آکادمیا کافه
اهمیت GRE Verbal در گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General)
+---- موضوع: اهمیت GRE Verbal در گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی (/Thread-%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-GRE-Verbal-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C)

صفحات 1 2

اهمیت GRE Verbal در گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی - Babak - 23-02-2011

احتمالا شما هم شنیده‌اید که GRE Verbal اهمیت چندانی در گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی نداره و مهم نیست که نمره شما در این امتحان چند بشه. متاسفانه این مساله زیادی بزرگ‌نمایی شده و از واقعیت فاصله گرفته، بطوری که بسیاری از دانشجویان خوب ایرانی اصلا اهمیتی به Verbal نمی‌دن و این مساله براشون گرون تموم می‌شه.
اخیرا یکی از دوستان من خواسته بود که یکی از اقوامشون رو که امسال apply کرده به استادم معرفی کنم و از استادم بخوام که فایل ایشون رو ببینه. من رزومه ایشون رو گرفتم و دیدم که شرایط بسیار خوبی دارند: کارشناسی با معدل بالای ۱۸ در رشته کامپیوتر از شریف، دبیرستان رو هم در یکی از دبیرستان‌های استعدادهای درخشان گذرونده‌اند. یک مقاله ژورنال انگلیسی هم دارند. رزومه ایشون بسیار خوب بود و من ایشون رو معرفی کردم، ولی متاسفانه جوابی که شنیدم این بود:
He has no chance. He has a 1% verbal (220 score), which is outside the range where he can be admitted even with an exception.

درسته که لازم نیست در Verbal نمره ۸۰۰ بگیرید، اما این طور هم نیست که Verbal هیچ اهمیتی نداشته باشه. بعضی از دانشگاه‌ها حداقلی برای نمره GRE دارند و اگر Verbal رو کم بشید نمی‌تونید این حداقل رو بیارید و شانس گرفتن پذیرش رو از این دانشگاه‌ها از دست می‌دید. بسیاری از دانشگاه‌ها هم معیارهای خاصی برای پذیرش دادن دارند که لزوما در وب‌سایت‌هاشون نوشته نشده. این جور معیارها قانون یا جزو ملزومات گرفتن پذیرش نیست، اما یادتون باشه که گرفتن پذیرش یک رقابته و فایل شما در مقابل فایل بسیاری از افرادی که از سراسر دنیا درخواست می‌فرستند مقایسه می‌شه. دانشجویان چینی و هندی معمولا نمرات بسیار خوبی در GRE Verbal دارند و وقتی نمره شما اختلاف قابل توجهی داشته باشه، فایل شما قطعا از نظر کمیته پذیرش فایل ضعیف‌تری به حساب خواهد اومد.
توصیه من اینه که اگر به دنبال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های برتر امریکا هستید، حتما سعی کنید نمره GRE Verbal رو بالای ۴۰۰ بیارید. طبیعتا هر چه نمره بالاتر باشه بهتره و حتی نمره ۴۰۰ هم نمره خوبی نیست. موارد نسبتا زیادی بوده که افرادی با نمره Verbal پایین‌تر هم پذیرش گرفته‌اند، اما لطفا ریسک نکنید و شانس خودتون و تمام زحماتی که در طی چند سال کشیدید رو با یک نمره پایین Verbal خراب نکنید.

به امید موفقیت همه‌ی عزیزان.

RE: اهمیت GRE Verbal در گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی - AVA - 23-02-2011

(23-02-2011, 03:27 AM)Babak نوشته: احتمالا شما هم شنیده‌اید که GRE Verbal اهمیت چندانی در گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی نداره و مهم نیست که نمره شما در این امتحان چند بشه. متاسفانه این مساله زیادی بزرگ‌نمایی شده و از واقعیت فاصله گرفته، بطوری که بسیاری از دانشجویان خوب ایرانی اصلا اهمیتی به Verbal نمی‌دن و این مساله براشون گرون تموم می‌شه.
اخیرا یکی از دوستان من خواسته بود که یکی از اقوامشون رو که امسال apply کرده به استادم معرفی کنم و از استادم بخوام که فایل ایشون رو ببینه. من رزومه ایشون رو گرفتم و دیدم که شرایط بسیار خوبی دارند: کارشناسی با معدل بالای ۱۸ در رشته کامپیوتر از شریف، دبیرستان رو هم در یکی از دبیرستان‌های استعدادهای درخشان گذرونده‌اند. یک مقاله ژورنال انگلیسی هم دارند. رزومه ایشون بسیار خوب بود و من ایشون رو معرفی کردم، ولی متاسفانه جوابی که شنیدم این بود:
He has no chance. He has a 1% verbal (220 score), which is outside the range where he can be admitted even with an exception.

