آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Matinking - 04-02-2014

سلام
[align=right][align=right]دوستان من فارق التحصیل شهریور 92 لیسانس هستم... از مهر 92 برای کاریابی اقدام کردم و فروردین 93 اون 6 ماه تموم میشه و می تونم از کاریابی نامه بگیرم. من پیش از کنکور کارشناسیم(5 سال پیش) از سربازی معاف شدم. مشکل اینجاست که مهر ماه هنوز یک سال از فارق التحصیلی من نگذشته... مدیر موسسه کاریابی گفت این یک سال برای تعیین تکلیف سربازی مردهاست و احتمالا برای من که سالهاست معاف شدم وزارت مشکلی پیش نمیاره!... با این حساب:..
[align=right]1- شما این ادعای این مدیر رو تعیین می کنید؟!...
[align=right]2- من باید تا شهریور صبر کنم؟... هیچ راه دیگه ای نداره؟!...
[align=right][align=right]ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Bruce Wayne - 04-02-2014

(04-02-2014, 02:57 PM)'matinking' نوشته:
سلام

دوستان من فارق التحصیل شهریور 92 لیسانس هستم... از مهر 92 برای کاریابی اقدام کردم و فروردین 93 اون 6 ماه تموم میشه و می تونم از کاریابی نامه بگیرم. من پیش از کنکور کارشناسیم(5 سال پیش) از سربازی معاف شدم. مشکل اینجاست که مهر ماه هنوز یک سال از فارق التحصیلی من نگذشته... مدیر موسسه کاریابی گفت این یک سال برای تعیین تکلیف سربازی مردهاست و احتمالا برای من که سالهاست معاف شدم وزارت مشکلی پیش نمیاره!... با این حساب:..

1- شما این ادعای این مدیر رو تعیین می کنید؟!...

2- من باید تا شهریور صبر کنم؟... هیچ راه دیگه ای نداره؟!...

ممنون

سلام بر شما دوست عزیز
نه متاسفانه، ادعای ایشون خلاف بخشنامه عدم کاریابی می باشد. بر مبنای بند 1 از بخش ج بخشنامه عدم کاریابی:
اعلام نتیجه کاریابی به دانشگاه محل تحصیل فارغ التحصیل حداقل پس از گذشت یکسال شمسی از تاریخ فارغ التحصیلی مندرج در گواهی موقت فارغ التحصیل خواهد بود که حداقل شش ماه از یکسال در موقعیت کاریابی قرار گرفته باشد
به خاطر این بند، حتما باید یکسال کامل صبر کرد.
بند 2، این بخش هم جداگانه به مسئله پایان خدمت اشاره می کنه.
موفق باشید

ممنون از لطف شما

دو سوال دیگه هم دارم:

1- اگه نسخه اصلی گواهی موقت جایی در گرو باشه، آیا با کپی اون هم میشه به وزارتخونه مراجعه کرد؟...
2- آیا وزارتخونه کپی گواهی موقت رو نگه می داره یا صرفا برای چک کردن وضعیته و چیزی پیش خودشون نگه نمی دارن؟!...

ممنونم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 04-02-2014

(04-02-2014, 03:46 PM)'matinking' نوشته: ممنون از لطف شما
دو سوال دیگه هم دارم:
1- اگه نسخه اصلی گواهی موقت جایی در گرو باشه، آیا با کپی اون هم میشه به وزارتخونه مراجعه کرد؟...
2- آیا وزارتخونه کپی گواهی موقت رو نگه می داره یا صرفا برای چک کردن وضعیته و چیزی پیش خودشون نگه نمی دارن؟!...
ممنونم

دوست گرامی. دانشگاه از شما اصل گواهی موقت رو می گیره و دانشنامه صادر میکنه. بعد دانشنامه رو می دین وزارت علوم برای تایید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Bruce Wayne - 04-02-2014

(04-02-2014, 03:46 PM)'matinking' نوشته: ممنون از لطف شما
دو سوال دیگه هم دارم:
ممنونم

خواهش می کنم
1- شما حتما باید نسخه اصلی گواهی موقت رو به دانشگاه محل فارغ التحصیلی خودتون بدید.
2- هنگام آزادسازی ( صدور دانشنامه و ریزنمرات)، اصل گواهی موقت از شما گرفته میشه، و دیگه به شما پس داده نمیشه. (الان خوب یادم نیست، ولی فکر کنم مهر باطل شد هم روش می زنند، به هر حال دیگه به شما پسش نمیدن)
موفق باشید

دوستان سو تفاهم شد فکر می کنم...
در مورد ارائه گواهی موقت به دانشگاه برای دریافت مدرک اصلی شکی وجود نداره!... سوال من در مورد مدرکیه که باید به وزارت کار ارائه بشه!... این مدرک باید اصل گواهی موقت باشه یا کپی اون رو هم می پذیرن؟!

