آکادمیا کافه
اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا (/Thread-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 08-05-2019

اگر هنوز ۷ ماه از اعتبار گرین کارت مونده، اگر من بودم شانسم رو از کشور دیگه مثل همین ترکیه یا ارمنستان امتحان می کردم. گاهی گفته میشه که مثلا گذرنامه یا یک سری مدارک دیگه می بایست بیشتر از شش ماه اعتبار داشته باشه ولی در مورد گرین کارت چنین چیزی نشنیدم و مال شما هم که بیشتر از شش ماه اعتبار داره. به نظرم از ارمنستان که خیلی سیاسی نیستند هم اقدام کنید اگه جواب نداد بعد به سفارت مراجعه کنید. تصمیم گیری در مورد اینکه چه مواردی مصداق «خارج از اراده» متقاضی برای غیبت طولانی هست به عهده افسر هست و میتونه شامل مواردی مثل بیماری صعب العلاج و درمان، نگهداری از والدین سالمند در صورتی که تک فرزند باشین و موارد مشابه باشه. خدمت هم به هر حال خارج از اراده هست ولی ممکنه بگن شمایی که میدونستید مشمول هستین چرا قبل از خروج برای برگه عبور اقدام نکردین. خلاصه یه کم شرایط تون بغرنجه ولی امتحانش ضرری نداره --یا دست کم ضرر زیادی نداره!

موفق باشید.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 12-06-2019

با سلام
من در سال ٢٠٠٠ توسط خانواده ام گرين كارت گرفتم ولي در اروپا مستقر شدم، مرتبا با پاس اروپا وارد امريكا ميشوم . حالا مي خواهم به أمريكا با خانواده ام مهاجرت كنم چه باىد كرد براى به جريان انداختن گرين كارت

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 15-06-2019

(10-04-2019, 12:36 AM)M1KE نوشته: ایالت کالیفرنیا عمدتا لیبرال هست و از دید مهاجرتی سخت گیری کمتری نشون میده به همین دلیل لس آنجلس هم به نظرم انتخاب بدی نیست. منتهی چون غیبت تون خیلی طولانی بوده:
۱- هرگونه مدارکی که نشون بده همچنان ارتباط تون رو حفظ کردین (گواهینامه، حساب بانکی، اجاره نامه، غیره) رو همراه داشته باشید.
۲- مدارکی که نشون بده دلیل غیبت تون موجه بوده (مثلا مدارک پزشکی پدر و برگه فوت و غیره). در مورد ویلچر نظر شخصی من منفی هست.

سلام عرض ادب ممنون از راهنمایی هاتون من. چند وقت پیش امدم تمام مدارک و گواهی های پزشکی پدرم رو اوردم و بعد از سوال جواب و توضیحاتی که دادم رد شدم و بهم تذکر هم دادن و خداروشکر مشکلی خاصی پیش نیامد

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 16-06-2019

خب خدا رو شکر. ولی سعی کنید دیگه غیبت های بیشتر از شش ماه در سال نداشته باشید یا اینکه قبل از خروج برگه عبور (پاس سفید) بگیرید.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 16-06-2019

(16-06-2019, 12:55 AM)M1KE نوشته: خب خدا رو شکر. ولی سعی کنید دیگه غیبت های بیشتر از شش ماه در سال نداشته باشید یا اینکه قبل از خروج برگه عبور (پاس سفید) بگیرید.
سلام چشم.جسارتا یه سوال من 9 سال هست گرین کارت دارم الان اگر 30 ما رو پر کنم و خارج نشم میتونم درخواست سیتیزن بدم یا خیر؟

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 16-06-2019

بله با توجه به اینکه بیشتر از ۵ سال هست که مقیم هستین اگر از الان به طور پیوسته ۳۰ ماه حضور داشته باشین می تونید برای شهروندی اقدام کنید.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 11-09-2019

سلام و درود خدمت شما. دوستان عزیز
من 23 سال دارم و با پدرم توسط ازدواج با یه خانم که سیتیزن امریکا بود به امریکا چندین مرحله سفر داشتیم.من و پدرم نیز گرین کارت داشتیم که پدرک گواهینامه امریکا را نیز داشت. بنا بر دلایل مریضی یکی از اقوام نزدیک. ما مجبور به بازگشت به ایران شدیم. و به مدت هقت سال نتوانستیم به امریکا برگردیم. ودر سفر اخری که داشتیم خانمی که با پدرم ازدواج کرده بود در خانه نبود و هیچ ادرسی از ان پیدا نکردیم و مجبور به برگشت شدیم. و از این ماجرا هفت سال گذشته. و ما نیز اصل گیرین کارت را گم کرده ایم اما کپی ان را نیز در دست داریم. و گواهینامه رانندگی امریکا پدرم هم نیز موجود است ایا. میشود کاری انجام داد؟ ایا راه باز گشتی برای ما وجود دارد؟ لطفا کمک کنید. با سپاس

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 13-09-2019

من تعجب می کنم که پدر شما در این مدت هیچ تماس و ارتباطی با همسرش نداشته و اولین چیزی که به نظرم در مورد پدرتون می بایست مشخص بشه اینه که وضعیت این دو الان چی هست؟ اگر ارتباطی نبوده ممکنه ایشون برای طلاق اقدام کرده باشه و موارد دیگه. شما می بایست برای تعویض/نوسازی گرین کارت اقدام کنید و اینکه وضعیت ازدواج موردنظر در چه حالتی قرار داده تاثیر زیادی داره چون اگر برقرار باشه میتونه نشون بده که ارتباطتون حفظ بوده ولی الان اینطور به نظر میاد که اقامت تون رو برای مدت زیادی ترک کرده بودین و ممکنه در گرفتن گرین کارت جدید به مشکل بخورین.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - Lgoli - 18-10-2019

سلام به همه دوستان

در رابطه با کیس گرین کارت مادرم می خوام صحبت کنم. مادر من گرین کارت داشتن اما در تاریخی که باید به آمریکا می رفتند تو سال‌های اخیر نتوانست به علت بیماری دارم و الان شرایطشون بهتر شده و من دوباره می خوام  برای ویزای مجدد برای ایشان اقدام کنند سوال من این هست که برای ویزSB-1 که  تو سایت گفته شده چه کار باید بکنم؟ اگر کسی از دوستان این مراحل را طی کرده لطفاً راهنمایی کنه...

من فرم مورد نظر رو پر کردم .نیازمند این هستم که کسی که مراحل این کار را انجام داده به من کامل توضیح بده ممنون میشم از دوستان اگر کسی باشه و در این مورد من رو راهنمایی کنه.

لینک زیر همه چیز رو گفته و من نیاز دارم که کسی که این مراحل رو طی کرده منو راهنمایی کنه لطفااااااااااااااااااااااااااااا
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/returning-resident.html

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 03-05-2020

با سلام
گرین کارت من دو ماه دیگه باطل میشه و من باید برای بیماری مادرم به ایران بروم آیا برای برگشت به امریکا با مشکل مواجه می‌شود ؟