آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - maryam4312 - 30-10-2012

(30-10-2012, 02:22 PM)F_Mehr نوشته: باسلام
من یه سوال خیلی فوری داشتم
من مدرک کارشناسیم ا گذوشتم یه کاریابی تو اصفهان و چون هنوز مدرک ارشدم ا (مدرک موقتم) بهم ندادن، اون ا گفتند که اونم باید بیاری تا بعد ما برات زمان 6ماه و 1 سالش ا حساب کنیم.
حالا بعد از 10 روز بهم زنگ زدند که کار برات پیدا شده!
با اینکه من هنوز مدرک فوقم ا نبردم!!
حالا من چیکار میتونم بکنم؟؟
باهاشونم که تماس گرفتم میگن شما تعهد داری به این مملکت باید بری سر این کار اگه خودشون نخواستند و نامه دادند شایستگی نداری میتونی نری سر این کار!!
خواهش میکنم کمکم کنید
من میتونم یه شهر دیگه یا یه کاریابی دیگه برم؟ فایده ای داره یا اطلاعات سراسری در اختیار همشون هست و بعد میفهمند که برای من کار پیدا شده؟
خیلی ممنون
شما که اصلا نمیتونستی با عدم کاریابی ازاد کنی چون باید 1سال از فارغ التحصیلی ارشدت هم میگذشته!
راجع به پیدا شدن کار...اطلاع ندارم
بنظرم بهتر بود ازاول بهشون میگفتین چی میخواین و اگه اونا ازاول میگفتن که همکاری نمیکنن میرفتین کاریابی دیگه ای
با یه مرکز کاریابی دیگه صحبت کنین راهنمایی بگیرید

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - zrnots - 12-11-2012

سلام
من دانشجوی شبانه ترم 3 ارشد دانشگاه تهرانم. کارشناسیم رو دانشگاه هنر اسلامی تبریز خوندم. الان می خوام برم مدرک کارشناسی رو آزد کنم که امسال اپلای کنم. مدرک موقتم دست اداره کل آموزش دانشگاه تهرانه. امروز زنگ زدم از آموزش دانشکده پرسیدم گفت دست ما نیست باید بری اداره کل که ممکنه بهت ندن. باید بری ببینی می تونی چیزی گرو بذاری چند روز ازشون مدرک رو بگیری یا نه.
حتی اگه مدرک رو هم برای چند روز به من بدن به موقع نمی تونم برگردونم. چون حدود یه ماه طول می کشه دانشنامه اصلیم صادر بشه و بدم ترجمه.
با اوصافی هم که از اداره کل آموزش دانشگاه تهران شنیدم بعید می دونم کارمو اره بندازن.
کسی تجربه مشابه داشته؟ چیکار باید بکنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنین.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - zrnots - 12-11-2012

سلام
من یه جا خوندم که تو تهران از طریق خود اداره کار هم میشه اقدام کرد برای عدم کاریابی.
من یک سال و نیم تو یه شرکت کار کردم. بعد اومدم بیرون و رفتم اداره کار اعلام بیکاری کردم برای گرفتن بیمه بیکاری. 6 ماه بیمه بیکاری بهم تعلق می گرفت. قانون کار اینه که تو اون مدت اگه اداره کار بهت کار پیشنهاد کنه باید بری و بیمه بیکاری ات قطع می شه که این اتفاق در مورد من نیفتاد.
الان می تونم برم اداره کار بگم من 8 ماه پیش اعلام بیکاری کردم یه نامه بهم بدین مدرکم رو آزاد کنم؟
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون Smile

