آکادمیا کافه
پذیرش در رشته فیزیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته فیزیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%81%DB%8C%D8%B2%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

پذیرش در رشته فیزیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - saheleh - 19-05-2015

سلام
1. معدل کارشناسی:15.70 البته معدل دروس تخصصیم 17.84(رتبه یک) فیزیک، معدل ارشد:17.53 فوتونیک.
2. کارشناسی پیام نور دماوند، ارشد: روزانه صنعتی شیراز
3. زبان ibt کلاس میرم تا آذر با حداقل 100 قبول بشم
4.دو مقاله داخلی، یک مقاله کنفرانس خارجی ، یک مقاله ISI سابمیت و یک مقاله ISI دیگه در حال نگارش
5. دکترا فول فاند زمینه کاری فرامواد و فوتونیک و پلاسمونیک که بعضی دانشگاهها توی گروه فیزیک و بعضی دیگر جزء گروه نانوتکنولوژی و بعضیای دیگه (اکثرا) مهندسی الکترونیک زدن. (کانادا و آمریکا نمیدونم کدوم دانشگاه فول فاند میدن)
با تشکر

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Andre - 19-05-2015

(19-05-2015, 09:52 PM)'saheleh' نوشته: سلام
1. معدل کارشناسی:15.70 البته معدل دروس تخصصیم 17.84(رتبه یک) فیزیک، معدل ارشد:17.53 فوتونیک.
2. کارشناسی پیام نور دماوند، ارشد: روزانه صنعتی شیراز
3. زبان ibt کلاس میرم تا آذر با حداقل 100 قبول بشم
4.دو مقاله داخلی، یک مقاله کنفرانس خارجی ، یک مقاله ISI سابمیت و یک مقاله ISI دیگه در حال نگارش
5. دکترا فول فاند زمینه کاری فرامواد و فوتونیک و پلاسمونیک که بعضی دانشگاهها توی گروه فیزیک و بعضی دیگر جزء گروه نانوتکنولوژی و بعضیای دیگه (اکثرا) مهندسی الکترونیک زدن. (کانادا و آمریکا نمیدونم کدوم دانشگاه فول فاند میدن)
با تشکر

معدل های نسبتاً مناسبی دارین برای رشته فیزیک و اگر بتونید یک نمره مناسب همانطوری که اشاره کردین بیارید کار بسیار هموار‌تر خواهد شد. برای آمریکا باید یک آزمون GRE در نظر بگیرید، همچنین اگر بتونید یک آزمون GRE Subject هم در برنامه داشته باشید شانصتون رو برای پذیرش از دانشگاهها افرایش میدید. برای اطلاع دقیق‌تر از شانص پذیرش از دانشگاههای آمریکایی از این تاپیک بازدید کنید. توجه کنید که تمامی موارد مرتبط با GRE در مورد کانادا نیز برقراره فقط به صورت اختیاری عنوان شده، اما ارزشی به شدت مثبت دارد.

پیشنهاد من: بهتر در ماههای نوامبر یا دسامبر با چندی از اساتید در دانشگاههای کانادایی ارتباط برقرار کنید و در صورتی که ایشان شما رو بپذیرین شانص بهتری خواهید داشت. توجه کنید که برخی از دانشکده ها یا برخی از دانشگاهها سیاست کلی خود رو بر این مبنا گذاشتن که با دانشجو قبل از اپلای ارتباط برقرار نکنند یا به نوعی همه رو تشویق کنند که اپلای انجام بدن (به دلیل همان کم شدن تعداد اپلیکشن در صورت برقراری ارتباط و ارزیابی اولیه). در صورتی که با چنین مواردی مواجه شدین به کار خودتون ادامه بدید و نهایتاً به اندازه‌ای که توانایی مالی دارید، در چند دانشگاه اپلای کنید.

