آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - aida_11041 - 19-08-2012

(18-08-2012, 11:46 PM)lidoma نوشته: سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد اسفند 90 می باشم الان 1 ماهه واسم بیمه رد میشه تا این وضعیت میتونم مدرکمو رایگان آزاد کنم؟ راهی واسه این کار هست؟
معمولا به بیمه نیازی نیست و سابقه کار به میزان مدت تعهد خدمتتون کافیه، اگه دانشگاه شما بیمه بخواد، همین یک ماه رو از تعهدتون کم میکنن و بقیشو باید نقدی پرداخت کنید در غیر اینصورت یک سال رو کم میکنن و بقیشو نقدی پرداخت میکنید.
اگه میخواید کاملا مدرکتون رایگان در بیاد، یا به میزان مدت تعهد خدمتتون کار کنید و یا اینکه از قانون عدم کاریابی استفاده کنید.

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - reza177 - 23-08-2012

با سلام
1.برای گرفتن ریزنمره قابل ترجمه هم باید هزینه تحصیل رایگان پرداخت شود(یا فقط دانشنامه پول میخواد؟)؟(یا برای ریزنمره انگلیسی)
2.برای اینکه ریزنمره قابل ترجمه باشه حتما باید مهر وزارت علوم داشته باشه؟
3.من خدمت سربازی دارم و میخوام برای پذیرش اقدام کنم و بعضی از دانشگاها فقط ریز نمره اصل قبول میکنن به نظرتون راهی هست وزارت علوم مهر کنه؟(یا کلا لطفا راهنمایی کنید از چه طریقی میتونم ریزنمره اصل واسه پذیرش بگیرم؟)
4.اگه بخوام واسه 4 تا دانشگاه مدارکمو بفرستم میشه کپی ریزنمره رو بفرستم و فقط موقع ثبت نام اصلشو ببرم؟
ممنون که پاسخ میدید

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - MaMi - 23-08-2012

(23-08-2012, 11:27 PM)reza177 نوشته: 1.برای گرفتن ریزنمره قابل ترجمه هم باید هزینه تحصیل رایگان پرداخت شود(یا فقط دانشنامه پول میخواد؟)؟(یا برای ریزنمره انگلیسی)
3.من خدمت سربازی دارم و میخوام برای پذیرش اقدام کنم و بعضی از دانشگاها فقط ریز نمره اصل قبول میکنن به نظرتون راهی هست وزارت علوم مهر کنه؟(یا کلا لطفا راهنمایی کنید از چه طریقی میتونم ریزنمره اصل واسه پذیرش بگیرم؟)
4.اگه بخوام واسه 4 تا دانشگاه مدارکمو بفرستم میشه کپی ریزنمره رو بفرستم و فقط موقع ثبت نام اصلشو ببرم؟
ضمن خوشامد به شما جهت پیوستن به فروم Smile
1- برای اینکه دانشگاه به شما ریزنمرات رسمی قابل ترجمه ارائه بده، باید پول دانشنامه (هزینه تحصیل رایگان) رو بپردازید
2- ریزنمره بدون مهر وزارت علوم هم قابل ترجمه است ولی برای اینکه مورد تائید دانشگاه مقصد باشه، بله، باید مهر وزارت علوم هم داشته باشد
3- شما میتونید، با برگه سبز اعزام و پس از پرداخت هزینه تحصیل رایگان، ریزنمراتتون رو از دانشگاه تحویل گرفته و در وزارت علوم مهر کنید
4- فکر نمیکنم دانشگاهی قبول کنه که شما فتوکپی ریزنمرات رو بفرستی