درسته که لازم نیست در Verbal نمره ۸۰۰ بگیرید، اما این طور هم نیست که Verbal هیچ اهمیتی نداشته باشه. بعضی از دانشگاه‌ها حداقلی برای نمره GRE دارند و اگر Verbal رو کم بشید نمی‌تونید این حداقل رو بیارید و شانس گرفتن پذیرش رو از این دانشگاه‌ها از دست می‌دید. بسیاری از دانشگاه‌ها هم معیارهای خاصی برای پذیرش دادن دارند که لزوما در وب‌سایت‌هاشون نوشته نشده. این جور معیارها قانون یا جزو ملزومات گرفتن پذیرش نیست، اما یادتون باشه که گرفتن پذیرش یک رقابته و فایل شما در مقابل فایل بسیاری از افرادی که از سراسر دنیا درخواست می‌فرستند مقایسه می‌شه. دانشجویان چینی و هندی معمولا نمرات بسیار خوبی در GRE Verbal دارند و وقتی نمره شما اختلاف قابل توجهی داشته باشه، فایل شما قطعا از نظر کمیته پذیرش فایل ضعیف‌تری به حساب خواهد اومد.
توصیه من اینه که اگر به دنبال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های برتر امریکا هستید، حتما سعی کنید نمره GRE Verbal رو بالای ۴۰۰ بیارید. طبیعتا هر چه نمره بالاتر باشه بهتره و حتی نمره ۴۰۰ هم نمره خوبی نیست. موارد نسبتا زیادی بوده که افرادی با نمره Verbal پایین‌تر هم پذیرش گرفته‌اند، اما لطفا ریسک نکنید و شانس خودتون و تمام زحماتی که در طی چند سال کشیدید رو با یک نمره پایین Verbal خراب نکنید.

به امید موفقیت همه‌ی عزیزان.

سلام
در مقایسه با رشته های فنی ، در این بخش، دانشجویان متقاضی گروه انسانی با دشواریهای بیشتری روبرو هستند و شاید یکی از دلایل سختی اخذ پذیرش برای گروه علوم انسانی همین بخش وربال باشه. آمار مربوط به پذیرفته شدگان سال فبل دانشگاههای آمریکا نشون میده که نمره بالای 630 میتونه شانس پذیرش رو مخصوصا در رشته روانشناسی ( در کنار نمره 5 از Writing) بالا ببره. به همین دلیل دوستان این گروه باید چند برابر دوستان گروه فنی مهندسی برای گرفتن نتیجه خوب ار آزمون وقت بگذارند.

RE: اهمیت GRE Verbal در گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی - Pejman - 01-09-2011

در تایید صحبت های بابک عزیز، من به صورت رندم یه سری از دانشگاه های آمریکا رو در رنک های مختلف USNEWS در بخش مهندسی انتخاب کردم و میانگین GRE پذیرفته شده های اونها رو در مقطع دکترا در سال 2010 که در نسخه premium سایت USNEWS قرار داره بررسی کردم، براتون می ذارم تا ببینید:

Massachusetts Institute of Technology (Rank: 1)i

610 verbal
788 quantitative
4.40 analytical writing

Northwestern University (McCormick) (Rank: 20)i

552 verbal
774 quantitative
4.23 analytical writing

University of Rochester (Rank: 42)i

519 verbal
754 quantitative
4.00 analytical writing

Colorado State University (Rank: 60)i

490 verbal
735 quantitative
3.83 analytical writing

Washington State University (Rank: 78)i

491 verbal
736 quantitative
3.50 analytical writing

Kansas State University (Rank: 100)i

435 verbal
771 quantitative
3.30 analytical writing

Binghamton University--SUNY (Watson) (Rank: 120)i

445 verbal
742 quantitative
3.25 analytical writing

Marquette University (Rank: 138)i

448 verbal
722 quantitative
3.72 analytical writing

همونطور که از این نمونه ها می شه دید، در شرایط یکسان با بقیه داوطلبان حتی در رنک های معمولی هم نمره Verbal 400 نمره خوبی به حساب نمیاد!

