آکادمیا کافه
جواب ندادن استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: جواب ندادن استادان (/Thread-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%A8-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: جواب ندادن استادان - salazar716 - 13-09-2013

(13-09-2013, 12:28 AM)'Charming' نوشته: در ضمن باز هم میگم واسه رشته مهندسی مکانیک من تا الان 223 تا تو زمینه FEM مقاله خوندن واقعا عجیبه فقط 5 تاش از امریکا بود ولی تعداد 9 تا کنفرانس تو امریکا 8 تاش از خود امریکا بود

ببخشید من نفهمیدم شما از چیش تعجب کردی؟ من 17 تا مقاله در مورد کامپوزیت های ری اینفورسد شده به وسیله ی نانولوله های کربنی خوندم (مدلینگ shear lag و این حرفا) 16تاش مال چین بود، الان منم باید تعجب کنم؟

RE: جواب ندادن استادان - Torkan - 13-09-2013

(13-09-2013, 01:10 AM)'salazar716' نوشته:
ببخشید من نفهمیدم شما از چیش تعجب کردی؟ من 17 تا مقاله در مورد کامپوزیت های ری اینفورسد شده به وسیله ی نانولوله های کربنی خوندم (مدلینگ shear lag و این حرفا) 16تاش مال چین بود، الان منم باید تعجب کنم؟

دوست من سالار جان
اگر بحث ها رو کامل در این چند صفحه اخیر دنبال کرده باشین متوجه منظور بنده میشدید
این تاپیک هم مربوط به جواب ندادن استادا هستش و در واقعا بحث به اینجا رسید
بهتره ادامه ندیم
بااحترام

RE: جواب ندادن استادان - ForeverBlue - 13-09-2013

بنده هم با اجازه محمد عزیز و سایر اساتید وارد این بحث میشوم.

1- پاسخ ندادن اساتید به عوامل بسیاری بستگی داره. از وضعیت و سیاست جاری دانشگاه، تعداد دانشجوهای خارجی، میزان فاندی که در اختیار دارند  و بسیاری عوامل محیطی دیگر. قرار هم نیست که این عوامل را بدانیم. شما تصور کنید که از دوستتان میخواهید ماشینش را به شما قرض دهد و او میگوید کار دارم! حالا قرار نیست بررسی کنیم که آیا واقعا کار دارد؟ آیا موضوع خاصی است؟ آیا کاری که دارد زود تمام میشود و ...!!!! مهم این است که او تمایلی ندارد. پس بیمورد وقت تلف نکنیم!
حدس و گمان های ما در موارد زیر کاملا خیال پردازی است و نتیجه ای ندارد جز اتلاف وثت با ارزش خودمان (که حداقل میتوانیم صرف آموختن زبان بکنیم)
اینکه آیا این استاد از اسم ایرانی خوشش نمی آید؟ آیا دولت امریکا بهش گفته جواب نده؟! آیا من مقاله کنفرانسی نداشتم بهش برخورده؟ آیا چون ایمیل من از یاهو بده خوشش نیومده؟ و ...!   

2- ایمیل زدن به اساتید یکی از راه های برقراری ارتباطه (نه یک اجبار  و نه تنها راه ممکن).  

3- هیچ استادی تعهد نداره که به ایمیل شما جواب بده. خودتون را جای استادی بذارین که در فصل مربوطه روزی 50 تا ایمیل میگیره (تازه سایر کارهای اداری و پژوهشی و تحصیلی و ... خودش هم به کنار). حتی در صورت پاسخ به شما هم استاد هیچ تعهدی نداره که چون به شما با خوش اخلاقی پاسخ داده حتما به شما فول فاند بده.

