آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - Pejman - 06-12-2011

در مورد سابقه کار، دانشگاه ما نیازی به رد شدن بیمه نداشت.
در مورد قوانین جدید هم همونطور که سعید گفت ظاهراً سابقه کار در حین تحصیل در دانشگاه دیگه حساب نمی شه (مثلاً مدتی که ارشد می خوندید نمی تونید براش سابقه کار بگیرید). البته من که می خواستم مدرک لیسانس رو بخرم این قانون نبود خدا رو شکر!

آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - AVA - 06-12-2011

(06-12-2011, 11:25 AM)Pejman نوشته: در مورد سابقه کار، دانشگاه ما نیازی به رد شدن بیمه نداشت.
در مورد قوانین جدید هم همونطور که سعید گفت ظاهراً سابقه کار در حین تحصیل در دانشگاه دیگه حساب نمی شه (مثلاً مدتی که ارشد می خوندید نمی تونید براش سابقه کار بگیرید). البته من که می خواستم مدرک لیسانس رو بخرم این قانون نبود خدا رو شکر!

مثل اینکه دانشگاها در این زمینه باهم فرق دارند. من فارغ التحصیل یکی از دانشگاههای علوم پزشکی هستم. موقع دریافت دانشنامه یه گواهی اشتغال به کار که تارخ شروع و اتمام کارم در اون نوشته شده بود به واحد فارغ التحصیلان دانشگاه دادم. مسوول مربوطه از من پرسید آیا بیمه بودم یا نه و چه نوع بیمه ای در این مدت برای من رد شده که من هم جواب دادم ولی از من مدرک رسمی نخواست و فقط به گفته من اکتفا کرد. اگه بیمه برای من رد نمیشد نمیتونستم دانشنامه ام رو بگیرم.

آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - Saeid - 15-12-2011

سلام....قبلا وختی شما ارشد میخوندی....میتونستی با استفاده از سابقه کار حین تحصیل مقطع ارشد , مدرک لیسانستو آزاد کنی.....ولی الان دیگه نمیشه
بعدشم...شما اگه ارشد روزانه باشی....دیگه حین تحصیل نمیتونی از عدم کاریابی استفاده کنی....اگر شبانه باشی میتونی از عدم کاریابی در حین تحصیل استفاده کنی استفاده کنی
امیدورام تونسته باشم مطلب رو برسونم...البته هر دانشگاهی واقعا سلیقه ای عمل میکنه در بعضی مسایل و حتما باید سوال کنید از دانشگاه خودتون
هموز هم راهی وجود داره برا آزاد کردن مدرک
(14-12-2011, 02:22 PM)mechanical-eng نوشته: سعید جان این چیزی که گفتی یعنی دیگه راهی نیست که مدرک تحصیلی رو بشه بدون پرداخت پول آزاد کرد؟یا اینکه من اشتباه برداشت کردم؟؟؟
مرسی

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mechanical-eng - 16-12-2011

سلام
آقا یه چندتاسوال!!!
1.واقعا چقدرشانس استفاده از این روش برای آزاد کردن مدرک هست؟مثلا خودتون کسانی رو میشناسین به این روش مدرکشونو گرفته باشن؟از لحاظ آماری میتونید بگین چنددرصد؟
2.حالا اگه شانس خوبه ما توی این مدت کار پیدا شد اونوقت باید چیکار کرد؟ یعنی الزامی هست که اون شغل رو بپذیری؟
3.درصورتی که توی این 6ماه کار پیداشد دیگه نمیشه مجددا از این روش استفاده کرد؟؟
ببخشید اگه سوالام خیلی ساده وپیش پا افتاده هستن راستش یه کم حساس شدم که اگه واقعا شانسی ندارم به جای اینکه 6ماه صبرکنم بلافاصله مدارکمو بخرم!!!!
ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ice - 16-12-2011