RE: پذیرش در رشته فیزیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - saheleh - 19-05-2015

(19-05-2015, 11:04 PM)'Andre' نوشته:
معدل های نسبتاً مناسبی دارین برای رشته فیزیک و اگر بتونید یک نمره مناسب همانطوری که اشاره کردین بیارید کار بسیار هموار‌تر خواهد شد. برای آمریکا باید یک آزمون GRE در نظر بگیرید، همچنین اگر بتونید یک آزمون GRE Subject هم در برنامه داشته باشید شانصتون رو برای پذیرش از دانشگاهها افرایش میدید. برای اطلاع دقیق‌تر از شانص پذیرش از دانشگاههای آمریکایی از این تاپیک بازدید کنید. توجه کنید که تمامی موارد مرتبط با GRE در مورد کانادا نیز برقراره فقط به صورت اختیاری عنوان شده، اما ارزشی به شدت مثبت دارد.
پیشنهاد من: بهتر در ماههای نوامبر یا دسامبر با چندی از اساتید در دانشگاههای کانادایی ارتباط برقرار کنید و در صورتی که ایشان شما رو بپذیرین شانص بهتری خواهید داشت. توجه کنید که برخی از دانشکده ها یا برخی از دانشگاهها سیاست کلی خود رو بر این مبنا گذاشتن که با دانشجو قبل از اپلای ارتباط برقرار نکنند یا به نوعی همه رو تشویق کنند که اپلای انجام بدن (به دلیل همان کم شدن تعداد اپلیکشن در صورت برقراری ارتباط و ارزیابی اولیه). در صورتی که با چنین مواردی مواجه شدین به کار خودتون ادامه بدید و نهایتاً به اندازه‌ای که توانایی مالی دارید، در چند دانشگاه اپلای کنید.
بله حق با شماست 
من فراموش کردم بگم همزمان با تافل میخوام GRE هم بخونم و تقریبا توی همون بازه زمانی امتحان بدم فقط نمیدونم در چه زمینه ای برای GRE شرکت کنم چون رشتم شناوره. اکثر دانشگاههایی هم که دیدم میانگین GRE دانشگاهشون 770 بوده. بدون فاند کامل هم نمیتونم بخونم.

RE: پذیرش در رشته فیزیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - saidrasekhi - 05-12-2015

با سلام
1. معدل کارشناسی:13.43 رشته مهندسی عمران، معدل ارشد:17.72 فیزیک ذرات.
2. کارشناسی غیرانتفاعی شمال آمل، ارشد: آزاد ساری
3. زبان TOEFL کلاس میرم
4.مقاله ای ندارم و موضوع مورد علاقه ام فیزیک تئوری و نظریه ریسمان است.
هدفم دکتری فول فاند یکی از دانشگاهای کانادا (ترجیحا UBC و MCGILL ) هست. از اونجایی که به ددلاین امسال نرسیدم کمی بیشتر میتونم وقت بذارم.
به نظر شما برای رسیدن به هدفم چه پارامترهایی مهم هستند و چه کارهایی انجام بدم؟

با تشکر

RE: پذیرش در رشته فیزیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - Matinking - 07-12-2015

(05-12-2015, 03:18 AM)saidrasekhi نوشته: با سلام
1. معدل کارشناسی:13.43 رشته مهندسی عمران، معدل ارشد:17.72 فیزیک ذرات.
2. کارشناسی غیرانتفاعی شمال آمل، ارشد: آزاد ساری
3. زبان TOEFL کلاس میرم
4.مقاله ای ندارم و موضوع مورد علاقه ام فیزیک تئوری و نظریه ریسمان است.
هدفم دکتری فول فاند یکی از دانشگاهای کانادا (ترجیحا UBC و MCGILL ) هست. از اونجایی که به ددلاین امسال نرسیدم کمی بیشتر میتونم وقت بذارم.
به نظر شما برای رسیدن به هدفم چه پارامترهایی مهم هستند و چه کارهایی انجام بدم؟

با تشکر

سلام

متاسفانه با این معدل نه تنها برای دانشگاه هایی که نام بردید، بلکه برای قریب به اتفاق دانشگاه های کانادا شانسی نخواهید داشت...
با توجه به اینکه کار تحقیقاتی هم ندارید، جلب نظر اساتید برای شما عملا ممکن نیست...
داشتن مقاله معتبر در شرایطی که رشته کارشناسی چیزی غیر از رشته هدف هست می تونه اساتید رو مجاب کنه که فرد با رسیدن به درجه تحقیقات، gap علمی در اون رشته رو پر کرده...

