آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - lidoma - 27-09-2013

چون شبانه هستید در حین تحصیل میتونید مدرک فبلی خودتونو از طریق عدم کاریابی آزاد کنیدو لی حتما باید 6ماه در یکی ار ادارات کاریابی ثبت نام کنید اونا هر ماه لیستی به اداره کار تحویل میدن اینجوری هم نیست که هر وقت بری واست نامه بدن چون باید هر ماه اسم شما رو رد کنن پس وقتتو اینجوری از دس نده .

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - roshanak25 - 27-09-2013

(27-09-2013, 01:43 PM)'zahraap' نوشته: سلام من سال 89 لیسانس فارغ التحصیل شدم الان دانشجوی ارشدم  در دوره شبانه. دو تا سوال داشتم اول اینکه آیا حتما باید 6ماه بعد از فراغت از تحصیل لیسانس برای کاریابی ثبتنام کرد؟ یعنی من نمی تونم الان(2.5سال بعد) برم کاریابی ثبتنام کنم تا6ماه دیگه مدرک لیسانسم آزاد بشه؟  ببینید من 9 آذر 89فارغ التحصیل شدم کاریابی هر تاریخی که من بخوام برام می زنه بهشون بگم چه تاریخی بزنن من اومدم کاریابی ثبتنام کردم؟
. نکته دوم یه مصوبه ای هست که دانشجوی ارشد شبانه کارمند محسوب نمیشه چون پول پرداخت می کنه من لینک مصوبه رو هم میزارم یعنی من می تونم در حین اینکه ارشد می خونم از طریق عدم کاریابی مدرک لیسانسم رو آزاد کنم این مصوبه هنوز اجرا میشه؟
http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists...ve%20tahod.pdf
پیشاپیش ممنونم که جواب میدین

سلام. اینکه میگن 6ماه بعد از فارغ التحصیلی باید برین کاریابی ثبت نام کنین، اون 6ماه حداقل هستش. یعنی 6ماه 1سال 2سال و... بعدشم میشه ثبت نام کرد.
در مورد سوال دومتون اون مصوبه رو من خوندم. طبق اون میتونید حین ارشد، لیسانس رو آزاد کنین چون شبانه هستین. ولی مشکل اینجاست که (همونطور که چند پست بالاتر هم اشاره کردم) برای اینکه دانشگاه دانشنامه رو بهتون بده، مدرک موقتتون رو ازتون میخواد (که مدرک موقتم الان در پرونده تون در دانشگاه ارشدتون هست). حتی روی مدرک موقت هم نوشته شده که: "برای دریافت دانشنامه این گواهی باید مسترد شود". من روزانه هستم و حین تحصیل خواستم آزاد کنم در این مرحله که گواهی موقتم رو خواستن به مشکل برخوردم. به نظرمن شما اقدام بکنید حالا شایدم اشتباهی حل شد، چون در کل قوانینش یکم قاطیه Big Grin

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ساحل69 - 27-09-2013

سلام...
برای آزاد کردن مدرک نوشتید که نباید س پابقه بیمه داشت...
من بعد از ازدواجم که تقریبا سال دوم دانشگاهم خودمو بیمه خانه دار کردم.... الان وضعیتم چطور میشه؟؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - zahraap - 27-09-2013

(27-09-2013, 01:57 PM)'lidoma' نوشته: چون شبانه هستید در حین تحصیل میتونید مدرک فبلی خودتونو از طریق عدم کاریابی آزاد کنیدو لی حتما باید 6ماه در یکی ار ادارات کاریابی ثبت نام کنید اونا هر ماه لیستی به اداره کار تحویل میدن اینجوری هم نیست که هر وقت بری واست نامه بدن چون باید هر ماه اسم شما رو رد کنن پس وقتتو اینجوری از دس نده .

اونا بدون اینکه من بگم خودشون برام تاریخ زدن البته از روی حسن نیت واصلا راجع به اینکه هر ماه باید اسمت رد می شده حرفی نزدن!...حالا برم بهشون بگم میشه کاریش کرد اینو؟...

(27-09-2013, 02:24 PM)'roshanak25' نوشته:
سلام. اینکه میگن 6ماه بعد از فارغ التحصیلی باید برین کاریابی ثبت نام کنین، اون 6ماه حداقل هستش. یعنی 6ماه 1سال 2سال و... بعدشم میشه ثبت نام کرد.
در مورد سوال دومتون اون مصوبه رو من خوندم. طبق اون میتونید حین ارشد، لیسانس رو آزاد کنین چون شبانه هستین. ولی مشکل اینجاست که (همونطور که چند پست بالاتر هم اشاره کردم) برای اینکه دانشگاه دانشنامه رو بهتون بده، مدرک موقتتون رو ازتون میخواد (که مدرک موقتم الان در پرونده تون در دانشگاه ارشدتون هست). حتی روی مدرک موقت هم نوشته شده که: "برای دریافت دانشنامه این گواهی باید مسترد شود". من روزانه هستم و حین تحصیل خواستم آزاد کنم در این مرحله که گواهی موقتم رو خواستن به مشکل برخوردم. به نظرمن شما اقدام بکنید حالا شایدم اشتباهی حل شد، چون در کل قوانینش یکم قاطیه Big Grin

من مدرک موقتم دست خودمه! کپی اش رو دادم برای ثبتنام :-)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - roshanak25 - 27-09-2013

