آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

[برش] هزینه آزاد کردن ریزنمرات و دانشنامه - aidin66 - 04-01-2014

سلام من تو فهمیدن اصطلاحات حقوقی مشکل دارم .... سوالم اینه که من از سال 88 که وارد دانشگاه شدم ار هون سال سر کار رفتم و الان 2.5 سال تعهد خدمتی رو انجام دادم ... سوالم این بوذ که این سابقه کار حین تحصیل رو قبول می کنن یا باید از تاریخ بعد از فارغ التحصیلی حساب بش؟

RE: هزینه آزاد کردن ریزنمرات و دانشنامه - Torkan - 04-01-2014

دوست عزیز سوالتون رو بهتر بود تاپیک ازادسازی با کار میپرسیدین ولی:
دوست عزیز متاسفانه سابقه کار همزمان با تحصیل حساب نمیشه...قطعا باید بعد از فارغ التحصیلی باشه...شاید چندین سال پیش میشد یه جورایی این سابقه کار رو رد کرد به عنوان ازادسازی مدرک ولی امروز دیگه نمیشه.الان خیلی راحت می تونند بفهمند چون همه مشخصاتتون باید تو سیستم ثبت کنید برای تایید گرفتن از وزارت علوم.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - roshanak25 - 12-01-2014

عزیزان کسی میدونه وقتی از طریق عدم کاریابی اقدام میکنیم، اداره کار به غیر از بیمه از کجاها استعلام میکنه؟
آیا سابقه کار حق التدریسی در دانشگاه سراسری معلوم میشه یا نه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Bruce Wayne - 12-01-2014

(12-01-2014, 01:40 PM)'roshanak25' نوشته: عزیزان کسی میدونه وقتی از طریق عدم کاریابی اقدام میکنیم، اداره کار به غیر از بیمه از کجاها استعلام میکنه؟
آیا سابقه کار حق التدریسی در دانشگاه سراسری معلوم میشه یا نه؟

دوست عزیز سلام
 در هیچ کدام از بخشنامه های مرتبط با آزاد سازی مدرک از طریق عدم کاریابی سخنی در خصوص استعلام در خصوص بیمه گفته نشده، من خودم با سابقه یک و نیم سال بیمه، مدرک خودم رو از این طریق آزاد کردم و دوستانی هم دیدم که با وجود داشتن بیمه تونستن مدرکشون رو آزاد کنند.
اصولا نه دانشگاه و نه اداره کار از جایی استعلام نمی کنند، اما اگه محل کار شما از دانشگاه برای تایید مدرکتون استعلام کرده باشه، اون نامه در خواست تاییدیه در پرونده شما، مانع آزادسازی مدرک شما به این شیوه میشه، حالا اگه برای اون حق التدریسی که شما فرمودین از دانشگاه محل تحصیلتون استعلام صورت گرفته باشه، اون وقت نمی تونید به شیوه آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی اقدام کنید.
موفق باشید

[برش] تعهد خدمت رایگان (مخصوص دانشجویان دولتی) - rainbow trout - 21-01-2014

سلام عزیزان ایام به کام
من برای آزاد کردن مدرک لیسانس و ارشد به یک مرکز کاریابی مراجعه کرده ام و منتظر هستم زمان 6 ماه بگذرد تا تعهدی نداشته باشم و مدارک آزاد شوند.اگر طی این مدت یه کار دولتی مربوط به رشته از بنگاه ارایه شود، آیا اختلالی در آزاد شدن مدرک من بوجود خواهد آمد؟
یا اینکه کلا طی این مدت در یک ارگان دولتی یک شغل مرتبط با رشته  پیدا کنم.آیا مشکلی برای آزاد کردن مدرک بوجود خواهد آمد؟

RE: تعهد خدمت رایگان (مخصوص دانشجویان دولتی) - mahnaz103 - 22-01-2014

(21-01-2014, 11:54 PM)'rainbow trout' نوشته: سلام عزیزان ایام به کام
من برای آزاد کردن مدرک لیسانس و ارشد به یک مرکز کاریابی مراجعه کرده ام و منتظر هستم زمان 6 ماه بگذرد تا تعهدی نداشته باشم و مدارک آزاد شوند.اگر طی این مدت یه کار دولتی مربوط به رشته از بنگاه ارایه شود، آیا اختلالی در آزاد شدن مدرک من بوجود خواهد آمد؟
یا اینکه کلا طی این مدت در یک ارگان دولتی یک شغل مرتبط با رشته  پیدا کنم.آیا مشکلی برای آزاد کردن مدرک بوجود خواهد آمد؟

