آکادمیا کافه
اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا (/Thread-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 02-04-2017

اعتبار یک سال دارد و هر شش به شش ماه رفت و امد میکند

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 12-04-2017

سلام مادر من از تاريخ اعتبار گرين كارتش يك ماه گذشته و هيچ شركت هواپيمايي بليت رزرو نمي كنه براشون از طرفي براي بررسي بايد به نزديكترين اميگريشن آمريكا مراجعه كنه ولي با چند تا آژانس تماس گرفتم گفتن اين كار رو انجام نميدن ميشه راهنمايي كنيد لطفاً؟

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 12-04-2017

ایشون می بایست به نزدیکترین سفارت آمریکا یا نزدیکترین دفتر USCIS یا هم که یکی از مبادی ورودی به آمریکا مراجعه کنند و با پر کردن فرم I-90 گرین کارت شون رو عوض کنند.

اگر مدت زیادی از خروجشون از آمریکا نگذشته باشه (مثلا بیشتر از یک سال نباشه) در اون صورت وضعیت اقامت دایمشون همچنان برقراره و می تونند کارت رو عوض کنند ولی اگر خیلی وقته خارج بودند احتمال عوض کردنش کم هست.

مراحل کلی تعویض گرین کارت

(12-04-2017, 10:32 AM)مهمان نوشته: سلام مادر من از تاريخ اعتبار گرين كارتش يك ماه گذشته و هيچ شركت هواپيمايي بليت رزرو نمي كنه براشون از طرفي براي بررسي بايد به نزديكترين اميگريشن آمريكا مراجعه كنه ولي با چند تا آژانس تماس گرفتم گفتن اين كار رو انجام نميدن ميشه راهنمايي كنيد لطفاً؟

خطر از دست دادن گرین کارت - rahim59417 - 13-04-2017

با درود و سلام ،
من و همسرم یک سال و نیم پیش گرین کارت گرفتیم، در اولین سفر گواهینامه را دریافت کردم ، حساب بانکی رو هم افتتاح نمودم و در یک آدرس ثابت سکونت کردیم . هر 5 ماه به مدت 20 الی 30 روز در لس انجلس اقامت داشتیم. اخرین بار از ایران مستقیم به نیو یورک رفتیم ولی هنگام پاس کنترل افسر فرودگاه به ما گیر داد و گفت از کجا میائید و بعدش به کجا میرید ، من هم واقعیت رو گفتم ، گفتم امدیم برا تعطیلات و 10 روز بعد برمیگردیم آلمان و سپس میریم ایران ، افسر به من گفت اگر به همین شکل بخواهید ادامه بدید گرین کارتتون رو از دست خواهید داد گفت شما باید در امریکا زندگی کنید . من بلافاصله به او گفتم 10 رو بعد دوباره به امریکا بر خواهیم گشت ، و در نهایت او گفت اگر برنگردید گرین کارت رو از شما خواهیم گرفت.
درحال حاضر ما یک هفته است که در ایران هستیم ، حال من نگران هستم که آیا افسر درست گفته یا اینکه خواسته فقط مارو بترسونه ، در صورتی که ما قانون رو زیر پا نگذاشتیم. سوال من این هست که لازمه ما سر 10 روز برگردیم به امریکا یا خیر ؟ سپاس گزارم

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 13-04-2017

گرین کارت ویزای مالتیپل نیست بلکه کارت اقامت هست و برای اینکه در حاشیه امنیتی مثبتی قرار داشته باشید می بایست تقریبا بیشتر از شش ماه سال رو در آمریکا اقامت داشته باشید وقتی بیشتر در خارج باشید و به صورت توریستی به آمریکا سر بزنید احتمال ابطالش بالا میره و وقتی بهتون تذکر دادن احتمالش خیلی بالا میره و ممکنه در مراجعه بعدی کارت رو بگیرن و به جاش یه ویزای توریستی کوتاه مدت بدن.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 14-04-2017

