آکادمیا کافه
ویرایش مقاله توسط ویراستار انگلیسی زبان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: ویرایش مقاله توسط ویراستار انگلیسی زبان (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2

ویرایش مقاله توسط ویراستار انگلیسی زبان - emperor23 - 05-04-2015

سلام دوستان عزیز
یکی از مقاله هام نتایج داوریش اومد و ادیتور گفت که مقاله شما باید توسط کسی که زبان مادریش انگلیسی است ویرایش بشه وگر نه چاپ نمیشه. سایت های خارجی هم که خیلی پول زیادی بابت این کار میگیرن. از دوستان اگه راه حل های مناسبی سراغ دارن یا اینکه سایت های ویراستار با هزینه کمتر سراغ دارن معرفی کنن. اگه از سایت یا جایی استفاده کردید که قیمت پایین داشت لطفا معرفی کنید!

RE: ویرایش مقاله توسط ویراستار انگلیسی زبان - Andre - 07-04-2015

(05-04-2015, 11:28 AM)'emperor23' نوشته: سلام دوستان عزیز
یکی از مقاله هام نتایج داوریش اومد و ادیتور گفت که مقاله شما باید توسط کسی که زبان مادریش انگلیسی است ویرایش بشه وگر نه چاپ نمیشه. سایت های خارجی هم که خیلی پول زیادی بابت این کار میگیرن. از دوستان اگه راه حل های مناسبی سراغ دارن یا اینکه سایت های ویراستار با هزینه کمتر سراغ دارن معرفی کنن. اگه از سایت یا جایی استفاده کردید که قیمت پایین داشت لطفا معرفی کنید!

این موضوعی هست که ژورنالهای معتبر از مولفان غیر انگلیسی زبان خودشون گاهاً درخواست می‌کنند. بهتره به یکی از یکی از دوستان که به توانایی انگلیسی ایشون اعتماد دارید کمک بگیرید. البته باید حالتی رو هم در نظر بگیرید که معنای بعضی از قسمت‌ها با جمله بندی جدید، خصوصاً جمله بندی کسی که آشنایی کمی با متن ارائه شده در مقاله موجود داره ممکنه عوض بشه. این راه حل در واقع کمترین هزینه رو واستون داره و در متن مقاله می‌تونید از ایشون تشکر کنید بابت لطفی که انجام دادند.

از طرف دیگر، سایتهای فراوانی نیز در این زمینه فعالیت دارند و با یک جستجوی ساده بسیاری از آنها نمایان می‌شند که البته همانطور که شما هم اشاره کردید هزینه بالایی دریافت می‌کنند. روش دیگری که موجوده اینه به سراغ یکی از مدرسان حرفه‌ای آزمون های IELTS/TOEFL برید و ازشون کمک بگیرید (بعضی از این دوستان مهارت Writing بسیار قوی‌ای دارند)، البته در این حالت احتمال تغییر معانی جملات بسیار محتمله و برای جلوگیری از این خطا‌ها بهتره متن رو خودتون چند باری پس از ویرایش بخونید.

RE: ویرایش مقاله توسط ویراستار انگلیسی زبان - rainbow trout - 27-05-2015

(07-04-2015, 06:33 PM)'Andre' نوشته:
این موضوعی هست که ژورنالهای معتبر از مولفان غیر انگلیسی زبان خودشون گاهاً درخواست می‌کنند. بهتره به یکی از یکی از دوستان که به توانایی انگلیسی ایشون اعتماد دارید کمک بگیرید. البته باید حالتی رو هم در نظر بگیرید که معنای بعضی از قسمت‌ها با جمله بندی جدید، خصوصاً جمله بندی کسی که آشنایی کمی با متن ارائه شده در مقاله موجود داره ممکنه عوض بشه. این راه حل در واقع کمترین هزینه رو واستون داره و در متن مقاله می‌تونید از ایشون تشکر کنید بابت لطفی که انجام دادند.
از طرف دیگر، سایتهای فراوانی نیز در این زمینه فعالیت دارند و با یک جستجوی ساده بسیاری از آنها نمایان می‌شند که البته همانطور که شما هم اشاره کردید هزینه بالایی دریافت می‌کنند. روش دیگری که موجوده اینه به سراغ یکی از مدرسان حرفه‌ای آزمون های IELTS/TOEFL برید و ازشون کمک بگیرید (بعضی از این دوستان مهارت Writing بسیار قوی‌ای دارند)، البته در این حالت احتمال تغییر معانی جملات بسیار محتمله و برای جلوگیری از این خطا‌ها بهتره متن رو خودتون چند باری پس از ویرایش بخونید.

