آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - maryam4312 - 30-04-2013

(29-04-2013, 03:10 PM)'rezaafshari' نوشته: سلام،
کسی از اخیرا مدرکش را از طریق کاریابی آزاد کرده؟ یک عده میگن که این قانون برداشته شده. آیا صحت داره؟
مرسی

تا حدود ده روز پیش که برای کار دوستم اداره کار رفته بودم ،حرفی از برداشتن قانون نشنیدم و مثل قبل بود
با یه تماس با اداره کار محل سکونت یا دانشگاه میشه ازین موضوع مطلع شد

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Solaris - 30-04-2013

(29-04-2013, 03:10 PM)'rezaafshari' نوشته: سلام،
کسی از اخیرا مدرکش را از طریق کاریابی آزاد کرده؟ یک عده میگن که این قانون برداشته شده. آیا صحت داره؟
مرسی

سلام من اسفند پارسال مدرکم رو آزاد کردم و هیچ خبری [font]هم [/font] از برداشته شدن این قانون نشنیدم.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - spiro - 04-05-2013

من لابلای صحبتهای دوستان دیدم نوشتن 6ماه از فراغت از تحصیل گذشته باشه! ولی توی سایت رسمی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان الان دیدم نوشته:
1سال بعد از فارغ التحصیلی + 6ماه عدم کاریابی = 1سال و نیم طول میکشه از تاریخ فارغ التحصیلی؟!
سوال من از دوستانی که این کار رو انجام دادن اینه که واقعا این 1 سال هم لازمه یا اگه الان که مدرک موقت رو گرفتم برم کاریابی قبت نام کنم 6ماه دیگه میتونم مدرکم رو آزاد کنم؟
>>>[size=11px][font][font][font]لغو تعهد خدمت فارغ التحصیلان دانشگاهی(آزاد سازی مدارک تحصیلی واجدین شرایط طبق قانون)[/font][/font][/font][/size][size=11px][font]الف) مدارک مورد نیاز متقاضی برای ثبت نام در موسسات کاریابی و مشاوره شغلی غیردولتی یا ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانها: [/font]
[font]1- اصل و کپی گواهی موقت فارغ التحصیلی عکس دار از دانشگاه مربوطه [/font]
[font]2- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی [/font]
[font]3- اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (برای آقایان) [/font][/size]
[size=11px][font]ب) شرایط لغو تعهد: [/font]
[font]1- سپری شدن حداقل یکسال تمام از تاریخ فارغ التحصیلی متقاضی مندرج در گواهی موقت . [/font]
[font]2- سپری شدن حداقل یکسال تمام از تاریخ صدور کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (پزشکی یا غیر پزشکی) [/font]
[font]3- سپری شدن حداقل 6 ماه تمام از تاریخ ثبت نام متقاضی در موسسه کاریابی و یا اداره تعاون، کار و [/font]
[font]رفاه اجتماعی شهرستان مربوطه (ثبت نام الزاماً باید بعد از تاریخ فارغ التحصیلی صورت پذیرفته باشد). [/font]
[font]4- عدم وجود فرصت شغلی متناسب با تخصص فارغ التحصیل و معرفی نشدن به فرصتهای شغلی در طی مدت 6 ماه پس از تاریخ ثبت نام . [/font][/size]
[size=11px][font]ج) مراحل لغو تعهد: [/font]
[font]1- ارائه درخواست متقاضی به موسسه کاریابی و مشاوره شغلی غیردولتی و یا اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کننده متقاضی بهمراه مدارک فوق. [/font]
[font]2- اعلام نتیجه کاریابی متقاضی با لحاظ شرایط فوق توسط موسسه کاریابی به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ناظر . [/font]
[font]3- بررسی و کنترل مدارک و شرایط توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ناظر و اعلام نتیجه به اداره کل مرکز استان [/font]
[font]4- انجام مکاتبه نهایی لغو تعهد توسط اداره کل استان به دانشگاه محل تحصیل متقاضی. [/font][/size]
[size=11px][font]نکات مهم: [/font]
[font]1-ارائه مدارک فوق توسط متقاضی در کلیه مراحل الزامی است. [/font]
[font]2-حضور شخص متقاضی در کلیه مراحل الزامی است. [/font]
[font]3-فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پیراپزشکی (به غیر از دامپزشکی) مشمول مفاد این آئین نامه [/font][font]نمی باشند.  [/font]
[font]4-موسسات کاریابی و مشاوره شغلی غیر دولتی مجاز به دریافت هیچ گونه وجهی از کارجویان بابت صدور مکاتبات لغو تعهد خدمت فارغ التحصیلان ،نمی باشند.[/font] [/size]
<<<
http://isfahan.mcls.gov.ir/fa/eshteghal/khadamateshteghal/form4
1سال بعد از فارغ التحصیلی + 6ماه عدم کاریابی = 1سال و نیم طول میکشه از تاریخ فارغ التحصیلی؟!
سوال من از دوستانی که این کار رو انجام دادن اینه که واقعا این 1 سال هم لازمه یا اگه الان که مدرک موقت رو گرفتم برم کاریابی قبت نام کنم 6ماه دیگه میتونم مدرکم رو آزاد کنم؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 04-05-2013