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - aida_11041 - 24-08-2012

(23-08-2012, 11:27 PM)reza177 نوشته: با سلام
1.برای گرفتن ریزنمره قابل ترجمه هم باید هزینه تحصیل رایگان پرداخت شود(یا فقط دانشنامه پول میخواد؟)؟(یا برای ریزنمره انگلیسی)
ممنون که پاسخ میدید
علاوه بر چیزی که محمد گفت، یعنی ریز نمره اصلی رو بعد از دریافت دانشنامه میگیرید، اما مورد زیر هم هست :
1. اکثر دانشگاهها، مخصوصا دانشگاه های تهران، در قبال دریافت مبلغ ناچیزی، ریز نمره هر ترم و یا ریز نمره فارسی و یا انگلیسی رسمی که بتونید از اون برای اپلای استفاده کنید بهتون میدن و نیازی به پرداخت هزینه آموزش رایگان ندارید. ( مثلا 15 هزار تومن، البته قیمت هر دانشگاهی متفاوته؛ حتی به من ریز نمره رایگان دادن )
این ریزنمره معتبره و اگه بخواید دانشگاه اون رو در پاکت مخصوص خودش براتون مهر میکنه و میتونید بفرستید. روی اون هم نوشته شده که برای اپلای باید استفاده بشه. و تمام دانشگاه ها هم این رو قبول دارند.
2 و 4 . همه چیز به دانشگاه مقصدتون بستگی داره، شرایط رو براشون توضیح بدید، معمولا قبول میکنند.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - maryam4312 - 26-08-2012

درود
لیسانس من بدون مشکل تایید شد ، برای تایید مدارک که رفتم وزارت علوم فقط نامه عدم کاریابی رو که از دانشگاه گرفته بودم همراه با گواهی لیسانس دادم (به اضافه ریز نمرات ) و فقط پرسید کی از مقطع بالاتر فارغ التحصیل شدی و ایا الان دانشجو هستی.میباید یکسال هم از فارغ التحصیلی اخرین مقطع گذشته باشه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Solaris - 27-08-2012

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان

بعد از خوندن تک تک تاپیکها این سوال جدیدو مطرح میکنم: من الان هر دو تا مدرکم تو مرکز کاریابیه و باید تا آخر بهمن 91 هم اونجا بمونه تا آزاد بشه. حالا من واسه بهبود رزومه تحصیلی به عنوان داشتن سابقه تدریس تو ی دانشگاه، چند وقت پیش رفتم مصاحبه پیام نور و آزاد و چند جای دیگه، اونام قبولم کردند و چند روز پیشم از ی دانشگاه پیام نور بهم زنگ زدن که بیا واسه انتخاب دروس واسه تدریس ( البته استخدام که نمیکنن، همون حق التدریسی). اما از یکی از دوستام شنیدم که اگه برم درس بدم، بعدا اون دانشگاهی که دارم توش تدریس میکنم به دانشگاهی که توش تحصیل می کردم خبر میده که من در حال تدریس هستم ، اونوقت دیگه شاغل محسوب می شم و مدرک رو از طریق عدم کاریابی نمی تونم آزاد کنم. حالا سوالم اینه که 1. آیا واقعا اینجوریه؟ که اگه اینطور باشه دیگه نمیرم واسه تدریس. 2. اونوقت که نرفتم، ممکنه از این دانشگاهه خبر بدن به سازمان کار که واسه این یارو کار پیدا شد ولی نیومد درس بده؟ اونوقت بازم مدرکم آزاد نمیشه دیگه.

دوستان اگه در این زمینه اطلاعاتی دارن یا تجربه مشابهی دارن و لطف کنن توضیح بدن ممنون میشم.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - MaMi - 27-08-2012