درایران هم هستند موسسه هایی که نقش واسطه دارند و پول کمتری میگیرند.و در واقه با ویراستار نیتیو کار میک نند

RE: ویرایش مقاله توسط ویراستار انگلیسی زبان - emperor23 - 31-05-2015

(27-05-2015, 05:20 PM)'rainbow trout' نوشته:
درایران هم هستند موسسه هایی که نقش واسطه دارند و پول کمتری میگیرند.و در واقه با ویراستار نیتیو کار میک نند

بله . خواستم بدونم کسی با موسسه ای کار کرده و از کیفیت کارشون راضی بوده. امروزه نمیشه به یک سایت اعتماد کرد و مقاله ای که با زحمت نوشتی را به دستشون داد شاید اون سایت یه کلاه بردار باشه و مقالتو بفروشه کس دیگه!

RE: ویرایش مقاله توسط ویراستار انگلیسی زبان - rainbow trout - 31-05-2015

یک موسسه ای هست با دانشگاه شهید بهشتی قرارداد داره....به نظر مطمئن میاد..برای خود بنده نیز سفارش گرفتن..و همین روزها تحویل میدن..بعد از تحویل سفارش خود نظرم را میگم

[برش] سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - Torkan - 18-09-2017

سلام ادیتور ژورنالی با ایمپکت 3 ب من گفت ک باید حتما یک نیتیو اصلاح کند نوشته را و گواهی صادر کند. لطفا مرا راهنمایی کنید از کجا پیدا کنیم و هزینه ش چقدره و اینکه ممکنه رد بشه بعد اصلاح ؟

RE: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - M1KE - 22-09-2017

به غیر از معیارهای علمی مقاله، متن اون هم می بایست از نظر گرامری و انتخاب واژگان مناسب و روان باشه. گاهی داورها وقت می گذارند و یک سری موارد کلی رو اشاره می کنند ولی وقتی زیاد باشه اشاره می کنند که نیازه یک فرد مسلط به زبان انگلیسی اون رو از نظر ادبی ویرایش کنه. ولی راستش تا به حال ندیده بودم به این شکل مستقیم بگن که می بایست گواهی هم صادر کنه. وقتی این حرف رو می زنند قاعدتا مقاله از نظر علمی مشکل عمده ای نداره. شاید استادتون یا هم که یکی از همکلاسی های دانشگاهی تون که زبانش خوبه بتونه این کار رو انجام بده. اگر استادتون هم جزو مولف هاست به نظرم بهتره موضوع رو با ایشون درمیون بگذارید تا فردی رو از بین همکارانشون یا دانشجویانشون معرفی کنند.

(18-09-2017, 12:58 PM)Torkan نوشته: سلام ادیتور ژورنالی با ایمپکت 3 ب من گفت ک باید حتما یک نیتیو اصلاح کند نوشته را و گواهی صادر کند. لطفا مرا راهنمایی کنید از کجا پیدا کنیم و هزینه ش چقدره و اینکه ممکنه رد بشه بعد اصلاح ؟