(04-05-2013, 09:07 PM)'spiro' نوشته: من لابلای صحبتهای دوستان دیدم نوشتن 6ماه از فراغت از تحصیل گذشته باشه! ولی توی سایت رسمی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان الان دیدم نوشته:
>>>[size=11px]لغو تعهد خدمت فارغ التحصیلان دانشگاهی(آزاد سازی مدارک تحصیلی واجدین شرایط طبق قانون)[/size][size=11px]الف) مدارک مورد نیاز متقاضی برای ثبت نام در موسسات کاریابی و مشاوره شغلی غیردولتی یا ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانها:
1- اصل و کپی گواهی موقت فارغ التحصیلی عکس دار از دانشگاه مربوطه
2- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
3- اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (برای آقایان) [/size]
[size=11px]ب) شرایط لغو تعهد:
1- سپری شدن حداقل یکسال تمام از تاریخ فارغ التحصیلی متقاضی مندرج در گواهی موقت .
2- سپری شدن حداقل یکسال تمام از تاریخ صدور کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (پزشکی یا غیر پزشکی)
3- سپری شدن حداقل 6 ماه تمام از تاریخ ثبت نام متقاضی در موسسه کاریابی و یا اداره تعاون، کار و
رفاه اجتماعی شهرستان مربوطه (ثبت نام الزاماً باید بعد از تاریخ فارغ التحصیلی صورت پذیرفته باشد).
4- عدم وجود فرصت شغلی متناسب با تخصص فارغ التحصیل و معرفی نشدن به فرصتهای شغلی در طی مدت 6 ماه پس از تاریخ ثبت نام . [/size]
[size=11px]ج) مراحل لغو تعهد:
1- ارائه درخواست متقاضی به موسسه کاریابی و مشاوره شغلی غیردولتی و یا اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کننده متقاضی بهمراه مدارک فوق.
2- اعلام نتیجه کاریابی متقاضی با لحاظ شرایط فوق توسط موسسه کاریابی به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ناظر .
3- بررسی و کنترل مدارک و شرایط توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ناظر و اعلام نتیجه به اداره کل مرکز استان
4- انجام مکاتبه نهایی لغو تعهد توسط اداره کل استان به دانشگاه محل تحصیل متقاضی. [/size]
[size=11px]نکات مهم:
1-ارائه مدارک فوق توسط متقاضی در کلیه مراحل الزامی است.
2-حضور شخص متقاضی در کلیه مراحل الزامی است.
3-فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پیراپزشکی (به غیر از دامپزشکی) مشمول مفاد این آئین نامه نمی باشند.  
4-موسسات کاریابی و مشاوره شغلی غیر دولتی مجاز به دریافت هیچ گونه وجهی از کارجویان بابت صدور مکاتبات لغو تعهد خدمت فارغ التحصیلان ،نمی باشند. [/size]
<<<
http://isfahan.mcls.gov.ir/fa/eshteghal/khadamateshteghal/form4

سلام
به فروم خودتون خوش آمدید و ممنون که برای صحبت هاتون لینک خبری موثق ارائه کردیدSmile
حالا در پاسخ به سوالتون باید بگم که اون 6 ماه انتظار برای کاریابی در دل اون 1 سال هست. یعنی شما باید زمانی که با نامه عدم کاریابی به دانشگاه مراجعه می کنید تا مدرکتون رو آزاد کنند، باید حتما 1 سال از فارغ التحصیلیتون گذشته باشه بطوریکه شش ماه انتظار در کاریابی رو هم در خودش پوشش داده. 

