آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 22-04-2014

سلام،
1- با توجه به تجربه خودم بهترین جا برای مراجعه کاریابی دولتی خود نمایندگی های اداره کاره. با توجه به محل سکونتتون به آدرس زیر مراجعه کنید:
فلکه دوم صادقیه - بلوار فردوس- روبروی بانک سپه - پاساژ آبگینه - طبقه سوم- اداره کار بلوار فردوس 
( طبقه دوم همین ساختمان یک کاریابی خصوصی به اسم آبگینه هم هست شما اون نرید برید یه طبقه بالاتر اداره کار بپرسید اتاق کاریابی کجاست بهتون نشون می دن)
کپی کارت ملی با خود کارت ملی و گواهی موقت لیسانس و کپیش همراه ببرید.
2- اگر ارشد شبانه قبول بشید مشکلی نیست و با نامه ای که آبان ماه بگیرید می تونید مدرک لیسانستون آزاد کنید. اما اگر ارشد روزانه قبول بشید طبق قانون اجازه کار در حین تحصیل ندارید. بنابراین باید صبر کنید بعد از فارغ التحصیلی از ارشد مجدد از طریق کاریابی اقدام کنید. اون موقع هنگام تکمیل فرم آخرین مدرک تحصیلی رو ارشد می زنید و اینجوری می تونید هر دو مدرکتون آزاد کنید.
3- اگر اواسط ارشد انصراف بدید بازم نمی تونید از این نامه استفاده کنید. چون ممکنه بین تاریخ صدور نامه و مراجعه شما به دانشگاه فاصله زیادی بیفته و منطقا احتمال داره شما این مدت کار کرده باشید.
راه حلی که به ذهن من میرسه اینه که اگر مطمئن نیستید که ارشد می خواهید تموم کنید یا نه، الان برید کاریابی ثبت نام کنید ولی آبان ماه نامه رو نگیرید - اگه ارشد روزانه قبول شدید- صبرکنید هر وقت انصراف دادید برید کاریابی و نامه بگیرید. چون طبق قانون حداقل باید شش ماه از کار پیدا نشدن برای شما گذشته باشه نه دقیقا شش ماه. 

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - nafas18 - 23-04-2014

خیلی ممنون بابته جوابتونSmile
یه سواله کوچولویه دیگه. برای پسری که الان داره ارشد شبانه میخونه و هنوز سربازی نرفته هم میشه از این قانون استفاده کرد؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - alpachino10 - 23-04-2014

(23-04-2014, 01:15 AM)'nafas18' نوشته: خیلی ممنون بابته جوابتونSmile
یه سواله کوچولویه دیگه. برای پسری که الان داره ارشد شبانه میخونه و هنوز سربازی نرفته هم میشه از این قانون استفاده کرد؟

سلام
کاریابی در حین تحصیل فقط برای دوره های روزانه منع داره و اگر دانشجوی غیر روزانه باشید (شبانه،آزاد،غیرانتفاعی و...) می تونید در حین تحصیل در کاریابی ثبت نام کنید تا برای مقطع قبلتون که روزانه بوده از این روش مدرکتون رو کنید، اما تا سربازی نرفته باشید و کارت پایان خدمت یا معافیت نداشته باشید به هیچ عنوان نمی تونید از این قانون استفاده کنید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - neginb - 27-04-2014

سلام
میخواستم ببینم دقیقا کجا باید مراجعه کرد؟ تو سایت وزارت کار قسمت کاریابی یه لیست داره به اسم لسیت کاریابی های غیر دولتی ، همونه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - alpachino10 - 28-04-2014

(27-04-2014, 05:46 PM)'neginb' نوشته: سلام
میخواستم ببینم دقیقا کجا باید مراجعه کرد؟ تو سایت وزارت کار قسمت کاریابی یه لیست داره به اسم لسیت کاریابی های غیر دولتی ، همونه؟

سلام
بله شما به یک کاریابی که مورد تایید وزارت کار هستش مراجعه و ثبت نام کنید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - recolor - 03-05-2014

سلام. میخواستم از تجربه راحت امروزم بگم. من امروز رفتم اداره کار بلوار فردوس (غرب تهران) برای پر کردن فرم کاریابی (در واقع عدم کاریابی). و خوشبختانه هیچ مدرکی از من نخواست. حتی به کارت ملیم نگاه هم نکرد. بعد یک برگه کوچیک با مهر و امضا بهم داد و گفت شش ماه دیگه بیا و اون موقع گواهی موقت و ... رو بیار. (الان لازم نیست.)
خواستم به دوستان بگم اگه دفاع کردین و حتی تسویه حساب نکردین بازم همین الان اگه برین و اسمتونو بنویسین راحت بی هیچ مدرکی این کارو انجام میدن. حداقل اداره کار غرب که این لطف رو کرد.
بچه ها قبلا یک شماره رو دادن. من باز میدم. دوستان ساکن تهران برای آگاهی از نزدیکترین اداره کار دولتی نزدیک منزلشون با این شماره تماس بگیرین و بگین برای آزادسازی مدرک نزدیکترین اداره کار کجاست : 88306027
اداره کار برای ساکنین غرب تهران : آریاشهر، بلوارفردوس، روبروی بانک سپه، پاساژ آبگینه، طبقه سوم، اداره کار بلوار فردوس. حواستون باشه که تو طبقه دوم یک موسسه کاریابی خصوصی به نام آبگینه هست. اون نیستا! اداره کار طبقه سومه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - rahaazad2011 - 05-05-2014

