آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - shroya - 12-05-2013

(12-05-2013, 05:02 PM)'blur' نوشته: این قضیه برا یه سری از بچه ها مسئله شد و پیگیری کردن...30تاریخ  آوریل با وزارت علوم تماس گرفتن و اونا گفتن بخشنامه قبلی به قوت خودش باقیه... شاید در حال تغییر هستن! باز بیشتر پرس و جو کنید...

دوست عزیز دیگه چه پیگیری ای !!! میگم حضورا رفتم وزارت علوم قسمت امور دانشجویان داخل و این جوابو بهم دادن!!!  از نگهبانی پرسیدم سوال راجع به آزاد سازی مدرک دارم به من گفتن برو طبقه اول سمت چپ، اولین قسمت، قسمت تعهدات جواب سوالت رو میدن!! رفتم ولی همچین قسمتی به چشمم نخورد، اون آدرسی که نگهبان بهم داد قسمت امور حقوقی و رسیدگی به شکایات بود، رفتم که بپرسم قسمت تعهدات کجاست؟ گفت مشکلت چیه و منم گفتم و دیگه ایشون جواب سوالم رو اینجوری دادن  و گفتن جوابت اینه!!!!! نمیدونم واقعا چه خبره این خانم که به من میگفت شش ماهه که تصویب شده!!! یا خبر ندارن! یا چون پول تو جیب وزارت خونه میره و نمیخوان از دستشون بره اینطوری جواب میدن..... بهرحال که یکی از دوستان دیگه ام هم که توی فروردین مراجعه کرده بود به وزارت علوم دوباره همین جوابو از یکی دیگه از مسئولین شنیده بود..... نمیدونم دوستان شما به کدوم قسمت تلفن زدن ولی جواب مارو که حضوری مراجعه کرده بودیم اینگونه دادند!!!!!!!!

دیگه نمیدونم چطور باید پیگیری کنیم! اگه یکی از طریق وزارت کار پیگیری کنه خیلی بهتره یا از قسمت آموزش دانشگاه سوال کنه....

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ice - 12-05-2013

(12-05-2013, 05:16 PM)'shroya' نوشته:
دوست عزیز دیگه چه پیگیری ای !!! میگم حضورا رفتم وزارت علوم قسمت امور دانشجویان داخل و این جوابو بهم دادن!!!  از نگهبانی پرسیدم سوال راجع به آزاد سازی مدرک دارم به من گفتن برو طبقه اول سمت چپ، اولین قسمت، قسمت تعهدات جواب سوالت رو میدن!! رفتم ولی همچین قسمتی به چشمم نخورد، اون آدرسی که نگهبان بهم داد قسمت امور حقوقی و رسیدگی به شکایات بود، رفتم که بپرسم قسمت تعهدات کجاست؟ گفت مشکلت چیه و منم گفتم و دیگه ایشون جواب سوالم رو اینجوری دادن  و گفتن جوابت اینه!!!!! نمیدونم واقعا چه خبره این خانم که به من میگفت شش ماهه که تصویب شده!!! یا خبر ندارن! یا چون پول تو جیب وزارت خونه میره و نمیخوان از دستشون بره اینطوری جواب میدن..... بهرحال که یکی از دوستان دیگه ام هم که توی فروردین مراجعه کرده بود به وزارت علوم دوباره همین جوابو از یکی دیگه از مسئولین شنیده بود..... نمیدونم دوستان شما به کدوم قسمت تلفن زدن ولی جواب مارو که حضوری مراجعه کرده بودیم اینگونه دادند!!!!!!!!
دیگه نمیدونم چطور باید پیگیری کنیم! اگه یکی از طریق وزارت کار پیگیری کنه خیلی بهتره یا از قسمت آموزش دانشگاه سوال کنه....

با بخش لغو تعهد وزارت کار تماس بگیرید (تلفنی هم بسیار کمک می کنند). مسولیت لغو تعهد از طریق پیدا نشدن کار با اوناست. اگر دانشگاه قانونا نپذیره اونا هم  برگه صادر نخواهند کرد. 