4- با احترام به همه دوستان، فکر کنم این وقت و انرژی و توان فکری که به این موضوع منعطف کردیم، اگر به موضوع مهمتری در زمینه پذیرش معطوف کنیم نتیجه بهتری میگیریم. لذا خواهش میکنم  این موضوع را بیش از این به این شکل ادامه ندهیم مگر این که اطلاعات جدید و قابل استفاده ای داشته باشیم

[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: جواب ندادن استادان - ice - 13-09-2013

(12-09-2013, 10:36 PM)'mali1367' نوشته:

ممنون از راهنماییت دوست عزیز
خب من تو عنوان ایمیل چیزی راجع به معرفی از طرف یه استاد دیگه نیاورده بودم
این بود:
  • Interested in doing research as a PHD student in Power & Energy Systems Lab‏
ولی تو متن ایمیل گفتم که فلانی معرفی کرده
Having talked to Dr. Zhang he recommended me to contact you for inquiring regarding to your available open PhD positions.    Also he informed me that he is enthusiastic about collaboration as my co-advisor.

اگر خواستید دوباره تماس بگیرید می تونید از این عنوان هم استفاده کنید:
Prospective graduate student -- referred by Dr. Zang
جایی که -- گذاشتم با توجه به طول جایگاه سابجکت می تونید interested in power and energy systems را هم جا بدید. 
توضیحی که در متن هم قرار دادید خوب و وقتی این بار باز کردن اثر مثبتی داره. فقط از جمعه عصر تا یکشنبه (به وقت اونا) اولین ایمیل رو نزنید. بعضی افراد روی تعطیلات آخر هفته حساسند (در مکاتبات مراحل بعدی اگر استاد جمعه ایمیل زد همون روز یا روز بعد جواب بدید، دیگه این مورد رو شامل نمی شه)

RE: جواب ندادن استادان - spt - 16-09-2013

به نظر من که به اون کس که معرفی کرده بگید ایمیل بزنه یا شما رو معرفی کنه...
دو تا خاطره:
یه بار من به یه استادی تلفن زدم که استاد خودم بهش ایمیل زده بود و من رو سفارش کرده بود...  بهش گفتم فلانی رو میشناسی ، گفت آره چطور مگه؟ گفتم بهت ایمیل زده بود من رو سفارش کرده بود، گفت جدی؟ مرسی که گفتی من خیلی اهل ایمیل نیستم!! روزی صد تا ایمیل میگیرم..
یه بار همین چند روز پیش به یه استادی گفتم که یکی از دوستام بهت ایمیل زده میخاد بیاد تحت اوامر شما دکترا بخونه ، و ایشون در جواب فرمودندی که من کلا ایمیل نمیخونم! به همین راحتی..

خلاصه ی کلام: هرگز این شانس رو از خودتون نگیرید که اگه واقعا کارتون و موضوعتون به یه استاد میخوره بعد از چند تا ایمیل بیخیال بشید...   زنگ بزنید، نامه بفرستید، پیام دودی، با سنگ بزنید به شیشه شون، پایین پنجره اتاقشون گیتار بزنید آواز بخونید و حتی مثل اون خدا بیامرز گوشتون رو...    توی یه پاکت...   
به خدا روزی صد تا ایمیل میگیرن.. اونایی که جواب میدن خیلی مرام دارن اما خیلیاشون هم حوصله و وقت این کار رو ندارن...   من نمیگم حتما حالت آفنسیو داشته باشید، من میگم و به طور کلی هم میگم:
اگه به کارتون مطمئنید با جواب ندادن ایمیل استادا بیخیال نشید... 
موفق باشید   Smile

RE: جواب ندادن استادان - Torkan - 16-09-2013

(16-09-2013, 03:47 AM)'spt' نوشته: به نظر من که به اون کس که معرفی کرده بگید ایمیل بزنه یا شما رو معرفی کنه...
دو تا خاطره:
یه بار من به یه استادی تلفن زدم که استاد خودم بهش ایمیل زده بود و من رو سفارش کرده بود...  بهش گفتم فلانی رو میشناسی ، گفت آره چطور مگه؟ گفتم بهت ایمیل زده بود من رو سفارش کرده بود، گفت جدی؟ مرسی که گفتی من خیلی اهل ایمیل نیستم!! روزی صد تا ایمیل میگیرم..
یه بار همین چند روز پیش به یه استادی گفتم که یکی از دوستام بهت ایمیل زده میخاد بیاد تحت اوامر شما دکترا بخونه ، و ایشون در جواب فرمودندی که من کلا ایمیل نمیخونم! به همین راحتی..
خلاصه ی کلام: هرگز این شانس رو از خودتون نگیرید که اگه واقعا کارتون و موضوعتون به یه استاد میخوره بعد از چند تا ایمیل بیخیال بشید...   زنگ بزنید، نامه بفرستید، پیام دودی، با سنگ بزنید به شیشه شون، پایین پنجره اتاقشون گیتار بزنید آواز بخونید و حتی مثل اون خدا بیامرز گوشتون رو...    توی یه پاکت...   
به خدا روزی صد تا ایمیل میگیرن.. اونایی که جواب میدن خیلی مرام دارن اما خیلیاشون هم حوصله و وقت این کار رو ندارن...   من نمیگم حتما حالت آفنسیو داشته باشید، من میگم و به طور کلی هم میگم:
اگه به کارتون مطمئنید با جواب ندادن ایمیل استادا بیخیال نشید... 
موفق باشید   Smile

