آکادمیا کافه
برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+---- انجمن: ژورنال‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%98%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- موضوع: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-staff-%DA%98%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84-editor-in-chief-editors-reviewers)

صفحات 1 2 3

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - mgorji - 06-07-2015

(05-07-2015, 11:43 PM)artash نوشته: خیلی راحت و ریلکس با یک میل رسمی بگین که من سه ماه پیش این مقاله رو با این عنوان ارسال کرده ام , لطفا در مورد فرایند داوری برام روشن کنین . 
اخرش بنویسین با تشکر فلانی

ممنونم 
ممکنه نظرتون رو راجع به این متن بفرمایید
Dear prof. X
 Having seen my paper status on the page after three months I was wondering if you could hasten the process of reviewer assignment
 It would be very kind of you to let me be aware of the reviewing process of the journal.
Thank you very much for your consideration.
I am looking forward to hearing from you.

Best regards,

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - Emir - 06-07-2015

(06-07-2015, 12:08 AM)mgorji نوشته: ممنونم 
ممکنه نظرتون رو راجع به این متن بفرمایید
Dear prof. X
 Having seen my paper status on the page after three months I was wondering if you could hasten the process of reviewer assignment
 It would be very kind of you to let me be aware of the reviewing process of the journal.
Thank you very much for your consideration.
I am looking forward to hearing from you.

Best regards,
خوبه ولی اینطوری فکر کنم بهتره . 

Dear editor,
Thanks for your consideration.
The research article with title of ............. has been sent to this journal 3 month ago furthermore, I have not been able to know about my paper situation.
Would you please inform me about the process of reviewing.

Truly regards 
Your first and last name .

با تشکر

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - mgorji - 28-12-2015

سلام دوستان
براي پيگيري وضعيت مقاله سابجكت ايميل بهتر است چه باشد؟
ممنون از شما

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - Matinking - 30-12-2015

(28-12-2015, 10:54 PM)mgorji نوشته: سلام دوستان
براي پيگيري وضعيت مقاله سابجكت ايميل بهتر است چه باشد؟
ممنون از شما

سلام

بعد از submit کردن هر manuscript در سیستم هر ژورنال، یک ID به اون manuscript اختصاص داده میشه...
این ID باید برای هر نوع correspondence با ژورنال در مورد manuscript قید بشه... بهتر هست... در subject ایمیل هم از این ID استفاده بشه... اگر فرض کنیم ID مورد نظر XXX-YYY-ZZZZ باشه، یک پیشنهاد برای subject ایمیل می تونه این مورد باشه:

"About status of manuscript XXX-YYY-ZZZZ"

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - Torkan - 15-11-2016

درود

مقاله ای فرستاده شده به ژورنالی با ایمپکت 8.7! دو هفته بعد ادیتور به علت ناهمگونی رفرنسها مقاله رو پس داد تا دوباره تنظیم بشه. بعد فرستاده شد و الان چند مهه with editor هست.
چند روز پیش ایمیل زده شد پاسخ اویتور بعد چند روز.

apologize for the delay in the review process of your manuscript. From the submission system, I see that your article is currently with editor.

As the journal policy is to use experts in the field so we can offer our authors the best possible advice on their submissions; however, such experts often have busy schedules and high workloads, regrettably leading to delays in handling the manuscript.

However, I have taken necessary to steps to ensure that your paper is moved further without any delay.

You can also find some more information which may be useful at our Customer Support site

Please do let me know if you need any further clarifications on this. 
I will be glad to assist you
این ایمیل چه چیزی رو میرسونه هرچند احتمال تمپلیت بودنش هم هست؟ البته مقالات این ژورنال حداقل 14 ماهه اکسپت میسن ولی اینکه این همه دست ادیتور باشه عجیبه.
نظری دارن دوستان؟

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - Matinking - 15-11-2016

(15-11-2016, 09:40 PM)Torkan نوشته: درود

مقاله ای فرستاده شده به ژورنتلی با ایمپکت 8.7! دو هفته بعد ادیتور به علت ناهمگونی رفرنسها مقاله رو پس داد تا دوباره تنظیم بشه. بعد فرستاده شد و الان چند مهه with editor هست.
چند روز پیش ایمیل زده شد پاسخ اویتور بعد چند روز.

