آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Moona - 03-02-2013

یه سوال : من 2 سال بعد از گرفتن لیسانسم،ارشد قبول شدم ...و حالا می خوام اول مدرک لیسانسم رو آزاد کنم....گواهی عدم کاریابی رو از من قبول می کنه دانشگاه یا میگه چون 2 سال بعد ارشد قبول شدی، گواهی رد میشه ؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 03-02-2013

(03-02-2013, 02:11 PM)Moona نوشته: یه سوال : من 2 سال بعد از گرفتن لیسانسم،ارشد قبول شدم ...و حالا می خوام اول مدرک لیسانسم رو آزاد کنم....گواهی عدم کاریابی رو از من قبول می کنه دانشگاه یا میگه چون 2 سال بعد ارشد قبول شدی، گواهی رد میشه ؟
نه ربطی نداره. می تونید از روش عدم کاریابی استفاده کنید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 03-02-2013

(03-02-2013, 02:11 PM)Moona نوشته: یه سوال : من 2 سال بعد از گرفتن لیسانسم،ارشد قبول شدم ...و حالا می خوام اول مدرک لیسانسم رو آزاد کنم....گواهی عدم کاریابی رو از من قبول می کنه دانشگاه یا میگه چون 2 سال بعد ارشد قبول شدی، گواهی رد میشه ؟
این دو ارتباطی با هم ندارند. فقط مسئله ای که می مونه اینه که دانشجو بودن یعنی شاغل بودن. پس شما الان که دانشجوی ارشد هستید نمی تونید از قانون عدم کاریابی استفاده کنید. اگر هم که درستون تموم شده که فقط باید حواستون به گذشتن اون شش ماه و یک سال باشه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - aida_11041 - 03-02-2013

(02-02-2013, 02:01 PM)galaxy123 نوشته: 1-آیا بیمه اصولا از تاریخ شروع حکم یعنی 1.5 ماه قبل از مراجعه به اداره کار زده میشه؟

2- کلا آیا چنین شرایطی خللی در آزادسازی مدرک کارشناسی و ارشدم ایجاد می کنه؟

3-آیا برای استخدام کار معین اگر مدارک موقت کارشناسی و ارشد رو ارائه داده باشیم محل کار از دانشگاه استعلام میکنه و این استعلام اگر بشه دیگه نمیشه از این قانون عدم کاریابی استفاده کرد؟
سلام
1. روندش این هست که بیمه رو از زمان شروع کارتون حساب میکنن، اما حتمی نیست و میشه که از هر تاریخی میخواید براتون حساب کنن
2 - 3 . بعید میدونم چنین استعلامهایی صورت بگیره
موفق باشید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - shima_cvl - 07-02-2013

سلام

من ترم هشتم عمران هستم و کاراموزیم هنوز مونده برای تابستون

برای گرفتن ریز نمرات از دانشگاه سراسری روزانه حدودا چقدر باید پرداخت کنم؟

راه دیگه ای جز پرداخت وجود نداره ؟

داستان وثیقه چیه ؟ چقدر باید باشه و به چه شکل؟

اگه ارشد شبانه رو ایران بخونم برای اپلای مدرک کارشناسی رو هم باید بخرم؟ برای مدرک ارشد شبانه باید هزینه ای بپردازم؟

لطفا زود جواب بدین

مرسی

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 07-02-2013

(07-02-2013, 02:19 PM)shima_cvl نوشته: سلام

من ترم هشتم عمران هستم و کاراموزیم هنوز مونده برای تابستون

برای گرفتن ریز نمرات از دانشگاه سراسری روزانه حدودا چقدر باید پرداخت کنم؟

راه دیگه ای جز پرداخت وجود نداره ؟

داستان وثیقه چیه ؟ چقدر باید باشه و به چه شکل؟

اگه ارشد شبانه رو ایران بخونم برای اپلای مدرک کارشناسی رو هم باید بخرم؟ برای مدرک ارشد شبانه باید هزینه ای بپردازم؟

لطفا زود جواب بدین

مرسی
سلام شیما جان
به فروم خودتون خوش اومدید. اینجا همه بچه ها تلاششون اینه که سوالات همدیگرو در به سرعت و با کیفیت پاسخ بدن تا کار همه راه بیافته. پس نگران دیر شدنش نباشید!
برای مطلع شدن از هزینه گرفتن ریز نمرات از دانشگاه سراسری، به تاپیک هزینه آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه مراجعه کنید. دوستان جداول نرخ ها رو با توجه به سال ورود شما به دانشگاه، قرار داده اند.

