آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - فانتین - 09-02-2014

سلام دوستان من برای ازاد سازی لیسانسم از عدم کاریابی اقدام کردم میگن که باید 1 سال از فارق التحصیلی گذشته باشه این 1 سال منظور 1 سال بعد از لیسانس هست یا بعد از فوق؟ چون من تازه چند ماهی از فازق التحصیلی  گذشته اما فوقم رو غیر انتفاعی بودم احتیاجی ه ازاد کردنش نیست فقط اینو قاطی کردم که منظور از این یک سال چیه؟ ایا الان بعد 6 ماه که بخام نامه رو بگیرم اشکالی پیش مباد؟ و ایمکه من دقیقا تا 1 ماه قبل از اون 6 ماه که باید نموم شه دیگه ایران نیستم به عنوان همراه دارم میرم ایا میشه وکالت به کسی بدم برای گرفتن نامه و بقیه ی مدارم خاهشا راهنمایی کنید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ahmadpashaei - 09-02-2014

(09-02-2014, 08:51 PM)'فانتین' نوشته: سلام دوستان من برای ازاد سازی لیسانسم از عدم کاریابی اقدام کردم میگن که باید 1 سال از فارق التحصیلی گذشته باشه این 1 سال منظور 1 سال بعد از لیسانس هست یا بعد از فوق؟ چون من تازه چند ماهی از فازق التحصیلی  گذشته اما فوقم رو غیر انتفاعی بودم احتیاجی ه ازاد کردنش نیست فقط اینو قاطی کردم که منظور از این یک سال چیه؟ ایا الان بعد 6 ماه که بخام نامه رو بگیرم اشکالی پیش مباد؟ و ایمکه من دقیقا تا 1 ماه قبل از اون 6 ماه که باید نموم شه دیگه ایران نیستم به عنوان همراه دارم میرم ایا میشه وکالت به کسی بدم برای گرفتن نامه و بقیه ی مدارم خاهشا راهنمایی کنید

با وکالتنامه ای که توش این مورد هم ذکر بشه قانونا میشه اینکارو به وکیل سپرد.6 ماه از فارغ التحصیلی شما گذشته که براتون پرونده درست کردن وگرنه نمی کردن! حالا باید 6 ماه دیگه منتظر باشید که نامه عدم کاریابی رو بگیرین و ببرین اداره کار و از اونجام نامه بگیرین برای دانشگاه و ... خلاص.کلا یکسال هست

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - فرید - 09-02-2014

(09-02-2014, 08:51 PM)'فانتین' نوشته: سلام دوستان من برای ازاد سازی لیسانسم از عدم کاریابی اقدام کردم میگن که باید 1 سال از فارق التحصیلی گذشته باشه این 1 سال منظور 1 سال بعد از لیسانس هست یا بعد از فوق؟ چون من تازه چند ماهی از فازق التحصیلی  گذشته اما فوقم رو غیر انتفاعی بودم احتیاجی ه ازاد کردنش نیست فقط اینو قاطی کردم که منظور از این یک سال چیه؟ ایا الان بعد 6 ماه که بخام نامه رو بگیرم اشکالی پیش مباد؟ و ایمکه من دقیقا تا 1 ماه قبل از اون 6 ماه که باید نموم شه دیگه ایران نیستم به عنوان همراه دارم میرم ایا میشه وکالت به کسی بدم برای گرفتن نامه و بقیه ی مدارم خاهشا راهنمایی کنید

وکالت برای اینکار بعضی دانشگاه ها قبول نمی کنند و میگن حتما باید خود فرد باشه بهتر از مسئول همون دانشگاه سوال کنید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - MaMi - 10-02-2014

(09-02-2014, 09:22 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
با وکالتنامه ای که توش این مورد هم ذکر بشه قانونا میشه اینکارو به وکیل سپرد.6 ماه از فارغ التحصیلی شما گذشته که براتون پرونده درست کردن وگرنه نمی کردن! حالا باید 6 ماه دیگه منتظر باشید که نامه عدم کاریابی رو بگیرین و ببرین اداره کار و از اونجام نامه بگیرین برای دانشگاه و ... خلاص.کلا یکسال هست

(09-02-2014, 10:21 PM)'فرید' نوشته:
 وکالت برای اینکار بعضی دانشگاه ها قبول نمی کنند و میگن حتما باید خود فرد باشه بهتر از مسئول همون دانشگاه سوال کنید.

بسیاری از دانشگاه ها، در صورتی که مدارک شناسایی دانشجو و شخص (پدر یا مادر) همراهشون باشه قبول میکنند که این کار رو انجام بدن. از طرف دیگه، در صورتی که هر فردی از شما وکالتنامه رسمی داشته باشه، دانشگاه قانونا موظف هست این کار رو انجام بده.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - فرید - 10-02-2014

(10-02-2014, 03:32 AM)'MaMi' نوشته:

بسیاری از دانشگاه ها، در صورتی که مدارک شناسایی دانشجو و شخص (پدر یا مادر) همراهشون باشه قبول میکنند که این کار رو انجام بدن. از طرف دیگه، در صورتی که هر فردی از شما وکالتنامه رسمی داشته باشه، دانشگاه قانونا موظف هست این کار رو انجام بده.

