آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - farsang - 09-10-2017

(09-10-2017, 03:57 PM)automotive نوشته: اگر از زمان فارغ التحصیلی مقطع ارشد شما بیش از 6 ماه نگذشته باشد، می‌توانید مدارک خود را آزاد کنید، اما چون شما گپ تحصیلی داشتید، در مورد آزادسازی مدرک کاردانی شما بی‌اطلاع هستم.

خیلی ممنون. حالا اگه کارشناسی رو هم روزانه بخونم باسه کارشناسی چجوری میشه؟ اونم فقط در صورتی که بدون فاصله وارد ارشد بشم می تونم مدرک کارشناسی رو هم ازاد کنم؟
از قوانین جدید اطلاع ندارید؟ این جور که یجا خوندم فکر کنم نوشته بود با فاصله و بدون فاصله فقط اخرین مدرک ازاد میشه یا من اینجور فهمیدم Sad  (اینجا و 3 کامنت بعدی)
اگه قبلا یه مدرک مثلا کارشناسی رو با عدم کاریابی ازاد کرده باشیم دیگه نمیشه مدرک دیگه ای مثلا ارشد رو هم دوباره با عدم کاریابی ازاد کرد؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - automotive - 09-10-2017

(09-10-2017, 06:56 PM)farsang نوشته: خیلی ممنون. حالا اگه کارشناسی رو هم روزانه بخونم باسه کارشناسی چجوری میشه؟ اونم فقط در صورتی که بدون فاصله وارد ارشد بشم می تونم مدرک کارشناسی رو هم ازاد کنم؟
از قوانین جدید اطلاع ندارید؟ این جور که یجا خوندم فکر کنم نوشته بود با فاصله و بدون فاصله فقط اخرین مدرک ازاد میشه یا من اینجور فهمیدم Sad  (اینجا و 3 کامنت بعدی)
اگه قبلا یه مدرک مثلا کارشناسی رو با عدم کاریابی ازاد کرده باشیم دیگه نمیشه مدرک دیگه ای مثلا ارشد رو هم دوباره با عدم کاریابی ازاد کرد؟

خیر، از قوانین مربوط به وجود فاصله بین تحصیل بی اطلاع هستم، ضمنا تمام مدارک را میتوان همزمان آزاد کرد، اما چون شما گپ تحصیلی داشته‌اید، اطلاع ندارم که شما نیز می‌توانید تمام مدارک خود را آزاد کنید یا خیر.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ali19851364 - 11-10-2017

با سلام . دوستان سوالی داشتم در زمینه آزاد سازی مدارک مقاطع  کارشناسی و ارشد. بنده سال 90 از مقطع ارشد فارغ االتحصیل شدم . همون موقع برای کاریابی اقدام کرده بودم و یه مدتی گذشت و دو تا نامه گرفتم برای هم دانشگاه ارشد و هم کارشناسی که مدرکم رو آزاد کنم . متاسفانه این کار رو انجام ندادم تا امسال که برای آزاد سازی مدرک کارشناسی اقدام کردم و با همین نامه و یه نفر آشنا کارشناسی رو آزاد کردم . برای ارشدم که اقدام کردم از من این نامه کاریابی رو قبول نمیکنند به دلیل تاریخش که مربوط به سال 91 هست . از طریق سابقه کار و بیمه هم میگه امکانش نیست و سابقه بیمه باید برای کارشناسی حساب بشه و این یه قانونه.من از این قانون اطلاعی ندارم و هنوز چیزی پیدا نکردم . شما راهی سراغ دارید که بشه بدون هزینه مدرک ارشدم رو آزاد کنم؟ یکی از دوستان میگه مجدد برو کاریابی و نامه بگیر

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Hanie1368 - 11-10-2017

(03-10-2017, 06:25 PM)automotive نوشته: سلام
طبق قانون جدید شما باید حداکثر تا 6 ماه پس از فارغ‌التحصیلی برای عدم کاریابی اقدام کنید و پس از آن دیگر نمی‌توان مدرک را از این طریق آزاد کرد. اگر هنوز 6 ماه از زمان فارغ‌التحصیلی ارشد شما نمی‌گذرد، برای آزادسازی هر دو مدرک به صورت همزمان اقدام کنید، اگر  6ماه گذشته است که دیگر از این راه نمی‌توان اقدام کرد و باید هزینه را بپیردازید.

سلام ببخشید من یه سوالی داشتم در مورد این قانونی که اینجا ذکر کردین.
در مورد آقابون مگر برای ثبت نام در موسسه کاریابی نیاز به کارت پایان خدمت ندارن؟ خب نمیشه که تا 6 ماه بعد از فارع التحصیلی کارت پایان خدمت داشته باشن...

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - automotive - 11-10-2017

(11-10-2017, 12:10 PM)Hanie1368 نوشته: سلام ببخشید من یه سوالی داشتم در مورد این قانونی که اینجا ذکر کردین.
در مورد آقابون مگر برای ثبت نام در موسسه کاریابی نیاز به کارت پایان خدمت ندارن؟ خب نمیشه که تا 6 ماه بعد از فارع التحصیلی کارت پایان خدمت داشته باشن...

