آکادمیا کافه
اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا (/Thread-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 10-09-2017

از چه راهی می خواهین گرین کارت بگیرین؟ در مورد چقدر فرصت دارین که ویزا یک مهلت چندماهه داره و باید در اون مدت به آمریکا مراجعه کنید و گرین کارت رو بگیرید بعد از اون برای حفظش تقریبا باید بیشتر سال رو در آمریکا باشین. در صورنی که برای برگه عبور درخواست بدین میشه تا دو سال هم خارج آمریکا بود. در مورد شرایط کاری ایران اطلاع دقیقی ندارم. سوابق قبلی که در هر حال جای خودش میمونه و برای بازنشستگی هم شنیدم میشه با حقوق کمتر با حدود ۲۵-۲۰ سال هم بازنشسته شد و به هر حال ازش استفاده کمید.

ویزای ازدواج - مهمان - 13-09-2017

سلام و خسته نباشید .من گرین کارت دارم در ایران با همسرم عقد رسمی کردیم در ساله ۸/۸/۲۰۱۶ مدارکمو تو امریکا پست کردم چند ماه بعد یه نامه دریافت کردم که ظرفیت پر شده و ماسریه بعد قرار گرفتیم الان من چقدر باید منتظر بمونم و به نظره شما چقدر کاره همسرم طول میکشه
با تشکر

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - sahand2 - 21-09-2017

(10-08-2017, 08:58 PM)sahand2 نوشته: سلام دوستان

من سال 2013 لاتاري بردم و گرين گرفتم همون سال يه ماه موندم و گرينمو گرفتم اومدم ايران، نزديك يه سال بعد موقع ورود بهم گير دادن و من هم توضيح دادم كه مشكل خونوادگي دارم و بازم برميگردم ايران تا مشكلمو بعد سه ماه كه حل كردم بيام واسه هميشه بمونم
ولي از اون تاريخ دو سال و نيم ميگذره حدودا و من همچنان ايران هستم
مشكل من اين بود كه بردارم به دليل اعتياد مفقود شده يه مدت بخاطر مسائل ابرو اينو رو نكرديم خودم دنبالش بودم ولي بعد يه مدت رفتيم  كلانتري ريپورت داديم موضوع رو ، الان پرونده تو اگاهي هست ولي هيچ سندي دال بر اثبات اين موضوع ندارم چون چيزي دستم نيست  كه موقع ورود به افيسر توضيح بدم(جز يه استشهاديه كه دادم به كلانتري با مهر تاييد شوراي محل) ،  اون مشكل رو هنوزم دارم كه حل نشده ولي ديگه مي خوام برگردم

با چند تا وكيل تو امريكا و ايران صحبت كردم كه همشون منو مي ترسونن حتي يكيشون گفت منو مي گيرن زنداني ميكنن !!! گرچه مي دونم اين حرف نمي تونه صحت داشته باشه
چند تاراه حل به ذهنم مي رسه يه به شرح زير هستن:
1- موقع ورود افيسر ازم پرسيد چه مدت بيرون از امريكا بودي بگم مثلا سه يا چهار ماه( پاسپورتم عوض شده ازروي پاسم معلوم نميشه چقدر بيرون بودم اگه از توسيستم نشه فهميد، خانم دوستم بعد سه سال وارد شد موقع ورود هم گفته بود كه سه ماه بيرون بوده و درحالي كه پرونده همسرش يخاطر اينكه ايران بوده رد شده بود )
يه حساب بانكي هم امريكا دارم انال فيش رو هر سال پرداخت  كرده ام يعني اين حسابم فعاله، كه اين ميتونه به نظرم يه مدرك مبني بر اينكه من اقامتم رو ول نكردم باشه، همچنين اعتبار كرديتم تموم شده بود اطلاعاتمو دادم دوستم جديد برام تلفني درخواست داد حدود يه سال پيش، كه اين ميتونه يه مدرك باشه مثلا من امريكا بوده ام، ايا ميشه؟
2- حقيقت رو بگم كه ممكنه افيسرو قانع كنم وارد شم و يا اينكه بفرستنم دادگاه، كه در اين صورت با توجه به اينكه من مستندي را نمي تونم تهيه كنم ممكنه به مشكل جدي بخورم و حتي موقع ورود هم چون سند كافي ندارم شايد اصلا گرينمو بگيرن

