آکادمیا کافه
برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+---- انجمن: ژورنال‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%98%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- موضوع: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-staff-%DA%98%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84-editor-in-chief-editors-reviewers)

صفحات 1 2 3

برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - Anonymous - 29-04-2015

سلام

لطفا تجربیات خود را در مورد برقراری ارتباط با  staff ژورنالها قبل و بعد از سابمیت مقاله به منظور تسریع روند چاپ مقاله به شکل قانونی رو در این موضوع به اشتراک گذارید.
من مقاله از ایمپکت 4 گرفته تا کمتر از 1 رو داشته ام. با  staff ژورنالها فقط با  editor- in chief و secratory یا manager در ارتباط بودم و اون هم ارتباطی روتین و رسمی به منظوربررسی و  tracking چاپ مقاله و نه بیشتر .ولی در حال حاضر سوالم این هست که ایا برقراری ارتباط با  reviewer   یا  editor های یک زورنال قبل از سابمیت و یا در طول سابمیت می تونه در تسریع اکسپت /چاپ یا کسب شناخت بیشتر از سیستم پذیرش اون ژورنال به ما بده؟ آیا شما تجربه ای در این زمینه داشتید؟ مسلما برقراری ارتباط با ایدتور یا مخصوصا داور ( حتی اونهایی که اجازه داریم خودمون معرفی کنیم) باید با دقت بیشتری انجام بشه که پیامی غیر علمی-حرفه ای بهشون نده.در واقع آیا راهی برای برقراری کانتکت با داور هست که در شناخت بافت و روتین اکسپت مجله ی تازه ای که انتخاب کرده ایم موثر باشه؟
 با تشکر   

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - Andre - 29-04-2015

(29-04-2015, 11:52 AM)'Anonymous' نوشته:    سلام
لطفا تجربیات خود را در مورد برقراری ارتباط با  staff ژورنالها قبل و بعد از سابمیت مقاله به منظور تسریع روند چاپ مقاله به شکل قانونی رو در این موضوع به اشتراک گذارید.
من مقاله از ایمپکت 4 گرفته تا کمتر از 1 رو داشته ام. با  staff ژورنالها فقط با  editor- in chief و secratory یا manager در ارتباط بودم و اون هم ارتباطی روتین و رسمی به منظوربررسی و  tracking چاپ مقاله و نه بیشتر .ولی در حال حاضر سوالم این هست که ایا برقراری ارتباط با  reviewer   یا  editor های یک زورنال قبل از سابمیت و یا در طول سابمیت می تونه در تسریع اکسپت /چاپ یا کسب شناخت بیشتر از سیستم پذیرش اون ژورنال به ما بده؟ آیا شما تجربه ای در این زمینه داشتید؟ مسلما برقراری ارتباط با ایدتور یا مخصوصا داور ( حتی اونهایی که اجازه داریم خودمون معرفی کنیم) باید با دقت بیشتری انجام بشه که پیامی غیر علمی-حرفه ای بهشون نده.در واقع آیا راهی برای برقراری کانتکت با داور هست که در شناخت بافت و روتین اکسپت مجله ی تازه ای که انتخاب کرده ایم موثر باشه؟
 با تشکر   

زمانی که شما مقاله ای رو سابمیت می‌کنید، عموماً چند داور پیشنهاد می‌کنید تا در صورت نیار ادیتور ژورنال بتونه از اونا کمک بگیره و دچار مشکل برای پیدا کردن داور نشه. البته این مسأله به این معنی نیست که به طور یقین از داورهای پیشنهادی شما استفاده می‌کنند. در ادامه، من این سوالتون رو به دو حالت تقسیم میکنم.
1- زمانی که شما مقاله ای برای ژورنال های داخلی ارسال کرده اید:
در این حالت خوب صد البته پیگیری رمز موفقیت است Big Grin. البته شما نیاز دارید که از هویت داور مطلع باشید و در حالتی که شما با روحیات داور آشنایی ندارید این مسأله توصیه نمیشه. توجه داشته باشید که در حالت کلی ادیتور ها به سادگی اطلاعات و هویت داوران خودشون رو به شما اطلاع نمیدن و این بر خلاف اصول چاپ مقاله هست که عموماً بر این اصل پایبند هستند.
2- زمانی که مقاله را به یک ژورنال خارجی ارسال کرده اید:
در این حالت همچنان اگر ژورنال های معتبر درخواست بررسی مقاله تون را انجام دایده اید، بهتره که صبر کنید و در صورت نیاز تنها از ادیتور یا هر شخص پاسخ گوی دیگری تقاضای آپدیت از وضعیت مقاله انجام دهید. اگر هم که ژورنالهای درجه دو و به قولی چیپ استفاده میکنید که هر گونه ارتباطی مجاز است Big Grin.
امیدوارم که تونسته باشم راهنمایی کرده باشم.

