آکادمیا کافه
مقایسه بین مراکز برگزاری آیلتس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: مراکز برگزاری آزمون IELTS (تجربیات، نظرات، مقایسه مراکز) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-IELTS-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2)
+----- موضوع: مقایسه بین مراکز برگزاری آیلتس (/Thread-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B3)

صفحات 1 2 3 4

مقایسه بین مراکز برگزاری آیلتس - Maral - 13-02-2011

این تاپیک برای مقایسه مراکز برگزاری آیلتس در ایران (سنجش، تهران و دانشگاه آزاد) ایجاد شده است.
لطفا نظرات و سوالات خود در رابطه با مقایسه مراحل ثبت نام و لغو، کیفیت آزمون، جوابگویی به سوالات و... در این سه مرکز را در این موضوع قرار دهید.

RE: مقایسه بین مراکز برگزاری آیلتس - meis - 22-02-2012

دوستان من خیلی مستاصل شدم بابت اینکه امتحانمو کدوم مرکز بدم؟

شنیدم IELTS سنجش یکم کیفیتش پایینه و دانشگاه آزاد سطح بهتری داره و برخوردشون هم خوبه ولی نمره Writing ش کمه.

و اینکه چرا قیمت سنجش از اون 2تا بالاتره.

در ضمن نمره writing برام مهمه.

ممنون میشم راهنمایی کنین.

RE: مقایسه بین مراکز برگزاری آیلتس - amin_mb - 22-02-2012

سلام دوست خوبم!

من فقط تجربه یک آزمون آیلتس سنجش اصفهان را دارم!
ولی خیلی از دوستام تجربه هم آیلتس آزاد و هم سنجش را با هم داشتند، نظرات اونها را خدمتتان عرض می کنم! حتی خیلی از شرکت کنندگان امتحان 20 بهمن ستجش اصفهان، ماه قبلش دانشگاه آزاد بودند و همه اونها یک نظر داشتند:
نظم ، برخورد، نمرات دانشگاه آزاد بهتر بوده!

مثلا هر دو تا امتحان آیلتس ایران چه در اصفهان چه در تهران، هر دو با تاخیر زیادی و الاف کردن بچه ها در بیرون از سالن در سرمای زمستان انجام شد!
من خودم راضی نبودم! اصلا انگار هیچ نظمی وجود نداشت! استرس های بیش ار حدی به بچه ها وارد میشد!
الافی خیلی زباد بود!امتحان من تقریبا هم اندازه یک PBT طول کشید!
در مورد نمره هم، من هم طبق گفته بچه های قبلی، که می گفتند نمره Writing دانشگاه آزاد پایین هست، سنجش را انتخاب کردم ولی الان مثل اینکه عوض شده!
بچه ها همگی می گفتند چه در Speaking و چه در Writing نمرات دانشگاه آزاد هم منطقی تر بوده و هم منصفانه تر بوده تا نمرات سنجش!

من اگه بخواهم امتحام بدهم، حتما دانشگاه آزاد را انتخاب می کنم، بی دلیل نیست که سنتر نمونه شده اند!

خوش باشید!

RE: مقایسه بین مراکز برگزاری آیلتس - m.ost - 22-02-2012

من خودم دوبار امتحان دادم و هردوبار آیلتس سنجش، هر کس بنابر تجربه ای که داره ممکنه نظر مثبت یا منفی در مورد این مراکز داشته باشه. بهترین کار مقایسه شرایط این سه مرکز هست و این که کدوم با شرایط شما تطبیق بیشتری داره.
من پاییز دو سال پیش و همین طور پاییز امسال آیلتس سنجش امتحان دادم. طبق تجربه من و همین طور اون چیزی که از بچه ها شنیدم تصحیح writing الان با سخت گیری بیشتری در این مرکز انجام میشه. سطح نمرات writing هم در آزمون های اخیر پایین اومده. دلیل این که خود من در این مرکز امتحان دادم این بود که امکان ارسال مدارک به همراه کارنامه وجود داشت، یعنی میتونستم کارنامه رو به همراه ریز نمرات و بقیه مدارک یک جا بفرستم.
البته در پاییز هزینه ثبت نام 250 تومان بود ولی الان همونطور که میدونید شده 300 تومن در حالیکه برای دو مرکز دیگه 255 تومن هست.
برای آیلتس سنجش شما اگر بخواید درخواست کارنامه اضافی رایگان بدین باید تا 36 روز قبل امتحان درخواست بدین. اما برای آیلتس تهران تا یک ماه بعد امتحان وقت این کار رو دارین.آیلتس تهران از پست TNT برای فرستادن کارنامه استفاده میکنه و اجازه فرستادن سایر مدارک رو به همراه کارنامه نمیده. سنجش از DHL استفاده میکنه و امکان فرستادن مدارک دیگه رو هم به همراه کارنامه داره.
من در مورد مرکز دانشگاه آزاد خودم تجربه ندارم فقط از بچه ها شنیدم که از کیفیت اون راضی بودن، حالا دوستانی هم که در این مرکز امتحان دادن میتونن نظر بدن.
در نهایت شما باید تاریخ های امتحان ها رو هم چک کنین که ببینین کدوم برای شما مناسب تره.