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Leopold - 04-02-2014

من کپی را دادم قبول کرد. اصلش را هم چک نکرد. نکنه گمش کردی! Big Grin
(04-02-2014, 04:29 PM)'matinking' نوشته: دوستان سو تفاهم شد فکر می کنم...
در مورد ارائه گواهی موقت به دانشگاه برای دریافت مدرک اصلی شکی وجود نداره!... سوال من در مورد مدرکیه که باید به وزارت کار ارائه بشه!... این مدرک باید اصل گواهی موقت باشه یا کپی اون رو هم می پذیرن؟!

ممنونم از پاسختون...
نه.. اصلش رو گم نکردم و دارم... یه فکرهایی دارم برای Resolve این مشکلی که دارم...![img]images/smilies/tongue.gif[/img]

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - eden - 08-02-2014

دوستان میشه یه کاریابی مرکو بذاریم برای آزادسازی و از طریق یه کاریابی دیگه تو شهری دیگر کار پیدا کنیم؟

سیستمی دارن که چک کنن مثلا فلان کس فلان جا ثبت نام کرده. یا اینکه مثلا کار پیدا شد از کجا میشه فهمید شرکتی که براش کار میکنی استعلام نکنه مدرکتو که همه چی خراب شه؟

من الان بیکارم میخوام کار کنم ولی چون مدرک ارشدمو گذاشتم برای آزاد کردن میترسم خراب شه همه چی.

عذر میخوام یه سوال خارج بحث: استخدامی چه نوع هایی محدودیت ایجاد میکنه برا کسی که معلوم نیست کی کارش بگیره بذاره بره؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Leopold - 08-02-2014

اداره کار وقتی اسمت میزنه تو سیستم در صورتی که سابقه بیمه رد شده باشه متوجه میشه حالا محل کار شما میتونه هر جای ایران باشه. البته هنوز دقیقا مشخص نیست که واقعا اداره کار سوابق بیمه فرد را چک میکنه یا نه چون دوستی داشتم که سرکار هم میرفت و مدارکش بدین طریق آزاد کرد. نکته بعدی اینه که محل کار شما نباید از دانشگاه محل تحصیل شما استعلام کنه در غیر این صورت اون برگه استعلام میره تو پروندت و دانشگاه اجازه نمیده مدارکت از طریق عدم کاریابی آزاد بشه. این دوستم از شرکت خواسته بود که استعلام نکنن. 
بعضی از شرکت ها واسه استخدامی سفته میخوان یا بعضی ها مثل صنایع دفاع ممکنه قرارداد 5 ساله ببندن. اگه واقعا هدفتون رفتنه خیلی دقت کنید که وارد شرکت های تحریمی نشید. مثلا اکثر شرکت های نیروگاهی، مپنا، ساخت توربین و کمپرسور و ... جز شرکت های تحریمی هستن و کسایی که سابقه کار در اینگونه شرکت ها را دارن اخیرا بند 501 ویزای آمریکا شاملشون میشه و نمی تونن ویزا بگیرن. 
(08-02-2014, 05:14 PM)'eden' نوشته: دوستان میشه یه کاریابی مرکو بذاریم برای آزادسازی و از طریق یه کاریابی دیگه تو شهری دیگر کار پیدا کنیم؟
سیستمی دارن که چک کنن مثلا فلان کس فلان جا ثبت نام کرده. یا اینکه مثلا کار پیدا شد از کجا میشه فهمید شرکتی که براش کار میکنی استعلام نکنه مدرکتو که همه چی خراب شه؟
من الان بیکارم میخوام کار کنم ولی چون مدرک ارشدمو گذاشتم برای آزاد کردن میترسم خراب شه همه چی.
عذر میخوام یه سوال خارج بحث: استخدامی چه نوع هایی محدودیت ایجاد میکنه برا کسی که معلوم نیست کی کارش بگیره بذاره بره؟