به جز پرداخت پول، کسانی که یک سال فرصت داشته باشند می تونند از قانون آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی استفاده کنند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می کنم همین تاپیک رو از ابتدا مطالعه بفرمایید. راه دیگه هم اینه که اگر سابقه کار غیر همزمان با تحصیل دارید، معادل سال های کار شما، از بدهی شما به دانشگاه کسر میشه.

وثیقه هم گویا برای کسانی ست که نمی تونند مدرکشون رو با پرداخت پول بخرند و ضمنا زمان هم ندارند تا بتونند از عدم کاریابی استفاده کنند، و مهم تر از اون قضد برگشت به ایران رو دارند. البته من از دیتیل داستان بی اطلاعم. احتمالا بقیه دوستان شما رو راهنمایی خواهند کرد.

برای اپلای کردن شما باید مدرک تمام مقاطع تحصیلی قبلی اعم از کارشناسی و کارشناسی ارشد که اخد نموده اید رو آزاد و به اصطلاح بخرید. توجه کنید که آزاد کردن مدرک برای دانشجویان روزانه است که از تحصیلات رایگان استفاده می کنند. بدین معنی که اگر به گفته خودتون، ارشد رو شبانه یا در دانشگاه آزاد بخونید که بابتش پول پرداخت می کنید، مجبور به پرداخت پول دیگری برای دریافت ریز نمرات و مدرک خود نیستید.

اگر سوالی داشتید، در تاپیک های مربوطه، در خدمت شما هستیم.
موفق باشید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - naghmeh69 - 29-03-2013

سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و گواهی موقت کارشناسیم رو برای ارائه به وزارت کار برابر اصل کردم.آیا کپی رو قبول می کنند و اینکه من نباید بگم که الان دانشجو هستم؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - maryam4312 - 29-03-2013

(29-03-2013, 09:11 PM)'naghmeh69' نوشته: سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و گواهی موقت کارشناسیم رو برای ارائه به وزارت کار برابر اصل کردم.آیا کپی رو قبول می کنند و اینکه من نباید بگم که الان دانشجو هستم؟

سلام و سال نو مبارک
همین کپی برابر اصل هم اگه بخوان کار رو راه میندازه
خیر نباید بگید دانشجویید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - yasmary14 - 29-03-2013

سلام
می خوام بدونم کسی که مدارک لیسانس و ارشدش(هر دو دانشگاه دولتی) رو آزاد کرده (از طریق عدم کاریابی) و در حال حاضر دانشجو نباشه، می تونه دوباره برای کنکور لیسانس (و یا ارشد) در یک رشته دیگر (مثلا پزشکی یا یک رشته مهندسی دیگر یا ...)  برای دانشگاه دولتی در ایران  اقدام کنه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - MaMi - 29-03-2013

(29-03-2013, 11:42 PM)'yasmary14' نوشته: سلام
می خوام بدونم کسی که مدارک لیسانس و ارشدش(هر دو دانشگاه دولتی) رو آزاد کرده (از طریق عدم کاریابی) و در حال حاضر دانشجو نباشه، می تونه دوباره برای کنکور لیسانس (و یا ارشد) در یک رشته دیگر (مثلا پزشکی یا یک رشته مهندسی دیگر یا ...)  برای دانشگاه دولتی در ایران  اقدام کنه؟

دوست من، طبق قانون وزارت علوم، شما در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار حق استفاده از دوره های روزانه (تحصیل رایگان) رو دارید (حتی اگر مدارکتون رو آزاد کرده باشید) ولی میتونید هر مقطع تحصیلی رو در دوره های شبانه در دانشگاه های سراسری (بدون محدودیت) بگذرونید.