آکادمیا کافه
وسایل مورد نیاز خدمت سربازی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: امور سربازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+---- موضوع: وسایل مورد نیاز خدمت سربازی (/Thread-%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)

وسایل مورد نیاز خدمت سربازی - Andre - 10-06-2015

در این تاپیک به بررسی وسایل ضروری و مورد نیاز خدمت سربازی (دوره آموزشی) می‌پردازیم.

1- حوله و وسایل حمام و پودر شتشو
2- مسواک و خمیر دندادن
3- دمپایی (حتی واسه یک شب هم نیازه)
4- قفل کوچک برای کمد و بهتره که ساک و یا کوله ای استفاده کنید که قفل داشته باشه.
5- سنجاق قفلی و سوزن و نخ
6- لباس زیر
7- جوراب نظامی اضافه یا جوراب معمولی و ساق بند (برید نظامی فروشی ها بگید ساق بند خودشون در جریان هستند)
8- یکی دو متر کش برای تا زدن انتهای شلوار
9- دفترچه یاداشت و خودکار
10- چند سری کپی از مدارک شناسایی و عکس نظامی (عکس رو میتونید همون داخل پادگان هم بگیرید)
11- لباس گرفتین برین پوتین رو عوض کنید. من پوتین طبی گرفتم، البته اسمش طبی بود فقط نرم بود (گرون تره و زود هم خراب میشه ولی خب عوارض کمتری داره).

پ.ن: به تدریج بر حسب نیاز این پست آپدیت خواهد شد.

RE: وسایل مورد نیاز خدمت سربازی - Atp22 - 15-12-2015

سلام آیا تمام وسایل در آموزشی توسط دژبان ها چک می شوند؟

2- آیا زمان تاریخ اعزام و وقتی که اولین بار وارد پادگان شدیم همون موقعی که بعد از دادن وسایل ضروری میگن برین وسه روز بعد پادگان باشین اون موقع باید حتما کچل باشیم؟

بردن و سایل از قبیل تیغ خود تراش یا ژیلت و یا قیچی های کوچولو جرم محسوب میشه؟

RE: وسایل مورد نیاز خدمت سربازی - Andre - 16-12-2015

(15-12-2015, 08:56 PM)Atp22 نوشته: سلام آیا تمام وسایل در آموزشی توسط دژبان ها چک می شوند؟

2- آیا زمان تاریخ اعزام و وقتی که اولین بار وارد پادگان شدیم همون موقعی که بعد از دادن وسایل ضروری میگن برین وسه روز بعد پادگان باشین اون موقع باید حتما کچل باشیم؟

بردن و سایل از قبیل تیغ خود تراش یا ژیلت و یا قیچی های کوچولو جرم محسوب میشه؟

معمولاً که اینطور بود. حالا نمیدونم به چه صورته. البته طبق اطلاع من در پادگان های ارتش برای مقاطع لیسانس به بالا هنوز به همان صورته. شما وقتی میرید کسی ازتون انتظار نداره که موهاتون رو ماشین بندازین. ولی من اینکارو کردم. یکبار مجبور میشید بمونید و باید در بهداشت کم و بدون حمام موهاتون رو ماشین بزنید.

کلاً گیر زیادی روزی سرباز آموزشی هست. اولاً چون درجه ندارن و دیگه اینکه تازه کار رو شروع کردن سعی میکنند بترسونن. به همین دلیل وسایل مورد دار رو نبرید. تیغ و ژیلت باید از این یکبار مصرف ها باشه. در خود پادگان هم میتونید تهیه کنید. ترجیعاً از کسی بپرسید که مرکز مورد نظرتون چند روز مرخصی میده و فاصله شو تا محل زندگی تون در نظر بگیرید. ممکنه تنها نیاز باشه برید و اونجا تقسیم بشید و بعد برگشتید کم و کسری ها رو تهیه کنید.

موفق باشید

RE: وسایل مورد نیاز خدمت سربازی - bobat - 03-11-2017

سلام. اقا در آموزشی اصلا گوشی اجازه نمیدن ببریم؟

در اون دو سال خدمتی که میکنیم، گوشی باید ساده باشه حتما؟

RE: وسایل مورد نیاز خدمت سربازی - MaMi - 03-11-2017

1- داخل پادگان نمیتونید گوشی ببرید، کسانی هستند که میبرند ولی اگر متوجه بشن، میتونه منجر به اضافه خدمت و داستان های دیگه ای بشه.

2- اطلاعی ندارم.

RE: وسایل مورد نیاز خدمت سربازی - mr.rezaee1995 - 10-12-2017

سلام یه سوالی داشتم
تو سرباژی چقدر امکان درس خوندن برای ارشد هست ؟
از دوستان کسی چنین تجربه ایی داشته ؟
زبان چی ؟

RE: وسایل مورد نیاز خدمت سربازی - bobat - 11-12-2017

سلام. اقا من نیروی انتظامی ولیعصر تبریز افتاده اموزشیم. توی سایت هم زده سازمان ستاد کل. امریه جذبی.

الان من لباس شخصی میرم یا لباس نظامی؟ چی باید برم بخرم لباس؟

و اینکه خبر دارین حقوقی که برام در نظر میگیرن تقریبا دور و بر چند تومنه؟

باز اگه خبر داشتین، من اهل تبریزم، معاف از رزم بودم و ارشد، ایا خدمت اصلی رو هم تبریز میفتم یا ممکنه شهرای دیگه بیفتم؟

ممنونم

RE: وسایل مورد نیاز خدمت سربازی - automotive - 11-12-2017

(11-12-2017, 12:49 PM)bobat نوشته: سلام. اقا من نیروی انتظامی ولیعصر تبریز افتاده اموزشیم. توی سایت هم زده سازمان ستاد کل. امریه جذبی.
الان من لباس شخصی میرم یا لباس نظامی؟ چی باید برم بخرم لباس؟
و اینکه خبر دارین حقوقی که برام در نظر میگیرن تقریبا دور و بر چند تومنه؟
باز اگه خبر داشتین، من اهل تبریزم، معاف از رزم بودم و ارشد، ایا خدمت اصلی رو هم تبریز میفتم یا ممکنه شهرای دیگه بیفتم؟

ممنونم

سلام
روز اول همه چیز را برای شما توضیح می‌دهند.
برای مشاهده حقوق سرباز امریه اینجا کلیک کنید.
احتمالا در شهر خودتان خدمت می‌کنید هرچند از قانون دقیق آن بی‌اطلاع هستم.

RE: وسایل مورد نیاز خدمت سربازی - مهمان - 18-04-2018

حوله خمیر و مسواک لیوان بشقاب