I apologize for the delay in the review process of your manuscript. From the submission system, I see that your article is currently with editor.

As the journal policy is to use experts in the field so we can offer our authors the best possible advice on their submissions; however, such experts often have busy schedules and high workloads, regrettably leading to delays in handling the manuscript.

However, I have taken necessary to steps to ensure that your paper is moved further without any delay.

You can also find some more information which may be useful at our Customer Support site

Please do let me know if you need any further clarifications on this. will be glad to assist you
این ایمیل چه چیزی رو میرسونه هرچند احتمال تمپلیت بودنش هم هست؟ البته مقالات این ژورنال حداقل 14 ماهه اکسپت میسن ولی اینکه این همه دست ادیتور باشه عجیبه.
نظری دارن دوستان؟

در این جور مواقع، علت همونطور که گفته این هست که نتونسته ان برای مقاله داور پیدا کنند...

اگر از بازه زمانی معلوم بررسی ژورنال رد کرد، تجربه ثابت کرده که مقاله معمولا reject میشه...

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - Torkan - 15-11-2016

(15-11-2016, 10:17 PM)Matinking نوشته: در این جور مواقع، علت همونطور که گفته این هست که نتونسته ان برای مقاله داور پیدا کنند...

اگر از بازه زمانی معلوم بررسی ژورنال رد کرد، تجربه ثابت کرده که مقاله معمولا reject میشه...

ممنون

منتهی منظورتون از بازه زمانی بررسی ژورنال چی هست؟ متوسط بازه زمانی اکسپت مقالات حدود 16 ماه هست ولی اینکه مقاله 7 ماه دست اویتور باشه بعد ریجکت اخر بی انصافیه انصافا!!

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - Matinking - 15-11-2016

(15-11-2016, 10:39 PM)Torkan نوشته: ممنون

منتهی منظورتون از بازه زمانی بررسی ژورنال چی هست؟ متوسط بازه زمانی اکسپت مقالات حدود 16 ماه هست ولی اینکه مقاله 7 ماه دست اویتور باشه بعد ریجکت اخر بی انصافیه انصافا!!

من مقاله ای داشته ام که بعد از 2 سال یکسره از همین مرحله with editor به یکباره reject شده... بنابراین فکر نمی کنم دید شما از قید "انصافا" در این حیطه عملا بار معنایی داشته باشه...

تجربه شخصی من (و توصیه با تجربه تر ها) در مورد مقالاتی که کار بررسی شون فرسایشی میشه نشون میده گاها موضوع مقاله به حدی نو هست که کمتر داوری ریسک تایید مقاله رو به جون می خره... چون زمان قابل توجهی هم معمولا برای خوندن و فهمیدن مقاله صرف نمی کنن و صرفا intuitively تصمیم میگیرن که این مقاله مناسب هست یا نه...

اگر من جای شما بودم با دریافت این جواب مقاله رو withdraw می کردم و به جای دیگه ای می فرستادم...
و اگر دوباره این اتفاق افتاد، کلا از ارسال مجدد این مقاله به ژورنال سوم صرف نظر می کردم چون:

- اولا همین که case مقاله از دو ژورنال (فرضا) معتبر به این صورت به بن بست می خوره یعنی مقاله چه به لحاظ خود contribution یا چه به لحاظ ارائه اون مشکل داره... پس فرستادنش مجدد بعیده نتیجه جدیدی داشته باشه...

- ثانیا اگر پیدا کردن داور برای مقاله ای سخت باشه، editor ها مقاله رو معمولا به آدم های lead در اون زمینه می فرستن... بنابراین احتمال اینکه مقاله تون در هر بار submit زیر دست یه عده خاص بره (و طبیعتا reject بشه) کم نیست...
این تجربه شخصی خود من هست:
submit در ژورنال A... ریجکت بعد از 23 ماه با comment 
submit در ژورنال B... ریجکت بعد از 11 ماه "دقیقا" با همون comment

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - Torkan - 21-11-2016

(15-11-2016, 10:57 PM)Matinking نوشته: من مقاله ای داشته ام که بعد از 2 سال یکسره از همین مرحله with editor به یکباره reject شده... بنابراین فکر نمی کنم دید شما از قید "انصافا" در این حیطه عملا بار معنایی داشته باشه...