(16-12-2011, 01:18 PM)mechanical-eng نوشته: سلام
آقا یه چندتاسوال!!!
1.واقعا چقدرشانس استفاده از این روش برای آزاد کردن مدرک هست؟مثلا خودتون کسانی رو میشناسین به این روش مدرکشونو گرفته باشن؟از لحاظ آماری میتونید بگین چنددرصد؟
2.حالا اگه شانس خوبه ما توی این مدت کار پیدا شد اونوقت باید چیکار کرد؟ یعنی الزامی هست که اون شغل رو بپذیری؟
3.درصورتی که توی این 6ماه کار پیداشد دیگه نمیشه مجددا از این روش استفاده کرد؟؟
ببخشید اگه سوالام خیلی ساده وپیش پا افتاده هستن راستش یه کم حساس شدم که اگه واقعا شانسی ندارم به جای اینکه 6ماه صبرکنم بلافاصله مدارکمو بخرم!!!!
ممنون
من از این قانون استفاده کردم و کل فرایند یک سال طول می کشه چون طبق قانون دانشگاه باید از خود دریافت مدرک هم یک سال بگذره.
من از ادارات لغو تعهد استفاده کردم و دیگه تقاضای کار ندادم ولی کسانی که تقاضا دادند به محل می گفتند می خواهند لغو تعهد کنند، در نتیجه پیشنهاد کاری هم نداشتند.

آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - Nimaa - 16-12-2011

دوستانی که در دانشگاههای سراسری مشغول تحصیل ارشد هستن یا حتی تحصیلشون هم تموم شده و بخاطر خدمت یا آموزش رایگان و غیره بهشون ریز نمرات رسمی داده نمیشه میتونن با ریزنمراتی که دانشگاه با مهر غیر رسمی بهشون میده Apply کنن. معمولاً دانشگاههای سراسری خودشون ریزنمرات انگلیسی صادر میکنن، لذا نیازی به دارالترجمه نیست. و خود دانشگاه براتون توس پاکت خودش میذاره و روی پاکت هم مهر Unofficial میزنه. همین رو برای Apply بفرستین خوبه. بعد از اینکه پذیرش گرفتین، خود دانشگاه از شما خواهد خواست که ریز نمرات و مدرک Official رو هم بفرستین

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mechanical-eng - 16-12-2011

(16-12-2011, 01:31 PM)ice نوشته: من از این قانون استفاده کردم و کل فرایند یک سال طول می کشه چون طبق قانون دانشگاه باید از خود دریافت مدرک هم یک سال بگذره.
من از ادارات لغو تعهد استفاده کردم و دیگه تقاضای کار ندادم ولی کسانی که تقاضا دادند به محل می گفتند می خواهند لغو تعهد کنند، در نتیجه پیشنهاد کاری هم نداشتند.
با وجود این نکات حتما این لینک را هم ببینید چون قوانین مدام تغییر می کنند.
ممنون Ice بخاطر جواب
منظورت از ادارات لغو تعهد رو نفهمیدم. مگه نه اینکه باید به جاییکه از اداره کار مجوز کاریابی داره مراجعه کنیم و ((درخواست کاربدیم)) ودرصورتیکه پس از 6ماه کارپیدانشد اعلام میکنن که کار نیست؟؟؟!!!
آیا اینکه به خود اون اداره بگیم که قصدمون لغو تعهده باعث حساس تر شدنشون نمیشه؟؟
پس باگفته های شما در مجموع شانس رو میشه بالا دید، درسته؟؟؟
ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ice - 17-12-2011

(16-12-2011, 08:12 PM)mechanical-eng نوشته: ممنون Ice بخاطر جواب
منظورت از ادارات لغو تعهد رو نفهمیدم. مگه نه اینکه باید به جاییکه از اداره کار مجوز کاریابی داره مراجعه کنیم و ((درخواست کاربدیم)) ودرصورتیکه پس از 6ماه کارپیدانشد اعلام میکنن که کار نیست؟؟؟!!!
آیا اینکه به خود اون اداره بگیم که قصدمون لغو تعهده باعث حساس تر شدنشون نمیشه؟؟
پس باگفته های شما در مجموع شانس رو میشه بالا دید، درسته؟؟؟
ممنون
با توجه به تغییر دائمی قوانین فقط می تونم تجربه خودم رو براتون بگم و امیدوارم کمک کنه: نزدیک آخر 6 ماه از گرفتن مدرکم (در حد چند روز) به سازمان کار زنگ زدم و پرسیدم برای لغو تعهد باید چه کار کرد و کجا رفت. مسئول مربوطه پرسید چند وقته مدرک گرفتی و کار پیدا نکردی و بعد آدرس و تلفن نزدیک ترین مرکز نزدیک من را دادند. وقتی رفتم اونجا فهمیدم که جدا از اداره کار که بچه ها می روند و موقع پر کردن فرم توانایی های خودشون را صفر اعلام می کنند و در مواردی به فرد مسئول می گن که کار نمی خواهند پیدا شود، مراکزی هستند که فقط کارشون لغو تعهد هست. این مراکز دیگه جهت کاریابی هم نیستند و 5000 تومان اون موقع ادارات کاریابی رو هم نمی گیرند.
اونجا کپی مدارکم رو گرفتند و برگه ای دادند گفتند 6 ماه دیگه بیا. بعد از 6 ماه هم برگه دادند که متقاضی کار پیدا نکرده و من بردم سازمان کار (سرهنگ سخایی) و برای دانشگاه نامه دادند.
اگر قانون لغو تعهد مثل بقیه چیزها به طور روزمره تغییر نکنه کار دشواری نیست و خیلی راحت با مسئله برخورد می کنند.
در صورت مراجعه به اداره کاریابی حتما به داشتن مجوزشون توجه کنید چون همان طور که گفتید مهم هست.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - mechanical-eng - 17-12-2011

