آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - shre86 - 15-06-2012

سلام به همه
من همه پست ها رو دیدم واسم چنتا سوال پیش اومده
1-اگه فاصله بین فارغ التحصیلی لیسانس و دانشجوی ارشد شدن سابقه کار چندماه با بیمه داشته باشی، (کارشناسی روزانه و ارشد شبانه) بعد فارغ التحصیلی ارشد اقدام به آزادسازی مدرک کارشناسی کرد مورد قیول نیست بخاطر اون چند ماه کار می گم؟ آخه تو یکی از پست‌ها خوندم نباید کار بیمه ای داشته باشی؟ مگه نه اینکه بعد از درخواست کاریابی تا مدت 6 ماه الی 1 سال کارنکنی؟
2-تو بعضی از پست ها دیدم گفته شده اگه موسسه کاریابی بری که کمتر گیر باشن بهتره؟کسی تو تهران چنین موسسه هایی می شناسه؟

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 16-06-2012

(15-06-2012, 09:37 PM)shre86 نوشته: سلام به همه
من همه پست ها رو دیدم واسم چنتا سوال پیش اومده
1-اگه فاصله بین فارغ التحصیلی لیسانس و دانشجوی ارشد شدن سابقه کار چندماه با بیمه داشته باشی، (کارشناسی روزانه و ارشد شبانه) بعد فارغ التحصیلی ارشد اقدام به آزادسازی مدرک کارشناسی کرد مورد قیول نیست بخاطر اون چند ماه کار می گم؟ آخه تو یکی از پست‌ها خوندم نباید کار بیمه ای داشته باشی؟ مگه نه اینکه بعد از درخواست کاریابی تا مدت 6 ماه الی 1 سال کارنکنی؟
2-تو بعضی از پست ها دیدم گفته شده اگه موسسه کاریابی بری که کمتر گیر باشن بهتره؟کسی تو تهران چنین موسسه هایی می شناسه؟
سلام
خوش اومدید به فروم.در باره قسمت اول سوالتون،چون براتون بیمه رد شده پس نمیتونید بگید که کار نداشتید.این نکته رو هم توجه داشته باشید که دانشجو بودن مساوی کار داشتن است!

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - shre86 - 16-06-2012

(16-06-2012, 01:25 AM)Nasim67 نوشته: سلام
خوش اومدید به فروم.در باره قسمت اول سوالتون،چون براتون بیمه رد شده پس نمیتونید بگید که کار نداشتید.این نکته رو هم توجه داشته باشید که دانشجو بودن مساوی کار داشتن است!
خوب مگه قانونش نمیگه از هنگاهم مراجعه به کاریابی تا 6ماه کارنداشته باشم؟ اون که قبلا بود
بعنی بخشنامه ش نوشته به هیج وجه نباید کار بیمه دار در تا قبل از درخواست به اداره کار داشته باشیم؟؟؟ اخورده تناقض داره
شما بخشنامشو دارین یا خوندید؟
با احترام

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - MaMi - 16-06-2012

(16-06-2012, 07:30 PM)shre86 نوشته: خوب مگه قانونش نمیگه از هنگاهم مراجعه به کاریابی تا 6ماه کارنداشته باشم؟ اون که قبلا بود
بعنی بخشنامه ش نوشته به هیج وجه نباید کار بیمه دار در تا قبل از درخواست به اداره کار داشته باشیم؟؟؟ اخورده تناقض داره
بخشنامه و مراحل لغو تعهد دانش آموختگان متعهد خدمت آموزش رايگان دانشگاههاي دولتي رو میتونید در این ارسال مشاهده کنید.
موفق باشی دوست من Smile

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 17-06-2012

(16-06-2012, 07:30 PM)shre86 نوشته: خوب مگه قانونش نمیگه از هنگاهم مراجعه به کاریابی تا 6ماه کارنداشته باشم؟ اون که قبلا بود
با احترام
دوستان در پست های بالاتر گفتند که نباید سابقه کار با بیمه داشته باشید،اما چیزی که در مورد شما وجود داره اینه که بعد از قبول شدن در ارشد،کار رو ادامه ندادید و حدود 2 سال هم ازش می گذره،پس طبیعیه که کار رو از دست بدید و حالا مثلا دوباره تقاضای کار داشته باشید.
به نظر من شما یه سر به ادارات کاریابی بزنید یا حتی تلفنی ازشون بپرسید،ببینید اونا چی می گن.
همونطور که گفتم،طبیعتا نباید مشکلی داشته باشه،اما خوب قوانینه ایناس دیگه!
اگر اطلاعات دیگه ای به شما دادند،ممنون میشیم ما رو هم از اونها مطلع کنید.
مرسی

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - shre86 - 18-06-2012

مرسی از جوابتون....
یه سوال مهم دیگه که هست اینه که در تبصره بند 4 مراحل ثبت نام و كاريابي دانش آموختگان متعهد آموزش رايگان که دوست قبلی اشاره کرد گقته "در صورت وجود فرصت شغلي جهت معرفي به كار و عدم قبول از طرف فارغ التحصيل مراتب، استنكاف تلقي خواهد شد و سازمن كار و آموزش فني و حرفه‌اي استان نتيجه كاريابي را بدون اطلاع فارغ التحصيل به دانشگاه مربوطه اعلام خواهد نمود" این یعنی اگه کارو شماقبول نکنی بدون اطلاع شما پروندت بسته میشه؟
یعنی همونطور که تو پست های قبلی هم گفتم بلید موسسه کاریابی خاصی رفت که گیر نباشند؟