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Solaris - 12-05-2013

(12-05-2013, 04:38 PM)'shroya' نوشته: سلام دوستان عزیز
یکی از دوستانم یک ماه پیش رفته بود وزارت علوم پرس و جو، اونجا بهش گفته بودن که دیگه نمیشه مدرکت رو با عدم کاریابی آزاد کنی و دیگه راهی نداره و باید مدرکت رو بخری
من برای اطمینان امروز رفتم وزارت علوم، قسمت امور دانشجویان داخل ( واقع در میدان فردوسی، خیابان فرصت)، من رو به قسمت امور حقوقی راهنمایی کردن، من سوال پرسیدم و جواب اونها این بود:
که از حدود 5-6 ماه پیش، بخش نامه ای تصویب شده که بواسطه اون دیگه وزارت علوم در زمینه مدارک هیج کاره هست و شما باید بری از دانشگاه مدرکت رو بخری با پول!! و دیگه با عدم کاریابی نمیتونی مدرکت رو آزاد کنی!
بهشون گفتم همچین بخشنامه ای تو سایتتون نیست! گفتن سایت رو کاری نداشته باشین سایتمون اصلا به روز نیست....ازشون خواستم بخشنامه جدید رو بهم نشون بدن که یه جورایی پیچوندن
بهشون گفتم اگه شش ماه پیش این بخشنامه تصویب شده من سراغ دارم که بعضی ها حتی توی اسفند هم مدرکشون رو از این طریق آزاد کردن! ایشون گفت من نمیدونم برو از خودشون بپرس چطوری آزاد کردن ولی  چیزی که ما میدونیم این هست که وزارت علوم دیگه هیچ کاری به مدارک شما نداره و شما باید بری با دانشگاه صحبت کنی و بخری
خلاصه این جوابی هست که وزارت علوم به ما داد! البته از قبل هم وزارت علوم نقشش فقط به بخشنامه اش بود و در پروسه عملی هیچ نقشی نداشت، برای آزاد کردن مدرک باید میرفتی سراغ اداره کاریابی و شش ماه بعد از اونجا نامه میبردی دانشگاه و مدرک رو آزاد میکردی و عملا وزرات خونه در این پروسه هیچ کاره بود!!! ولی خب دیگه وقتی صحبت از بخش نامه جدیدی هست که دیگه با عدم کاریابی نمیشه مدرک رو آزاد کرد قضیه فرق میکنه
از دوستان عزیزم خواهش میکنم این مسئله رو پیگیری کنن! آیا دیگه کاریابی ها مدارک رو قبول نمیکنن؟ یا وزارت کار چی میگه در این زمینه؟
کسی تونسته سال 92 مدرکش رو آزا د کنه؟
با تشکر

سلام. من 1 ماه پیش (آخرهای فروردین) مدرکمو آزاد کردم، خیلیا هم داشتن آزاد می کردن. خبری از بخش نامه یا چیز مشابهی هم نبود

(12-05-2013, 05:35 PM)'Solaris' نوشته:
سلام. من 1 ماه پیش (آخرهای فروردین) مدرکمو آزاد کردم، خیلیا هم داشتن آزاد می کردن. خبری از بخش نامه یا چیز مشابهی هم نبود

معذرت میخوام دوست عزیز، شما یه جا گفتی اسفند مدرکتو آزاد کردی اینجا میگی فروردین آزاد کردی برای من سوال پیش اومد...

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - فرید - 12-05-2013

قضیه اینه که قبلا برای آزاد کردن مدارک دانشجویان پول زیادی نمیدادند کلا حداکثر دو سه هزار نفر در سال با این روش مدارکشون آزاد میکردن که شاید 10 ملیاردم نمیشد. ولی الان تعداد بیشتر شده و قیمت هم بردن بالا هم وزارت علوم کسری بودجه داره. از همون دو سال پیش که قیمتها بردن بالا می گفتن نباید با این روش مدارک آزاد بشه. به روشهای مختلفم سعی دارند اینکار بکنند اول غیر رسمی به کاریابی ها گفتن نباید این مدرک صادر کنند دیدن این اثر نداره روشهای دیگه استفاده میکنند. برای اینکه مطمئن بشی میتونی از مسئولهای آزاد کردن مدارک توی دانشگاههای دولتی مثل شریف تهران و امیرکبیر  که دانشجویانشون زیاد از این کارها میکنند بپرسی این موضوع

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Solaris - 12-05-2013

(12-05-2013, 06:35 PM)'shroya' نوشته:
معذرت میخوام دوست عزیز، شما یه جا گفتی اسفند مدرکتو آزاد کردی اینجا میگی فروردین آزاد کردی برای من سوال پیش اومد...

