آکادمیا کافه
جواب ندادن استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: جواب ندادن استادان (/Thread-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%A8-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: جواب ندادن استادان - atefeh8001 - 16-01-2016

(15-01-2016, 11:54 AM)Agirl نوشته: دوستان عزیزم،
بعد از اینکه میدیدم استادی پاسخ ایمیلمو نمیده، بعد از حدود ده روز، به ایشون همون ایمیل رو فوروارد میکردم و این متن رو اول ایمیلم مینوشتم، 
Dear Prof. 
This is just a reminder for my previously sent emai dated xx,xx,xxxx regarding my application to MSc/PhD program there at... University
I am not quite sure whether you have already received the 
mail and attachments, so just sent this reminder for your kindly consideration 
I am waiting to hearing from you to follow up any recommendations
Sincerely yours
Your Name

بعد متن ایمیل قبلی رو میاوردم.
من با این متن آغاز، جوابهای نسبتا خوبی از اساتید گرفتم.
خواستم تجربه م رو با شما در میون بذارم و امیدوارم که مفید واقع بشه و بهترین پاسخ ها رو دریافت کنین.
موفق باشید دوستان عزیزم Smile
سلام شما هم برای ارشد اقدام کردید هم دکترا؟

RE: جواب ندادن استادان - Agirl - 16-01-2016

سلام دوست عزیزم،
منظور دقیقتونو متوجه نمیشم حقیقتش [عکس: smile.gif]
ولی این ایمیل برای هر مقطعی به درد میخوره و چاره سازه [عکس: smile.gif] هم برای ارشد و هم پی اچ دی استفاده میشه [عکس: smile.gif] 
موفق باشید [عکس: smile.gif]

RE: جواب ندادن استادان - bahar456 - 22-04-2016

سلام

اگه تو یه دانشگاهی اپلای کرده باشیم. و فیلدمون به یه استادی خیلی نزدیک باشه و اون استاد هم پوزیشن  داشته باشه. اما جواب ایمیل (دقعه اول) رو نداده باشه. با توجه به کمبود وقت شدید، زنک زدن به استاد کار درستیه؟ چی باید بگیم و چی احتمال داره بپرسه ...

RE: جواب ندادن استادان - Agirl - 22-04-2016

(22-04-2016, 06:43 PM)bahar456 نوشته: سلام

اگه تو یه دانشگاهی اپلای کرده باشیم. و فیلدمون به یه استادی خیلی نزدیک باشه و اون استاد هم پوزیشن  داشته باشه. اما جواب ایمیل (دقعه اول) رو نداده باشه. با توجه به کمبود وقت شدید، زنک زدن به استاد کار درستیه؟ چی باید بگیم و چی احتمال داره بپرسه ...

دوست عزیزم،
من حس میکنم این کار صحیح نیست.
به چند دلیل:
1. اول اینکه من متوجه شدم که استادا به هر حال ایمیل رو میخونن، مگه رفته باشه اسپم. که دیگه کاری از دست شما برنمیاد در این مورد.
2. بعد از اینکه استاد ایمیل شما رو خوند، ممکنه از رزومه شما خوشش نیومده باشه و خب زنگ زدن به نظرم بیهوده هست. این جور وقتا ممکنه استاد پاسخی نده. 
3. زنگ زدن کلا از نظر من صحیح نیست. چون فکر کنین، خود شما مشغول کاری باشین یا حتی مشغول کاری نباشین، یه نفر الان از یه قاره دیگه زنگ بزنه، بگه استاد بهار، سی وی منو خوندین؟ نظرتونو میگین؟ شما هر قدرم صبور باشین، یه ذره یه جوری میشین! در کل من به شخصه این کارو پیشنهاد نمیکنم. به خصوص که ممکنه ایشون الان دانشجوی مورد نظرش رو گرفته باشه. پیامکم که نمیشه زد که استاد میشه تماس بگیرم؟ کار واجب دارم.
4. من اینجور وقتا ریماندر میزنم (با این استادلال که شاید استاد مسافرت بوده یا ایمیلا زیاد بودن تو اینباکس ایشون و ایمیل من رفته لای ایمیلا و گم شده)، متنشو تو ضفحه قبل گذاشتم. فقط اون متنو یکمی مرتب کنین و همونو کپی نکنین. یه سری غلطهای کوچیک داره. ازش استفاده کنین. عنوان رو هم بذارین: follow up یا چنین چیزی، بعد سابجکت اصلی رو بذارین. (دوستان لطف کنین اگه من اشتباه میکنم یا جایی رو غلط نوشتم همینو ریپلای کنین که منم خبر دار شم بیام بخونم. ممنونم).
موفق باشید Smile