با وکالت نامه رسمی فرد دیگه می تونه مدرک خریداری کنه و با این روش مدرک آزاد کنه ولی با عدم کاریابی نمیشه. اینو مسئول این کار میگفت و فردی هم هست که کاملا به ریز قوانین مسلط و خیلی ها هم این بحث با اون فرد داشتند چون می خواستند برند و بعد پدر و مادرشون مدرک آزاد کنه ولی نتونستند.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Leopold - 10-02-2014

من شنیدم که اگه فردی اون 6 ماهی که در کاریابی ثبت نام کرده را در ایران باشه و بعدش بره میتونه وکالت بده مدرکش از طریق عدم کاریابی آزاد بشه. بهتره دوستمون هم از دانشگاه و هم از اداره کار شهرشون سوال کنند چون در این مورد بین علما اختلاف هست.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - MaMi - 11-02-2014

(10-02-2014, 10:00 AM)'فرید' نوشته:
 با وکالت نامه رسمی فرد دیگه می تونه مدرک خریداری کنه و با این روش مدرک آزاد کنه ولی با عدم کاریابی نمیشه. اینو مسئول این کار میگفت و فردی هم هست که کاملا به ریز قوانین مسلط و خیلی ها هم این بحث با اون فرد داشتند چون می خواستند برند و بعد پدر و مادرشون مدرک آزاد کنه ولی نتونستند.

من ایشون رو نمیشناسم و اطلاعاتی در موردشون ندارم ولی تا جایی که میدونم، اگر کسی به عنوان مثال، از من وکالت نامه رسمی داشته باشه و حدود اختیارات وکیل من، در اون وکالتنامه ذکر شده باشه، از لحاظ قانونی، هیچ گونه منعی برای این کار وجود نداره. حالا اینکه ایشون تفسیرش از قانون چیه یا آئین نامه ای در این زمینه وجود داره، اطلاعی ندارم.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - akbar_saeedi - 11-02-2014

سلام دوستان ظاهرا مشخصه ک برا این قانون سابقه بیمه ممکنه چک بشه یا نشه..ولی درین مورد نظرتونو بگید..
من میخام ازین قانون حتمااستفاده کنم و چون اغلب کارهای رشته ما مسئول فنی شدنه..دو جا !!  [img]images/smilies/sad.gif[/img]مدرک ما حتما ثبت سیستم میشه ،بیمه و اداره نظارت بر کارخونه ها..بنظرتون من چکار کنم؟تو این یک سال کار مرتبط با رشته رو واقعا بی خیال شم؟اخرش هم آیا؟یا اینکه پیشنهاد میدید چطور بیشتر بفهمم چند درصد ممکنه استعلام کنن؟راه حلی هست، اینم آیا؟

سپاس

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - reza_1st - 12-02-2014

(11-02-2014, 11:53 PM)'akbar_saeedi' نوشته: سلام دوستان ظاهرا مشخصه ک برا این قانون سابقه بیمه ممکنه چک بشه یا نشه..ولی درین مورد نظرتونو بگید..
من میخام ازین قانون حتمااستفاده کنم و چون اغلب کارهای رشته ما مسئول فنی شدنه..دو جا !!  [img]images/smilies/sad.gif[/img]مدرک ما حتما ثبت سیستم میشه ،بیمه و اداره نظارت بر کارخونه ها..بنظرتون من چکار کنم؟تو این یک سال کار مرتبط با رشته رو واقعا بی خیال شم؟اخرش هم آیا؟یا اینکه پیشنهاد میدید چطور بیشتر بفهمم چند درصد ممکنه استعلام کنن؟راه حلی هست، اینم آیا؟
سپاس

همونطور که گفتین نظر قطعی نمی‌شه داد، ولی من تا یک و نیم دو سال پیش دو مورد رو سراغ دارم که با داشتن چند سال بیمه، مدرکشون رو از این راه آزاد کردن و به مشکلی هم بر نخوردن. ولی فارغ از این مسئله، این رو هم در نظر بگیرین که یه سال سابقه کار مرتبط تاثیر معنا داری رو شانس پذیرش شما نخواهد داشت و اگه مشکل مالی ندارین و برنامه ادامه تحصیل تو خارج از ایران رو دارین، خیلی مفیدتر هست که روی زبان و اگه آمریکا گزینه‌هست GRE و تحقیق و مقاله دارن وقت بذارین تو این یه سال که شانستون رو خیلی افزایش خواهد داد. ولی اگر به هر دلیلی تصمیمتون کار کردن شد، خب تو بدترین حالت که نشد با این روش آزاد کنید مدرک رو، تو این مدت  یه سال به اندازه هزینه آزاد کردن مدرک با خریدنش درآمد خواهید داشت..
موفق باشین

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Leopold - 12-02-2014

نگاهی به این پست بندازید. شما بهتره سبک و سنگین کنید. فرض کنید اداره کار متوجه بشه و مدارک شما از طریق عدم کاریابی آزاد نشه. در این صورت باید ببینید با حقوق یک سالتون میتونید مدارک بخرید (میتونید بایت یک سال سابقه کار هم تخفیف بگیرید). از طرفی پذیرش هم همیشه 100 درصد نیست ممکنه یک سال سرکار نرید و خدا نکرده پذیرش شما هم جور نشه در این صورت این فرصت شغلی از دست دادید. 
من اگه جای شما بودم سرکار میرفتم چون هم کار مرتبط با رشته هست و هم اینکه در کنار پروسه اپلای نگرانی نداشتم اگه پذیرشم جور نشه. از لحاظ مالی هم به هر حال میتونه کمکتون کنه که دانشگاه های بیشتری اپلای کنید و شانستون افزایش بدید.