(17-12-2011, 11:08 AM)ice نوشته: با توجه به تغییر دائمی قوانین فقط می تونم تجربه خودم رو براتون بگم و امیدوارم کمک کنه: نزدیک آخر 6 ماه از گرفتن مدرکم (در حد چند روز) به سازمان کار زنگ زدم و پرسیدم برای لغو تعهد باید چه کار کرد و کجا رفت. مسئول مربوطه پرسید چند وقته مدرک گرفتی و کار پیدا نکردی و بعد آدرس و تلفن نزدیک ترین مرکز نزدیک من را دادند. وقتی رفتم اونجا فهمیدم که جدا از اداره کار که بچه ها می روند و موقع پر کردن فرم توانایی های خودشون را صفر اعلام می کنند و در مواردی به فرد مسئول می گن که کار نمی خواهند پیدا شود، مراکزی هستند که فقط کارشون لغو تعهد هست. این مراکز دیگه جهت کاریابی هم نیستند و 5000 تومان اون موقع ادارات کاریابی رو هم نمی گیرند.
اونجا کپی مدارکم رو گرفتند و برگه ای دادند گفتند 6 ماه دیگه بیا. بعد از 6 ماه هم برگه دادند که متقاضی کار پیدا نکرده و من بردم سازمان کار (سرهنگ سخایی) و برای دانشگاه نامه دادند.
اگر قانون لغو تعهد مثل بقیه چیزها به طور روزمره تغییر نکنه کار دشواری نیست و خیلی راحت با مسئله برخورد می کنند.
در صورت مراجعه به اداره کاریابی حتما به داشتن مجوزشون توجه کنید چون همان طور که گفتید مهم هست.
این اداراتی که کارشون فقط لغو تعهده از همون اداره کاریابی مجوز دارن دیگه؟ و چطور میشه به یکی از این ادارات مراجعه کرد؟(یعنی آدرس و تلفنشونو چطور گیرآوردید؟) اگه به یه محل کاریابی مراجعه کنیم خود اونا هم میتونن مارو ارجاع بدن به این ادارات لغو تعهد؟
ضمنا اینطور که گفتید ادارات لغو تعهد، هزینه ای دریافت نمیکننو درسته؟؟؟
ممنون

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ice - 17-12-2011

(17-12-2011, 12:50 PM)mechanical-eng نوشته: این اداراتی که کارشون فقط لغو تعهده از همون اداره کاریابی مجوز دارن دیگه؟ و چطور میشه به یکی از این ادارات مراجعه کرد؟(یعنی آدرس و تلفنشونو چطور گیرآوردید؟) اگه به یه محل کاریابی مراجعه کنیم خود اونا هم میتونن مارو ارجاع بدن به این ادارات لغو تعهد؟
ضمنا اینطور که گفتید ادارات لغو تعهد، هزینه ای دریافت نمیکننو درسته؟؟؟
ممنون
در مورد مجوز این ادارات اطلاعی ندارم، ولی از مجاز بودنشون مطمئنم چون از خود سازمان کار و امور اجتماعی شماره و آدرس گرفتم. متاسفانه نمی دونم شماره رو چکار کردم Rolleyes ولی اگر به 118 زنگ بزنید می تونید شماره سازمان کار و امور اجتماعی در خیابان سرهنگ سخایی (ساختمان اصلی محسوب میشه) را بگیرید و موقع تماس بگید درباره لغو تعهد از طریق عدم کاریابی سوال دارید. اون ها هم آدرس رو طبق منطقه سکونتتون می دهند (نیاز به دادن نام هم نیست).
من هیچ هزینه ای برای این کار نپرداختم. حتما هم کپی گواهی موقت همراهتون باشه.