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 12-11-2012

(12-11-2012, 08:35 PM)zrnots نوشته: سلام
من یه جا خوندم که تو تهران از طریق خود اداره کار هم میشه اقدام کرد برای عدم کاریابی.
من یک سال و نیم تو یه شرکت کار کردم. بعد اومدم بیرون و رفتم اداره کار اعلام بیکاری کردم برای گرفتن بیمه بیکاری. 6 ماه بیمه بیکاری بهم تعلق می گرفت. قانون کار اینه که تو اون مدت اگه اداره کار بهت کار پیشنهاد کنه باید بری و بیمه بیکاری ات قطع می شه که این اتفاق در مورد من نیفتاد.
الان می تونم برم اداره کار بگم من 8 ماه پیش اعلام بیکاری کردم یه نامه بهم بدین مدرکم رو آزاد کنم؟
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون Smile
سلام
بله. شما باید به اداره کار مربوطه مراجعه کنید و از اونجا که تقاضای کارتون به گفته خودتون 8 ماه( یعنی بیشتر از 6 ماه) در اداره کار موجود بوده، درصورتیکه یک سال از تاریخ فارع التحصیلیتون هم گذشته باشه، میتونید نامه ای دریافت کنید و برای آزادسازی مدرکتون به دانشگاه محل تحصیلتون مراجعه بفرمایید.

(12-11-2012, 10:51 PM)Nasim67 نوشته: سلام
بله. شما باید به اداره کار مربوطه مراجعه کنید و از اونجا که تقاضای کارتون به گفته خودتون 8 ماه( یعنی بیشتر از 6 ماه) در اداره کار موجود بوده، درصورتیکه یک سال از تاریخ فارع التحصیلیتون هم گذشته باشه، میتونید نامه ای دریافت کنید و برای آزادسازی مدرکتون به دانشگاه محل تحصیلتون مراجعه بفرمایید.
ممنونم که پاسخ دادین.
من شهریور 88 فارغ التحصیل شدم و الان هم دارم ارشد می خونم ولی شبانه. نمی دونستم حین تحصل تو مقطع بالاتر اگه روزانه نباشی می تونی درخواست کاریابی بدی. امروز اینجا بخشنامه اش رو دیدم.
برای آزادسازی مدرک درخواست نداده بودم. برای برقراری بیمه بیکاری درخواست داده بودم. امیدوارم نگن که باید فرم خاصی پر می کردی.
اون مدتی که کار کردم باعث این نمی شه که دیگه قانون عدم کاریابی در مورد من صدق نکنه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 12-11-2012

(12-11-2012, 11:09 PM)zrnots نوشته: ممنونم که پاسخ دادین.
من شهریور 88 فارغ التحصیل شدم و الان هم دارم ارشد می خونم ولی شبانه. نمی دونستم حین تحصل تو مقطع بالاتر اگه روزانه نباشی می تونی درخواست کاریابی بدی. امروز اینجا بخشنامه اش رو دیدم.
برای آزادسازی مدرک درخواست نداده بودم. برای برقراری بیمه بیکاری درخواست داده بودم. امیدوارم نگن که باید فرم خاصی پر می کردی.
اون مدتی که کار کردم باعث این نمی شه که دیگه قانون عدم کاریابی در مورد من صدق نکنه؟
ببخشید یعنی شما هنوز دارید بیمه بیکاری دریافت می کنید؟ اگر بله که خوب من بعید می دونم دریافت بیمه منافاتی با آزادسازی مدرکتون از طریق این راه داشته باشه. باز هم جهت اطمینان می تونید از مسئول مربوطه در اداره کار بپرسید.
برای اداره کار مهم این هست که شما از زمان دادن تقاضا برای مثلا پیدا شدن کار تا پایان 6 ماه شاغل نباشید. پس اون مدت زمانی که در گذشته و قبل از دادن تقاضا شاغل بودید، اهمیتی نداره چون در هر حال اون کار رو به نوعی از دست دادید.
امــــــا! شما باید برای آزاد سازی مدرک از طریق عدم کاریابی، فرم پر کنید. که خوب شما نکردید. اگر فرصت دارید که الان تقاضا بدید و 6 ماه صبر کنید تا بهتون نامه بدند، اگر فرصت ندارید، به نظر من شما به اداره کار مراجعه کنید و شرایطتتون رو بگید شاید با توجه به اینکه شما برای بیمه بیکاری درخواست داده بودید و عملا اون موقع هم مشکل کار داشتید، موافقت کنند و تاریخ ها رو براتون تغییر بدند و طوری وانمود بشه که انگار شما فرم ها رو همون موقع پر کردید!