(27-09-2013, 06:35 PM)'zahraap' نوشته:
من مدرک موقتم دست خودمه! کپی اش رو دادم برای ثبتنام :-)
به! چه خوب. دیگه فکر نکنم مشکلی پیش بیاد. حتما اقدام کنین Smile

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mahta123 - 08-10-2013

سلام من سال 88 از مقطع کارشناسی روزانه فارغ التحصیل شدم و در اداره کاریابی ثبت نام کردم و 1 سال بعد نامه کاریابی رو گرفتم ولی چون موقع تعطیلات دانشگاه بود نرفتم مدرکم رو بگیرم . متاسفانه نامه اداره کاریابی برای آزادسازی مدرک رو گم کردم و نتونستم دانشنامه ام رو بگیرم . حالا دانشجوی مجازی ارشد هستم و میدونم که نامه تاییدیه تحصیلی برای دانشگاه کارشناسیم ارسال کردند و یه سال و نیمه که سابقه بیمه دارم ( البته شاغل نیستم ولی پدرم برایم جایی بیمه با سابقه ی کار رد میکنند ) . حال من باید برای آزادسازی مدرک کارشناسیم چیکار کنم ؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - roshanak25 - 08-10-2013

(08-10-2013, 02:38 AM)'mahta123' نوشته: سلام من سال 88 از مقطع کارشناسی روزانه فارغ التحصیل شدم و در اداره کاریابی ثبت نام کردم و 1 سال بعد نامه کاریابی رو گرفتم ولی چون موقع تعطیلات دانشگاه بود نرفتم مدرکم رو بگیرم . متاسفانه نامه اداره کاریابی برای آزادسازی مدرک رو گم کردم و نتونستم دانشنامه ام رو بگیرم . حالا دانشجوی مجازی ارشد هستم و میدونم که نامه تاییدیه تحصیلی برای دانشگاه کارشناسیم ارسال کردند و یه سال و نیمه که سابقه بیمه دارم ( البته شاغل نیستم ولی پدرم برایم جایی بیمه با سابقه ی کار رد میکنند ) . حال من باید برای آزادسازی مدرک کارشناسیم چیکار کنم ؟

تا اونجایی که من میدونم شما نمیتونید از طریق عدم کاریابی آزاد کنید چون سابقه بیمه دارید. اداره کار موقعی که میخواد نامه بده براتون که ببرید دانشگاه، از بیمه استعلام میکنه که ببینه سابقه بیمه دارین یا نه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - m.mohaqeq - 13-10-2013

سلام
ممنون میشم جواب سوالم رو بدید.
1. من 31 شهریور 92 از خدمت سربازی فارغ شدم، باید 1 سال صبر کنم تا بتونم مدرکم رو از طریق عدم کاریابی آزاد کنم؟
2. شرایط عدم کاریابی چگونه است، ممکنه یه نفر هر چی پیشنهاد از طرف کاریابی بش بشه رو قبول نکنه؟! حتماً یه محدودیتی چیزی هست؟!
ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Leopold - 13-10-2013

سلام،
1- شما می تونین 31 شهریور 93 مدرکتون رو آزاد کنین.
2- خیر، در انتخاب کاریابی خیلی دقت کنین و موقعی که ثبت نام می کنین بهشون بگین که واسه آزادسازی مدرک می خواید تا واسه فرصت های شغلی پیش اومده به شما زنگ نزنن. بعضی از کاریابی ها هم موقعی که شش ماه گذشت و می خوان نامه عدم کاریابی رو بدن ممکنه اذیت کنن و از شما پول اضافی بخوان که واست کار پیدا نکردن. در پست اول این تاپیک هم شرایطش گفته شده.
(13-10-2013, 07:36 PM)'m.mohaqeq' نوشته: سلام
ممنون میشم جواب سوالم رو بدید.
1. من 31 شهریور 92 از خدمت سربازی فارغ شدم، باید 1 سال صبر کنم تا بتونم مدرکم رو از طریق عدم کاریابی آزاد کنم؟
2. شرایط عدم کاریابی چگونه است، ممکنه یه نفر هر چی پیشنهاد از طرف کاریابی بش بشه رو قبول نکنه؟! حتماً یه محدودیتی چیزی هست؟!
ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mahnaz103 - 13-10-2013

سلام 
لطفا منم راهنمایی بفرمائید 

من 89 لیسانس روزانه گرفتم و بعدش برا کاریابی اقدام کردم.از قضا کار پیدا نشد و از طرفی 6 ماه بعد از این قضیه من ارشد قبول شدم(البته شبانه).بعد کلا کاریابی یادم رفت Big Grin حالا تازه یادم افتاده که من کارت اون موقع رونگه داشتم .زنگ زدم به کاریابی گفت ما مشکلی نداریم ونامه بهتون میدیم ببرید اداره کار...اما زنگ زدم اداره کار متاسفانه جواب ندادن و مجبورم حضوری یه سر برم Big Grin
میخواستم از دوستان بپرسم به نظرتون من که دی یا بهمن دفاع ارشد دارم الان میتونم با توجه به اونن شش ماه که قبل از ارشد برای کاریایی اقدام کرده بودم ،مدرک لیسانس رو آزاد کنم یا باید حتما ارشدم تموم بشه و تو این فاصله هم جایی با بیمه مشغول به کار نشم تا بتونم لیسانس رو راحت آزاد کنم !!!
ممنون میشم راهنماییم کنید  قبل از اینکه برم اداره کار....میترسم برم اوضاع رو خرابش کنم ....