آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 12-04-2013

(11-04-2013, 11:55 PM)'نسیم' نوشته: سلام، من حدودا 1 ماه دیگه فارغ از تحصیل می شم از مقطع ارشد. باید همون موقع مدرک کارشناسی رو به کاریابی ببرم و 6 ماه بعد ارشد رو؟ و هر کدوم از این ها بعد 6 ماه آزاد میشه؟ من اگه تو این فاصله مشغول کار باشم می تونم بخوام برام بیمه رد نکنن؟ و اگه رد نشه مشکل دیگه ای پیش نمیاد؟ و اینکه آیا مهمه چه شعبه ای از کاریابی مراجعه کنم؟ و اینکه همون اول بگم که می خوام مدرکمو ازین طریق آزاد کنم یا وانمود کنم واقعا دنبال کارم؟!!!!با تشکر Smile
یه سوال دیگه هم دارم اگه تو مدرک موقت لیسانس مبلغی بدهی درج شده باشه مشکلی برای پروسه آزادسازی پیش میاد، البته تا بخشی که به کاریابی مربوطه؟

سلام. خوش آمدید.
شما بعد از فارغ التحصیلی باید به اداره کار نزدیک محل سکونت خودتون مراجعه کنید و برای هر دو مقطع تحصیلیتون تقاضا بدید. 6 ماه بعد نامه ای دریافت می کنید که می تونید مدرک لیسانستون رو آزاد کنید و 6 ماه بعدش یعنی در واقع 1 سال بعد از تاریخ فارغ التحصیلیتون، نامه ای برای آزاد سازی مدرک ارشدتون دریافت می کنید. 
شما در واقع چون مثلا براتون کار پیدا نشده از این قانون استفاده می کنید. پس نباید بیمه ای رد بشه که نشون دهنده شاغل بودن شما باشه. 
ادارات کاریابی معمولا خودشون می پرسن که برای آزاد کردن مدرک می خواید؟! و شما می گید بلهSmile
از طریق کاریابی شما فقط بدهی مربوط به هزینه تحصیل رایگانتون رو صفر می کنید و سایر بدهی های شما به دانشگاه اعم از هزینه خوابگاه یا وام های دریافتی و غیره همچنان به قوت خودشون باقی هستند و باید اونها رو خودتون بپردازید تا بتونید مدرکتونو بگیرید. 

موفق باشید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - fotros67 - 22-04-2013

سلام خدمت شما
من اطلاعی از این سیستم نداشتم ولی حالا که فهمیدم امیدوارم دیر نشده باشه
من تیرماه پارسال مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم.و باید تا تیر امسال دفترچه خدمت پر کنم که اعزام بشم.البته ممکنه ارشد قبول شم و اعزام نشم.
الان که ده ماه از فارغ التحصیلیم گذشته میتونم ازین طریق برای آزادسازی مدرک کارشناسیم اقدام کنم؟
سپاس از شما

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - M0TRIX - 23-04-2013

سلام.
تا حالا شده از کاریابی زنگ بزنن بگن برات کار پیدا کردیم ؟ بیا برو سر کار ؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 23-04-2013

(23-04-2013, 12:42 PM)'M0TRIX' نوشته: سلام.
تا حالا شده از کاریابی زنگ بزنن بگن برات کار پیدا کردیم ؟ بیا برو سر کار ؟

نه. هیچ وقت پیش نیومده تا حالا برای این همه از بچه هایی که ما دور و ورمون دیدیم. شما به کاریابی ها می سپرید که برای آزادسازی مدرک می خواید و براتون دنبال کار نیستن اصلا! حتی توی دفتر ثبت اطلاعاتشون هم جلوی تقاضاتون می نویسن "آزادسازی مدرک" ! نگران نباشید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - M0TRIX - 23-04-2013

اینطوری باشه خیلی خوبه.

