آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - miad.h - 22-09-2018

سلام
من مدرک کارشناسی رو در سال ۸۹ گرفتم و بعد از اون پس از دو سال بیکاری سال ۹۲ کارشناسی ارشد رفتم و سال ۹۴ هم فارغ التحصیل شدم و تا به امروز بیکارم.
میخواستم هر دو مدرکم رو ازاد کنم.
یک نامه مربوط به کارشناسی و نامه دیگر مربوط به کارشناسی ارشد هست. با توجه یه اینکه یک بار در کاریابی ثبت نام میکنیم ایا تاریخ ثبت نام در کاریابی برای هر دو مقطع باید یکی باشد؟ اگر یکی هست باید تاریخ سال ۸۹ برای ثبت نام ثبت بشه یا ۹۴؟
یا اینکه تاریخ دو نامه باید متفاوت باشد؟ سال ۸۹ برای کارشناسی و سال ۹۴ برای کارشناسی ارشد

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - amateurobot - 27-09-2018

سلام
من تیر ۹۳ فارغ‌التحصیل کارشناسی شدم و سه ماه بعد یعنی مهر ۹۳ ارشد شروع شد. شهریور ۹۶ ارشد تموم شد و یکسال گذشت و الان شهریور ۹۷ اعزام خدمت هستم.
تا حالا بیمه رد نشده. آیا میتونم بلافاصله بعد از دریافت کارت پایان خدمت برای آزادسازی هر دو مدرک اقدام کنم؟

تشکر و ارادت.

حدود ۶ ماه خدمت دارم (پروژه کسری داشتم). انقدر فرآیند اطلاع‌رسانی مثل هر بخش دیگه‌ این مملکت ضعیف هست که من تازه متوجه این قانون شدم.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 29-09-2018

(27-09-2018, 10:40 PM)amateurobot نوشته: سلام
من تیر ۹۳ فارغ‌التحصیل کارشناسی شدم و سه ماه بعد یعنی مهر ۹۳ ارشد شروع شد. شهریور ۹۶ ارشد تموم شد و یکسال گذشت و الان شهریور ۹۷ اعزام خدمت هستم.
تا حالا بیمه رد نشده. آیا میتونم بلافاصله بعد از دریافت کارت پایان خدمت برای آزادسازی هر دو مدرک اقدام کنم؟

تشکر و ارادت.

حدود ۶ ماه خدمت دارم (پروژه کسری داشتم). انقدر فرآیند اطلاع‌رسانی مثل هر بخش دیگه‌ این مملکت ضعیف هست که من تازه متوجه این قانون شدم.

بله موقع آزاد سازی همزمان برای هردو مدرک درخواست می دید.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - amateurobot - 29-09-2018

(29-09-2018, 01:46 AM)butterfly نوشته: بله موقع آزاد سازی همزمان برای هردو مدرک درخواست می دید.

ممنون که پاسخ دادین. یک بخشی هم به سوال اضافه کنم اگر اطلاع داشته باشین ممنون میشم. من بیمه جایی رد نکردم و رد نشده برام. منتها یک شرکت ثبت کردم به سمت ریاست هیات مدیره و بازرس یک شرکت دیگه شدم. منتها هیچ بیمه‌ای هیچ کجا برام رد نشده. آیا به جز بیمه مورد دیگه‌ای اینچنینی مهم هست؟
متشکر از شما.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - era - 29-09-2018

(14-09-2018, 11:49 AM)aminmoh نوشته: سلام و وقت بخیر.
من اسفند 97 خدمت سربازیم تموم میشه. هدفم آزادسازی مدارک لیسانس و ارشد هستش. 

1- با توجه به اینکه از یکسال وقفه بین ارشد تا خدمت رفتنم استفاده کردم آیا می تونم بعد از پایان خدمت تا قبل از  گذشت 6 ماه از طریق عدم کاریابی مدارکم رو آزاد کنم؟ در ضمن من از طریق یک شرکت خصوصی بیمه تامین اجتماعی تا قبل از خدمت رد شده بود واسم. بیمه رد شده مانع میشه واسه بحث آزادسازی از طریق کاریابی؟! شرکتی که بیمه رد کرده دولتی یا خصوصی باشه فرقی داره؟!

