آکادمیا کافه
اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا (/Thread-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - siamak-a - 02-06-2015

سلام
سوالی داشتم : درسال 2010 گرین کارت من و همسر و دو فرزندم که توسط یرادرم در سالیان گذشته (حدود 13 سال قبل) اقدام شده بود آماده و وارد خاک امریکا شدیم که بعد از یک هفته گرین کارت و سوشیال سکوریتی کارت به دستمان رسید .متاسفانه یه دلیل وضعیت بد اقتصادی آن زمان ، و احتمال اینگه در آینده شاید شغلی پبدا نشه تصمیم به یازگشت به ایران را گرفتیم .شنیده یودیم کسانی که گرین کارت دارند باید هر 6 ماه یا هر یکسال به خاک امریکا سفر کنند و چند ماهی بمانند ، که به دلیل مشکلات مالی ابن امر تا کنون امکان پذیر نبوده . آیا برای آمدن به امریکا میتوان از این گرین کارت استفاده کرد یا خیر؟اگر نمیشود چه باید کرد؟با تشکر

RE: گرین کارد - M1KE - 03-06-2015

متاسفانه غیبت شما خیلی بیشتر از یک سال بوده و این به احتمال زیاد مشکلاتی رو به وجود میاره. حتی برای سفرهای بیشتر از 6 ماه هم گفته میشه که مثلا شما کارتون رو در آمریکا به طور کامل رها نکرده باشین، یا یکی از بستگان نزدیک تون (همسر یا فرزند) در آمریکا مونده باشن و ملک، شرکت، مغازه یا موارد مشابهی رو در آمریکا داشته باشین که نشون بده سفرتون حالت موقتی داشته. وقتی بیشتز از یک سال باشه شرایط خیلی خاص تر میشه و می بایست یا یک سری اجازه نامه هایی رو پر کرده باشید و با اون موافقت شده باشه یا هم که در اون مدت مثلا برای یک شرکت آمریکایی یا دولت اون در خارج از کشور کار کرده باشین. حتی در این حالت هم گفته میشه که قبل از اون فرد دست کم یک سالی رو در آمریکا بوده باشه و بعد به اون کار مشغول شده باشه.

اینکه در عمل چه اتفاقی می افته رو من نمی دونم ولی بهتره هر گونه مدارکی که نشون میده به شکلی قصد ترک دائمی آمریکا رو نداشتین رو داشته باشید مثل فرم های پرداخت مالیات سالیان گذشته، گواهینامه رانندگی معتبر آمریکایی، مدرکی که حساب بانکی فعال داشتین، سند هرگونه ملک یا مورد مشابه دیگه، آدرس دائمی در آمریکا و هرگونه بستگان نزدیکی که در آمریکا دارین. همین طور مدارکی که نشون بده وقفه طولانی مدت شما در خارج دلیلی خارج از اراده شما داشته (مثلا والدین بیماری داشتین که برای نگهداری از اونها در ایران موندین و مواردی از این دست).

در صورتی که گرین کارت شما یا به عبارتی وضعیت اقامت دائم تون باطل شده باشه یکی از کارهایی که می تونید انجام بدین درخواست برای ویزای برگشت مخصوص مقیمان (SB-1) از یکی از سفارت های آمریکا هست.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 12-09-2015

با سلام
من اسمم رامتین ... هستش 15 ساله پیش رفتم ترکیه از طریقه یون به خاطره بهائی بودن من رو قبول کردن و فرستادن سفارت آمریکا بده یک سال بهم ویزا دادند رفتم آمریکا، فامیل درجه ۲ هم داشتم، بعده ۲.۵ سال گرین کارت گرفتم اومدم ایران دیدن خانواده و اینجا ایران ازدواج کردم و موندگار شدم از روز که برگشتم تا الان 12 سال میشه , ۵ ساله پیش رفتم ترکیه سفارت آمریکا که واقعا اشتباه کردم بدون مشورت رفتم، یه خانم اومد باهم صحبت کرد منم گفتم فقط نتونستم بیام بعدش گرین کاردمو از جیبم در آوردم گفتم کارت سبز هم دارم ازم گرفت یه گوشه‌‌ائ خیلی‌ کوچیک از گرین کارتو برید ولی‌ جایی رو برید که اون قسمت هیچ عددی نیست بهم هم گفت نمیتونی‌ بری آمریکا، چند ماه پیش هم گرین کردم اکسپایر شد، حالا مزاحم شما شدم تا کمکم کنین، در ضمن برادرم اونجا هستش من وقتی‌ اومدم ایران اون رفتش ترکیه و پناهنده شد و رفت آمریکا ماه پیش هم سیتیزن آمریکا شدش البته من نمیخوام از طریقه داداشم اقدام کنم، راستی‌ شماره سوشال سکوریتی هم دارم، با این شرایط می‌تونم دوباره برگردم آمریکا ؟ 37 سال هم سنمه ۱ ماه پیش هم طلاق گرفتم و مجردم، خواهش می‌کنم بهم کمک کنید، در ضمن من یه موردی که یادم اومد من اون زمان رفتم امیگریشین قبل اینکه بیام و اونا مهر ای-551 رو تو پاسپورتم زدن و من با اون اومدم ایران، بعده ۲ ماه که گرین کارتم اومده بود دوستم برام پست کردش، اون پاسپورتم ۸ ساله که تاریخش گذشته و من یه جدید گرفتم، البته اونو هم نگاه داشتم
ramtinh2002@yahoo.com