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - Anonymous - 29-04-2015

(29-04-2015, 09:41 PM)'Andre' نوشته:
2- زمانی که مقاله را به یک ژورنال خارجی ارسال کرده اید:
در این حالت همچنان اگر ژورنال های معتبر درخواست بررسی مقاله تون را انجام دایده اید، بهتره که صبر کنید و در صورت نیاز تنها از ادیتور یا هر شخص پاسخ گوی دیگری تقاضای آپدیت از وضعیت مقاله انجام دهید.
امیدوارم که تونسته باشم راهنمایی کرده باشم.

خیلی ممنونم از پاسختون
راستش من در همین مورده سوالم. در مورد ژورنالهای خارجی  خوب هم فکر میکنم بشه یه لینکی پیدا کرد تا  taste داوران دستمون بیاد. این قضیه رو میشه تا حدودی از بررسی مقاله های قبلی که در مجله چاپ شده بررسی کرد ولی به این امید این سوال رو  پرسیدم  که در بازه ی زمانی کوتاه برای چاپ مقاله فهمیدن اطلاعات دیگه شاید کمک کننده تر باشه.

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - blur - 30-04-2015

راستش به نظر من هم زیاد حرفه ای نیست که نویسنده بخواد با کسی جز ادیتور و کسی که بصورت رسمی با اون در ژورنال در ارتباط هست تماس برقرار کنه. فکر می کنم میتونه ایجاد مشکل کنه. اولین مساله اصلا این هست که شما از هویت داور اطلاعی ندارین و بنابراین چطور می تونید باهاش ارتباط بگیرین. ممکنه کلا مقاله تون رو به مخاطره بندازه مگر اینکه از قضای روزگار مقاله تون رو دست داوری بدن که خودتون پیشنهاد کردین.

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - M1KE - 30-04-2015

در مجله هایی که من باهاشون سر و کار داشتم شما می تونید اسم داورها و Editor رو ببینید و حتی می تونید از بین داورها دو تا رو که باهاشون مشکلی ندارین انتخاب کنید. قاعدتا با داشتن اسم داورها و یک جستجوی ساده در اینترنت می تونید مشخصات تماس اون داورها رو به دست بیارین ولی به نظر شخصی من صحبت کردن با داورها در مورد مقاله تون خارج از فضایی که سایت مجله معرفی کرده حرفه ای نیست، مگر اینکه خودشون علاقه مندی نشون بدن و به مشخصات تماسی که در Manuscript اولیه دادین ایمیل بزنند. اون فرد داور هم به نظرم در صورت علاقه برای کسب اطلاعات بیشتر صرفا می بایست به مولف رابط (Corresponding author) پیغام بزنه و در مورد مقاله سوال کنه و نه مولف های دیگه.

برقراری چنین ارتباطاتی از سوی مولف با داور ممکنه با دو هدف صورت بگیره:

1- چاپ مقاله ای که کیفیت پایینی داره
2- تسریع در چاپ مقاله ای که کیفیت خوبی داره.

در حالت اول مشخصه که این کار حرفه ای نیست مگر اینکه فرد صرفا نتیجه گرایی باشید و بخواهید مقاله تون به هر طریق زودتر چاپ بشه. ایراد حالت دوم هم اینه که عموما هر داوری برای هر مقاله ای که از یک مجله دریافت می کنه یک وقت و زمانی رو اختصاص میده و وقتی شما خارج از فضای رسمی اون مجله به ایشون ایمیل بزنید و با ایشون درباره مقاله تون گفتگو کنید ممکنه اینطور برداشت بشه که وقت ایشون رو بیش از حدی که در ذهن شون بوده می گیرین و حتی ممکنه ایشون بدون اینکه به شما بگن این کارتون رو به مجله گزارش بدن (البته همونطور که در ابتدا اشاره کردم ممکنه داورهایی هم باشند که از این کار استقبال کنند ولی رویه عمومی چنین عملی رو حرفه ای نمی دونه و به نظر من صرفا در صورتی باید چنین ارتباطی برقرار بشه که آغازش از سمت داور و ابراز علاقه مندی شخصی ایشون برای دونستن بیشتر در مورد مقاله بوده باشه).