تجربه شخصی من (و توصیه با تجربه تر ها) در مورد مقالاتی که کار بررسی شون فرسایشی میشه نشون میده گاها موضوع مقاله به حدی نو هست که کمتر داوری ریسک تایید مقاله رو به جون می خره... چون زمان قابل توجهی هم معمولا برای خوندن و فهمیدن مقاله صرف نمی کنن و صرفا intuitively تصمیم میگیرن که این مقاله مناسب هست یا نه...

اگر من جای شما بودم با دریافت این جواب مقاله رو withdraw می کردم و به جای دیگه ای می فرستادم...
و اگر دوباره این اتفاق افتاد، کلا از ارسال مجدد این مقاله به ژورنال سوم صرف نظر می کردم چون:

- اولا همین که case مقاله از دو ژورنال (فرضا) معتبر به این صورت به بن بست می خوره یعنی مقاله چه به لحاظ خود contribution یا چه به لحاظ ارائه اون مشکل داره... پس فرستادنش مجدد بعیده نتیجه جدیدی داشته باشه...

- ثانیا اگر پیدا کردن داور برای مقاله ای سخت باشه، editor ها مقاله رو معمولا به آدم های lead در اون زمینه می فرستن... بنابراین احتمال اینکه مقاله تون در هر بار submit زیر دست یه عده خاص بره (و طبیعتا reject بشه) کم نیست...
این تجربه شخصی خود من هست:
submit در ژورنال A... ریجکت بعد از 23 ماه با comment 
submit در ژورنال B... ریجکت بعد از 11 ماه "دقیقا" با همون comment

بعد از چندین و چند ماه، یه ایمیل مبهم دادن! مبهم از لحاظ اینکه دمتون گرم خب 9 ماهه دست ادیتوره دیگه. Handled؟!! Confused
Dear Dr. XXXXXX

Your submission "XXXXXXXXXXXXXXXXXX" will be handled by Editor - YYYYYYYYYYYYy, BE MSc PhD
You may check the progress of your paper by logging into the Elsevier Editorial System as an author at ees.elsevier.com

Best
TTTTT

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - raminz - 21-11-2016

(21-11-2016, 08:28 PM)Torkan نوشته: بعد از چندین و چند ماه، یه ایمیل مبهم دادن! مبهم از لحاظ اینکه دمتون گرم خب 9 ماهه دست ادیتوره دیگه. Handled؟!! Confused
Dear Dr. XXXXXX

Your submission "XXXXXXXXXXXXXXXXXX" will be handled by Editor - YYYYYYYYYYYYy, BE MSc PhD
You may check the progress of your paper by logging into the Elsevier Editorial System as an author at ees.elsevier.com

Best
TTTTT

ترکان عزیز،

والا خیلی بستگی به ژورنالی داره که کارتو فرستادی. اینکه چقدر حساب کتاب داره.
مثلاً یه ژورنالی تو گرایش زلزله ما داریم تو الزویر که فاجعه است. استادم یه مقاله اونجا چاپ کرد که پروسه اش بیشتر از 2 سال طول کشید. اخیراً هم یکی دیگه اونجا فرستاده که کم کم داره همون 2 سال میشه! وقتی هم میل میزنن میگن داریم دنبال بهترین reviewer میگردیم.
منم الان یه مقاله تو یه ژورنال T&F دارم که 2 ماه پیش ریویژن دوم رو فرستادیم. تو این 2 ماه کلاً "Awaiting admin processing" بود! امروز بعد از 2 ماه شده under review!
به ادیتورش هم میل زدیم که آقا چیکار دارین میکنین؟ که این جواب رو داد Confused

Dear Colleague, WE have very little to no leverage on reviewers. As you know, this is a volunteers’ job. We send reminders automatically. If you feel that the paper is not being managed well, please consider withdrawing it and submitting to a journal who has more responsive reviewers. We use the best researchers in the world to review, and they are all invariably busy.

هیچی دیگه ماهم بچه خوبی شدیم و دیگه پیگیری نکردیم :|