با این تفاسیر، در کل توصیه می کنم خیلی به کانادا امیدوار نباشید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: پذیرش در رشته فیزیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - saidrasekhi - 08-12-2015

(07-12-2015, 07:52 PM)Matinking نوشته: سلام

متاسفانه با این معدل نه تنها برای دانشگاه هایی که نام بردید، بلکه برای قریب به اتفاق دانشگاه های کانادا شانسی نخواهید داشت...
با توجه به اینکه کار تحقیقاتی هم ندارید، جلب نظر اساتید برای شما عملا ممکن نیست...
داشتن مقاله معتبر در شرایطی که رشته کارشناسی چیزی غیر از رشته هدف هست می تونه اساتید رو مجاب کنه که فرد با رسیدن به درجه تحقیقات، gap علمی در اون رشته رو پر کرده...

با این تفاسیر، در کل توصیه می کنم خیلی به کانادا امیدوار نباشید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

با سپاس از اینکه پاسخ دادید و شرایط رو  صراحتا اعلام کردید.
در مورد معدل، من به چند دانشگاه ایمیل زدم و پرسیدم چون رشته لیسانسم با ارشد غیر مرتبط بود گفتند معدل لیسانس تاثیر کمتری داره و همچنین هیچ کدوم از مسئولان دانشگاه های کانادا به من نگفتند شرایط لازم رو نداری و چند نفر هم گفتند تا اپلیکیشن آنلاین رو به صورت کامل انجام ندم نمیتونن اظهار نظر کنند. و حتی یکیشون منو تشویق کرد.
میدونم که mcgill و ubc خیلی سطح بالا هستند، به نظر شما اگه امتحان gre هم بدم برای پوزیشن دکتری فول فاند در کدام دانشگاه کانادا  میتونم شانس داشته باشم؟

RE: پذیرش در رشته فیزیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - Matinking - 08-12-2015

(08-12-2015, 12:40 PM)saidrasekhi نوشته: با سپاس از اینکه پاسخ دادید و شرایط رو  صراحتا اعلام کردید.
در مورد معدل، من به چند دانشگاه ایمیل زدم و پرسیدم چون رشته لیسانسم با ارشد غیر مرتبط بود گفتند معدل لیسانس تاثیر کمتری داره و همچنین هیچ کدوم از مسئولان دانشگاه های کانادا به من نگفتند شرایط لازم رو نداری و چند نفر هم گفتند تا اپلیکیشن آنلاین رو به صورت کامل انجام ندم نمیتونن اظهار نظر کنند. و حتی یکیشون منو تشویق کرد.
میدونم که mcgill و ubc خیلی سطح بالا هستند، به نظر شما اگه امتحان gre هم بدم برای پوزیشن دکتری فول فاند در کدام دانشگاه کانادا  میتونم شانس داشته باشم؟

سلام

این که معدل لیسانس تاثیر کمی رو بگذاره، حتی در مورد تغییر رشته هم چندان در عمل واقع نمیشه... معدل این دوره پیش از هر چیز شمایی از تلاش، انگیزه و استعداد فرد در یک دوره طولانی چهار ساله هست و اهمیت اون در هر صورت غیرقابل اغماض هست...
وقتی بدونید دانشگاه های کانادا به ازای هر program از applicant بین 100 تا 130 دلار application fee دریافت می کنند، تعجب نخواهید کرد که در هر صورت شما رو به apply تشویق کنند! در نهایت این پول با apply شما به جیب اونها سرازیر میشه...
نمره GRE برای خیلی از دانشگاه های کانادا از اساس بی اهمیت هست... موارد مهم هم (مثل بعضی دپارتمان های McGill و UToronto و ...) صرفا اون رو برای رقابت fund در نظر می گیرند...
توصیه من این هست که سعی کنید به هر شکل با اساتید تماس بگیرید... احتمالا اگر شانسی برای شما وجود داشته باشه صرفا از جاهایی هست که اساتید به recruitment شما رغبت نشون داده اند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: پذیرش در رشته فیزیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - niloufarfeyz - 28-06-2016

سلام. من لیسانس فیزیک از دانشگاه الزهرا با معدل 17.5
و فوق لیسانس گرانش و فیزیک نجومی از دانشگاه تهران با معدل 16.9 دارم
و قصد دادن GRE ندارم 
TOEFL را هم در آگوست قرار است بدهم
 می خوام بدونم میتونم امیدوار به گرفتن پذیرش از دانشگاه 
Alberta
 و یا
Calgary 
باشم.
با سپاس