فراموش کردم اشاره کنم که پروسه پس گرفتن کارت در صورتی که هنوز اعتبارش تمام نشده باشه کمی پیچیده هست. به این شکل که در حالت عادی که شما خطر امنیتی چیزی نداشته باشین، افسر اختیار تام در ضبط کردن اون رو نداره و این موضوع در واقع می بایست در دادگاه مهاجرت اثبات بشه که شما شرط اقامت رو به جا نیاوردین. به همین دلیل معمولا برای ضبط اون به شما یک فرمی میدن پر کنید که طی اون شما به نوعی داوطلبانه گرین کارت رو تسلیم مقامات مربوطه می کنید. گفته میشه بهتره این فرم رو پر نکنید و به نوعی از زیرش شانه خالی کنید. ولی خب در این صورت ممکنه شما رو به دادگاه اداره مهاجرت معرفی کنند که در اونصورت بهتره تمام مدارکی که دال بر داشتن کسب و کار و زندگی یا به طور خلاصه social tie با کشور آمریکا هست رو به همراه داشته باشین. البته این مدارک رو موقع ورود داشته باشید هم بد نیست.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 03-05-2017

سلام نبی زاده هستم.
من دارنده گربن کارت هستم و از طریق اس آی وی اپلای کردم و به آمریکا رفتم در سال 2016 مدت دوماه اونجا بودم ولی نظر به مشکلاتی که دامن گیرم شد به افغانستان دوباره برگشتم و حالا تقریبآ 1 سال و خورده میشه میخواستم بدونم آیا حالا دوباره میتونم برم آمریکا و یا کدام راه حلی دیگه ای وجود نداره؟؟
ممنون از شما...

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 09-05-2017

سلام بعد از قبول شدن در لاتاري گرفتن ويزا ورفتن به امريكا ميتونم بعد از دو هفته برگردم چون اينجا كار دارم و فعلا نميتونم كامل اونجا باشم باتشكر

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - ahmadpashaei - 09-05-2017

(03-05-2017, 09:10 AM)مهمان نوشته: سلام نبی زاده هستم.
من دارنده گربن کارت هستم و از طریق اس آی وی اپلای کردم و به آمریکا رفتم در سال 2016 مدت دوماه اونجا بودم ولی نظر به مشکلاتی که دامن گیرم شد به افغانستان دوباره برگشتم و حالا تقریبآ 1 سال و خورده میشه میخواستم بدونم آیا حالا دوباره میتونم برم آمریکا و یا کدام راه حلی دیگه ای وجود نداره؟؟
ممنون از شما...

سلام. من به همه مهمانان میگم ثبت نام کنید در سایت تا بهتر بتونید از خدمات استفاده کنید. کار سختی نیست! من لینک برنامه SIV برای اتباع افغانستان رو براتون میذارم خوب مطالعه کنید. همچنین لینک اطلاعات تماس رو براتون میذارم و همونطور که میدونید اینا به اینیثل بسیار خوب جواب میدن ولی شاید یکم طول بکشه. من دقیقا نمیدونم در وضعیت شما نرمشی دارن یا نه ولی قاعده کلی اینه که دارنده گرین کارت نمی تونه آمریکا رو بیش از یکسال ترک کنه و گرین کارتش باطل میشه. همچنین برای پاک نشدن سابقه حضورتون و گرفتن شهروندی باید در مدت پنج سال کمتر از شش ماه در هر بار خروج خارج از آمریکا بوده باشین.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - ahmadpashaei - 09-05-2017

(09-05-2017, 03:19 PM)مهمان نوشته: سلام بعد از قبول شدن در لاتاري گرفتن ويزا ورفتن به امريكا ميتونم بعد از دو هفته برگردم چون اينجا كار دارم و فعلا نميتونم كامل اونجا باشم باتشكر

بله ولی این که بتونید با چه شرایطی گرین کارتتون رو حفظ کنیدم مهمه. بهتره ثبت نام کنید تا بتونید بهتر مطالب و پستهاتون رو دنبال کنید