آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ice - 07-07-2013

(07-07-2013, 11:16 AM)'mahnaz103' نوشته:
سلام .مرسی از توجهتون اما یه سوال برای من پیش اومد!
یعنی من که مثلا تا اسفند 92 ارشدم تموم نمیشه با اینکه شبانه ام هستم نمیتونم مدرک لیسانسم که روزانه ی 89 تمومش کردم رو ازاد کنم؟؟؟

قانونا نه. هم در سازمان کار و هم دانشگاه از شما تعهد می گیرن که شاغل (شامل ادامه تحصیل) نباشید. 

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - فرید - 07-07-2013

(07-07-2013, 11:16 AM)'mahnaz103' نوشته:
سلام .مرسی از توجهتون اما یه سوال برای من پیش اومد!
یعنی من که مثلا تا اسفند 92 ارشدم تموم نمیشه با اینکه شبانه ام هستم نمیتونم مدرک لیسانسم که روزانه ی 89 تمومش کردم رو ازاد کنم؟؟؟

سلام
همانطور که دوستمون اشاره کردن و قبلا هم گفته شده علاوه بر عدم اشتغال باید یکسال از مدرک آخرتون گذشته باشه و تا مدرک قبلی آزاد نکنید مدرک بعدی آزاد نمی کنند.

آزاد کردن مدرک - farhad33 - 10-07-2013

سلام
ببخشید دوستان کسی از آزاد کردن مدرک توسط وزارت کار خبر داره؟؟
با تشکر

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 10-07-2013

(10-07-2013, 06:49 PM)'farhad33' نوشته: سلام
ببخشید دوستان کسی از آزاد کردن مدرک توسط وزارت کار خبر داره؟؟
با تشکر

سلام
به فروم خودتون خوش آمدید.
وزارت کار مستقیما کار آزاد سازی مدارک رو انجام نمی ده. همونطور که در پست های پیشین هم توضیح داده شده بود، وزارت کار فقط ادارات کاریابی دولتی رو به شما معرفی می کنه که می تونید از طریقشون اقدام کنید. 

موفق باشید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - RHamidR - 11-07-2013

آقا با این وضعیت که من به فنا رفتم.
شرایط من:
یه سال مونده به گرفتن مدرک کارشناسی و پس از گرفتن میشم:
دارای مدرک کاردانی و کارشناسی پیوسته
خدمت سربازی نرفته و فاقد هرگونه کارت و...

حالا با این وضعیت من باید 1 سال بعد کارشناسیمو بگیرم. 1 سال
بعد که کارشناسی گرفتم 2 سال بعد از اونو سربازی برم. 3 سال
بعد از سربازی 1 سال هم صبر کنم که دوره نقاهت سربازی بگذره. 4 سال
بعد ثبت نام کنم برای عدم کاریابی و 6 ماه واسه کاردانی و 6 ماه واسه کارشناسی. 5 سال.
حالا بعد از اونو بیا بشین بگرد دنبال دانشگاه، حالا اصلا گیرم که بعد 1 سال پذیرش هم گرفتم میخوام 6 سال بعد چه غلطی بکنم.
هر چی سنگ بزرگه واسه فرق سر منه

من چیکار کنم.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - RHamidR - 11-07-2013

یه سوال
با شرایط من قضیه سربازی با وثیقه اینا حل میشه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ForeverBlue - 11-07-2013

(11-07-2013, 06:37 AM)'RHamidR' نوشته: آقا با این وضعیت که من به فنا رفتم.
شرایط من:
یه سال مونده به گرفتن مدرک کارشناسی و پس از گرفتن میشم:
دارای مدرک کاردانی و کارشناسی پیوسته
خدمت سربازی نرفته و فاقد هرگونه کارت و...
حالا با این وضعیت من باید 1 سال بعد کارشناسیمو بگیرم. 1 سال
بعد که کارشناسی گرفتم 2 سال بعد از اونو سربازی برم. 3 سال
بعد از سربازی 1 سال هم صبر کنم که دوره نقاهت سربازی بگذره. 4 سال
بعد ثبت نام کنم برای عدم کاریابی و 6 ماه واسه کاردانی و 6 ماه واسه کارشناسی. 5 سال.
حالا بعد از اونو بیا بشین بگرد دنبال دانشگاه، حالا اصلا گیرم که بعد 1 سال پذیرش هم گرفتم میخوام 6 سال بعد چه غلطی بکنم.
هر چی سنگ بزرگه واسه فرق سر منه
من چیکار کنم.

نیازی به یک سال نقاهت  و ... ندارید

از الان تلاش کنید تا یکسال دیگر، تافل یا آیلتس را گرفته باشید.
نمرات خوب بگیرید و معدل خود را بالا ببرید

جستجو برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر را نیز ادامه دهید  تا بتوانید پذیرش بگیرد
بعد میتوانید وثیقه بگذارید و بروید برای خواندن ارشد در خارج از ایران

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - RHamidR - 12-07-2013

(11-07-2013, 08:07 PM)'ForeverBlue' نوشته:
نیازی به یک سال نقاهت  و ... ندارید
از الان تلاش کنید تا یکسال دیگر، تافل یا آیلتس را گرفته باشید.
نمرات خوب بگیرید و معدل خود را بالا ببرید
جستجو برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر را نیز ادامه دهید  تا بتوانید پذیرش بگیرد
بعد میتوانید وثیقه بگذارید و بروید برای خواندن ارشد در خارج از ایران

خدا از دهنت بشنوه ولی من که عقلم به جایی قد نمیده.