RE: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - Torkan - 23-09-2017

(22-09-2017, 11:42 PM)M1KE نوشته: به غیر از معیارهای علمی مقاله، متن اون هم می بایست از نظر گرامری و انتخاب واژگان مناسب و روان باشه. گاهی داورها وقت می گذارند و یک سری موارد کلی رو اشاره می کنند ولی وقتی زیاد باشه اشاره می کنند که نیازه یک فرد مسلط به زبان انگلیسی اون رو از نظر ادبی ویرایش کنه. ولی راستش تا به حال ندیده بودم به این شکل مستقیم بگن که می بایست گواهی هم صادر کنه. وقتی این حرف رو می زنند قاعدتا مقاله از نظر علمی مشکل عمده ای نداره. شاید استادتون یا هم که یکی از همکلاسی های دانشگاهی تون که زبانش خوبه بتونه این کار رو انجام بده. اگر استادتون هم جزو مولف هاست به نظرم بهتره موضوع رو با ایشون درمیون بگذارید تا فردی رو از بین همکارانشون یا دانشجویانشون معرفی کنند.

درود بر شما
راستش تا جایی که متوجه شدم نه فرد معمولی نمیشه. خیلی هم مشکلی نداشت من قبلا جاهای دیگه چاپ کردکردم ایراد نگرفتن.
تا جایی که دیدم حتما باید گواهی صادر بشه و دو تا سایت معتبر پیدا کردم شاید در آینده به درد دوستان دیگر هم بخوره

http://webshop.elsevier.com/language...icing_usd.html
http://www.aje.com/
یه سایت ایرانی هم بود که واللا نمیدونم بشه اعتماد کرد یا نه شاید افراد داخل ایران به خصوص تهران بتونن از نزدیک سوالاتشان رو بپرسن ببینن تا چه حد قابل اعتماده
متاسفانه استاد ایمیل ررو نفرستاد ت ببینم واقعا چی گفته

RE: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - Sarah l - 20-10-2017

(18-09-2017, 12:58 PM)Torkan نوشته: سلام ادیتور ژورنالی با ایمپکت 3 ب من گفت ک باید حتما یک نیتیو اصلاح کند نوشته را و گواهی صادر کند. لطفا مرا راهنمایی کنید از کجا پیدا کنیم و هزینه ش چقدره و اینکه ممکنه رد بشه بعد اصلاح ؟

سلام
هنوز این مشکل را دارید؟ من استاد نیتیو امریکایی در رشته  ی مکانیک می شناسم که بدون هیچ چشمداشتی برایتان این کار را کند.  در ضمن در ریسرچ گیت هم می توانید استاد نیتیو در زمینه ی پژوهشی خودتان بیابید که قبول کنند که زبانِ مقاله اتان را اصلاح کنند (بنده این تجربه را داشته ام) . ولی معمولا اینگونه ژورنالها می خواهند درامدزایی هم داشته باشند و نویسندگان مجبور شوند از سیستم چک زبانی خودشان استفاده کنند که خب هزینه بر است ...

RE: سوالات پیرامون submit مقالات در ژورنال ها - Torkan - 20-10-2017

(20-10-2017, 05:14 PM)Sarah l نوشته: سلام
هنوز این مشکل را دارید؟ من استاد نیتیو امریکایی در رشته  ی مکانیک می شناسم که بدون هیچ چشمداشتی برایتان این کار را کند.  در ضمن در ریسرچ گیت هم می توانید استاد نیتیو در زمینه ی پژوهشی خودتان بیابید که قبول کنند که زبانِ مقاله اتان را اصلاح کنند (بنده این تجربه را داشته ام) . ولی معمولا اینگونه ژورنالها می خواهند درامدزایی هم داشته باشند و نویسندگان مجبور شوند از سیستم چک زبانی خودشان استفاده کنند که خب هزینه بر است ...

با تشکر از شما

واللا یکی رو پیدا کردن در ناتینگهام فارست . منتهی برام عجیب اومد که میگید رایگان. البته بعدا فهمیدم. اونها سرتیفیکیت نمیدن و عجیبه این ژورنال سرتیفیکیت میخواد! خب آخه اگه اصلاح شده باشه از طرف نیتیو دیگه سرتیفیکت چیه.معلومه اصلاح شده.
البته خیلی هم ایراد نداشت از دید من.