سلام دوستان 
[align=right]سوال جوابای بچه ها رو خوندم ولی هنوز برام سواله که اگه من تو دوران کارشناسی یا ارشد قبل اینکه سربازی برم یا درسم تموم شده باشه جایی استخدام بشم و بیمه برام رد کنن ممکنه بعد از سربازی اگه کاریابی ثبت نام کنم و 6 ماه بگذره نشه از این طریق مدرکم و آزاد کنم؟ چون برای کار می خوام ویزا بگیرم سابقه کار نیاز دارم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - kavehirani - 06-05-2014

سلام
من اول وضعیت خودم روتشریح می کنم و بعد سوالم را مطرح می کنم.
من لیسانس از دانشگاه باهنر گرفتم و حالا هم در حال تحصیل در دوره ارشد در دانشگاه تهران هستم. من تا دی آینده دانشجو هستم. و برای مهر سال بعد قصد رفتن دارم پس قاعدتا به طور عادی نمی توان مدرکم را از طریق کاریابی آزاد کنم چون زود تر از یک سال خواهم رفت.
ولی حالا سوال اینه که اگر فرض کنیم من بعد از شش ماه یک نامه از کاریابی بگیرم و اداره کار هم تایید کرد(فرض کنید من بتوانم این نامه را به هر صورتی که هست بگیرم) آیا می توانم از طریق این نامه برای گرفتن لیسانس اقدام کنم؟ چون به هر حال بیشتر از یکسال از فارغ التحصیلی دوره لیسانس من می گذرد.( نگرانی ام این است که دانشگاهها به یک سیستم یکپارچه متصل باشند و متوجه شوند که من کمتر از یک سال قبل دانشجوی دانشگاه دیگری بودم.)
حالا اگر من مدرک لیسانس خودم را به این صورت بگیرم فکر نکنم برای ارشدم این نقشه عملی باشه چون به هر حال دانشگاه ارشدم متوجه هست که از تاریخ فارغ التحصیلی من کمتر از یک سال می گذرد. با این تفاسیر باید حتما ارشد خودم را بخرم ولی آیا اینکه کارشناسی خودم را به طور رایگان گرفتم مشکلی ایجاد نمی کنه؟
امیدوارم توانسته باشم خوب منظورم را برسانم.
با تشکر

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 06-05-2014

(06-05-2014, 11:03 PM)'kavehirani' نوشته: سلام
من اول وضعیت خودم روتشریح می کنم و بعد سوالم را مطرح می کنم.
من لیسانس از دانشگاه باهنر گرفتم و حالا هم در حال تحصیل در دوره ارشد در دانشگاه تهران هستم. من تا دی آینده دانشجو هستم. و برای مهر سال بعد قصد رفتن دارم پس قاعدتا به طور عادی نمی توان مدرکم را از طریق کاریابی آزاد کنم چون زود تر از یک سال خواهم رفت.
ولی حالا سوال اینه که اگر فرض کنیم من بعد از شش ماه یک نامه از کاریابی بگیرم و اداره کار هم تایید کرد(فرض کنید من بتوانم این نامه را به هر صورتی که هست بگیرم) آیا می توانم از طریق این نامه برای گرفتن لیسانس اقدام کنم؟ چون به هر حال بیشتر از یکسال از فارغ التحصیلی دوره لیسانس من می گذرد.( نگرانی ام این است که دانشگاهها به یک سیستم یکپارچه متصل باشند و متوجه شوند که من کمتر از یک سال قبل دانشجوی دانشگاه دیگری بودم.)
حالا اگر من مدرک لیسانس خودم را به این صورت بگیرم فکر نکنم برای ارشدم این نقشه عملی باشه چون به هر حال دانشگاه ارشدم متوجه هست که از تاریخ فارغ التحصیلی من کمتر از یک سال می گذرد. با این تفاسیر باید حتما ارشد خودم را بخرم ولی آیا اینکه کارشناسی خودم را به طور رایگان گرفتم مشکلی ایجاد نمی کنه؟
امیدوارم توانسته باشم خوب منظورم را برسانم.
با تشکر

بله شما می تونید بعد از فارغ التحصیلی از کارشناسی ارشد، از طریق کاریابی مدرک کارشناسیتون رو آزاد کنید. اگر شبانه باشید که اصولا همین حالا هم باید بتونید مدرک کارشناسی رو آزاد کنید. این روش هیچ مشکلی برا آزاد کردن مدرک ارشدتون به طرق دیگه ایجاد نمیکنه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 06-05-2014

(05-05-2014, 12:11 PM)'rahaazad2011' نوشته:
سلام دوستان 

سوال جوابای بچه ها رو خوندم ولی هنوز برام سواله که اگه من تو دوران کارشناسی یا ارشد قبل اینکه سربازی برم یا درسم تموم شده باشه جایی استخدام بشم و بیمه برام رد کنن ممکنه بعد از سربازی اگه کاریابی ثبت نام کنم و 6 ماه بگذره نشه از این طریق مدرکم و آزاد کنم؟ چون برای کار می خوام ویزا بگیرم سابقه کار نیاز دارم

خب بالاخره اگر سابقه بیمه داشته باشین قانونا نمی تونید مدرکتون رو از طریق کاریابی آزاد کنید.