سلام
مصوبه را در این ارسال مطالعه کنید و پاسخ شما در آن وجود دارد.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ULDUZZZ - 11-10-2017

دوستان من کارشناسی رو تموم کردم . خرداد ماه همه واحدام تموم شده به جز پروژه . تاریخ انقضای کارتمم که آخر شهریور بوده . من استاد راهنمام نمره پروژمو هنوز نداده . تو فرم تسویه هم فقط امضای ایشون مونده . منتها من کارت دانشجویی رو هم به دانشگاه پس دادم و هنوز مدرک موقت رو نگرفتم . سوالم اینه که برای من فرصت 6 ماهه برای ثبت نام تو اداره کاریابی جهت آزاد کردن مدرک از چه تاریخی لحاظ میشه ؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - automotive - 11-10-2017

(11-10-2017, 05:48 PM)ULDUZZZ نوشته: دوستان من کارشناسی رو تموم کردم . خرداد ماه همه واحدام تموم شده به جز پروژه . تاریخ انقضای کارتمم که آخر شهریور بوده . من استاد راهنمام نمره پروژمو هنوز نداده . تو فرم تسویه هم فقط امضای ایشون مونده . منتها من کارت دانشجویی رو هم به دانشگاه پس دادم و هنوز مدرک موقت رو نگرفتم . سوالم اینه که برای من فرصت 6 ماهه برای ثبت نام تو اداره کاریابی جهت آزاد کردن مدرک از چه تاریخی لحاظ میشه ؟

6 ماه زمان از تاریخ صدور گواهی موقت فارغ التحصیلی حساب می‌شود.

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ULDUZZZ - 12-10-2017

سلام دوستان

1 . اینجوری که از پستای قبلی فهمیدم اونایی که بلافاصله از ارشد قبول میشن دیگه نمیتونن از طریق کاریابی مدرک کارشناسی رو آزاد کنن . درسته ؟ چون ماکسیمم فاصله بین فارغ التحصیلی و شروع ارشد 3 ماه میشه

2 . من در حال حاضر تاریخ فارغ التحصیلیم از کازشناسی معلوم نیست . ولی مهر 97 دانشجوی ارشد میشم . من حتی اگه فردا فارغ التحصیل بشم و بلافاصله تو کاریابی ثبت نام کنم , 6 ماه منتظر کاریابی باشم , 6 ماه بعد از اونم صبر کنم تا نامه رو به دانشگاه بدم , این میخوره به وقتی که من مشغول تحصیل در ارشدم . سوالم اینه که میتونم حین تحصیل در ارشد این نامه رو به دانشگاه کارشناسیم بدم و مدرکمو آزاد کنم ؟ اگه نامه رو بعد از تموم شدن ارشد بدم به دانشگاه کارشناسیم چی ؟ قبول میکنن ؟

3 . و این که میتونم نامه رو تا وقتی که بتونم تمام اقساط رو پرداخت کنم , نگه دارم و بعد از تموم شدن اقساطم بدم به دانشگاه ؟ یا این که وقتی نامه رو گرفتم حتما باید ببرم دانشگاه و دانشنامه رو بگیرم ؟ از این جهت پرسیدم که نمیتونم همه بدهی رو یه جا پرداخت کنم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - lakistan - 17-10-2017

(12-10-2017, 04:11 PM)ULDUZZZ نوشته: سلام دوستان

1 . اینجوری که از پستای قبلی فهمیدم اونایی که بلافاصله از ارشد قبول میشن دیگه نمیتونن از طریق کاریابی مدرک کارشناسی رو آزاد کنن . درسته ؟ چون ماکسیمم فاصله بین فارغ التحصیلی و شروع ارشد 3 ماه میشه

2 . من در حال حاضر تاریخ فارغ التحصیلیم از کازشناسی معلوم نیست . ولی مهر 97 دانشجوی ارشد میشم . من حتی اگه فردا فارغ التحصیل بشم و بلافاصله تو کاریابی ثبت نام کنم , 6 ماه منتظر کاریابی باشم , 6 ماه بعد از اونم صبر کنم تا نامه رو به دانشگاه بدم , این میخوره به وقتی که من مشغول تحصیل در ارشدم . سوالم اینه که میتونم حین تحصیل در ارشد این نامه رو به دانشگاه کارشناسیم بدم و مدرکمو آزاد کنم ؟ اگه نامه رو بعد از تموم شدن ارشد بدم به دانشگاه کارشناسیم چی ؟ قبول میکنن ؟

3 . و این که میتونم نامه رو تا وقتی که بتونم تمام اقساط رو پرداخت کنم , نگه دارم و بعد از تموم شدن اقساطم بدم به دانشگاه ؟ یا این که وقتی نامه رو گرفتم حتما باید ببرم دانشگاه و دانشنامه رو بگیرم ؟ از این جهت پرسیدم که نمیتونم همه بدهی رو یه جا پرداخت کنم
1.ربطی به فاصله ارشد و کارشناسی نداره.
2. نامه کاریابی حداقل بیست روز مهلت داره

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - صبا قاسمی - 26-10-2017

سلام من لیسانس و ارشد روزانه هستم.(به صورت پشت سر هم )
بعد در حین ارشد برا امرارمعاش کار کردم و برام بیمه رد شد
بعد از یک سال تعدیل نیرو شدم.
به زودی ارشدمو دفاع می کنم .
من خودم در یکی از شهر های محروم زندگی میکنم و احتمالا بعد از بازگشت به محل سکونتم برام کاری پیدا نمیشه.
آیا میتونم مدرکمو با عدم کاریابی آزاد کنم ؟ چون کار در حین تحصیل برای لغو تعهد حساب نمیشه برای عدم کاریابی هم نباید حساب شه که Confused Confused