2- درصورتی که مجبور باشم بخرم مدارکم رو باید واسه هر دو همزمان به اداره کاریابی درخواست بدم یا اول باید لیسانس و بعد ارشد رو آزادکنم و چقد این پروسه زمان می بره؟! میتونم الان در حین خدمتم برای خرید مدرکم اقدام کنم؟ تا حداقل درصورت زمانبر بودن تا پایان خدمت تونسته باشم مدرکی رو آزاد کنم!

سپاس فراوان از پاسخگویی کاملتون.

اگر میخواین مدرکتون رو بخرید : از بیمه تامین اجتماعی سوابق بگیرید و کارت پایان خدمتتون هم ببرید دانشگاه چون مثل سابقه کار کم میشه از مبلغی که باید بپردازید دانشگاه  براتون حساب می کنن و شما مبلغ رو واریز میکنید و مدرکتون آزاد میشه

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 29-09-2018

(29-09-2018, 04:16 PM)amateurobot نوشته: ممنون که پاسخ دادین. یک بخشی هم به سوال اضافه کنم اگر اطلاع داشته باشین ممنون میشم. من بیمه جایی رد نکردم و رد نشده برام. منتها یک شرکت ثبت کردم به سمت ریاست هیات مدیره و بازرس یک شرکت دیگه شدم. منتها هیچ بیمه‌ای هیچ کجا برام رد نشده. آیا به جز بیمه مورد دیگه‌ای اینچنینی مهم هست؟
متشکر از شما.

والا من چندین سال پیش از طریق عدم کاریابی مدرکم آزاد کردم و یادمه وقتی کاریابی بردم اداره کار، ظرف یه ربع نامه اصلی رو که باید می بردم دانشگاه تا مدرکم بهم بدن، بهم داد. برای همین فکر نمی کنم چیز خاصی رو چک کرد و شاید حتی سابقه بیمه هم اگر داشتم باز نامه رو می گرفتم. برای همین فکر نمی کنم براتون مشکلی به وجود بیاد.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ShaqayeqArT - 30-09-2018

با سلام و عرض خسته نباشید...
میخواستم بدونم این گواهی برای دوره های کارشناسی ناپیوسته هم صدق میکنه؟
مثلا فارغ التحصیل از یه دانشگاه دولتی فنی حرفه ای باشیم اونم دوره کاردانی ؟ یعنی پس از اخذ مدرک فوق دیپلم؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Yasi68 - 22-10-2018

سلام دوستان.
من بعد از فارغ التحصیلی کار کرده ام و سابقه بیمه دارم الآن پنج سال از فارغ التحصیلیم میگذره ودو ساله که بیکارم...در واقع سابقه بیمه یک سال و دوماه دارم
الآن میتونم از قانون عدم کاریابی استفاده کنم؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - butterfly - 22-10-2018

(22-10-2018, 02:35 PM)Yasi68 نوشته: سلام دوستان.
من بعد از فارغ التحصیلی کار کرده ام و سابقه بیمه دارم الآن پنج سال از فارغ التحصیلیم میگذره ودو ساله که بیکارم...در واقع سابقه بیمه یک سال و دوماه دارم
الآن میتونم از قانون عدم کاریابی استفاده کنم؟

طبق قانون خیر، این سابقه کارتون رو از تعهد خدمتی که دارید کم می کنند برای پایین ترین مقطع تحصیلی و بعد برای مابقی باید پول بدید تا مدرکتون آزاد شه.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - elaheafshari - 12-11-2018

(30-09-2018, 04:01 PM)ShaqayeqArT نوشته: با سلام و عرض خسته نباشید...
میخواستم بدونم این گواهی برای دوره های کارشناسی ناپیوسته هم صدق میکنه؟
مثلا فارغ التحصیل از یه دانشگاه دولتی فنی حرفه ای باشیم اونم دوره کاردانی ؟ یعنی پس از اخذ مدرک فوق دیپلم؟

سلام بله فرقی نداره برای دانشگاه های فنی هم میشه