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - spiro - 05-05-2013

(04-05-2013, 11:32 PM)'Nasim67' نوشته: سلام
به فروم خودتون خوش آمدید و ممنون که برای صحبت هاتون لینک خبری موثق ارائه کردیدSmile
حالا در پاسخ به سوالتون باید بگم که اون 6 ماه انتظار برای کاریابی در دل اون 1 سال هست. یعنی شما باید زمانی که با نامه عدم کاریابی به دانشگاه مراجعه می کنید تا مدرکتون رو آزاد کنند، باید حتما 1 سال از فارغ التحصیلیتون گذشته باشه بطوریکه شش ماه انتظار در کاریابی رو هم در خودش پوشش داده.
ممنون از توضیحتون بعد از پرسیدن این سوال خودمم بیشتر جستجو کردم به همین نتیجه رسیدم، ببخشید اگه سوال تکراری پرسیدم.
توی فلوچارتی که داخل یکی از فایل های اطلاعیه سایت وزارت علوم بود ( http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/11/adamkaryabi.doc ) دیدم مرحله اول رو نوشته فارغ التحصیل گرامی :-) باید درخواست پیدا کردن کار رو اول به سازمان کار بده و بعد اونا یه موسسه کاریابی معرفی میکنن که ثبت نام کنیم. این مرحله واقعا مهمه و باید انجام بشه؟خوب خودمون میتونیم بریم یه کاریابی همینطوری ثبت نام کنیم دیگه چه نیازی به این کاراست؟

پ.ن: Nasim67' عزیز، متشکر از خوش آمد گوییتون اما خیلی هم تازه وارد نیستم من حدود 5سال پیش مدت زیادی در فروم قبلی AA از مدیران بودم ولی متاسفانه از زمان جدا شدن بابک عزیز از اونجا و تاسیس این فروم کلا فرصت سر زدن به هیچکدوم رو پیدا نکرده بودم. امیدوارم از این به بعد بتونم بیشتر سر بزنم و تو بحث ها بیشتر مشارکت داشته باشم.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - spiro - 05-05-2013

راستی در بین این جستجو ها به مورد جالبی برخوردم که البته شامل حال من نمیشد ولی خواستم با دوستان در میان بگذارم شاید بدرد کسی بخوره.
http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/74/raygan.pdf
در این فایل نوشته که اجبار وزارت علوم و دانشگاه ها بابت عدم احتساب سابقه کاری حین تحصیل غیر منطقی و غیرقانونی هست و باید برای تعهد خدمت مورد محاسبه قرار بگیره!

ساده تر بگم یعنی اینکه اگر شما لیسانس رو روزانه بودید و تعهد خدمت دادید و در حین تحصیل در مقطع فوق لیسانس مدرکی دال بر داشتن کار تمام وقت ارائه بدید باید اون مدت کار (همزمان با تحصیل تمام وقت ارشد) رو از تعهد خدمت لیسانستون کم کنن و حق ندارن بگن کار حین تحصیل ارشد قبول نیست! چون به هر حال کار کردید و به مملکت خدمت کردید...

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - MaMi - 05-05-2013

(05-05-2013, 01:41 PM)'spiro' نوشته: ممنون از توضیحتون بعد از پرسیدن این سوال خودمم بیشتر جستجو کردم به همین نتیجه رسیدم، ببخشید اگه سوال تکراری پرسیدم.
توی فلوچارتی که داخل یکی از فایل های اطلاعیه سایت وزارت علوم بود ( http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/11/adamkaryabi.doc ) دیدم مرحله اول رو نوشته فارغ التحصیل گرامی :-) باید درخواست پیدا کردن کار رو اول به سازمان کار بده و بعد اونا یه موسسه کاریابی معرفی میکنن که ثبت نام کنیم. این مرحله واقعا مهمه و باید انجام بشه؟خوب خودمون میتونیم بریم یه کاریابی همینطوری ثبت نام کنیم دیگه چه نیازی به این کاراست؟

دوست عزیز، تا جایی که من اطلاع دارم، همه دوستان برای آزادکردن مدرک از طریق کاریابی، مستقیما به کاریابی مراجعه کرده اند. بنابراین لزومی به مراجعه به سازمان کار، برای معرفی به کاریابی نیست.
پ.ن: منظور اینکه، شما میتونید هم مستقیما به اداره کار مراجعه کنید و هم به کاریابی.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 05-05-2013

(05-05-2013, 01:41 PM)spiro نوشته: ممنون از توضیحتون بعد از پرسیدن این سوال خودمم بیشتر جستجو کردم به همین نتیجه رسیدم، ببخشید اگه سوال تکراری پرسیدم.