(17-06-2012, 10:56 AM)Nasim67 نوشته: دوستان در پست های بالاتر گفتند که نباید سابقه کار با بیمه داشته باشید،اما چیزی که در مورد شما وجود داره اینه که بعد از قبول شدن در ارشد،کار رو ادامه ندادید و حدود 2 سال هم ازش می گذره،پس طبیعیه که کار رو از دست بدید و حالا مثلا دوباره تقاضای کار داشته باشید.
به نظر من شما یه سر به ادارات کاریابی بزنید یا حتی تلفنی ازشون بپرسید،ببینید اونا چی می گن.
همونطور که گفتم،طبیعتا نباید مشکلی داشته باشه،اما خوب قوانینه ایناس دیگه!
اگر اطلاعات دیگه ای به شما دادند،ممنون میشیم ما رو هم از اونها مطلع کنید.
مرسی

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - MaMi - 18-06-2012

(18-06-2012, 12:12 AM)shre86 نوشته: مرسی از جوابتون....
یه سوال مهم دیگه که هست اینه که در تبصره بند 4 مراحل ثبت نام و كاريابي دانش آموختگان متعهد آموزش رايگان که دوست قبلی اشاره کرد گقته "در صورت وجود فرصت شغلي جهت معرفي به كار و عدم قبول از طرف فارغ التحصيل مراتب، استنكاف تلقي خواهد شد و سازمن كار و آموزش فني و حرفه‌اي استان نتيجه كاريابي را بدون اطلاع فارغ التحصيل به دانشگاه مربوطه اعلام خواهد نمود" این یعنی اگه کارو شماقبول نکنی بدون اطلاع شما پروندت بسته میشه؟
یعنی همونطور که تو پست های قبلی هم گفتم بلید موسسه کاریابی خاصی رفت که گیر نباشند؟
بله دوست من، معمولا دوستان که به کاریابی مراجعه می کنند، یکجوری به مسئول کاریابی می رسونند که پر کردن این فرم (کاریابی) فقط برای آزاد کردن مدرک است و نه یافتن کار. به همین دلیل اکثرا پیشنهاد می شه که به کاریابی هایی که سر این موضوع حساس نیستند مراجعه بشه Smile

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - F_Mehr - 22-06-2012

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان محترم
اگر برای پاییز 2013 بخوای اپلای کنی و تا تاریخ 91/6/31 از ارشد فارغ التحصیل شویم میشه کارایه پذیرش را انجام داد؟
برای پذیرش گرفتن با گواهی موقت میشه کار ها را انجام داد بعد اگر درست شد اصلش ا تا 1سال بعد (منظورم زمانیکه مدرک ارشد آزاد بشه) فرستاد؟
برای کارشناسی هم چون من بلافاصله برای ارشد پذیرفته شدم اینطوری که فهمیدم اول باید بذارم از ارشد فارغ التحصیل شم بعد برم دنبالش تا 6 ماه بعدش میتونم مدرکش ا آزاد کنم،درست متوجه شدم؟
از وقتی که برای پاسخگویی به سوال من گذاشتید بسیار متشکرم

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - maryam4312 - 22-06-2012

(22-06-2012, 08:54 PM)F_Mehr نوشته: با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان محترم
اگر برای پاییز 2013 بخوای اپلای کنی و تا تاریخ 91/6/31 از ارشد فارغ التحصیل شویم میشه کارایه پذیرش را انجام داد؟
برای پذیرش گرفتن با گواهی موقت میشه کار ها را انجام داد بعد اگر درست شد اصلش ا تا 1سال بعد (منظورم زمانیکه مدرک ارشد آزاد بشه) فرستاد؟
برای کارشناسی هم چون من بلافاصله برای ارشد پذیرفته شدم اینطوری که فهمیدم اول باید بذارم از ارشد فارغ التحصیل شم بعد برم دنبالش تا 6 ماه بعدش میتونم مدرکش ا آزاد کنم،درست متوجه شدم؟
سلام به شما
جواب سوال اول و اخرتون که مطمئنم : بله درسته میشه
اما سوال دیگه ،دیر میشه تا شهریور سال دیگه ...
دوستان مطلع تر ...

RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Nasim67 - 22-06-2012

(22-06-2012, 08:54 PM)F_Mehr نوشته: با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان محترم
سلام
دو سوال اول شما مرتبط به این تاپیک نیست،پس من خیلی خلاصه جواب می دمشون:

همونطور که مریم جان هم پاسخ دادند،میتونید از شهریور به بعد کارهای پذیرش رو انجام بدید.
گواهی موقت شما غیر رسمی و غیر قابل ترجمه است پس نمیتونید اونو برای دانشگاه ها بفرستید و ضمنا تا زمانیکه مدرکتونو آزاد نکرده باشید(چه با پرداخت پول و چه از طریق عدم کاریابی) نمی تونید ریز نمراتتونو دریافت کنید.که خوب طبیعتا بدون ریز نمراتتون مدارکتون ناقص خواهد بود.پس جواب سوال دومتون خیر است.
درباره سوال آخر:شما باید شش ماه از زمان فارغ التحصیلیتون بگذره تا بتونید به مراکز کاریابی تقاضای کار کنید و بعد هم باید 6 ماه دیگر منتظر بمونید که مثلا برای شما کار پیدا نشده!یعنی دست کم یک سال از تاریخ فراغت از تحصیل شما زمان می بره.
موفق باشید