آکادمیا کافه
اعتبار مدرک ایلتس ایران - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+---- موضوع: اعتبار مدرک ایلتس ایران (/Thread-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B3-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3

اعتبار مدرک ایلتس ایران - Andre - 19-03-2015

[عکس: ielts_logo.png]
در این تاپیک به اعتبار مدارک آیلتس ایران برای مقاصد مخلتف میپردازیم. 
دولت انگلستان برای صدور ویزا و اقامت مراکزی آیلتس را مورد بررسی قرار داده و مراکز مورد تأیید را تحت لیستی ارائه کرده است. بر اساس اعلام سایت رسمی، این قوانین جدید از تاریخ 6 April 2015 به اجرا خواهد رسید و طبق لیست ارائه شده هیچ یک از مراکز آیلتس ایرانی مورد تأیید نخواهند بود. گفتنی است که نمراتی که پیش از تاریخ مذکور اخذ شده‌اند همچنان قابل استفاده می‌باشند.

RE: اعتبار مدرک ایلتس ایران - eliha1 - 21-03-2015

(19-03-2015, 07:54 PM)Andre نوشته:
دولت انگلستان برای صدور ویزا و اقامت مراکزی آیلتس را مورد بررسی قرار داده و مراکز مورد تأیید را تحت لیستی ارائه کرده است. بر اساس اعلام سایت رسمی، این قوانین جدید از تاریخ 6 April 2015 به اجرا خواهد رسید و طبق لیست ارائه شده هیچ یک از مراکز آیلتس ایرانی مورد تأیید نخواهند بود. گفتنی است که نمراتی که پیش از تاریخ مذکور اخذ شده‌اند همچنان قابل استفاده می‌باشند.

سلام ممنون از اطللاع
یعنی باید ما که میخوایم بعدا امتحان بدیم خارج از ایران امتحان آیلتس بدیم؟

RE: اعتبار مدرک ایلتس ایران - Andre - 21-03-2015

(21-03-2015, 04:26 AM)'eliha1' نوشته: سلام ممنون از اطللاع
یعنی باید ما که میخوایم بعدا امتحان بدیم خارج از ایران امتحان آیلتس بدیم؟

رویکردی که من پیشنهاد میکنم به این صورته که اولاً اگر شما قصد اقدام برای دانشگاههای غیر UK دارید، در زمان فعلی، مشکلی برایتان وجود ندارد و از مراکز داخلی استفاده کنید. علاوه بر این، به فرض اینکه میخواهید شانصتون رو برای دانشگاههای UK امتحان کنید. در این حالت با نمره‌ای که از مراکز داخل ایران کسب کرده‌اید اپلای کنید، بعد از پذیرش و تصمیم گیری برای اقدام، می تونید در کشورهای همسایه یک نمره مینیمم تهیه کنید.

موردی که باید اضافه کرد این است که هزینه آزمون IELTS در ایران و کشورهای همسایه مثل افغانستان، ترکیه و ارمنستان، به جز هند، تقریباً مساوی است و این قیمت کنونی آزمون برای خیلی از ماها گران هست، حالا بخواهیم هزینه سفر و رفت و آمد به کشوری خارجی را به آن اضافه کنیم که گران تر هم خواهد شد. گاهاً شما مجبور می‌شوید که آزمونی رو مجدد شرکت کنید که نمره خود رو مثلاً از 6.5 به 7 ارتقا بدید یا حالات دیگر. پیشنهاد این است که از رویکرد ارائه شده استفاده کنید.

RE: اعتبار مدرک ایلتس ایران - Homayun2020 - 26-03-2015

سلام آقای Andre
ممنون از اطلاع رسانیتون
هزینه آزمون IELTS در هند حدودا چقدر درمیاد؟ از ایران و ارمنستان بیشتر میشه؟
در کل میخواستم بدونم این کشور برای آزمون انتخاب خوبیه؟

RE: اعتبار مدرک ایلتس ایران - Andre - 26-03-2015

(26-03-2015, 11:58 AM)'Homayun2020' نوشته: سلام آقای Andre
ممنون از اطلاع رسانیتون
هزینه آزمون IELTS در هند حدودا چقدر درمیاد؟ از ایران و ارمنستان بیشتر میشه؟
در کل میخواستم بدونم این کشور برای آزمون انتخاب خوبیه؟