ببینین درست میگم یا نه:
من برای گرفتن پذیرش باید مدارک رسمی داشته باشم.
برای اینکه مدارک رسمی را بهم بدن باید آنها را آزاد کرده باشم.
برای اینکه آنها را بدون پول آزاد کنم باید لغو تعهد کنم با استفاده از اداره کاریابی.
برای اینکه اداره کاریابی ثبت نام کنم باید پایان خدمت داشته باشم.

که با این وضعیت میوفته روی همون دوری که پست قبلی نوشتم.

اگه تبصره ای چیزی داره لطفا منو راهنمایی کنید.
اگه تاپیکی هم هست که کمکم کنه لطفا لینکش رو بهم بدین. ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - reza_1st - 13-07-2013

(12-07-2013, 01:10 AM)'RHamidR' نوشته:
خدا از دهنت بشنوه ولی من که عقلم به جایی قد نمیده.
ببینین درست میگم یا نه:
من برای گرفتن پذیرش باید مدارک رسمی داشته باشم.
برای اینکه مدارک رسمی را بهم بدن باید آنها را آزاد کرده باشم.
برای اینکه آنها را بدون پول آزاد کنم باید لغو تعهد کنم با استفاده از اداره کاریابی.
برای اینکه اداره کاریابی ثبت نام کنم باید پایان خدمت داشته باشم.
که با این وضعیت میوفته روی همون دوری که پست قبلی نوشتم.
اگه تبصره ای چیزی داره لطفا منو راهنمایی کنید.
اگه تاپیکی هم هست که کمکم کنه لطفا لینکش رو بهم بدین. ممنون

روند کار ساده تر از اینه، اول اینکه شما بدون خرید مدرک هم می تونین برای دانشگاه ها اپلای کنید، عموماً می تونین با همون مدارک غیر رسمی که میشه از دانشگاه گرفت، تا مرحله گرفتن پذیرش جلو برین. ولی وقتی رفتین اونجا و برای ثبت نام دانشگاه، باز عموماً، به مدرک رسمی نیاز دارین که لازمه آزاد شده باشه. با این حال این مرحله هم راه داره، البته این بخش رو من اطلاعاتم زیاد نیست و جزئیاتش رو نمی دونم، بهتره دوستانی که میدونن توضیح بدن، ولی علاوه بر سربازی، ظاهراً برای آزاد کردن مدرک هم می شه وثیقه گذاشت و بدون خریدن، فعلاً مدرک رو آزاد کرد.
شما هنوز یه سال از کارشناسیتون مونده، یعنی اگه خودتون بخواین، وقت دارین که تو این مدت کارهای پذیرش رو ردیف کنین و بلافاصله بعد از تموم شدن درستون برین برای ادامه در خارج از کشور. لازمه براش تلاش کنید ولی نه لازمه این کار رو بندازین بعد از سربازی، نه نقاهت، نه کاریابی نه ...
موفق باشین

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - RHamidR - 13-07-2013

(13-07-2013, 01:50 PM)'reza_1st' نوشته:
روند کار ساده تر از اینه، اول اینکه شما بدون خرید مدرک هم می تونین برای دانشگاه ها اپلای کنید، عموماً می تونین با همون مدارک غیر رسمی که میشه از دانشگاه گرفت، تا مرحله گرفتن پذیرش جلو برین. ولی وقتی رفتین اونجا و برای ثبت نام دانشگاه، باز عموماً، به مدرک رسمی نیاز دارین که لازمه آزاد شده باشه. با این حال این مرحله هم راه داره، البته این بخش رو من اطلاعاتم زیاد نیست و جزئیاتش رو نمی دونم، بهتره دوستانی که میدونن توضیح بدن، ولی علاوه بر سربازی، ظاهراً برای آزاد کردن مدرک هم می شه وثیقه گذاشت و بدون خریدن، فعلاً مدرک رو آزاد کرد.
شما هنوز یه سال از کارشناسیتون مونده، یعنی اگه خودتون بخواین، وقت دارین که تو این مدت کارهای پذیرش رو ردیف کنین و بلافاصله بعد از تموم شدن درستون برین برای ادامه در خارج از کشور. لازمه براش تلاش کنید ولی نه لازمه این کار رو بندازین بعد از سربازی، نه نقاهت، نه کاریابی نه ...
موفق باشین

ممنون از توجهت دوست گلم
توی یه فروم دیگه پرسیدم و به جواب رسیدم.

پس از مراجعه به " واحد اعزام به خارج با هزینه شخصی " اتاق 312 واقع در طبقه سوم وزارت علوم ، با ارائه اصل و کپی پذیرش ( غیرمشروط ) به همراه شناسنامه و کارت ملی و کپی نمره TOEFL یا IELTS یا TOLIMO یا MCHE و نامه مربوط به فارغ التحصیلی که از دانشگاه گرفته می‌شود ، پرونده سریعا تشکیل می‌شود . شنبه‌ها و سه شنبه‌ها شورا تشکیل می‌شود و مدارک بررسی می‌شوند . پس از تایید مدارک توسط شورا ، نامه‌ای به نظام وظیفه به شما داده می‌شود و وقتی وثیقه گذاشتید می‌توانید نامه را از وزارت علوم دریافت کنید و به دانشگاه ببرید تا مدارک شما آزاد شود . لازم به توضیح می‌باشد که کار گذاشتن وثیقه در یک روز انجام می‌شود و همان روز می‌توانید برگردید وزارت علوم و نامه دانشگاه را دریافت نمایید .

درضمن یادم رفت این رو هم اضافه کنم.
لطفا این قسمت رو هم به جزوه پذیرش اضافه کنید