(12-11-2012, 11:33 PM)Nasim67 نوشته: ببخشید یعنی شما هنوز دارید بیمه بیکاری دریافت می کنید؟ اگر بله که خوب من بعید می دونم دریافت بیمه منافاتی با آزادسازی مدرکتون از طریق این راه داشته باشه. باز هم جهت اطمینان می تونید از مسئول مربوطه در اداره کار بپرسید.
برای اداره کار مهم این هست که شما از زمان دادن تقاضا برای مثلا پیدا شدن کار تا پایان 6 ماه شاغل نباشید. پس اون مدت زمانی که در گذشته و قبل از دادن تقاضا شاغل بودید، اهمیتی نداره چون در هر حال اون کار رو به نوعی از دست دادید.
امــــــا! شما باید برای آزاد سازی مدرک از طریق عدم کاریابی، فرم پر کنید. که خوب شما نکردید. اگر فرصت دارید که الان تقاضا بدید و 6 ماه صبر کنید تا بهتون نامه بدند، اگر فرصت ندارید، به نظر من شما به اداره کار مراجعه کنید و شرایطتتون رو بگید شاید با توجه به اینکه شما برای بیمه بیکاری درخواست داده بودید و عملا اون موقع هم مشکل کار داشتید، موافقت کنند و تاریخ ها رو براتون تغییر بدند و طوری وانمود بشه که انگار شما فرم ها رو همون موقع پر کردید!
بیمه بیکاریم تا پایان تیر بود. از 6 ماه قبل از اون تا الان بیکار بودم یعنی حداقل 9 ماهه که بیکارم.
امسال میخوام اپلای کنم و ددلاین دانشگاه مورد نظرم 15 ژانویه اس. اگه از این طریق نشه کاریش کرد ناچارم بخرم مدرکمو.
فردا می رم اداره کار منطقه که درخواست بیمه بیکاری داده بودم ببینم قبول می کنن یا نه.
ممنون از راهنماییتون Smile

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mohammad6701 - 16-11-2012

با سلام خدمت دوستان
من در تاریخ 28 ابان ماه 91 در مقطع ارشد ان شاءالله فارغ التحصیل میشم حالا یه سوال داشتم
من میتونم به محض فارغ اتحصیلی مثلا از تاریخ 15 آذر به کاریابی مراجعه کنم و بعد از شش ماه مدرک کارشناسی و کاردانی رو بگیرم و یا باید یکسال از تاریخ فارغ التحصیلی ارشد بگذره در مورد ارشد که می دونم باید 1 سال بگذره
با تشکر

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Solaris - 16-11-2012

دوست عزیز تا اونجایی که من اطلاع دارم برای آزاد کردن مدارک کاردانی و کارشناسی هم باید دقیقا یکسال از روز دفاع ارشد گذشته باشه، پس به نظر من بهتره همه مدارک رو با هم (کاردانی و کارشناسی و ارشد) بعد از گذشت شش ماه از روز دفاع (حتما بعد از گذشت شش ماه و نه کمتر چون ممکنه بعدا به مشکل بر بخورید) به یک مرکز کاریابی ببرید و بعد از گذشت شش ماه دیگه که مصادف با گذشت یکسال از دفاعت هست آزاد کنید. البته از نظر دوستان دیگه هم استفاده کنید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - spring64 - 01-12-2012

سلام به همگی.دوستان من فردا یکسال تمام از فارق التحصیلیم،بنابر تاریخ دفاعم میگذره.منتها من 7 ماه بعد از تاریخ دفاعم به اداره ی کاریابی مراجعه کردم و الان نزدیک 5 ماه هست که در اداره ی کار درخواست کار دادم.حالا من باید بذارم یه ماه دیگه هم بگذره؟که مدت زمان درخواست کار من در اداره ی کاریابی کامل 6 ماه بشه؟ ممنون.