RE: مقایسه بین مراکز برگزاری آیلتس - amin_mb - 23-02-2012

با سلام
امتحان 7 ژانویه بود! دانشگاه آزاد به صورت Fixed سر 13 روز نتایج از در سایتش آپلود کرد! از پیش از ظهر شروع کرد و تا بعد از ظهر تمام نمرات آماده شده بود!

ولی آیلتس ایران امتحان 4 فوریه را بعد از 16 روز اگر اشتباه نکنم بر روی سایت قرار دادم!
امروز هم باید نمرات امتحان 9 فوریه بعد از 14 روز آماده شده باشه! دیروز تماس گرفتم، منشی گفت: آقای محترم، شما تاریخ امتحان کتبی را در نظر بگیر، 14 روز برو جلو، بعد میشه زمان نمرات در سایت! امروز دوباره زنگ زدم گفتم خانم امروز آمادس دیگه؟ گفتند : معلوم نیست، امروز، شاید فردا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خوش و خرم باشید

RE: مقایسه بین مراکز برگزاری آیلتس - Paradise4 - 23-02-2012

بله 16 روز بعد جواب رو دادن !

RE: مقایسه بین مراکز برگزاری آیلتس - mehdi adeli - 04-07-2012

سلام دوستان عزیز

واسه آزمون آیلتس آکادمیک کجا را پیشنهاد میکنید که از همه بهتره منظورم از همه جهات خودتون تجربتون بیشتره ؟

راستی این هزینشم اگر ممکنه بفرمایید الان چقدر شده ؟ آیا همه جا یه قیمته ؟

RE: مقایسه بین مراکز برگزاری آیلتس - m.ost - 04-07-2012

سلام دوست عزیز
من فقط تجربه ایران آیلتس رو دارم که الان دیگه فعالیت نمیکنه و جاش رو داده به موسسه عصر دین و دانش. اون هم که هنوز شروع به کار نکرده و کسی تجربه ای در موردش نداره. ولی دو تا مرکز آزمون دیگه هستن تهران آیلتس و آیلتس دانشگاه آزاد. این دو تا مرکز هم هرکس بنابر تجربه ای که داشته نظری میده ولی مسئله اینه که هردوشون کارشون منظم تر از ایران آیلتس بوده.

هزینه آزمون برای همه مراکز برگذاری آزمون یکی هست: 450000 تومان
لینک

RE: مقایسه بین مراکز برگزاری آیلتس - Shihan - 05-07-2012

(04-07-2012, 06:24 PM)mehdi adeli نوشته: سلام دوستان عزیز

واسه آزمون آیلتس آکادمیک کجا را پیشنهاد میکنید که از همه بهتره منظورم از همه جهات خودتون تجربتون بیشتره ؟

راستی این هزینشم اگر ممکنه بفرمایید الان چقدر شده ؟ آیا همه جا یه قیمته ؟

همانطور که دوست عزیزم m.ost توضیح کامل دادن. بنده تجربه ازمون ایلتس رو در دانشگاه ازاد دارم. به نظرم از هر لحاظ مناسب است چه به لحاظ فضای برگزاری که واقعاً متناسب با فصول گرما و سرما هوای درون مناسبه و هم کیفیت برگزاری از لحاظ speaker و sound test از طرفی دیگر نظم برگزاری و مجرب بودن examiner ها همگی باعث کاهش stress میشه. در روز برگزاری ازمون speaking هم examiner با من چند کلامی خارج از بحث ازمون به مکالمه پرداخت که نشون میداد میخواست ارتباط راحت تری باهم داشته باشیم. من از هر لحاظ ازاد رو پسندیدم. هزینه اش هم 450 هزار تومان هست.
با سپاس

RE: مقایسه بین مراکز برگزاری آیلتس - بهمن - 07-07-2012

سفارت استرالیا چطوره؟استادم میگفت برای آزمون خیلی مناسبه