در مجموع به نظرم من اگر کار شما مشکلی نداشته باشه، ایراد عمده و major ای هم از اون گرفته نمیشه و صرفا یک سری اشکالات کوچک و minor از اون گرفته میشه که با صرف کمی وقت میشه اونها رو برطرف کرد.

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - Babak - 30-04-2015

دوستان همه مطالب رو گفته‌اند، اما چون خواسته بودید نظرم رو بگم، حرف دوستان رو تایید می‌کنم که تماس گرفتن با داورهای مقاله کار حرفه‌ای نیست و ممکنه به ضررتون تموم بشه. من از همه رشته‌ها خبر ندارم، اما در بسیاری از کنفرانس‌ها یا ژورنال‌های معتبر رشته کامپیوتر شما حتی بعد از داوری مقالات هم نمی‌دونید که داورهای مقاله چه کسانی بوده‌اند و کار داوری به صورت کاملا ناشناس انجام می‌شه. در این جور موارد طبیعتا تماس گرفتن با داورها ممکن نیست. همچنین در مقالاتی که به صورت double blind داوری می‌شه، سعی در فاش کردن هویت نویسندگان تقلب محسوب می‌شه و حداقل مجازاتش اینه که مقاله شما رو رد کنند. در نتیجه به نظر من بهتره که این کار رو نکنید.

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - mgorji - 05-07-2015

دوستان سلام
اگر مقاله ای بعد از سه ماه از تاریخ وارد روند Awaiting Reviewer Assignment شدن، هنوز در همین وضعیت باشه آیا لازم که به ادیتور ایمیل بزنیم اگر لازم هست باید چه طوری این مساله رو بیان کرد که مشکلی پیش نیاد؟
سپاس

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - Emir - 05-07-2015

(05-07-2015, 09:57 PM)mgorji نوشته: دوستان سلام
اگر مقاله ای بعد از سه ماه از تاریخ وارد روند Awaiting Reviewer Assignment شدن، هنوز در همین وضعیت باشه آیا لازم که به ادیتور ایمیل بزنیم اگر لازم هست باید چه طوری این مساله رو بیان کرد که مشکلی پیش نیاد؟
سپاس

با سلام . 
بله دوست عزیز , قطعا باید تماس بگیرین , جالبه مقاله شما که هنوز وارد مرحله 
داوری نشده . شما باید زودتر از اینا تماس میگرفتین. 
با سردبیر یا ادرس میلی که تو صفحه مخصوص نویسندگان هست به اون میل بزنین و قضیه رو بگین . 
با تشکر

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - mgorji - 05-07-2015

(05-07-2015, 10:47 PM)artash نوشته: با سلام . 
بله دوست عزیز , قطعا باید تماس بگیرین , جالبه مقاله شما که هنوز وارد مرحله 
داوری نشده . شما باید زودتر از اینا تماس میگرفتین. 
با سردبیر یا ادرس میلی که تو صفحه مخصوص نویسندگان هست به اون میل بزنین و قضیه رو بگین . 
با تشکر

ممنون از پاسختون دوست گرامی
راستش نگران بودم نکنه چیزی بگم و ردش کنند حالا فقط باید بگم سه ماه هست که توی این وضعیته و لطفا پی گیری کنید این جوری مناسبه به نظر شما؟

RE: برقراری ارتباط با staff ژورنال (editor in chief,editors & reviewers) - Emir - 05-07-2015

(05-07-2015, 10:51 PM)mgorji نوشته: ممنون از پاسختون دوست گرامی
راستش نگران بودم نکنه چیزی بگم و ردش کنند حالا فقط باید بگم سه ماه هست که توی این وضعیته و لطفا پی گیری کنید این جوری مناسبه به نظر شما؟

خیلی راحت و ریلکس با یک میل رسمی بگین که من سه ماه پیش این مقاله رو با این عنوان ارسال کرده ام , لطفا در مورد فرایند داوری برام روشن کنین . 
اخرش بنویسین با تشکر فلانی