آکادمیا کافه
جواب ندادن استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: جواب ندادن استادان (/Thread-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%A8-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

جواب ندادن استادان - Bahram - 01-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « پاسخ ندادن استادان » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

[split] مصاحبه تلفني با استادان - MeaN5990 - 20-02-2011

سلام
من از یکی از دانشگاه های امریکا ادمیشن گرفتم منتها از graduate office فقط و اونا پروندمو فرستادن واسه دپارتمان تا بررسی بشه که آیا فاند بهم میدن یا نه! من قبل از اون با استادا ایمیل میزدم اما فقط 1نفرشون جواب داد و حتی گفت اگه مایل باشم وقت مصاحبه میذاره و اینا بعد که ما استقبال کردیم یارو غیبش زد! البته این مربوط به 4-5 ماه پیش هست که من اضلن اپلای نکرده بودم اونجا! حالا که ادمیت شدیم هرچی ایمیل میزنیم به اینور و اونور هیشکی جواب نمیده! چی کار کنم به نظرتون؟ تلفنی تماس بگیرم؟ اگه آره چی باید بگم توی تلفن؟!
ضمنن اگه به همه استادای مرتبط به کارم 1جا ایمیل بزنم (آخه وقت زیادی ندارم که بخوام بین تماس با استادا فاصله بندازم) ضایع هست؟
ممنون

RE: جواب ندادن استادان - Babak - 22-02-2011

جواب ندادن استادها مساله‌ی عجیبی نیست. در بسیاری از مواقع دلیل این که استادها جواب نمی‌دن تعداد زیاد ایمیل‌هاست یا این که استاد دنبال دانشجو نمی‌گرده یا فاند نداره. به هر حال، به نظر من ایمیل زدن به استادهایی که زمینه کاری مشابه ندارند، کار اشتباهیه و استادها معمولا با هم صحبت می‌کنند و این کار صورت خوبی نداره و چه بسا که به ضرر شما تموم بشه.
به استادی که قبلا بهتون جواب داده بود می‌تونید زنگ بزنید و بگید که قبلا ازشون جواب مثبت گرفته بودید و الان که پذیرش گرفتید، می‌خواهید بدونید که امکان گرفتن RA از ایشون و کار کردن در گروه ایشون براتون وجود داره یا خیر.
به هر حال، یک مقدار باید صبور باشید. ضمن این که فرصت گرفتن فاند همیشه وجود داره. به نظرم باز هم به استادها ایمیل بزنید و در ایمیل حتما بنویسید که پذیرش گرفتید و دنبال گرفتن Financial Support هستید.
در مورد نحوه ایمیل زدن تاپیک زیر رو هم ببینید:
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-RA

RE: جواب ندادن استادان - ice - 25-05-2011

در چند ماه اخیر که با افراد علمی خارج از کشور مکاتبه داشتم (برای تبادل اطلاعاتی مثل مقاله) چندین بار با نرسیدن ایمیل به دستشون روبرو شدم. با توجه به این تجربه، اگر بخواهم برای اساتید برای پذیرش ایمیل بزنم از کجا باید بفهمم اصلا به دستشون رسیده و جواب ندادن یا نرسیده؟ و آیا فرستادن با Yahoo، Gmail یا ... می تونه فرقی در درجه اطمینان از رسیدن ایمیل داشته باشه؟ سپاس

RE: جواب ندادن استادان - Babak - 25-05-2011

فکر نمی‌کنم راه‌حل خاصی برای اطمینان از این که ایمیل به دست‌شون رسیده یا خیر وجود داشته باشه. در بعضی موارد فرستادن ایمیل از سرویس‌های رایگان ایمیل مثل gmail یا yahoo احتمال این که ایمیل شما به عنوان هرزنامه (spam) تلقی بشه رو بالا می‌بره و ممکنه اثر برعکس داشته باشه، اما این مساله همیشه اتفاق نمی‌افته. در کل ارسال ایمیل از آدرس ایمیل دانشگاه حرفه‌ای‌تر تلقی می‌شه، اما اگر به سرویس ایمیل دانشگاه اطمینان ندارید و ممکنه باعث ارسال نشدن ایمیل یا دریافت نشدن جواب بشه، از ایمیل دانشگاه استفاده نکنید.