من اسفند ماه رفتم اداره کار و تایید اداره کارو گرفتم بردم دانشگاه های محل تحصیلم و از اسفند تا بعد عید معطل آماده شدن مدرکم از دانشگاه شدم و آخر فروردینم مهر وزارت علوم خورد رو مدارکم

(12-05-2013, 07:48 PM)'فرید' نوشته: قضیه اینه که قبلا برای آزاد کردن مدارک دانشجویان پول زیادی نمیدادند کلا حداکثر دو سه هزار نفر در سال با این روش مدارکشون آزاد میکردن که شاید 10 ملیاردم نمیشد. ولی الان تعداد بیشتر شده و قیمت هم بردن بالا هم وزارت علوم کسری بودجه داره. از همون دو سال پیش که قیمتها بردن بالا می گفتن نباید با این روش مدارک آزاد بشه. به روشهای مختلفم سعی دارند اینکار بکنند اول غیر رسمی به کاریابی ها گفتن نباید این مدرک صادر کنند دیدن این اثر نداره روشهای دیگه استفاده میکنند. برای اینکه مطمئن بشی میتونی از مسئولهای آزاد کردن مدارک توی دانشگاههای دولتی مثل شریف تهران و امیرکبیر  که دانشجویانشون زیاد از این کارها میکنند بپرسی این موضوع

دوست عزیز ممنون. منم همین فکر رو میکنم، میخوان به هر طریقی که میتونن از دانشجوها پول بگیرن!!! من این دوستم که یک ماه پیش رفت پرس و جو وزارات علوم، داشت مدرکشو میخرید بهش گفتم دست نگه دار ...... دیگه تا بتونن نمیذارن پولی از چنگشون در بره.......منتها من بهمن 91 تازه فارغ التحصیل شدم دیگه تا بخوام تو مرداد مدرکمو بذارم کاریابیو تو بهمن 92 تحویلش بگیرم شاید خیلی از این قوانین عوض بشه تا اون موقع
اینجور که بوش میاد دیگه عمر آزاد کردن مدرک به صورت رایگان داره به سر میاد، دیگه دولت و وزیر وزرا هم که عوض میشنو یه قانون دیگه میذارن واسه خودشون Sad

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 13-05-2013

سلام
من امروز به اداره کار میرزای شیرازی مراجعه کردم تا پرس وجو کنم.
نگران نباشید.
مسئولش به من گفت نه همچین بخشنامه ای به دست ما نرسیده و حتی همین امروز هم پیش از شما برای 3-2 نفر تقاضای آزاد سازی مدرک ثبت کردیم. 
و پرسید شما خود بخشنامه رو دیدید؟! که گفتم نه و گویا در وزارت علوم هم نشون بچه ها ندادن! 
گفت نه، حداقل تا الان که به ما چیزی نگفتن.

همدیگرو مضطرب نکنیمSmile
شاد باشید

آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - sara-dz - 14-05-2013

(13-05-2013, 03:10 PM)'Nasim67' نوشته:
سارا جان،
شما با مدرک موقتت و ریز نمرات غیر رسمی هم می تونی اپلای کنی. فقط باید برای ثبت نام در دانشگاه مقصد آزادسازی رو انجام داده باشی تا بتونی ترجمه رسمی بکنی و همراه خودت ببری.
فرید جان هنوز هم می شه از طریق عدم کاریابی اقدام کرد. من پرس و جو کردم. 
فقط سارا جان لطفا تاپیک آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی رو کامل مطالعه کن که از نظر زمان های مورد نیاز برای استفاده از این قانون، مشکلی برات پیش نیاد.
موفق باشید

سوال اینجاست که فرضا من مهر امسال مدرکم رو بگیرم آیا فردای همون روزی که مدرک ارشد موقت به من میدن میتونم به اداره کاریابی مراجعه کنم و در صورت عدم کاریابی شش ماه بعد با نامه اداره کار مدرک منو آزاد کنن؟؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 14-05-2013

(14-05-2013, 12:43 AM)'sara-dz' نوشته:
سوال اینجاست که فرضا من مهر امسال مدرکم رو بگیرم آیا فردای همون روزی که مدرک ارشد موقت به من میدن میتونم به اداره کاریابی مراجعه کنم و در صورت عدم کاریابی شش ماه بعد با نامه اداره کار مدرک منو آزاد کنن؟؟

نه از روزی که مدرک موقت رو به شما می دن. بلکه از فردای روزی که تاریخ فارغ التحصیلیتون هست( یعنی فردای روز دفاعتون) می تونید تقاضاتونو به اداره کار ببرید. 
شش ماه بعدش به شما نامه عدم کاریابی می دن اما برای اجرایی شدن اون نامه، باید 1 سال از تاریخ فارغ التحصیلیتون گذشته باشه تا دانشگاه مدرک شما رو آزاد کنه. 
برای همین خواهش کردم که این تاپیک رو مطالعه کنید. چون پاسخ سوالتونو پیدا می کردید. 

ممنون از همکاری های بعدیه شماSmile