RE: جواب ندادن استادان - Milados - 23-04-2016

(22-04-2016, 06:43 PM)bahar456 نوشته: سلام

سلام،
با احترام به نظر دوست خوبم من هم چند بند رو بگم شاید بد نباشه. من یکی از دوستام کلا یه سری ایمیل زد و بععد به همه اونایی که خیلی کارشون نزدیک بوود و ایمیل زده بووود زنگ زد. شما وقتی زنگ می زنی دو حالت داره.
1) استاد بر می داره
2) منشی اش بر می داره.
تو حالت اول، استاد میگه Hello who is this. شمام می گی Hi I am Ardeshir. یه جمله می گه چیکارم داری. بعد بهش می گی من applicant ام و خیلی به کار شما علاقه دارم. به شما چند تا ایمیل زدم ولی می ترسم ندیده باشید و من شانسم رو از دست بدم. تو اینجا یا می گه چه تاریخی ایمیل زدی و همون لحظه ایمیلت رو نگاه می کنه و یا می گه یه ایمیل دیگه بهم بزن. خلاصه رو همون ایمیل یا هموون لحظه نظرش رو می گه. در رابطه با اینکه ناراحت می شند یا نه تجربه نشون داده که ناراحت نمی شند و خیلی ام استقبال می کنند از پیگیریتون.
حالت دوم که همون اول منشی اِ می گه استاد رو چیکار داری و شما ام اگه بگی applicant ام می گه شرمنده سر استاد شلوغِ(این حالت تو دانشگاه های رنک خوب اتفاق می افته). اینجا رو کلا بی خیال.
** این تجربه دوستم بوود و از پنجاه تا تماسش حدود 10 تا جواب گرفت و اپلای کرد. من اینکار رو می خواستم انجام بدم. شما می توانید با نرم افزار hang out با اکانت جیمیلتون تماس بگیرید که رایگانه.

امیدوارم مفید باشه

RE: جواب ندادن استادان - Milados - 30-05-2016

سلام دوستان،

من از یه دانشگاهی پذیرش گرفتم و با اساتید کلی مکاتبه کردم. دو تا از اساتید یه فاندی به ما پیشنهاد کردن برای سال اول که کم بود و من هم افرشون رو رد کردم. از طرفی هم یکی دیگه از اساتید بهم گفته که پوزیشن دارم (فاندش RA )و پوزیشنش رو برام توضیح داده.

به من ایشون گفتند که با هم یه قرارِ اسکایپ یا تلفن بزاریم و من هم گفتم بزاریم. الان ایشون 4 روزِ خبری نداده اند. ایمیلمم 3 بار همون روز باز کردند. بهشون ایمیل بزنم بگم چی شد؟؟؟ دوستان می گن به استاد ها باید سیریش بشی ولی تو این مورد خاص من شک دارم.

البته این رو هم بگم که ایمیل ام رو چند تا استاد براش فوروارد کرده اند(به اونام ایمیل زده بودم) و یه استادِ ایرانی هم می گفت recommended شدی از طرف من. از طرفی هم اصلا دانشجو ایرانی نداشته تا حالا(خودش چینی اِ)

نیازمند یاری سبزتان هستیم

RE: جواب ندادن استادان - Matinking - 30-05-2016

(30-05-2016, 02:26 AM)Milados نوشته: سلام دوستان،

من از یه دانشگاهی پذیرش گرفتم و با اساتید کلی مکاتبه کردم. دو تا از اساتید یه فاندی به ما پیشنهاد کردن برای سال اول که کم بود و من هم افرشون رو رد کردم. از طرفی هم یکی دیگه از اساتید بهم گفته که پوزیشن دارم (فاندش RA )و پوزیشنش رو برام توضیح داده.

به من ایشون گفتند که با هم یه قرارِ اسکایپ یا تلفن بزاریم و من هم گفتم بزاریم. الان ایشون 4 روزِ خبری نداده اند. ایمیلمم 3 بار همون روز باز کردند. بهشون ایمیل بزنم بگم چی شد؟؟؟ دوستان می گن به استاد ها باید سیریش بشی ولی تو این مورد خاص من شک دارم.

البته این رو هم بگم که ایمیل ام رو چند تا استاد براش فوروارد کرده اند(به اونام ایمیل زده بودم) و یه استادِ ایرانی هم می گفت recommended شدی از طرف من. از طرفی هم اصلا دانشجو ایرانی نداشته تا حالا(خودش چینی اِ)

نیازمند یاری سبزتان هستیم

سلام

اگر استاد شما رو به خوبی تحویل گرفته باشه و از لحنش بتونید رغبت اولیه جدی برای کار رو دریافت کنید، خیلی جای نگرانی نیست...
علل تاخیر زیاد و البته می تونن معقول باشن:
- مشغله شخصی
- اماده کردن پروپوزال برای مباحثه راحت تر با شما
- مراحل نهایی ثبت طرح تحقیقاتی براساس زمان بندی مطروحه با دانشگاه (که بعضا بیش از حد زمانبر میشه)
- مصاحبه با سایرین(!)
- و ...
با توجه به اینکه ایمیلتون رو دیده می تونید مطمئن باشید که امادگی شما رو در ذهن داره... طبیعتا ایمیل زودهنگام از طرف شما این ایده رو به ذهن استاد متبادر می کنه که شاید دنبال دلیل تاخیر می گردید (که منطقا در حیطه مسئولیت استاد برای پاسخ دهی نیست!)
به زعم من بهتر هست حداقل یک هفته تحمل بفرمایید... به احتمال بسیار زیاد در این یک هفته از استاد خبرهای جدید دریافت خواهید کرد...