دوست خوبم
ممنون بابت توضیحاتت
ولی بیشتر بحث امریکا بود تا کشورهای دیگه
مثلا بعضی کشورها هستن استادا با وجود داشتن ایمیل های بسیار به همه جواب میدن چون دانشگاه دقیقا استاد محور هستش
بحث بی خیالی هم این بود که دوستان زیاد وقتشون رو تلف نکنن زیاد نه اینکه اصلا ایمیل نزنن به خصوص تو امریکا که اکثر استادا میگن حالا اپلای کن بعد پذیرش بیا ببینیم چی میخوای مگر اینکه طرف publication هاش زیاد باشه
بااحترام

RE: جواب ندادن استادان - Shahrouz - 16-09-2013

درود
سپاسگزار می شم همه دوستان تجربه محور صحبت کنند و بر پایه نتایج مکاتبات و یا فیدبک هایی که داشتند نظر خود رابیان کنند یا اگر تجربه ای نداشتند حداقل یک "من اینطور فکر می کنم" کنار جملاتی که می نویسند بیاورند . 

RE: جواب ندادن استادان - amirhossein.gh - 16-09-2013

دوستان نکته اینه که استاد ها ایمیل زیاد میگیرن و انتظار نباید داشت به ایمیل شما جواب بدن ... هزار مثل من و شمای دیگه هم میل زدند... نکته بعدی اینه که واقعا بعضی استاد ها روی ترکیب ملیتی دانشجوهاشون حساسن ... مثل استاد من که تنهای دو ملیت تو لب اش هستند : ایرانی (من) و ویتنامی (همه بقیه) ... نمیدونم چی شد من رو قبول کرد و گرنه کلن همیشه میگه اگه بخام دانشجو بگیرم ویتنامی میگیرم چون اولن لب یه دسته و همه باهم جورن ، ثانین استاد خروجی اینا رو دیده !
به هر حال کلن جواب از استاد گرفتن به خیلی پارامترها بستگی داره و به نظر من شانس هم قسمت زیادیشو تشکیل میده!!!!!

RE: جواب ندادن استادان - alpachino10 - 25-09-2013

دوستان اگر یه استادی جواب ایمیل اول رو نداد تا چندبار میشه دوباره بهش میل زد و منتطرش موند؟

RE: جواب ندادن استادان - Torkan - 25-09-2013

(25-09-2013, 12:19 PM)'alpachino10' نوشته: دوستان اگر یه استادی جواب ایمیل اول رو نداد تا چندبار میشه دوباره بهش میل زد و منتطرش موند؟

دوست گل مون توضیح دادن و تجربه من میگه که اگه استاد واقعا دنبال دانشجو باشه حتما به رزومش نگاه میکنه و حداقل یه جوابی میده (حالا بماند سربالا)
به نظر خود من جواب سربالا به از بی جوابی و انتظارBig Grin
در حالت کل ولی بعضی استادا هستن که دنبال دانشجوهایی هستن که ایمیل تمپلیت به همه نمیدن و واقعا کار میکنن
در این حالت میخوان ببینن دانشجو چقدر دنبال میکنه و انتظار دارن دو یا سه بار ایمیل بزنین
ولی در حالت کلی تجربه من:
استاد جواب ده بود همون اول میده وگرنه زیاد دل نبندید
بااحترام