قیمت فعلی آزمون IELTS در کشور هند  INR 9900 هست که به قیمت فعلی معادل 158.222 USD . اگر علاقه مند به ثبت نام IELTS در هند هستید، از این لینک استفاده کنید. 
جدول - قیمت فعلی، March 2015، آزمون IELTS در کشورهای همسایه:
افغانستان ........................... USD 225 
ارمنستان ........................... 79 500 AMD معادل 168.27 USD
ترکیه     ............................. TL425  معادل 163.173 USD
آذربایجان ............................  AZN 160 معادل 152.588 USD
پاکستان ............................  PKR 20000 معادل 196.232 USD
نتیجه گیری: به نظر من جز حالتی که می‌خواهید برای دانشگاههای انگلستان و یا ویزای انگلستان از نمره IELTS استفاده کنید، اینکار به صرفه نیست. در این حالت هم رویکردی رو با توجه به وضعیت فعلی پیشنهاد کردم که در پست سوم موجود می‌باشد. دیگر اینکه، قیمت فعلی مراکز کشورهای همسایه تقریباً یکی است و بهتره که کشوری رو انتخاب کنید که اولاً مثل همسایه های شرقی ما لهجه نامطلوبی برای Speaking نداشته باشند و دیگر اینکه هزینه سفر به حداقل برسه. در چنین حالتی است که کشورهای آذربایجان، ارمنستان و ترکیه پیشنهاد می‌شوند.
پ.ن: تمامی تبدیلات ارزی به دلار از سایت http://www.xe.com/ استفاده شده است.

RE: اعتبار مدرک ایلتس ایران - abadanastro - 26-03-2015

این روش خوبی نیست . فردا روزی که مدارک تحصیلی هم بی اعتبار در نظر گرفته بشوند باز هم به افغانستان و هند برای لیسانس و دیپلم باید بریم ؟!!
IDP به عنوان کسی که به سنتر های ایران مجوز داده و با بریتیش کانسیل شریکه باید جوابگو باشه ! به نظر من اعتراض رو باید به IDP برد.

RE: اعتبار مدرک ایلتس ایران - shabsevda - 27-03-2015

(19-03-2015, 07:54 PM)'Andre' نوشته:

علتشو اعلام نکردن؟؟ قرار نیست اعتراضی بشه؟

RE: اعتبار مدرک ایلتس ایران - هیما حسن پور - 22-05-2015

برای ورودبه دانشگاههای انگلستان آآیا مدرک آلتس از کشورهای اروپایی بگیرم بهتره یا ازترکیه و دوبی؟ و آیا نحوه ی برگزاری امتحانات دراروپا با دوبی و ترکیه متفاوت است ازجهت سخت بودن یا ساده بودن

RE: اعتبار مدرک ایلتس ایران - Andre - 22-05-2015

(22-05-2015, 10:00 AM)'هیما حسن پور' نوشته: برای ورودبه دانشگاههای انگلستان آآیا مدرک آلتس از کشورهای اروپایی بگیرم بهتره یا ازترکیه و دوبی؟ و آیا نحوه ی برگزاری امتحانات دراروپا با دوبی و ترکیه متفاوت است ازجهت سخت بودن یا ساده بودن

کلیه امتحانها بر اساس قوانین مشترکی که در British Council و یا IDP و یا IELTS USA وضع شده برقرار میشه. در ایران تمامی مراکز زیر نظر IDP (استرالیا) هستند و تمامی Examiner ها هم لیسانس و گواهی های مورد نظر رو از این سازمان دریافت کرده‌اند. جز در حالتی که خود نهادی که این نمرات رو درخواست داره حساسیتی روی مراکز داشته باشه، تفاوت خاصی روی کاغذ بین مراکز IELTS در سراسر دنیا نیست. به نظر من که مناسبترین مکان همین کشورهای ارمنستان و ترکیه هست. حالا اگر از لحاظ هزینه مشکل ندارید میتونید در خود انگلستان هم، در صورت تمایل، در آزمون شرکت کنید.
در مورد سختی و آسانی آزمون‌ها، روی کاغذ همه مراکز باید یکسان باشند ولی گاهاً دیده شده که در ارائه نمرات Speaking و Writing تا اندازه‌ای سلیقه ای عمل میشه، حتی در خود انگلستان و استرالیا، این مسائل هم به Examiner برمیگرده و نه به مرکز. مرکز تنها نمرات نمرات Examiner ها رو با امضا و مهر ریاست تأیید میکنه.

RE: اعتبار مدرک ایلتس ایران - roshanak25 - 15-10-2015

دوستان من در مورد این مطلب که میگن سفارت انگلیس دیگه آیلتس مراکز ایران رو قبول نمیکنه تحقیق میکردم و در لینک زیر که سایت اصلی آیلتس هست مطلبی دیدم.
http://www.ielts.org/test_takers_information/ielts_in_the_uk.aspx
من اینطور متوجه شدم که کسانیکه میخوان به uk مهاجرت کنن، بجای آیلتس جنرال، باید آزمون ielts life skills بدن که شامل اسپیکینگ و لیسینینگ هست.
در 2تیتر آخر اون لینک که فرستادم (و عکسشم ضمیمه کردم)، نوشته کسایی که برای تحصیلات تکمیلی میرن uk، در وضعیتشون تفاوتی ایجاد نمیشه و باید همون آزمونی رو که دانشگاه تعیین کرده شرکت کنن.
آیا درست متوجه شدم؟ در صورت امکان لینک رو بخونین و نظرتون رو اعلام کنین. ممنون