حالا دوستاني كه تچربه دارن منو راهنمايي كنن ممنونم

خيلي ممنونم از همتون

چرا هيچ كس به من كمك نمي كنه؟

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 21-09-2017

شما به گفته خودتون در مجموع پنج و نیم سال بیرون از آمریکا بودین خب مشخصه که شانس اینکه به مشکل نخورین خیلی کم هست. این نوع مشکلات رو هم تا یه حدی میشه توجیه کرد. متاسفانه یک عده هم انقدر در این زمینه ها راحت دروغ میگن که حتی اگر کسی واقعا هم مشکلی داشته باشه با هزار تا مدرک هم ممکنه حرفش رو باور نکنند. مثلا خود شما در اولین راه حل میگین بگم فقط سه چهار ماه بیرون بودم! چرا باید چنین راه حلی به ذهنتون برسه؟ مشخصه که اگر متوجه بشن دیگه هر مدرک دیگه ای هم در مورد اون چیزهایی که از ایران و مشکل برادرتون گفتین هم ارائه کنید حرفتون رو باور نمی کنند. انقدر موارد اینطوری وجود داره که الکی اشاره می کنند مثلا حامله بودم یا فلان فرد خانوادم مریض بود یا فوت کرده بود بعد که ازشون مدرک میخوان چیزی برای ارایه ندارن. اینه که متاسفانه پیش فرض خیلی از اونها در اینگونه موارد منفی هست.

تنها کاری که میشه کرد اینه که واقعیت رو بگین و امیدوار باشین که به پست آدم گیری نیفتین و هر مدرکی که دارین که نشون میده در آمریکا کس و کاری دارین از حساب بانکی گرفته تا گواهینامه و اینجور چیزها رو داشته باشین که بتونید ارایه کنید. اگر هم که به مشکل خورد که دیگه نتیجه تصمیمی بوده که در این پنج سال گرفتین و کار بیشتری از دست شما برنمیاد پس ناراحتی نداره. بهتره در مورد ورود از فرودگاه های خلوت تر وارد بشین. ایشالا که مشکلی پیش نمیاد.

(10-08-2017, 08:58 PM)sahand2 نوشته: سلام دوستان

من سال 2013 لاتاري بردم و گرين گرفتم همون سال يه ماه موندم و گرينمو گرفتم اومدم ايران، نزديك يه سال بعد موقع ورود بهم گير دادن و من هم توضيح دادم كه مشكل خونوادگي دارم و بازم برميگردم ايران تا مشكلمو بعد سه ماه كه حل كردم بيام واسه هميشه بمونم
ولي از اون تاريخ دو سال و نيم ميگذره حدودا و من همچنان ايران هستم
مشكل من اين بود كه بردارم به دليل اعتياد مفقود شده يه مدت بخاطر مسائل ابرو اينو رو نكرديم خودم دنبالش بودم ولي بعد يه مدت رفتيم  كلانتري ريپورت داديم موضوع رو ، الان پرونده تو اگاهي هست ولي هيچ سندي دال بر اثبات اين موضوع ندارم چون چيزي دستم نيست  كه موقع ورود به افيسر توضيح بدم(جز يه استشهاديه كه دادم به كلانتري با مهر تاييد شوراي محل) ،  اون مشكل رو هنوزم دارم كه حل نشده ولي ديگه مي خوام برگردم

با چند تا وكيل تو امريكا و ايران صحبت كردم كه همشون منو مي ترسونن حتي يكيشون گفت منو مي گيرن زنداني ميكنن !!! گرچه مي دونم اين حرف نمي تونه صحت داشته باشه
چند تاراه حل به ذهنم مي رسه يه به شرح زير هستن:
1- موقع ورود افيسر ازم پرسيد چه مدت بيرون از امريكا بودي بگم مثلا سه يا چهار ماه( پاسپورتم عوض شده ازروي پاسم معلوم نميشه چقدر بيرون بودم اگه از توسيستم نشه فهميد، خانم دوستم بعد سه سال وارد شد موقع ورود هم گفته بود كه سه ماه بيرون بوده و درحالي كه پرونده همسرش يخاطر اينكه ايران بوده رد شده بود )
يه حساب بانكي هم امريكا دارم انال فيش رو هر سال پرداخت  كرده ام يعني اين حسابم فعاله، كه اين ميتونه به نظرم يه مدرك مبني بر اينكه من اقامتم رو ول نكردم باشه، همچنين اعتبار كرديتم تموم شده بود اطلاعاتمو دادم دوستم جديد برام تلفني درخواست داد حدود يه سال پيش، كه اين ميتونه يه مدرك باشه مثلا من امريكا بوده ام، ايا ميشه؟
2- حقيقت رو بگم كه ممكنه افيسرو قانع كنم وارد شم و يا اينكه بفرستنم دادگاه، كه در اين صورت با توجه به اينكه من مستندي را نمي تونم تهيه كنم ممكنه به مشكل جدي بخورم و حتي موقع ورود هم چون سند كافي ندارم شايد اصلا گرينمو بگيرن

