آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - roshanak25 - 29-08-2013

(29-08-2013, 07:12 PM)'zahraap' نوشته: سلام...من چند سال پیش رفتم اداره کاریابی و هنوز دانشجوی لیسانس بودم فرم پر کردم و برام کار پیدا نشد از اون می تونم برای آزاد کردن مدرکم اسفاده کنم؟....بعد میشه یه جورایی به اداره کاریابی بگیم برامون کار پیدا نکنن!! چون اگه پیدا بشه که مدرکو آزاد نمیشه کردش!

سلام. اگه زمانیکه در اداره کاریابی ثبت نام کردین دانشجوی لیسانس بودین، نمیتونین برای آزادسازی مدرک لیسانس ازش استفاده کنین. 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی باید در اداره کاریابی ثبت نام کنید، بعد از 6 ماه که براتون کار پیدا نشد، اداره کاریابی نامه میده بهتون که ببرین اداره کار. اگر پست اول و دوم این صفحه رو بخونین کاملا متوجه میشین. حالا باز میتونین برین ببنین نامه بهتون میدن یا نه، ممکنه کاتون راه بیفته چون بعضی وقتها قانونهارو قاطی میکنن Wink
درمورد سوال دومتون هم بله، میتونین بهشون بگین که برای آزاد کردن مدرک میخواین. معمولا همکاری میکنن Smile

سلام دوستان. یک سوالی درمورد آزاد کردن مدرک ارشد برام پیش اومده. در پست اول این موضوع در مورد کارشناسی نوشته شده که موقع مراجعه به اداره کاریابی برای ثبت نام، باید 6ماه از فارغ التحصیلی گذشته باشه.
حالا سوال من اینه که موقع اولین مراجعه به اداره کاریابی برای درخواست آزادسازی ارشد، چقدر باید از زمان فارغ التحصیلی ارشدمون گذشته باشه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - zahraap - 29-08-2013

مرسی ببینید حالا اگه اون نشدش...من الان دانشجوی ارشدم ترم آخر...بعد اگه الان برم کاریابی ثبتنام کنم 6 ماه دیگه مدرک لیسانسم آزاد میشه؟ یا چون دانشجو هستم یعنی کار دارم و حساب نمیشه؟...یعنی باید صبر کنم بعد از اینکه ارشدم رو گرفتم برم کاریابی؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ice - 29-08-2013

(29-08-2013, 09:21 PM)'roshanak25' نوشته: سلام دوستان. یک سوالی درمورد آزاد کردن مدرک ارشد برام پیش اومده. در پست اول این موضوع در مورد کارشناسی نوشته شده که موقع مراجعه به اداره کاریابی برای ثبت نام، باید 6ماه از فارغ التحصیلی گذشته باشه.
حالا سوال من اینه که موقع اولین مراجعه به اداره کاریابی برای درخواست آزادسازی ارشد، چقدر باید از زمان فارغ التحصیلی ارشدمون گذشته باشه؟

سلام، قوانین برای اقدام کردن یکسان هست. فقط در صورتی که کارشناسیتون قبلا آزاد نشده در مرحله بعد از گرفتن نامه کاریابی مدرک یا کپیش همراهتون باشه تا سازمان کار برای هر دو برگه لغو تعهد صادر کنه.

(29-08-2013, 10:38 PM)'zahraap' نوشته: مرسی ببینید حالا اگه اون نشدش...من الان دانشجوی ارشدم ترم آخر...بعد اگه الان برم کاریابی ثبتنام کنم 6 ماه دیگه مدرک لیسانسم آزاد میشه؟ یا چون دانشجو هستم یعنی کار دارم و حساب نمیشه؟...یعنی باید صبر کنم بعد از اینکه ارشدم رو گرفتم برم کاریابی؟

تا وقتی دانشجو باشید نمی تونید اقدام کنید و باید صبر کنید تا ارشدتون تمام بشه. برای توضیحات کاملتر و اقدامات لازم پست های قبلی را هم بخونید.

(29-08-2013, 10:43 PM)'ice' نوشته:
سلام، قوانین برای اقدام کردن یکسان هست. فقط در صورتی که کارشناسیتون قبلا آزاد نشده در مرحله بعد از گرفتن نامه کاریابی مدرک یا کپیش همراهتون باشه تا سازمان کار برای هر دو برگه لغو تعهد صادر کنه.
قوانین یکسانه؟! مگه مدت زمانیکه مدارک باید بمونن در مرکز کاریابی واسه ارشد یکسال نیست؟ واسه کارشناسی 6ماه واسه ارشد یکسال بود دیگه درسته؟
حالا من میخوام بدونم واسه ارشدم باید مدت مشخصی از تاریخ فارغ التحصیلی گذشته باشه یا نه؟منظورم موقع ثبت نام در مرکز کاریابی هست

(29-08-2013, 10:56 PM)'roshanak25' نوشته:
قوانین یکسانه؟! مگه مدت زمانیکه مدارک باید بمونن در مرکز کاریابی واسه ارشد یکسال نیست؟ واسه کارشناسی 6ماه واسه ارشد یکسال بود دیگه درسته؟
حالا من میخوام بدونم واسه ارشدم باید مدت مشخصی از تاریخ فارغ التحصیلی گذشته باشه یا نه؟منظورم موقع ثبت نام در مرکز کاریابی هست

دوستان حتما پاسخ دقیقتر بهتون می دن. ولی تا اونجا که من می دونم مراحل اقدام شما (نه مدتی که خود کاریابی نگه می داره) یکسان بوده و در پیوست این پست کارشناسی و ارشد تفکیک نشدند. من خودم نزدیک به شش ماه بعد (با اختلاف چند روز) از تاریخ دفاع ارشد تقاضا دادم و بعد از شش ماه (سالگرد تاریخ دفاع ) از کاریابی برگه گرفتم بردم دانشگاه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - waitman19 - 03-09-2013

سلام دوستان.
کسی میدونه: اگر دانشجوهای ارشد شبانه، چون مدرکشون آزاده، آیا میتونن در حین تحصیل ارشد، فقط برای آزاد کردن مدرک کارشناسی از کاریابی نامه بگیرن؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Torkan - 03-09-2013

تا اونجایی که من میدونم کاریابی در حین تحصیل اصلا نامه و ...نمیده
در واقع کار در حین تحصیل حساب نمیشه پس کاریابی هم بدون اون اقدام نمیکنه
بااحترام

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - MaMi - 03-09-2013

(03-09-2013, 07:51 AM)'Charming' نوشته: تا اونجایی که من میدونم کاریابی در حین تحصیل اصلا نامه و ...نمیده
در واقع کار در حین تحصیل حساب نمیشه پس کاریابی هم بدون اون اقدام نمیکنه
بااحترام

کار در حین تحصیل تنها در دوره کارشناسی محاسبه نمیشه، در مقابل از سابقه کار در دوران ارشد (روزانه/شبانه) میشه برای آزاد کردن مدرک دوره کارشناسی استفاده کرد.