آکادمیا کافه
اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا (/Thread-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - Babak - 11-02-2018

طبق گفته شما مادرتون حدود ۸ سال و خرده‌ای هست که وارد آمریکا نشده. ایشون شرایط داشتن گرین کارت رو همین الان هم از دست داده‌اند و احتمال این که بتونند با این گرین کارت وارد آمریکا بشن کمه. به عبارتی گرین کارت ایشون همین الان هم بدون اعتباره و بسیار بعیده که قابل تمدید باشه.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 12-04-2018

سلام من با یک دختر خانوم میخوام ازدواج کنم اون آمریکاست من ایران ایشون گرین کارت داره و این گرین کارت رو از طریق ازدواجی گرفته و الان طلاق گرفته .ایشون میتونه منو با اون گرین کارت ببره آمریکا از طریق ازدواج.یا گرین کارت اون باطل شده؟ ممنون از شما

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 13-04-2018

بستگی داره چه مدت بعد از گرفتن گرین کارت طلاق گرفته باشن. اگه گرین کارتشون از نوع موقت دو ساله بوده باشه (یعنی طلاق در دو سال اول ورود ایشون صورت گرفته باشه) ممکنه در زمان تمدیدش به دایمی قدری به مشکل بخورن. از طرف دیگه هم معمولا افرادی که طلاق می گیرن نمی تونن به سرعت اسپانسر فرد دیگه ای بشن (الان درست به خاطر ندارم مدت اون انتظار چقدر باید باشه. فکر کنم چیزی در حدود دو تا سه سال باشه).

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 28-07-2018

سلام من با خانم ودخترم برنده لاتاری آمریکا شدم وحدود سه سال در آنجا اقامت دائم داشتیم،الان آمده آیم ایران ،ومیخواهیم ایران بمانیم،میخواستم ببینم هرچند ماه یکبار باید برویم و بیاییم تا سیتیزن شویم و یا گرین کارت مون باطل نشه؟ممنون از جواب شما

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 29-07-2018

می بایست در دو سال آینده سفرهاتون به خارج از آمریکا بیشتر از شش ماه در سال نباشه. یعنی دست کم نیمی از سال رو در آمریکا باشین. در غیر اینصورت شرط اقامت پیوسته میتونه از بین بره و برای شهروندی به مشکل بخورین.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 30-12-2018

سلام .
من ٢ سال پیش با گرین کارت وارد ایران شدم و الان بعد از ٢ سال قصد بازگشت دارم . در ضمن طی این مدت همسرم در آمریکا بوده ، ١۵ روز دیگه بلبط گرفتم و قصد پرواز دارم آیا ممکنه در فرودگاه آمریکا دچار مشگل بشوم ؟ ممنون میشم سریع پاسخ من را بدهید .

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 01-01-2019

بهتر بود برای چنین غیبت طولانی مدتی قبل از رفتن برگ عبور می گرفتین. روی کاغذ می تونند گیر بدهند ولی چون به نظر میرسه بار اولتون بوده و همسرتون هم در آمریکا بوده و ارتباطتون کامل قطع نشده بوده به نظر من اینبار فقط یه تذکر میدن.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - اسماعيل موسوي - 15-02-2019

با سلام من حدود دوسال هست كه از امريكا بر گشتم وتاريخ گرين كارتم تا ٢٠٢٢ هست اينجا دچار سكته قابي شدم و نتونستم بر گردم از گرين كارت سفيد هم قبلا استفاده كردم من در چه صورت برگردم دچار مشكل نميشم ممنو

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - Babak - 15-02-2019

(15-02-2019, 01:29 AM)اسماعيل موسوي نوشته: با سلام من حدود دوسال هست كه از امريكا بر گشتم وتاريخ گرين كارتم تا ٢٠٢٢ هست اينجا دچار سكته قابي شدم و نتونستم بر گردم از گرين كارت سفيد هم قبلا استفاده كردم من در چه صورت برگردم دچار مشكل نميشم ممنو

به نظرم در اولین فرصت ممکن به آمریکا برگردید و مدارک پزشکی خودتون رو (با ترجمه انگلیسی) همراه داشته باشید که اگر در مرز ورودی مشکلی پیش اومد، توضیح بدید. ضمنا به نظر می‌رسه که سختگیری در مرزهای ورودی در کالیفورنیا (مثل سن‌فرانسیسکو و لس‌آنجلس) نسبت به شهرهای شرقی یه مقدار کمتر باشه. در نتیجه شاید بهتر باشه از مرزهای سمت غرب وارد بشید.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - امبر اشکان - 18-03-2019

سلام و وقت بخیر، بعد از 5 سال زندگی در آمریکا من 1 سال پیش گرینم رو گرفتم،   یعنی 4 ماه بعد از گرفتن گرینم وارد ایران شدم و قصد داشتم 15 روز بمانم و برگردم (بلیط رفت و برگشت گرفته بودم) و به دلیل داشتن یک حکم قضایی یکسال و نیم ایران ماندگارم و اجازه خروج ندارم یعنی من یکسال و نیم غایب خواهم بود.
با توجه به مورد بنده چه خواهد پیش آمد؟ آیا به من اجاره ورود میدهند؟ و یا الان می توانم درخواست فرم I131 بکنم؟
لطفا راهنمایی بکنید.
سپاس