سلام دوست عزیز ...ایام بر شما هم خوش باشه ان شاالله 
ببینید با این اوضاع بد کاری در کشور من بعید میدونم کاریابی بیاد براتون کار دولتی پیدا کنه!!! ( اون کارا آدمای خودشون رو  داره نوبت به بقیه شاید نرسه تو این زمینه !!!! Big Grin
من خودم درگیر کار دولتی بودم و هستم براساس همین دارم خدمتتون میگم .توهین به کار دولتی واین چیزا نباشه احیانا Big Grin
و اینکه اگه شما کار پیدا کنید چه دولتی چه غیردولتی و بیمه براتون رد بشه این مشکل ایجاد میکنه... کلا اگر سابقه بیمه رو استعلام کنه اداره کار اونوقت ممکنه مشکل آزاد کردن مدرک پیش بیاد ...
اگه شما قصدتون واقعا آزاد کردن مدرکتون هست در درجه اول، پس شاید بهتر باشه دعا کنید این شش ماه زودتر بگذره و اگر کاری هم پیدا کردید که بیمه داشت و خواستید حتما داشته باشیدش خب تا شما قرارداد ببندید و ....6 ماه هم به نظرم تموم شده بسلامتی Big Grin

نگران نباشید انشالله مدرکتون به زودی آزاد میشه و ان شالله کار خوب هم قسمت میشه ...
من براساس کار خودم و آزاد کردن مدرک خودم این توضیحات رو نوشتم باز اگر نکته ای باشه امیدوارم دوستان بهتر راهنماییتون بکنند 

موفق باشید 

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - rainbow trout - 22-01-2014

ببخشید.ولی ما اداره کاریابی پرسیدم.فقط 6 ماه را گفتن.
با این حال حتی اگر 1 سال بگذرد باز هم باید پول ازادکردن مدرک پرداخته شود؟
چه راهی برای پرداخت نکردن این پول می باشد؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Bruce Wayne - 22-01-2014

(22-01-2014, 11:59 AM)'rainbow trout' نوشته: ببخشید.ولی ما اداره کاریابی پرسیدم.فقط 6 ماه را گفتن.
با این حال حتی اگر 1 سال بگذرد باز هم باید پول ازادکردن مدرک پرداخته شود؟
چه راهی برای پرداخت نکردن این پول می باشد؟

سلام دوست عزیز
جسارتا دقیقا روشن نیست که سوال شما چیه، من به صورت مختصر روشهای آزاد سازی مدرک رو می گم، اگه نکته مبهمی هست، بفرمایید تا من یا سایر دوستان پاسخ بدیم.
به طور کلی برای آزاد سازی مدرک سه راه حل وجود داره:
1- پرداخت هزینه آموزش رایگان ( خرید مدرک)
2- دادن در خواست کاریابی، 
3- انجام کار در ایران به میزان متناسب با زمان بهره مندی از آموزش رایگان
از بین این سه راه حل، راه حلهای 2 و 3 رایگان، هستند، و راه حل 2 یعنی از طریق عدم کاریابی موضوع این تاپیک هست، که اون هم با این شرایط صورت می پذیره که شما شش ماه بعد از فارغ التحصیلی و شش ماه بعد از پایان خدمت یا معافیت، با مراجعه به اداره کار، می توانید تقاضای کار کنید، اگر بعد از گذشت شش ماه، نامه ای مبنی بر عدم کاریابی به شما داده شد، دانشگاه مدرک شما رو آزاد می کنه. (طبیعتا زمان مراجعه به دانشگاه یک سال از زمان فارغ التحصیلی شما و همین طور پایان خدمت یا معافیت گذشته است)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - rainbow trout - 22-01-2014

خیلی ممنون حالا متوجه شدم
فقط یک سوال دیگه.من اردیبهشت 89 کارت معافیت گرفتم. و 14 دی نیز فارغ التحصیل کارشناسی ارشد شدم.
به بنگاه کاریابی مراجعه کردم و کارت بیکاری دریافت کردم و به من گفتن 6 ماه دیگه مدرک من آزاد میشه. هم ارشد و هم لیسانس
حالا واسه 6 ماه بعد از معافیت باید دوباره با اداره کار مراجعه کنم؟یا اینکه به خاطر 3 سال گذشت از تاریخ معافیت لازم نییست؟
مرسی از لطف شما 

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Bruce Wayne - 23-01-2014

(22-01-2014, 04:06 PM)'rainbow trout' نوشته: خیلی ممنون حالا متوجه شدم
فقط یک سوال دیگه.من اردیبهشت 89 کارت معافیت گرفتم. و 14 دی نیز فارغ التحصیل کارشناسی ارشد شدم.
به بنگاه کاریابی مراجعه کردم و کارت بیکاری دریافت کردم و به من گفتن 6 ماه دیگه مدرک من آزاد میشه. هم ارشد و هم لیسانس
حالا واسه 6 ماه بعد از معافیت باید دوباره با اداره کار مراجعه کنم؟یا اینکه به خاطر 3 سال گذشت از تاریخ معافیت لازم نییست؟
مرسی از لطف شما 

سلام مجدد
کارت معافیت شما که ok هست Smile
اون شش ماه حداقل زمانی هست که باید سپری شده باشه، و کارت شما که سه سال هم ازش می گذره و مشکلی نداره، دی ماه همون سال هم که فارغ التحصیل شدید، پس می تونید بلافاصله بعد از گذشت شش ماه از ثبت نام در مرکز کاریابی، نامه عدم کاریابی رو به اداره کار ببرید، و روال کار رو طی کنید.
موفق باشید