آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - rainbow trout - 23-01-2014

مرسی از راهنماییتون.در ضمن من  14 دی 1392 فارغ التحصیل ارشد شدم.مشکلی نیست؟؟؟؟
یه کار در جهاد کشاورزی پیدا کردم.ولی نگران این مساله هستم که اگر  اقدام کنم ممکن است در ازاد شدن مدرک اختلال ایجاد بشه.صریح بگم:نمیگن تو الان کار داری و مرتبط با رشته ات هم هست،مدرک تو را دیگه آزاد نمی کنیم ؟؟؟؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Bruce Wayne - 23-01-2014

(23-01-2014, 11:49 AM)'rainbow trout' نوشته: مرسی از راهنماییتون.در ضمن من  14 دی 1392 فارغ التحصیل ارشد شدم.مشکلی نیست؟؟؟؟
یه کار در جهاد کشاورزی پیدا کردم.ولی نگران این مساله هستم که اگر  اقدام کنم ممکن است در ازاد شدن مدرک اختلال ایجاد بشه.صریح بگم:نمیگن تو الان کار داری و مرتبط با رشته ات هم هست،مدرک تو را دیگه آزاد نمی کنیم ؟؟؟؟

سلام
ببخشید که من اشتباهی برداشت کردم که شما سه سال پیش فارغ التحصیل شدید، به هر حال مشکلی نیست، منتها شما بعد از اینکه شش ماه از ثبت نامتون در موسسه کاریابی گذشت، باید باز هم صبر کنید تا یکسال از فارغ التحصیلی شما بگذره، یعنی تا 14 دی ماه 1393 باید صبر کنید، اون وقت می تونید به دانشگاه مراجعه کنید و مدرکتون رو آزاد کنید.
ببینید اداره کار و دانشگاه از جایی استعلام نمی کنند، اما اگه جایی که قراره مشغول به کار بشین، از دانشگاه استعلام بکنه، اون نامه استعلام در پرونده شما در دانشگاه بایگانی میشه، و به استناد اون نامه شما نمی تونید به شیوه عدم کاریابی مدرکتون رو آزاد بفرمایید. در این مورد به یک نحوی تحقیق بکنید که آیا این استعلام از طرف جهاد کشاورزی صورت می پذیره یا نه
اگه هم به دلیل استعلام جهاد، شما نتونستین مدرکتون رو آزاد کنید باید به سراغ دو راه حل دیگه برین: یعنی استفاده از پرداخت هزینه و یا سابقه کار، که خارج از بحث این تاپیک هست 
موفق باشید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - مهربان - 24-01-2014

با درود فراوان؛ وقتتون به خیر باشه انشالله..

یه سئوال دارم کسانی که مدرکشون لیسانس کامپیوتر ،موسسات غیر انتفاعی باشه هزینه برا اونا هم هست یا نه؟

**بسیار سپاس گزارم**

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Bruce Wayne - 24-01-2014

(24-01-2014, 04:44 AM)'مهربان' نوشته: با درود فراوان؛ وقتتون به خیر باشه انشالله..
یه سئوال دارم کسانی که مدرکشون لیسانس کامپیوتر ،موسسات غیر انتفاعی باشه هزینه برا اونا هم هست یا نه؟
**بسیار سپاس گزارم**

سلام
بحث آزاد سازی تنها  مختص کسانی است که در دانشگاه های دولتی و دوره های روزانه فارغ التحصیل شده اند، کسی که فارغ التحصیل دانشگاه غیر انتفاعی هست، مدرکش به خودی خود آزاد هست و نیازی به مراحل آزاد سازی چه از طریق عدم کاریابی و چه روشهای دیگر ندارد.
موفق باشید 

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mahnaz103 - 24-01-2014

(24-01-2014, 04:44 AM)'مهربان' نوشته: با درود فراوان؛ وقتتون به خیر باشه انشالله..
**بسیار سپاس گزارم**

با سلام 
در تائید صحبت های دوست خوبمون ؛
خلاصه ی کلام اینه که :
کسی که برای درس خوندن تو دانشگاه در ایران شهریه پرداخت نکرده باشه، برای استفاده از مدرکش در خارج از کشور باید
1- یا پولشو بده اصل مدرکش(یعنی دانشنامه ) رو بدن بهش
یا
2- از طریق عدم کاریابی اقدام کنه تا پس از گذروندن مراحل اون و مدت زمان لازم، مدرکش آزاد بشه و اصل مدرکش رو بهش بدن .