حالا دوستاني كه تچربه دارن منو راهنمايي كنن ممنونم

خيلي ممنونم از همتون

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 21-09-2017

سلام
مدت زمان غیبتم کمتر از سه سال هست مدارک دادگاهی مریوط به ریپورت مفقودی و همچنین روزنامه ک تازه چاپ شده دارم ایا اینا کفایت می کنه؟ و اینکه فرودگاه شیکاگو و یا مرز زمینی رو پیشنهاد می کنید؟

ممنون

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 21-09-2017

این مقطع کوتاهی که سر زدین به آمریکا و برگشتین بیشتر یک نوع حاضری زدن به حساب میاد و فقط در صورتی سال موردنظر به حساب میاد که بیشتر از شش ماهش رو حضور داشته باشید و اینطور برداشت بشه که واقعا قصد زندگی در آمریکا رو دارین. از دید افسر مرزی شما تقریبا از سال 2013 به این سو هیچوقت در آمریکا زندگی نکردین بلکه یک سفر توریستی و بازدید از اون داشتین. دوست عزیز ناراحت نشین که این رو میگم ولی هواپیما با 300 تا مسافر و بارش گم میشه بعد از دو ماه عملیات جستجو رو رها می کنند میرن سراغ زندگانیشون، آدم که پنج سال وقتش رو برای جستجوی یک آدم بالغ که با اختیار خودش مفقود شده نمی گذاره. این تعهد بیش از حد و ایثار باعث شده زندگی خود شما مختل بشه و به نظرم اصلا معقول نیست که این رویه ادامه پیدا کنه.

مدارک داشتنش بد نیست اگر خیلی گیر دادن به هر حال توضیح دادنش شاید اثر بگذاره. در مورد فرودگاه به نظر در این فهرست یکیشون که بعد از 5 امی (نیویورک) باشه و پرواز به مقصدش باشه رو انتخاب کنید اگرم پرسیدن اینجا چیکار دارین که میگین قصد دارین در این شهر زندگی کنید. قبلش اسم دو سه تا محله های شهر یا دانشگاهی چیزیش رو بلد باشین. زمینی رو در این شرایط پیشنهاد نمیدم چون دیگه خیلی مشکوکه. بعد هم اگه شانس آوردین و رفتین دوباره حاضری نزنید دو ماه بعدش برگردین! 

موفق باشید

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 06-12-2017

سلام من یک سال در آمریکا زندگی میکنم گرین کارت هم دارم و گواهی نامه هم دارم حساب بانکی هم دارم و یک فرزند پینج ساله دارم میخواهن اونو ببرم برای یک سال پیش پدر و مادرم بگذارم آیا بعد از یک سال با همین گرین کارتش میتوانم پس بیارم یا مشکل ساز خواهد شد؟؟

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - automotive - 06-12-2017

(06-12-2017, 09:50 AM) نوشته: سلام من یک سال در آمریکا زندگی میکنم گرین کارت هم دارم و گواهی نامه هم دارم حساب بانکی هم دارم و یک فرزند پینج ساله دارم میخواهن اونو ببرم برای یک سال پیش پدر و مادرم بگذارم آیا بعد از یک سال با همین گرین کارتش میتوانم پس بیارم یا مشکل ساز خواهد شد؟؟

سلام
با قوانین فعلی مشکل ساز خواهد شد، شاید در آینده قوانین تغییر کند.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - Babak - 11-12-2017

(06-12-2017, 09:50 AM) نوشته: سلام من یک سال در آمریکا زندگی میکنم گرین کارت هم دارم و گواهی نامه هم دارم حساب بانکی هم دارم و یک فرزند پینج ساله دارم میخواهن اونو ببرم برای یک سال پیش پدر و مادرم بگذارم آیا بعد از یک سال با همین گرین کارتش میتوانم پس بیارم یا مشکل ساز خواهد شد؟؟

اصولا کسی که گرین کارت داره نباید بیش از شش ماه خارج از آمریکا باشه. در موارد خاص می‌شه درخواست مجوز کرد که تا یک سال خارج از آمریکا باشه. احتمالا اگر از این طریق اقدام کنید و مجوز بگیرید مشکلی نباید پیش بیاد، ولی با توجه به شرایط اخیر و قوانینی که علیه ایرانی‌ها وضع شده، شاید بهتر باشه که ریسک نکنید.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 07-02-2018

سلام مادر حدود ٩ سال پيش گرين كارت گرفته و بعظ از ٧ ماه به ايران برگشته و ديگر مسافرتي به امريكا نداشته بخاطر پرستاري از مادر بزرگم نميتونه بره تا ٢ ماه ديگه گرين كارتش باطل ميشه ميخواستم بدونم ايا امكانش هست بدون سفر به امريكا وتنها با مراجعه به يكي از سفارت خونهاي اطراف اين گرين كارتو تمديد كرد