ولی اگر صرفا به شما یک پیشنهاد خشک و خالی داده شده باشه یک احتمال بدبینانه می تونه انصراف استاد باشه(بعید هست)...

براتون آرزوی موفقیت دارم

[برش] عناوین مختلف اساتید - Honeyeh - 12-01-2017

(10-04-2014, 06:36 PM)Leopold نوشته: به نظرتون استاد بازنشسته میتونه دانشجو بگیره؟!!! Big Grin

من به یه استاد بازنشسته (Professor Emeritus) تو کانادا ایمیل زدم! دلیلش هم این بود که هیچ کدوم از استادها بهم جواب نداده بودن و زمینۀ کاری این استاد بازنشسته کاملاً با زمینۀ کاری من همخوانی داشت.
ایشون ایمیل من رو فرستادن به graduate assistant دانشکده که بهم جواب دادن که چطور باید اپلای کنم و ... .
حالا این یعنی چی؟ اگه خود این استاد دانشجو نمی گیره چرا اپلای کنم؟ Undecided  بقیه هم جوابمُ نمیدن! Sad دوستان، اگر تجربه یا نظری دارید، لطفاً راهنمایی بفرمایید.

RE: عناوین مختلف اساتید - Faezeh_M - 12-01-2017

(12-01-2017, 12:00 AM)Honeyeh نوشته: من به یه استاد بازنشسته (Professor Emeritus) تو کانادا ایمیل زدم! دلیلش هم این بود که هیچ کدوم از استادها بهم جواب نداده بودن و زمینۀ کاری این استاد بازنشسته کاملاً با زمینۀ کاری من همخوانی داشت.
ایشون ایمیل من رو فرستادن به graduate assistant دانشکده که بهم جواب دادن که چطور باید اپلای کنم و ... .
حالا این یعنی چی؟ اگه خود این استاد دانشجو نمی گیره چرا اپلای کنم؟ Undecided  بقیه هم جوابمُ نمیدن! Sad دوستان، اگر تجربه یا نظری دارید، لطفاً راهنمایی بفرمایید.

سلام

اولا بهتر بود سوالتون رو اینجا می پرسیدید. Smile

دوما این استاد باز نشسته کاری بیشتر از این از دستش بر نمیومده که بخواد انجام بده ...

سوما مطلقا این طوری نیست که بعد از یکی دوتا ایمیل جواب بدن ... من نمیدونم شما چندتا ایمیل فرستادین اما  معمولادوستان بالای 100 تا ایمیل میفرستن تا جواب بگیرن،پس صبور باشین ...

چند تا مسئله مطرح میشه: 1- ممکنه که متن ایمیلتون مناسب نباشه... 2- CV شما درست نگارش نشده باشه تا نقاط قوت شما Bold بشه..3- شاید لازم باشه رزومه تون رو تقویت کنین و نکاتی که در فرایند پذیرش مهم هستند رو به اون اضافه کنین...4- اینکه ممکنه سرویس ایمیلتون مشکل داشته باشه و ایمیل ها به دست اساتید نرسه البته بگم که نکات قبلی مهم تره Wink 

موفق باشید

RE: عناوین مختلف اساتید - Matinking - 12-01-2017

(12-01-2017, 12:00 AM)Honeyeh نوشته: من به یه استاد بازنشسته (Professor Emeritus) تو کانادا ایمیل زدم! دلیلش هم این بود که هیچ کدوم از استادها بهم جواب نداده بودن و زمینۀ کاری این استاد بازنشسته کاملاً با زمینۀ کاری من همخوانی داشت.

داستان اساتید بازنشسته کمی پیچیده تر از اساتید عادی هست...

معمولا fund های دولتی اساتید بعد از بازنشسته شدن (حداقل در کانادا) قطع میشه... با این منطق که دیگه تحقیقات رو جدی نمیگیرن و fund در دستان اساتید جوان و با انگیزه نتایج بهتری داره... با این تفسیر، شانس جواب گرفتن از این قبیل اساتید به مراتب کمتر از استادهای فعلی هست... ولی این دلیل نمیشه که اساتید emeritus "هرگز" دانشجو نگیرند... نمونه حاضر این قضیه supervisor خود من هست...

استاد من حدودا سال 2001 بازنشسته شده ولی 16 سال هست که همچنان در بالاترین سطح داره به کارش ادامه میده... بنابراین منابع مالی اش رو هم تونسته حفظ کنه... البته این case خیلی استثنا هست... مقصود از بیانش این بود که مثل همیشه "در هر قاعده ای استثنایی هست"...

در کل همونطور که فائزه هم تلویحا اشاره کردند، وقتتون رو روی تماس با اساتید فعال صرف کنید شانس استاد پیدا کردنتون بیشتر هست...