معمولا از طریق عدم کاریابی خیلی از دوستان این کارو میکنن.من خودم مدرک لیسانسم چون روزانه خوندم همینطوری ازاد کردم یعنی از طریق عدم کاریابی Smile

موفق باشید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - akbar_saeedi - 31-01-2014

سلام دوستان من بخشی از تاپیکو خوندم ببینید درست متوجه شدم مننن
حدود 1.5 سال پیش ارشدمو تمومیدم و الان در حال خدمت خیلی مقدسم..
حدود 6 ماه بعد خدمتم باید برم کاریابی و ثبت نام و چون مدرکم ارشده...باید شش ماه صبر کنم و ادامه روندو ادامه بدم یا 1 سال؟؟
یعنی اگه پایان خدمت نقطه شروع باشه برا آزاد کردن دو مدرک کارشناسی و ارشد 1 سال طول میکشه یا 1.5 سال؟؟؟
درووود

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Leopold - 31-01-2014

شما یک سال پس از صدور کارت پایان خدمت میتونید مدارکتون آزاد کنید. بنابراین بهتره 6 ماه پس از پایان سربازیتون به یک کاریابی مراجعه کنید تا با احتساب 6 ماه مدت کاریابی یک سال بشه. 
(31-01-2014, 08:06 PM)'akbar_saeedi' نوشته: سلام دوستان من بخشی از تاپیکو خوندم ببینید درست متوجه شدم مننن
حدود 1.5 سال پیش ارشدمو تمومیدم و الان در حال خدمت خیلی مقدسم..
حدود 6 ماه بعد خدمتم باید برم کاریابی و ثبت نام و چون مدرکم ارشده...باید شش ماه صبر کنم و ادامه روندو ادامه بدم یا 1 سال؟؟
یعنی اگه پایان خدمت نقطه شروع باشه برا آزاد کردن دو مدرک کارشناسی و ارشد 1 سال طول میکشه یا 1.5 سال؟؟؟
درووود

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - sheri68 - 03-02-2014

با سلام
 ی سوال داشتم اگه من تعهد محضری بدم برای گرفتن ریزنمرات کاردانیم و بعد 6 ماه برگه عدم کاریابی رو بگیرم برای آزاد کردن مدرکم آیا اون تعهد محضری باطل میشه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - stifler - 04-02-2014

اساتید یه راهنمایی بنده رو بکنید :

کاردانی رو هفته اول بهمن گرفتم (دوره روزانه ) ، معافی سربازی هم تابستون 90 گرفتم ، الان چجوری میتونم ریزنمرات رو ازاد کنم ؟

شیش ماه دیگه برم برای موسسه کاریابی  یا از الان میتونم اقدام کنم ؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Leopold - 04-02-2014

فکر کنیم منظورتون این بوده که 1 بهمن با مدرک کاردانی فارغ التحصیل شدید. شما شش ماه پس از هفته اول بهمن تشریف ببرید کاریابی ثبت نام کنید تا ایشالا هفته اول بهمن سال 93 بتونید مدارکتون را آزاد کنید. الان هم میتونید برید در کاریابی ثبت نام کنید ولی به هر حال شما زودتر از هفته اول بهمن 93 نمی تونید از این طریق مدراکتون را آزاد کنید. از طرفی اگه زودتر در کایابی ثبت نام کنید ممکنه کاریابی واستون کار پیدا کنه دردسر شه.
(04-02-2014, 01:02 AM)'stifler' نوشته: اساتید یه راهنمایی بنده رو بکنید :
کاردانی رو هفته اول بهمن گرفتم (دوره روزانه ) ، معافی سربازی هم تابستون 90 گرفتم ، الان چجوری میتونم ریزنمرات رو ازاد کنم ؟
شیش ماه دیگه برم برای موسسه کاریابی  یا از الان میتونم اقدام کنم ؟