آکادمیا کافه
نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس سنجش (ایران) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: مراکز برگزاری آزمون IELTS (تجربیات، نظرات، مقایسه مراکز) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-IELTS-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2)
+----- موضوع: نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس سنجش (ایران) (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%A2%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B3-%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B4-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2

نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس سنجش (ایران) - Maral - 13-02-2011

این تاپیک برای بیان نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آزمون آیلتس سنجش (ایران) میباشد.
لطفا سوالات خودتان در زمینه ثبت نام و مسایل مربوط به آن را در تاپیک مربوطه مطرح کنید و در این موضوع صرفا به بیان تجربه ها، پیشنهادات، کیفیت و نحوه برگزاری آزمون در این مرکز بپردازید.

RE: نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس سنجش (ایران) - amin_mb - 22-02-2012

دوستان عزیز
سوال خودم را می پرسم تا این تاپیک هم از این خلوتی در بیاد انشاء.......!

نمرات امتحان 4 فوریه آیلتس ایران اعلام شده است!
نکته عجیب و جالب در نمرات اعلام شده سطح پایین Writing هست!

چند نمونه از این نمرات :
در کل نمرات اگر اشتباه نکنم، سه نمره رایتینگ 7.5 وجود دارد!

6.0 6.5 5.0 6.5 6.0
7.5 7.5 5.0 7.0 7.0 آخه کسی که این در لیسنینگ و ریدینگ نمره 7.5 و در اسپیکینگ نمره 7.0 کسب کرده باید نمره رایتینگش بشه 5.0؟
6.5 7.0 5.5 6.0 6.5
7.5 9.0 6.5 7.5 7.5
7.0 7.0 6.0 7.5 7.0
7.5 7.0 6.0 7.0 7.0
7.5 7.0 5.5 7.0 7.0
7.5 7.0 5.5 7.0 7.0
7.5 7.0 5.5 7.0 7.0

در شرایطی که نمرات بقیه اسکیل ها تقریبا در یک سطح بودند، نمرات، رایتینگ اصلا تطابق ندارند!
ممنون میشم نظراتتون را در این مورد اعلام کنید!

RE: نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس سنجش (ایران) - m.ost - 22-02-2012

اونطور که من شنیدم به طور کلی ایران آیلتس در تصحیح writing داره با سختگیری بیشتری عمل میکنه، این مسئله هم فقط مختص آزمون 4 فوریه نیست. من نمرات سایر آزمون ها رو هم نگاه کردم. نمره بالای 7 کم پیدا میکنین تو این آزمون های اخیر.
احتمالا به همین دلیل هست که سه تا مهارت دیگه در یک سطحه ولی نمره writing یکهو پایین میاد. در همین مورد که شما اشاره کردین نمره writing تفاوت قابل توجهی با سایر مهارت ها داره ولی از طرف دیگه همانطور که مشخصه نمرات writing همه افراد در یک محدوده 5 تا 6 هست. برای خود من هم همینطور بود. writing من 6.5 شد درحالی که بقیه ش دوتاش 7.5 و یکیش 8 بود. این اختلاف دو نمره برای اکثر افرادی که امتحان دادند در امتحان های سال 2011 به بعد وجود داره. به غیر از یک تعداد محدودی که نمره بالای 7 و گاها 8 و 9 در writing کسب کردن.

RE: نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس سنجش (ایران) - m.ost - 24-02-2012

ظاهرا ایران آیلتس برای برگزاری آزمونهاش دچار مشکل شده. البته من این موضوع رو دیر متوجه شدم، ولی ایران آیلتس برگزاری یک امتحان رو چندین بار به علت مشکلات لجیستیکی به عقب انداخته. ابتدا امتحان 18 فوریه به 25 فوریه منتقل شد.

http://ielts.sanjesh.org/News.aspx?rn=pgaWsINDXGo_r

اما این امتحان هم کنسل شده و فعلا هم تاریخی برای اون مشخص نشده:
http://ielts.sanjesh.org/News.aspx?rn=5lq8YKoaMlY_r

البته گفته شده که به بچه ها یک تائیدیه داده میشه که برای دانشگاه ها بفرستن که تقصیری در این مسئله نداشتن. امیدوارم که برای بقیه امتحانها مشکلی پیش نیاد.

RE: نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس سنجش (ایران) - amin_mb - 24-02-2012

ممنون از خبرتان دوست خوبم!
آزمون آیلتس ایران که در 25 فوریه قرار بوده برگزار بشه کلا کنسل شده! یعنی هم اونهایی که از 18 شیفت پیدا کردند و هم کسانی که از همون اول 25 ثبت نام کردند!مثل اینکه به ثبت نام کنندگان از طریق SMS اطلاع رسانی کردند!