(27-08-2012, 07:24 PM)Solaris نوشته: ...از یکی از دوستام شنیدم که اگه برم درس بدم، بعدا اون دانشگاهی که دارم توش تدریس میکنم به دانشگاهی که توش تحصیل می کردم خبر میده که من در حال تدریس هستم، اونوقت دیگه شاغل محسوب می شم و مدرک رو از طریق عدم کاریابی نمی تونم آزاد کنم. حالا سوالم اینه که 1. آیا واقعا اینجوریه؟ که اگه اینطور باشه دیگه نمیرم واسه تدریس. 2. اونوقت که نرفتم، ممکنه از این دانشگاهه خبر بدن به سازمان کار که واسه این یارو کار پیدا شد ولی نیومد درس بده؟ اونوقت بازم مدرکم آزاد نمیشه دیگه...
دوست من، تا جایی که من اطلاع دارم، اگر برای شما بیمه رد نشود (یعنی در لیست بیمه اسم شما به سازمان تامین اجتماعی اعلام نشود) شما از لحاظ قانونی، بیکار محسوب میشوید.
در مورد سوال دوم، نه چنین اتفاقی نخواهد افتاد (که دانشگاه به وزارت کار اطلاع بده که ما برای ایشون کار پیدا کردیم و ایشون نرفت)

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - nazanin_jon - 04-09-2012

من فارغ التحصیل کارشناسی 89 مهندسی دانشگاه تهران ام.توی مدارک ثبت نام ارشد یکی از
دانشگاهای تهران گفته اصل ریز نمرات معتبر کارشناسی رو می خواد.می خواستم
بدونم باید تو همون سایت درخوست های آموزشی ا که گفتید برم و "ریزنمرات تایید نشده" رو
بزنم؟چون گزینه دیگه ای برای ریز نمرات نداره.لازم نیست حضوری برم ؟خواهش
می کنم راهنماییم کنید
Huh

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - MaMi - 04-09-2012

(04-09-2012, 12:33 AM)nazanin_jon نوشته: من فارغ التحصیل کارشناسی 89 مهندسی دانشگاه تهران ام.توی مدارک ثبت نام ارشد یکی از دانشگاهای تهران گفته اصل ریز نمرات معتبر کارشناسی رو می خواد.می خواستم بدونم باید تو همون سایت درخوست های آموزشی ا که گفتید برم و "ریزنمرات تایید نشده" رو بزنم؟چون گزینه دیگه ای برای ریز نمرات نداره.لازم نیست حضوری برم ؟خواهش می کنم راهنماییم کنید
سلام دوست من و به فروم خوش اومدی Smile
جهت دریافت "ریزنمرات تائید نشده" شما در سیستم سامانه آموزش وارد میشوی، "اضافه کردن درخواست" و "ریزنمرات تائید نشده" رو انتخاب کرده و متن درخواستتون رو مینویسید. ضمن اینکه شما باید مبلغ 1000 تومان هم، براي دريافت ريزنمرات تاييد نشده به شماره حساب 12180-187 بانك تجارت شعبه ارديبهشت به نام دانشگاه تهران واريز نماييد. در ضمن حضوری هم کسی پاسخگوی شما نخواهد بود. فقط در تاریخچه درخواست شما زمان مراجعه برای دریافت ریزنمرات ذکر خواهد شد.

ولـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی

دانشگاه کارشناسی ارشد شما، درخواست صدور و ارسال ریزنمرات رسمی شما رو به دانشگاه تهران خواهد فرستاد، چون اصولا ریزنمرات رسمی (چه فارسی و چه لاتین) رو به دانشجو تحویل نخواهند داد.

الـــــــــبــــــــــــــــــتـــــــــه

اگر دانشگاه ارشد (مقصد) شما، دانشگاه آزاد، غیرانتفاعی یا پیام نور باشه، شما باید فرم تعهدی محضری درخواست ریزنمرات رو هم پر و به تائید دفترخانه اسناد رسمس برسانید.

RE: آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - blur - 14-09-2012

سلام دوستان یه سوال: من مدرک کارشناسیمو از طریق کاریابی میخوام آزاد می کنم و ارشدمو می خرم....حالا میخوام بدونم زمانی که اقدام کردم چقدر طول میکشه دانشگاه دانشنامه رو بهم بده؟ یه رنجی بهم بدین ممنون میشم...هنوز اقدام نکردم و می ترسم دیر شه....و دوم این که این زمان برا خرید یا کاریابی فرق داره؟
مرسی