موندم چیکار کنم راهنماییم کنید یا بهم ایمیل بزنید. خیلی ضروریه. میخوام دانشناممو بگیرم حتما

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Solaris - 21-07-2014

(21-07-2014, 05:03 PM)'boxing19' نوشته: سلام دوستا. من دانشجوی دکتری هستم در دانشگاه تهران سال دوم تموم شده. میخواستم مدرک لیسانس و ارشدمو بگیرم و کاریابی هم ثبت نام کردم و مدرک لغو تعهد رو هم گرفتم . اما یک چیزی توش نوشته که نباید دانشجو باشید و الان اون نامه ها رو میبرم دانشگاه تهران بازی در میارند و میگند ارشدتو نمیدیم باید دکتری تموم بشه تعهد کارداشته باشی یا بخریشون .موندم چیکار کنم راهنماییم کنید یا بهم ایمیل بزنید. خیلی ضروریه. میخوام دانشناممو بگیرم حتما

دوست عزیز تا اون جایی که من اطلاع دارم شما چون مشغول به تحصیل هستید نمیتونید مدارکتون رو آزاد کنید و اگر نیاز ضروری برای آزادسازی دارید باید مدارکتون رو خریداری کنید.  

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mona_j - 21-07-2014

سلام
دوستان میشه منو راهنمایی کنید
من حدود 1.5سال پیش کاریابی ثبت نام کردم برای آزاد کردن مدرک کارشناسیم.اون موقع دانشجو ارشد بودم. الان میخوام مدارکم رو آزاد کنم حدود 6 ماه که درسم تموم شده هنوز ارشد رو تسویه حساب نکردم. سابقه کار هم دارم البته بدون بیمه میخوام ترکیبی از این ها رو استفاده کنم که برام بهترین حالت باشه.
الان با توجه به اینکه هنوز ارشد پرونده ام بسته نشده بهتره کارشناسی رو با بیکاری آزاد کنم؟
اصلا میشه؟ اگه بتونم سابقه کار با بیمه جور کنم میتونم ازش استفاده کنم؟
دانشگاه جواب درست و حسابی نگرفتم. کسی از شما دوستان میتونه کمکم کنه؟
ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Solaris - 22-07-2014

(21-07-2014, 11:54 PM)'mona_j' نوشته: سلام
من حدود 1.5سال پیش کاریابی ثبت نام کردم برای آزاد کردن مدرک کارشناسیم.اون موقع دانشجو ارشد بودم. الان میخوام مدارکم رو آزاد کنم حدود 6 ماه که درسم تموم شده هنوز ارشد رو تسویه حساب نکردم. سابقه کار هم دارم البته بدون بیمه میخوام ترکیبی از این ها رو استفاده کنم که برام بهترین حالت باشه.
الان با توجه به اینکه هنوز ارشد پرونده ام بسته نشده بهتره کارشناسی رو با بیکاری آزاد کنم؟
ممنون

شما با توجه به اینکه تازه 6 ماهه از فارغ التحصیلیتون میگذره اگر میخوایید از طریق عدم کاریابی اقدام کنید باید 6 ماه دیگه هم صبر کنید و بعد تازه با ارایه گواهی فراقت از تحصیل (مثلا گواهی جلسه دفاع) از مرکز کاریابی نامه بگیرید. ولی به خاطر ذاشته باشید برای دریافت نامه عدم پیدا شدن کار برای شما در طی این دوره از اداره کار باید با دانشگاه قبلش تصفیه کرده باشید. (این نامه رو بعد باید ببرید دانشگاه تا مدرکتون رو آزاد کنه)
اگر میخوایید از طریق بیمه اقدام کنید با توجه به مدت رد شدن بیمه براتون دیگه خودتون باید بینید میصرفه براتون یا نه که از این طریق اقدام کنید. 