در لینکی که m.ost عزیز قراردادند، اطلاعیه مربوط به تعویق امتحان 25 فوریه قرار داده شده! جالب اینجاست که دکتر سعادتی مشکل را کاغذهای امتحان ذکر کردند؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
ایشون فرموده اند که امتحان به نوبت بعدی موکول شده، ولی مطمئنا از پس مدیریت و برگزاری یک امتحان با گنجایش 3 امتحان وجود نخواهد داشت!

مطمئنا ایران آیلتس مشکل جدی پیدا کرده!
به همه دوستان که برای آزمون های آیلتس قصد برنامه ریزی دارند، پیشنهاد میکنم فعلا تا ثابت شدن وضعیت آیلتس ایران به فکر 2 سنتر دیگر باشند!

RE: نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس سنجش (ایران) - Paradise4 - 27-02-2012

من هم در 4 Feb امتحان دادم، اصلا فکر نمی کردم انقدر نمره writing کم بشه !!!

RE: نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس سنجش (ایران) - amin_mb - 01-03-2012

دوستان عزیز!
همونطور که می دونیم، آیلتس ایران، زیر نظر International House London برگزار میشه! در سایتش این خبر ناگوار درج شده است:
IELTS Test in Iran
IH London [b]will not[/b] be running IELTS Tests in Iran until it can resolve a number of logistical issues it faces regarding test delivery. We sincerely apologise to all those candidates who have been or who are affected by this.

کماکان به دوستان عزیز که می خواهند آزمون آیلتس ثبت نام کنند، به فکر سنتر تهران و آزاد باشند! به خصوص آزاد!
انشاء... که هر چه سریعتر این مشکلات به اصطلاح Logistical حل بشود!
لینک مرجع

RE: نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس سنجش (ایران) - amin_mb - 05-03-2012

یک خبر فوری وحشتناک و تاسف برانگیز

قابل توجه داوطلبان آزمون آيلتس
1390/12/15
نسخه چاپی
با توجه به اين‌كه بر اساس اعلام مراكز برگزار كننده آزمون آيلتس در ايران، امكان ادامه برگزاري آزمون با شهريه‌هاي فعلي در كشور وجود ندارد، لذا نظر به بررسي‌هاي صورت گرفته و محاسبه هزينه‌هاي برگزاري آزمون، شهريه ثبت‌نام داوطلبان تا اطلاع ثانوي چهار ميليون و پانصد هزار ريال تعيين گرديده است. مقتضي است داوطلباني‌كه قبلاً ثبت‌نام كرده‌اند و تاريخ آزمون آنان بر اساس پروفايل از ماه مارچ به بعد مي‌باشد، نسبت به پرداخت مابه‌التفاوت كه در پروفايل آنان مشخص شده، اقدام نمايند. بديهي است داوطلباني كه تمايل به پرداخت مبلغ فوق را نداشته باشند، مي‌توانند از شركت در آزمون اعلام انصراف نمايند. در هر حال داوطلباني كه مبلغ مابه‌التفاوت را پرداخت ننموده‌اند، شركت آنان در آزمون امكان‌پذير نمي‌باشد.

Taking into consideration the requests of IELTS test centers operating in Iran, the continuation of IELTS testing at the current test rates is not possible. Therefore following consultations and calculations of costs, the test fee for all centers in Iran shall be 4,500,000 Rials until further notice.

It must be noted that all candidates who have registered before and whose test dates in their profiles are from March onwards must pay the difference

(This does not affect candidates from February)

Any candidate who does not wish to pay the difference will be eligible for a full refund. Any candidate who does not pay the difference will not be permitted to sit the tests.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

RE: نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس سنجش (ایران) - Behnoush - 05-03-2012

چه خبره ؟!!! اینجوری که اینا دارن پیش میرن چندوقت دیگه همه برن دوبی امتحان بدن برگردن ارزونتر میشه ! امتحان های قبلی هم که همه کنسل شده و به مشکل خورده. یکی از دوستای من مرتب از من میپرسه چکار کنم ؟ چندوقت پیش همین مرکز سنجش امتحان داشته آزمون شفاهیشو داده ولی کتبی رو ازشون نگرفتن و کنسل شده . تو فکره که یا دوباره از اول ثبت نام کنه یا تافل بده .به نظرتون همین مرکز سنجش دوباره امتحان بده ؟ یا کلا بی خیال ایلتس بشه؟

RE: نظرات، تجربیات و پیشنهادات شما در رابطه با مرکز آیلتس سنجش (ایران) - m.ost - 05-03-2012

راستش هیچ چیزی اینجا قابل پیش بینی نیست واقعا. ممکنه درست بشه ممکنه نشه. اما الان وضعیت آیلتس سنجش نا بسامانه. کنسل کردن امتحان ها کم بود، 150 تومن هم هزینه رو اضافه کردن(البته تو آبان 250 تومن بود بعدش کردن 300 تومن، الان هم که میگن 450 تومن). به نظرم بچه هایی که عجله دارن الان برن سراغ تافل بهتره تا وضعیت اون هم به هم نریخته.