پس ما میتونیم همزمان که منتظر ازاد سازی مدرکمون هستیم کار هم پیدا کنیم و کار کنیم به شرطی که بیمه رد نکنن واسمون. ؟

مرسی

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - فرید - 23-04-2013

(22-04-2013, 03:02 PM)'fotros67' نوشته: سلام خدمت شما
من اطلاعی از این سیستم نداشتم ولی حالا که فهمیدم امیدوارم دیر نشده باشه
من تیرماه پارسال مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم.و باید تا تیر امسال دفترچه خدمت پر کنم که اعزام بشم.البته ممکنه ارشد قبول شم و اعزام نشم.
الان که ده ماه از فارغ التحصیلیم گذشته میتونم ازین طریق برای آزادسازی مدرک کارشناسیم اقدام کنم؟
سپاس از شما

باید کارت پایان خدمت داشته باشید و با این روش نمیتونید آزاد کنید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - فرید - 23-04-2013

(11-04-2013, 11:55 PM)'نسیم' نوشته: سلام، من حدودا 1 ماه دیگه فارغ از تحصیل می شم از مقطع ارشد. باید همون موقع مدرک کارشناسی رو به کاریابی ببرم و 6 ماه بعد ارشد رو؟ و هر کدوم از این ها بعد 6 ماه آزاد میشه؟ من اگه تو این فاصله مشغول کار باشم می تونم بخوام برام بیمه رد نکنن؟ و اگه رد نشه مشکل دیگه ای پیش نمیاد؟ و اینکه آیا مهمه چه شعبه ای از کاریابی مراجعه کنم؟ و اینکه همون اول بگم که می خوام مدرکمو ازین طریق آزاد کنم یا وانمود کنم واقعا دنبال کارم؟!!!!با تشکر Smile
یه سوال دیگه هم دارم اگه تو مدرک موقت لیسانس مبلغی بدهی درج شده باشه مشکلی برای پروسه آزادسازی پیش میاد، البته تا بخشی که به کاریابی مربوطه؟

قانونا شما باید یکسال از مدرک ارشدتون بگذره تا بتونید مدارک کارشناسی و ارشد خودتون آزاد کنید پس بهتره هر دو مدرک با هم ببرید و برای جفتشون تقاضا کنید تا یکبار مراحل طی کنید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - roshanak25 - 24-04-2013

سلام دوستان
2تا سوال دیگه داشتم
1. برای اینکه دانشنامه ام رو بگیرم باید حتما اون مدرک موقتم رو تحویل دانشگاه بدم؟
2. وقتی نامه ای که رو از اداره کار گرفتم ببرم دانشگاه، حدودا چقدر طول میکشه تا دانشنامه به دستم برسه؟
دوستانی که مدرکشون رو از این طریق آزاد کردن لطفا راهنمایی کنن. ممنون از همتون.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - MaMi - 24-04-2013

(24-04-2013, 01:39 PM)'roshanak25' نوشته: سلام دوستان
2تا سوال دیگه داشتم
1. برای اینکه دانشنامه ام رو بگیرم باید حتما اون مدرک موقتم رو تحویل دانشگاه بدم؟
2. وقتی نامه ای که رو از اداره کار گرفتم ببرم دانشگاه، حدودا چقدر طول میکشه تا دانشنامه به دستم برسه؟
دوستانی که مدرکشون رو از این طریق آزاد کردن لطفا راهنمایی کنن. ممنون از همتون.

1- بله، باید گواهی موقت رو تحویل بدید تا دانشنامه رو بتونید بگیرید
2- این مورد کاملا از دانشگاهی به دانشگاه دیگه ای فرق میکنه (به عنوان مثال در دانشگاه تهران 40 روز طول خواهد کشید ولی در دانشگاه های دیگه دوستان بعد از 15 روز هم تونستند دانشنامه شون رو تحویل بگیرند)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - rezaafshari - 29-04-2013

سلام،
کسی از اخیرا مدرکش را از طریق کاریابی آزاد کرده؟ یک عده میگن که این قانون برداشته شده. آیا صحت داره؟
مرسی