RE: اهمیت GRE Verbal در گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی - soilman - 01-09-2011

دوستان درست میگن....
در مورد دانشگاه اوهایو هم برای مقطع دکترا در رشته ی ما رنج زیر میانگین سال قبلشون بوده که رایتینگش بالاتر از دانشگاه های مورد مطالعه یو اس نیوز هست...

Verbal GRE score 630
Quantitative GRE score 745
Analytical GRE score 5

Angel

RE: اهمیت GRE Verbal در گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی - sabzdarsabz - 14-12-2012

Pejman جان ممنون از اطلاعات خوبی که دادی
میشه لطف کنی میانگین دانشگاههای دیگه ی آمریکا رو هم بذاری؟ من الان شدیدا دنبال میانگین نمرات و رنک دانشگاههای
ٌWashington State U
UMBC
U of IOWA
George Washington U
هستم. واقعا ممنونت میشم اگه اطلاعاتشونو بذاری

RE: اهمیت GRE Verbal در گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی - mohammadshz - 17-12-2012

برای دانشگاهای کانادا که انتخابی هست چه طور؟ ائن جا هم همین جوری هستند؟
من الان یک 140 دارم که میشه 420 قدیم؟با کوانت 163 و رایتینگ 3؟
کسی می تونه بگه اوضاع چه طوره

RE: اهمیت GRE Verbal در گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی - Shahrouz - 17-12-2012

(17-12-2012, 04:06 PM)mohammadshz نوشته: برای دانشگاهای کانادا که انتخابی هست چه طور؟ ائن جا هم همین جوری هستند؟
من الان یک 140 دارم که میشه 420 قدیم؟با کوانت 163 و رایتینگ 3؟
کسی می تونه بگه اوضاع چه طوره
درود من در مورد پستتون اطلاعی ندارم ولی فکر می کنم یک مقدار اشتباه محاسبه کردید. فکر می کنم حدود 145-6 برابر 400 قدیم هست.

RE: اهمیت GRE Verbal در گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی - Shahrouz - 17-12-2012

(14-12-2012, 12:50 PM)sabzdarsabz نوشته: Pejman جان ممنون از اطلاعات خوبی که دادی
میشه لطف کنی میانگین دانشگاههای دیگه ی آمریکا رو هم بذاری؟ من الان شدیدا دنبال میانگین نمرات و رنک دانشگاههای
ٌWashington State U
UMBC
U of IOWA
George Washington U
هستم. واقعا ممنونت میشم اگه اطلاعاتشونو بذاری
درود
u of iowa
average GRE: 480 Verbal, 775 Quantitative score
UMBC

For your reference, the top 64 applicants for the Fall 2009 semester had average GRE scores of 544 Verbal, 756 Math and 3.97 Analytic
http://www.csee.umbc.edu/programs/graduate/frequently-asked-questions/
Washington State U
Average GRE quantitative score: 733

http://www.bestuniversitiesintheus.com/Engineering_Washington.html

RE: اهمیت GRE Verbal در گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی - mohammadshz - 18-12-2012

(17-12-2012, 04:44 PM)Shahrouz نوشته: درود من در مورد پستتون اطلاعی ندارم ولی فکر می کنم یک مقدار اشتباه محاسبه کردید. فکر می کنم حدود 145-6 برابر 400 قدیم هست.
اره باید 320 وارد می کردم زدم 420 می بخشید

RE: اهمیت GRE Verbal در گرفتن پذیرش در رشته‌های فنی - Shahrouz - 18-12-2012

درود
داشتن جی ار ای بهتر از نداشتنشه. نمره شما هم خیلی بد نیست. نسبتا متوسطه و این رو ریپورت کنید حتما.