آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - rezaafshari - 06-12-2012

سلام،
من میخوام برم کاریابی اگه بشه بهشون بگم که تاریخ درخواستم را دوماه قبل بزنن. کسی تا به حال چنین کاری کرده؟ آیا فقط اون کسی که وارد سیستم میکنه پایه باشه ردیف هست یا اینکه سیستم ممکنه آنلاین باشه و اصلا نشه این کار را کرد؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - maryam4312 - 06-12-2012

شما هرزمانی بعد از پایان خدمتت میتونی بری کاریابی مثل اینکه هرزمانی بعد از فارغ التحصیلی میتونی حتی فرداش!بعد از اتمام دوره انتظار و رفتن به اداره کار هست که حساب میکنن یکسال گذشته باشه

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - blur - 06-12-2012

(06-12-2012, 08:37 PM)rezaafshari نوشته: سلام،
من میخوام برم کاریابی اگه بشه بهشون بگم که تاریخ درخواستم را دوماه قبل بزنن. کسی تا به حال چنین کاری کرده؟ آیا فقط اون کسی که وارد سیستم میکنه پایه باشه ردیف هست یا اینکه سیستم ممکنه آنلاین باشه و اصلا نشه این کار را کرد؟
من یه موردی برام پیش اومد که شاید زودتر برام عدم کاریابی لازم میشد این موضوع رو مطرح کردم اتفاقا تو کاریابی (کاریابی خصوصی). بعد طرف گفت که دو ماه پیش یه جای خالی مونده و فلان قدر بیشتر پول بدی اون موقع میزنم. بعد گفت باز زودترم لازم باشه اون زمانی که لازمه بیا باز بیشتر از اون فلان قدر قبلی پول بدی برات ردیف میکنم Big Grin شدنیه!

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 07-12-2012

(06-12-2012, 12:57 PM)rezaafshari نوشته: سلام،
من شهریور 90 فارغ التحصیل شدم (کارشناسی ارشد). بعدش واسه معافی پزشکی اقدام کردم تا اینکه کارت معافیت پزشکی من 15 فروردین 91 به دستم رسید. تا الان هم هیچ جا سر کار نرفتم. بعضی ها میگن که باید یک سال از مدت کارت سربازیم بگذره تا تازه بتونم برم کاریابی. آیا این درسته؟
(06-12-2012, 06:56 PM)rezaafshari نوشته: با این وجود من بهتر بود 2 ماه پیش اقدام میکردم. حالا من میتونم برم کاریابی بهشون بگم که تاریخ ثبت نام در کاریابی را 2 ماه قبل بزنن تا با احتساب اون 6 ماه بتونم 16 فروردین 92 مدرکم را آزاد کنم؟
یک سوال دیگه، من در دوران کارشناسی و ارشدم از خوابگاه و وام دانشجویی استفاده کردم و هنوز موعد پرداختشون نرسیده. باید قبل از آزاد سازی مدرک همشون پرداخت شه؟
(06-12-2012, 07:21 PM)rezaafshari نوشته: اصل و کپی مدرک موقت تحصیلی که باید از دانشگاه بگیریم واسه کاریابی همون لحظه که درخواست بدیم میدن؟
سلام رضا جان
به فروم خودتون خوش اومدید
بچه ها زحمت کشیدند و خیلی خوب راهنماییتون کردن. من فقط برای سهولت کار بقیه اعضا در مراجعه های بعدی، مطالب رو خلاصه می کنم.

-شما فقط کافی بود 6 ماه بعد از اخذ کارت معافیتتون به کاریابی مراجعه و درخواست می دادید، حالا که این کار رو نکردید، نگران نباشید. اکثر کاریابی ها قبول می کنند که با گرفتن مبلغ بیشتر، تاریخ درخواست شما رو دو ماه زودتر بزنند، تا شما بتونید بعد از 6 ماه انتظار برای کاریابی(یعنی مجموعا بعد از یک سال از زمان فارغ التحصیلی و دریافت کارت معافیت، که برای شما میشه همون 15 فروردین 92)، نامه مبنی بر آزادسازی مدرک رو از اداره کاریابی دریافت کنید.

-برای گرفتن گواهی موقت شما باید تمام بدهی های پیشین خود با دانشگاه و صندوق رفاه دانشجویی رو تسویه کرده باشید. پس بهتره که اگر براتون میسر هست بدهی رو یکجا پرداخت کنید تا روزهای آخر دردسر نداشته باشید.