RE: جواب ندادن استادان - Pejman - 01-07-2011

گاهی وقتها پیش میاد که به هر استاد یا مسئولی از یه دانشگاه ایمیل می زنم برگشت می خوره (منظورم اینه که Failure Delivery می ده). با ایمیل های مختلف امتحان کردم، Yahoo، Gmail، و ایمیل دانشگاه. اما فرقی نکرده. برای بعضی ها این مورد در ساعات خاصی از روز اتفاق می افته فقط. مثلاً صبح به وقت ایران اینطوره، اما شب مشکلی نیست. دلیل این مساله چیه؟

RE: جواب ندادن استادان - Karim - 01-07-2011

(01-07-2011, 02:36 PM)Pejman نوشته: گاهی وقتها پیش میاد که به هر استاد یا مسئولی از یه دانشگاه ایمیل می زنم برگشت می خوره (منظورم اینه که Failure Delivery می ده). با ایمیل های مختلف امتحان کردم، Yahoo، Gmail، و ایمیل دانشگاه. اما فرقی نکرده. برای بعضی ها این مورد در ساعات خاصی از روز اتفاق می افته فقط. مثلاً صبح به وقت ایران اینطوره، اما شب مشکلی نیست. دلیل این مساله چیه؟
منم با این مشکل مواجه هستم! شب امتحان نکردم ولی صبح این اتفاق می افتد با همه میل ها هم امتحان می کنم.
و مشکل بعد هم اینه که نمی دونم ایمیل هایی که send میشه و اقعا دریافت می کنند یا خیر!

RE: جواب ندادن استادان - Babak - 02-07-2011

این مشکل عجیبیه و اگر با ایمیل‌های مختلف امتحان کردید قاعدتا مشکل از میل سرور مبدا نباید باشه، پس احتمالا مشکل از میل سرور مقصده (دانشگاه خارجی). آیا این مشکل فقط برای یک دانشگاه خاص به وجود میاد یا مشکل کلی هست؟

کریم جان
در مورد این که نمی‌دونید ایمیل‌های ارسالی واقعا دریافت شده یا خیر، راه حل ساده‌ای وجود نداره. نرم‌افزار outlook به شما اجازه می‌ده که برای ایمیل‌های ارسالی درخواست رسید کنید. موقع دریافت ایمیل اگر گیرنده هم از outlook استفاده کنه یک صفحه بهش نمایش داده می‌شه و ازش می‌پرسه که آیا می‌خواد رسید رو ارسال کنه یا خیر. اگر قبول کنه شما رسید رو دریافت خواهید کرد و متوجه می‌شید که ایمیل رسیده، اما لازمه‌اش اینه که هر دو طرف از outlook استفاده کنند و طرف هم قبول کنه که رسید رو بفرسته. در نتیجه این روش هم چندان قابل اعتماد نیست.

RE: جواب ندادن استادان - Pejman - 02-07-2011

(02-07-2011, 03:49 PM)Babak نوشته: این مشکل عجیبیه و اگر با ایمیل‌های مختلف امتحان کردید قاعدتا مشکل از میل سرور مبدا نباید باشه، پس احتمالا مشکل از میل سرور مقصده (دانشگاه خارجی). آیا این مشکل فقط برای یک دانشگاه خاص به وجود میاد یا مشکل کلی هست؟
برای من هم واقعاً عجیبه. این که روز و شب فرق بکنه فقط برای یک دانشگاه اینطور بوده، البته نه همیشه، گاهی (دانشگاه Wichita State)..... ولی اینکه کلاً برای استادا و مسئولین یه دانشگاه همیشه اینطوری باشه، تا حالا دو تا دانشگاه بوده که اینطوری پیش اومده برام (دانشگاه Western Ontario کانادا، و دانشگاه Bath انگلیس).
البته وجه مشترک همه اینها اینه که دانشگاه های تاپی نیستند. Smile

RE: جواب ندادن استادان - Babak - 02-07-2011

این که مشکل برای یکی دو تا دانشگاه خاص فقط پیش میاد احتمال این که مشکل از میل سرورهای دانشگاه مقصد باشه رو خیلی زیاد می‌کنه.