آکادمیا کافه
آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C)آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Bahram - 01-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « آزاد کردن مدرک از طریق کاریابی » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

***** **** **** **** **** **** **** **** **** **** **** **** **** **** **** ****

خلاصه تاپیک
 طبق قوانین وزارت علوم و همینطور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛
اعلام نتيجه عدم كاريابي به دانشگاه محل تحصيل فارغ التحصيل بايستي حداقل پس از گذشت يك سال از تاريخ فارغ التحصيلي مندرج در گواهي موقت باشد. (از مدت يك سال، 6 ماه در موقعيت كاريابي  قرار گرفته باشد.) 

* برای اطلاعات بیشتر و مطالعه ی قوانین مربوطه به این ارسال و این ارسال مراجعه فرمائید.
* همچنین میتوانید بخشنامه ی وزارت علوم در این خصوص را نیز در فایل پیوست مشاهده بفرمائید.


_ به این منظور به یکی از ادارات کاریابی مورد تایید وزارت کار مراجعه
کنید و تقاضای کار کنید. بعد از شش ماه نامه ای مبنی بر عدم
کاریابی به شما داده می شود که با آن به وزارت کار استان خودتان مراجعه می کنید.
وزارت کار نیز نامه ای به دانشگاه محل تحصیل شما مبنی بر آزاد سازی مدارک
بدون دریافت هزینه تحصیل رایگان خواهد داد.

_ متقاضیان آزاد کردن مدرک لیسانس که در دوره کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند به این نکته توجه داشته باشند که دانشجو بودن یعنی کار داشتن . بنابراین نامه عدم کاریابی علیرغم طی مراحل اداری از طرف دانشگاه پذیرفته نخواهد شد.

_ برای مطالعه مقررات لغو تعهد لطفا فایل ضمیمه این پست را مطالعه کنید.

ویرایش توسط pama به دلیل به روز رسانی ارسال


RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Bahram - 03-02-2011

به طور خلاصه این قانون را می توان اینگونه بیان کرد که فارغ التحصیلان غیر مشمول در صورت پیدا نکردن کار در یک مدت شش ماهه می توانند مدارک تحصیلی خود را بدون پرداخت هزینه تحصیل رایگان آزاد کنند. هنگام مراجعه به کاریابی داشتن شرایط زیر لازم هست:


-شش ماه باید از زمان پایان خدمت وظیفه یا معافیت دائم گذشته باشد.

برای استفاده از این قانون کافیست به کاریابی مورد تایید وزارت کار مراجعه کنید و تقاضای کار بکنید. بعد از شش ماه عدم کاریابی نامه ای مبنی بر عدم کاریابی در این مدت گرفته و به وزارت کار استان خودتان مراجعه می کنید. وزارت کار نیز نامه ای به دانشگاه محل تحصیل شما مبنی بر آزاد سازی مدارک بدون دریافت هزینه تحصیل رایگان خواهد داد. اصل بخشنامه وزارت علوم را در این لینک می توانید مشاهده کنید.

تذکر

دوستان تهرانی می توانند با مراجعه به اداره کار نیز مستقیما برای آزاد کردن مدرک اقدام کنند. به علت مراجعه کنندگان زیاد کاملا روند مشخصی برای این کار در نظر گرفته شده است.


RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - aminreza - 06-02-2011

سلام دوستان
یک تجربه ی مهم(مربوط به 16 بهمن 1389) در این بخش مربوط به آزاد کردن مدرک لیسانس یکی از دوستانمه که پس از طی مراحل قانونی (عدم کاریابی) و پرداخت پول مربوطه به صندوق رفاه و امور خوابگاه ه،ا به مسئول آموزس دانشگاه مراجعه می کنه ، مسئول مربوطه باب دوستی باهاش باز کردو که کجایی و چه می کنی؟ که این دوست منم هم حقیقتو می گه که ارشد می خونم ...
همین جا بود که مدرک کاریابی باطل شد!!! دوستان این نکته خیلی مهمه که دانشجو بودن یعنی کار داشتن و بنابراین عدم کاریابی ایشونو نپذیرفتنو مجبوره تا مدرکو بخره.
اگه دوستان بند یا تبصره ای دارن خوشحال می شم کمک کنند و گرنه تجربه بشه برای دوستان عزیز...
بخشنامه وزارت علوم برای عدم کاریابی را می توانید از اینجا دانلود بفرمایید:
http://ifile.it/u9eicd6/adamkaryabi.doc


RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - shroya - 10-02-2011

سلام ببخشيد يه سوال دارم ،‌در باره ي apply كردن در مقطع دكتري :
حالا ما شايد بتونيم از طريق همين قانون مدرك كارشناسي مون رو آزاد كنيم
ولي مدرك كارشناسي ارشد رو بايد چطور آزاد كنيم ؟ البته اگه بشه در حين تحصيل apply كرد اين به اين معني هستش كه دانشگاهي كه ميخوايم ازش پذيرش بگيريم ، مدرك كارشناسي ارشد رو از ما نميخوان؟ ميشه يكي در اين مورد راهنمايي كنه كه تكليف مدرك ارشد چي ميشه ؟ در مورد كسايي كه در حين تحصيل در ارشد apply ميكنند و علي الخصوص در مورد كسايي كه بعد از فارغ التحصيلي از ارشد apply ميكنن ، چه مدرك ارشدي رو بايد ارائه بدن؟ آيا مدرك موقت كافيه ؟


RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - shroya - 10-02-2011

ببخشيد يه سوال ديگه هم داشتم و اونم اينه كه من الان دانشجوي ارشد هستم و ميخوام مدرك ليسانسمو با عدم كاريابي آزاد كنم ولي يه جا خوندم كه اگه هنوزم دانشجو باشي ،‌تورو شاغل حساب ميكنن و نامه ي عدم كاريابي ات باطل ميشه ، اين درسته ؟ يعني من حتما بايد از ارشد فارغ التحصيل بشم تا بتونم مدرك كارشناسيمو آزاد كنم ؟


RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - ice - 10-02-2011

(10-02-2011, 05:28 PM)shroya نوشته: ببخشيد يه سوال ديگه هم داشتم و اونم اينه كه من الان دانشجوي ارشد هستم و ميخوام مدرك ليسانسمو با عدم كاريابي آزاد كنم ولي يه جا خوندم كه اگه هنوزم دانشجو باشي ،‌تورو شاغل حساب ميكنن و نامه ي عدم كاريابي ات باطل ميشه ، اين درسته ؟ يعني من حتما بايد از ارشد فارغ التحصيل بشم تا بتونم مدرك كارشناسيمو آزاد كنم ؟
مدرک موقت قابل ترجمه نیست ولی اگر دانشجو باشید ازتون آخرین کارنامه مهر خورده را معمولا می پذیرند تا هنگام ثبت نام مدرک اصلی را بیاورید.
اگر دانشجو هستید از طریق عدم کاریابی کارشناسی را فعلا نمی توانید آزاد کنید. در مورد همه دانشگاه ها نمی دونم ولی شهید بهشتی از من پرسیدند تا اگر باشم ندن.RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Rfdesign - 23-09-2011

اگه یه مدت کوتاهی در قسمت نظارت نظام مهندسی ساختمان کار کنیم باید
بی خیال آزاد کردن مدرک به روش عدم کاریابی بشیم؟
کار کردن در شرکت های خصوصی چطور،آیا محدودیتی در آزاد کردن مدرک ایجاد نمی کنه؟


RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - Faraz - 23-09-2011

تا جایی که من می دونم اگر بیمه رد نشده باشد و شما هم چیزی نگویید راهی ندارند که شما رو چک کنند پس متوجه نخواهند شد.


RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - sarakamali - 20-10-2011

(23-09-2011, 08:23 AM)Rfdesign نوشته: اگه یه مدت کوتاهی در قسمت نظارت نظام مهندسی ساختمان کار کنیم باید
بی خیال آزاد کردن مدرک به روش عدم کاریابی بشیم؟
کار کردن در شرکت های خصوصی چطور،آیا محدودیتی در آزاد کردن مدرک ایجاد نمی کنه؟
بیمه جایی رد نکنید
اداره کار هم که میرید میپرسند تو این مدت چیکار میکردید
من گفتم میخوردم و میخوابیدم Big Grin
RE: آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی - sarakamali - 20-10-2011

به تاریخ اداره کارتون دقت کنید باید حتما بعد از تاریخ فارغ التحصیلی باشه
من اگر بخوام دوباره از این قانون استفاده کنم به جای 1کاریابی 2تا یا 3تا اسم مینویسم