-کاریابی موقع ثبت نام از شما مدرکی نمی خواد( حداقل اداره کار که من مراجعه کردم، هیچ مدرکی از من نخواست. حتی گواهی موقت رو!). بعید هم می دونم ازتون بخوان اما جهت اطمینان بپرسید ازشون و اگر لازم بود، اول بدهی هاتونو به دانشگاه پرداخت کنید و بعد پیگیری ها رو برای دریافت مدرک موقتتون از دانشگاه انجام بدید.

موفق باشید

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Amir_Hamidi - 07-12-2012

(06-12-2012, 08:03 PM)rezaafshari نوشته: چرا کپی ارشد رو دارم ولی کارشناسی ندارم. من لیسانس و فوق از یک دانشگاه گرفتم. اعصابم داغون شده از چند نفر شش ماه پیش توی اپلای ابرد پرسیدم اشتباهی به من گفتن که باید یک سال از صدور کارت پایان خدمت بگذره تازه بتونی بری کار یابی. امروز تازه متوجه شدم که این طوری نیست.
درصورت داشتن کارت معافیت، اقدام برای کاریابی نباید یکسال بعد از فارغ التحصیلی صورت بگیره؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - maryam4312 - 07-12-2012

(07-12-2012, 02:01 AM)Amir_Hamidi نوشته: درصورت داشتن کارت معافیت، اقدام برای کاریابی نباید یکسال بعد از فارغ التحصیلی صورت بگیره؟
همونجوری که گفتم "اقدام"برای کاریابی میتونه فردای فارغ التحصیلی باشه! اما وقتی میرید اداره کار(مرحله بعدی در ازادسازی بعد از سپری کردن دوران انتظار) باید یکسال از فارغ التحصیلی گذشته باشه

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Amir_Hamidi - 08-12-2012

(07-12-2012, 09:38 AM)maryam4312 نوشته: همونجوری که گفتم "اقدام"برای کاریابی میتونه فردای فارغ التحصیلی باشه! اما وقتی میرید اداره کار(مرحله بعدی در ازادسازی بعد از سپری کردن دوران انتظار) باید یکسال از فارغ التحصیلی گذشته باشه
خب وقتی فایده نداره و یکسال باید بگذره، چه کاریه قبل از تموم شدن یکسال از فارغ التحصیلی برم اداره کار و اقدام کنم؟ چه فایده ای داره؟!

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - maryam4312 - 08-12-2012

(08-12-2012, 12:45 PM)Amir_Hamidi نوشته: خب وقتی فایده نداره و یکسال باید بگذره، چه کاریه قبل از تموم شدن یکسال از فارغ التحصیلی برم اداره کار و اقدام کنم؟ چه فایده ای داره؟!
قبل از شش ماه اول رفتن به کاریابی تاثیری نداره اما هرچی از شش ماه دوم دیرتر برید ازونطرف دیرتر ازاد میشه .حداقل زمان یکساله .شما میتونی 2سال بعدش بری! کار خودت عقب میفته

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Amir_Hamidi - 08-12-2012

(08-12-2012, 01:20 PM)maryam4312 نوشته: قبل از شش ماه اول رفتن به کاریابی تاثیری نداره اما هرچی از شش ماه دوم دیرتر برید ازونطرف دیرتر ازاد میشه .حداقل زمان یکساله .شما میتونی 2سال بعدش بری! کار خودت عقب میفته
آخه من که شانس ندارم، بعد 6ماه از فارغ التحصیلیم برم، چون اینجوری درواقع یکسال و 6 ماه پروندم تو اداره کار هست و زمان بیشتریه نسبت به یکسال، یهو میبینی کار پیدا میکنن، مخصوصا رشته من که خیلی خطرناکه تایم زیادی بدم بهشون!
.
راستی یه سوال:
اگه در همون حین که داره پرونده تو اداره کار مثلا بررسی میشه(همون مدت انتظار یکسال)، مشغول تحصیل واسه ارشد باشیمم میشه؟ اتفاق بدی میافته واسه آزاد کردن مدرک؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - maryam4312 - 08-12-2012

(08-12-2012, 07:17 PM)Amir_Hamidi نوشته: آخه من که شانس ندارم، بعد 6ماه از فارغ التحصیلیم برم، چون اینجوری درواقع یکسال و 6 ماه پروندم تو اداره کار هست و زمان بیشتریه نسبت به یکسال، یهو میبینی کار پیدا میکنن، مخصوصا رشته من که خیلی خطرناکه تایم زیادی بدم بهشون!
.
راستی یه سوال:
اگه در همون حین که داره پرونده تو اداره کار مثلا بررسی میشه(همون مدت انتظار یکسال)، مشغول تحصیل واسه ارشد باشیمم میشه؟ اتفاق بدی میافته واسه آزاد کردن مدرک؟
دوره ی انتظار شش ماهه فقط .
قانونا نباید دانشجو باشید