پ.ن: Nasim67' عزیز، متشکر از خوش آمد گوییتون اما خیلی هم تازه وارد نیستم من حدود 5سال پیش مدت زیادی در فروم قبلی AA از مدیران بودم ولی متاسفانه از زمان جدا شدن بابک عزیز از اونجا و تاسیس این فروم کلا فرصت سر زدن به هیچکدوم رو پیدا نکرده بودم. امیدوارم از این به بعد بتونم بیشتر سر بزنم و تو بحث ها بیشتر مشارکت داشته باشم.

(05-05-2013, 02:31 PM)MaMi نوشته:

دوست عزیز، تا جایی که من اطلاع دارم، همه دوستان برای آزادکردن مدرک از طریق کاریابی، مستقیما به کاریابی مراجعه کرده اند. بنابراین لزومی به مراجعه به سازمان کار، برای معرفی به کاریابی نیست.
پ.ن: منظور اینکه، شما میتونید هم مستقیما به اداره کار مراجعه کنید و هم به کاریابی.

Spiro جان
همانطور که MaMi جان توضیح دادند، لزومی به مراجعه به سازمان کار نیست. البته من خودم حدس می زنم هدف از مراجعه به سازمان کار، معرفی اداره کاریابی متعلق به منطقه محل سکونت شما هست. که البته اجنیاجی به مراجعه حضوری نیست و این کار رو با تلفن هم می شه انجام داد.

پ.ن: پس کم سعادتیه بنده بوده. امیدوارم بتونیم از اطلاعاتت خوبتون در اینجا هم بهره مند بشیم.مرسی.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - shroya - 12-05-2013

سلام دوستان عزیز
یکی از دوستانم یک ماه پیش رفته بود وزارت علوم پرس و جو، اونجا بهش گفته بودن که دیگه نمیشه مدرکت رو با عدم کاریابی آزاد کنی و دیگه راهی نداره و باید مدرکت رو بخری
من برای اطمینان امروز رفتم وزارت علوم، قسمت امور دانشجویان داخل ( واقع در میدان فردوسی، خیابان فرصت)، من رو به قسمت امور حقوقی راهنمایی کردن، من سوال پرسیدم و جواب اونها این بود:
که از حدود 5-6 ماه پیش، بخش نامه ای تصویب شده که بواسطه اون دیگه وزارت علوم در زمینه مدارک هیج کاره هست و شما باید بری از دانشگاه مدرکت رو بخری با پول!! و دیگه با عدم کاریابی نمیتونی مدرکت رو آزاد کنی!
بهشون گفتم همچین بخشنامه ای تو سایتتون نیست! گفتن سایت رو کاری نداشته باشین سایتمون اصلا به روز نیست....ازشون خواستم بخشنامه جدید رو بهم نشون بدن که یه جورایی پیچوندن
بهشون گفتم اگه شش ماه پیش این بخشنامه تصویب شده من سراغ دارم که بعضی ها حتی توی اسفند هم مدرکشون رو از این طریق آزاد کردن! ایشون گفت من نمیدونم برو از خودشون بپرس چطوری آزاد کردن ولی  چیزی که ما میدونیم این هست که وزارت علوم دیگه هیچ کاری به مدارک شما نداره و شما باید بری با دانشگاه صحبت کنی و بخری

خلاصه این جوابی هست که وزارت علوم به ما داد! البته از قبل هم وزارت علوم نقشش فقط به بخشنامه اش بود و در پروسه عملی هیچ نقشی نداشت، برای آزاد کردن مدرک باید میرفتی سراغ اداره کاریابی و شش ماه بعد از اونجا نامه میبردی دانشگاه و مدرک رو آزاد میکردی و عملا وزرات خونه در این پروسه هیچ کاره بود!!! ولی خب دیگه وقتی صحبت از بخش نامه جدیدی هست که دیگه با عدم کاریابی نمیشه مدرک رو آزاد کرد قضیه فرق میکنه

از دوستان عزیزم خواهش میکنم این مسئله رو پیگیری کنن! آیا دیگه کاریابی ها مدارک رو قبول نمیکنن؟ یا وزارت کار چی میگه در این زمینه؟
کسی تونسته سال 92 مدرکش رو آزا د کنه؟
با تشکر

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 12-05-2013

این قضیه برا یه سری از بچه ها مسئله شد و پیگیری کردن...30  آوریل با وزارت علوم تماس گرفتن و اونا گفتن بخشنامه قبلی به قوت خودش باقیه... شاید در حال تغییر هستن! باز بیشتر پرس و جو کنید...