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 12-09-2015

مواردی که اشاره کردین خیلی شون به این فروم مربوط نمیشه و فقط در مورد خود گرین کارت میشه گفت که از هر روشی هم که گرفته شده باشه وقتی چند سال بدون دلیل موجه بیرون از آمریکا باشین باطل میشه. خیلی بعید بودم که دوباره بتونید از همون روش اول گرین کارت بگیرین و از طریق برادر هم دست کم 10 سال زمان میبره.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 13-09-2015

ممنون که جواب منو دادی. من درسته نمیتونم دیگه از اون روش اول اقدام کنم ولی واسه گرین کارتم و فرمه i-551 اصلا راهی نیست که بشه اقدام کنم؟ اگه بتونم به USA برسم بعدشو میدونم چجوری میشه حل کرد در ضمن شما یه شماره تلفن یا id فیس بوک نداری بشه راحت صحبت کنیم؟ من مشکله هزینشو هم ندارم اگه کارم درست بشه وکیلای تو لس آنجلس و کلا وکیلای ایرانی تو USA نود درصد کلاه بردارن.
بازم ممنون که وقت گذاشتی.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 14-09-2015

راهی که به ذهن من برسه متاسفانه برای تمدید گرین کارت موجود وجود نداره. می بایست به فکر تشکیل پرونده جدید از راه های دیگری باشید مثلا از همون رابطه برادری که البته 10 سالی زمان میبره یا هم که ویزای دانشجویی چیزی بگیرید. برای بنده هم متاسفانه امکان ارتباط خارج از سایت وجود نداره. با دیگران هم مشورت کنید امیدوارم مشکل تون حل بشه.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 15-09-2015

سلام دوستان من از برندگان ۲۰۱۳ هستم تا الان سه مرتبه مسافرت کردم و برگشتم الان هم باید برای بار چهارم برم و برگردم ولی برای دفعه بعد دیگه ایشااله میخواهم ساکن بشم.. میخواستم بپرسم که من میتونم این دفعه هم برم و برگردم بهم گیر نمیدن....این دفعه هم سر شش ماه میرم....ممنونم از پاسخگوی دوستان

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 15-09-2015

سعی کنید سفرتون حدود یک تا دو ماه بیشتر نباشه و با قبلی دست کم ۸-۷ ماهی فاصله داشته باشه. اعداد دقیق تر رو در بالا اشاره کردم ولی به هر حال می بایست یک مقدار حاشیه امنیتی هم در نظر بگیرید و خیلی تند تند و با وقفه های طولانی خارج نشین. جدای از اینها با این شیوه زندگانی شما در هیچ طرف به شرایط Stable و دایمی نمی رسید چون اگر شغلی داشته باشین معمولا اون رو از دست میدین و موارد مشابه.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 28-11-2015

برای اینکه برنده شدنتون حتمی باشه باید «شانس خارق العاده» داشته باشین وگرنه عامل خاص دیگه ای اثرگذار نیست. از نظر امنیت اگر نکات عمومی رو رعایت کنید فکر نمی کنم مشکل خاصی وجود داشته باشه.

پینوشت: این سوال مربوط به تاپیک لاتاری میشه و بعد از مدتی انتقال پیدا می کنه.

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 28-11-2015

سلام.گرین کادت لاتاری بجز اقامت گرفتن چه مزایای دیگه داره؟