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 22-07-2014

سلام، البته که میشه راهنماییتون کنیم[img]images/smilies/smile.gif[/img] 
من با فرض اینکه شما هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد رو دانشجوی روزانه بودید پاسخ میدم: 
اول اینکه طبق قانون دانشجوی دوره روزانه حق اشتغال همزمان با تحصیلُ نداره یعنی اینکه اگر سابقه کار شما در حین تحصیل در دوره ارشدتون بوده متاسفانه نمی تونید از این سابقه کار برای ادای تعهد خدمتتون حتی برای مدرک کارشناسی استفاده کنید. توجه داشته باشید که دانشگاه ارشد شما برای اظلاع از اعتبار مدرک کارشناسی شما به  دانشگاه کارشناسیتون نامه زده و استعلام کرده و در نتیجه دانشگاه کارشناسی شما اطلاع داره که شما ارشد خوندید.
همین طور در مورد ثبت نام شما در کاریابی: قاعدتا شما با گواهی موقت کارشناسی در کاریابی ثبت نام کردید و بر این اساس نامه ای که کاریابی به شما خواهد داد فقط برای مدرک کارشناسی خواهد بود که مجددا هنگام مراجعه به دانشگاه احتمال زیاد همون نامه استعلام دانشگاه ارشدتو پرونده شما هست و این یعنی این نامه هم کارساز نخواهد بود.
با توجه به مطالبی که نوشتم شما دو راه دارید: 
راه اول که زمان بر هست: اول با دانشگاه ارشد تسویه می کنید و بعد مجدد می رید کاریابی این بار با مدرک ارشد ثبت نام  می کنید و بعد از یکسال مدرکتون به امید خدا آزاد میشه.
راه دو: اگر عجله دارید باید  مدارکتون با پرداخت پول آزاد کنید. 
(21-07-2014, 11:54 PM)'mona_j' نوشته: سلام
ممنون

[برش] هزینه آزاد کردن ریزنمرات و دانشنامه - samann - 22-07-2014

سلام میبخشید من باید گواهی موقت لیسانسمو  ببرم اداره ی کار کل (که تو تبریز زندگی می کنم) یا باید ببرم کاریابی های خصوصی؟ 
و  اگه اینطور باشه که بایستی ببرم به کاریابی خصوصی، کدوم کاریابی ببرم بهتره!! تا اذیتم نکنن و بتونم مدرکمو آزاد کنم؟ اگه یه آشنا پیدا کنم!! میتونه مفید باشه یا کاری از دستش برنمیاد؟

RE: هزینه آزاد کردن ریزنمرات و دانشنامه - blur - 22-07-2014

(22-07-2014, 09:50 PM)'samann' نوشته: سلام میبخشید من باید گواهی موقت لیسانسمو  ببرم اداره ی کار کل (که تو تبریز زندگی می کنم) یا باید ببرم کاریابی های خصوصی؟ 
و  اگه اینطور باشه که بایستی ببرم به کاریابی خصوصی، کدوم کاریابی ببرم بهتره!! تا اذیتم نکنن و بتونم مدرکمو آزاد کنم؟ اگه یه آشنا پیدا کنم!! میتونه مفید باشه یا کاری از دستش برنمیاد؟

باید ببرید کاریابی (مجوز دارن از اداره کار). فرقی نمی کنه کدوم کاریابی...چرا باید اذیت کنن؟ اولش طی کنید که برا آزاد کردن مدرک می خواید. احساس کردید ممکنه تمایل زیادی نداشته باشن برید یکی دیگه! این همه کاریابی...اصلا دوتا ثبت نام کنید که خیالتون هم راحت تر باشه. آشنا هم باشه که فبها...ولی این پروسه براشون آشناست و حتی بعضی ها خودشون می پرسن که برا آزاد کردن مدرک میخوای؟!

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - fz_916 - 25-07-2014

سلام دوستان. در مورد بیمه و آزادکردن مدرک میخوام تجربیات این هفته مو براتون بگم.
این هفته من 3 تا کاریابی رفتم و سوالم این بود:" بیمه چه موقع باعث ضایع شدن عدم کاریابی میشه؟ "
یکیشون گفت بیمه هرموقعی شده باشی دیگه نمیشه. یکی دیگه گفت فقط بعد فارغ التحصیلی تو اون بازه یک ساله نباید بیمه باشی. سومی هم گفت نمیدونم و شماره یکیو از اداره کار بهم داد، من زنگ زدم آقاهه گفت خانوم اصلا ما برای آزاد کردن، سابقه بیمه شما را چک نمی کنیم! کما اینکه بچه هایی هم بودن تو همین تاپیک بیمه داشتن و از عدم کاریابی استفاده کردند!
یعنی قشنگ شاد شدم بعد شنیدن تنوع جواب ها در مورد یک آیین نامه ! [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

حالا سوال من اینه، دقیقا از کی برم بپرسم؟ من از ادبیات نوشتاری آیین نامه ها سر در نمیارم. حالا من برم اداره کار؟ وزارت کار؟ بیمه حتی؟ کجا؟