آکادمیا کافه
سوالات و مباحث مربوط به Web Conference و Webinar - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+---- انجمن: کنفرانس‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- موضوع: سوالات و مباحث مربوط به Web Conference و Webinar (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-Web-Conference-%D9%88-Webinar)

صفحات 1 2

سوالات و مباحث مربوط به Web Conference و Webinar - Atlantis - 24-03-2015

با سلام
اگه میشه در مورد ماهیت webinar بیشتر توضیح بفرمایید و اینکه این تایمی که بهش اشاره کردید مربوط به چی هست
ممنون

RE: عضویت در Academia.edu و سایت های مشابه - MaMi - 24-03-2015

(24-03-2015, 07:18 AM)'Atlantis' نوشته: با سلام
اگه میشه در مورد ماهیت webinar بیشتر توضیح بفرمایید و اینکه این تایمی که بهش اشاره کردید مربوط به چی هست
ممنون

کنفرانس مجازی (به انگلیسی: Web Conference) برگزاری کنفرانس‌ها و جلسات به صورت مجازی و تحت وب می‌باشد. وبینار هم نمونه ای از این نوع کنفرانس می باشد. کنفرانس مجازی توسط نرم‌افزار های تحت وب و بدون تجهیزات خیلی خاص قابل اجرا می باشد و مزیت آن هم به همین دلیل است. 

http://en.wikipedia.org/wiki/Web_conferencing

زمان هایی هم که بهش اشاره شده، مربوط به زمان شروع و اتمام کنفرانس هست.

RE: عضویت در Academia.edu و سایت های مشابه - penguinsjr - 25-03-2015

سلام
یه سوال هم من داشتم در خصوص وبینارها
اعتبار علمی وبینار ها چقدره، در مقایسه با سمینارها؟

RE: سوالات و مباحث مربوط به Web Conference و Webinar - M1KE - 05-05-2015

چیزی که من تا به حال در مورد وبینارها تجربه اش رو داشتم اینطور بوده که یک موسسه یا شرکتی نقش برگزار کننده (Host) اون وبینار رو داره و یک فردی هم از طرف اون سازمان (یا مستقل) به عنوان ارائه کننده (Presenter) حضور داره و پاورپوینت یا فایل مشابهی رو ارائه میده و عده ای هم به عنوان شرکت کننده (participants) به حرف های ایشون گوش می کنند.

شیوه راهیابی در این وبینارها هم معمولا به این شکله که یا خود اونها یا خود شما ابراز علاقه می کنید که در اون شرکت کنید (مثلا در سایت اون شرکت اشاره شده که در فلان تاریخ قراره فلان وبینار در مورد فلان موضوع برگزار بشه) و در نتیجه اون برگزار کننده برای شما لینک مربوط به وبینار رو به همراه یک کد دسترسی (Access code) می فرسته. زمانی که اون وبینار شروع میشه (جدود 10-5 دقیقه قبل از زمان رسمی) در صفحه مربوط به لینک موردنظر، وضعیت وبینار به "در حال برگزاری" تغییر پیدا می کنه که در اون حالت شما با زدن Join به صفحه مربوط به وبینار منتقل میشین. منتهی قبل از انتقال، در صورتی که افزونه (extension) مربوط به اون وبینار بر روی Browser شما نصب نباشه لینکی برای نصب اون معرفی میشه و همین طور قبل از راهیابی به وبینار اطلاعاتی مثل اسم و شماره تماس (اختیاری) پرسیده میشه. اسم شرکت کننده ها در کنار صفحه ارائه قابل مشاهده هست و بسته به سیاست و طرز اجرای وبینار می تونند در مباحث شرکت کنند (معمولا در انتهای کار به صورت صوتی یا چت متنی از ارائه کننده سوال می کنند). صدای فرد ارائه کننده رو هم میشه از طریق اینترنت و هم از طریق تلفن (با شماره و کد دسترسی که برگزار کننده معرفی کرده) شنید.

با این تفاسیر اعتبار علمی وبینار به اعتبار علمی برگزار کننده و به ویژه ارائه کننده بستگی خواهد داشت.

RE: سوالات و مباحث مربوط به Web Conference و Webinar - parsley - 10-09-2016

دوستان کسی تجربه کنفرانس اینترنتی به صورت ارائه کننده (یا حتی مخاطب) رو داشته؟ لطفا تجربیاتتون رو مطرح بفرمایید...

RE: سوالات و مباحث مربوط به Web Conference و Webinar - MaMi - 10-09-2016

من تجربه شرکت در webinar های مختلف رو داشتم (به عنوان شرکت کننده و نه ارائه دهنده)، اگر سوالتون و چیزی که مدنظرتون هست رو واضحتر مطرح کنید، شاید بتونم کمکی کنم.

RE: سوالات و مباحث مربوط به Web Conference و Webinar - parsley - 11-09-2016

@MaMi
مرسی. من بیشتر منظورم ارائه کنفرانس علمی به زبان انگلیسی از طریق اینترنت هست یعنی کنفرانسی که بطور حضوری برگزار بشه ولی همچنان بشه بعضی ارائه ها از طریق فضای مجازی صورت بگیرند...

RE: سوالات و مباحث مربوط به Web Conference و Webinar - MaMi - 11-09-2016

این موردی رو که اشاره کردید، من یکبار تجربه اش رو در مورد TEDx داشتم، که همزمان با مطالب ارائه شده در سالن، کل مراسم به صورت زنده و آنلاین از طریق سایت TEDx قابل مشاهده بود ولی در مورد کنفرانس علمی/صنعتی، تا حالا تجربه اش رو نداشتم. از طرف دیگه کنفرانس هایی رو دیدم که بعد از پایان کنفرانس، مطالب و Presentation های ارائه شده در کنفرانس رو همراه با صدای گوینده، در سایت شون برای شرکت کنندگان و نه عموم قرار دادند (کسانی که در کنفرانس شرکت نکرده بودند، برای دیدن مطالب باید حق عضویت پرداخت میکردند).

RE: سوالات و مباحث مربوط به Web Conference و Webinar - parsley - 13-09-2016

@MaMi
اگر لطف کنید شما یا بقیه دوستان از این کنفرانس ها نمونه هایی اگر دارن روی سایت قرار بدن فکر می کنم بتونه خیلی مفید باشه (منظورم ویدیو یا حداقل صوتشه)...

RE: سوالات و مباحث مربوط به Web Conference و Webinar - MaMi - 13-09-2016

یک نمونه از این Webinar ها رو میتونید در تاپیک نحوه پیدا کردن کار در امریکا بعد از فارغ التحصیلی مشاهده کنید.