آکادمیا کافه
تائید و مهر وزارت علوم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: تائید و مهر وزارت علوم (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تائید و مهر وزارت علوم - maryam4312 - 28-10-2012

(28-10-2012, 10:15 PM)Nasim67 نوشته: مرسی مریم جان. اونوقت آیا گواهی موقت و ریز نمرات غیر رسمی(یعنی اونی که بدون آزاد کردن مدرک بهمون یه ریز نمرات دادن که زیرش مهر خورده که ارزش ترجمه ندارد) رو هم تایید می کنن؟!
خواهش میکنم عزیز
گواهی موقت که دست خودتون نمیمونه دانشگاه میگیرش . اما ریز نمرات غیررسمی رو نمیدونم حدس میزنم اینکارو نکنن

RE: تائید و مهر وزارت علوم - maryam4312 - 28-10-2012

(28-10-2012, 10:17 PM)amirhossein.gh نوشته: بچه ها
من شنیدم به جای دانشنامه ، اکثر بچه ها یه مدرک دیگه میگیرند(گواهی پایان تحصیلات) که این رو به علاوه ریزنمرات میدن واسه مهر وزارت علوم و کارای رسمی
(چون صدور دانشنامه میگن 6 ماه اینا طول میکشه)
شنیدین همچنین چیزی ؟؟ این گواهی میتونه جای دانشنامه رو بگیره ؟
من نشنیدم .دانشگاه ما که فقط ریز نمرات غیر رسمی و غ ق ترجمه میداد نه هیچ گواهی دیگه ای.
اما صدور دانشنامه های من 20روز بیشتر طول نکشیدن

RE: تائید و مهر وزارت علوم - Nasim67 - 28-10-2012

(28-10-2012, 10:50 PM)maryam4312 نوشته: خواهش میکنم عزیز
گواهی موقت که دست خودتون نمیمونه دانشگاه میگیرش . اما ریز نمرات غیررسمی رو نمیدونم حدس میزنم اینکارو نکنن
مریم جان من مدرک لیسانسمو قبلا آزاد کردم و دانشناممو دارم که طبق گفته شما به همراه ریز نمراتم باید ببرم وزارت علوم تایید کنه. من بیشتر سوالم برای مدرک ارشدم هست که فعلا فقط گواهی موقتمو گرفتم و یه ریز نمرات که زیرش مهر غیر قابل ترجمه زده. حالا من می خوام با همون گواهی موقت اپلای کنم تا مدرک ارشدم آزاد شه.حالا آیا وزارت علوم گواهی موقت رو هم تایید می کنن یا نه؟
در واقع سوالم شبیه سوال امیر حسین جان هست.

RE: تائید و مهر وزارت علوم - MaMi - 28-10-2012

تا جایی که من اطلاع دارم (در گواهی موقت دانشگاه ما) نوشته شده "...صرفا برای بهره مندی از مزایای آن در جمهوری اسلامی ایران صادر شده و ارزش ترجمه ندارد..."، حالا با فرض اینکه دارالترجمه زیرسبیلی هم ترجمه کنه مدرک موقت رو (یعنی عبارات فوق الذکر رو ترجمه نکنه) بعید میدونم وزارت علوم تائید کنه مدرک موقت رو. ضمن اینکه به نظرم و با توجه به اینکه در مدرک موقت فقط یک معدل کل، رشته و مقطع تحصیلی رو زده (و البته اگر بدهی به صندوق رفاه داشته باشید) بنابراین خیلی مهم نمیتونه باشه برای اپلای و مسلما نمیتونه جای ریزنمرات رو بگیره.

RE: تائید و مهر وزارت علوم - m.ost - 28-10-2012

وزارت علوم مدارک موقت رو مهر تائید نمیزنه. فقط اصل مدارک تائید میشن. در ضمن ترجمه صورت میگیره ولی روی کاغذ سفید معمولی نه کاغذ دارالترجمه. در مورد اینکه برای اپلای کاربرد داره یا خیر بستگی به دانشگاه مورد نظر داره. قبلا هم توضیح داده بودم که خودم ترجمه مدرک موقت بدون مهر وزارت علوم رو فرستادم و دانشگاه قبول کرده.

RE: تائید و مهر وزارت علوم - Nasim67 - 30-10-2012

سلام
من امروز صبح رفتم وزارت علوم برای تایید مدارکم; در تایید صحبت های بچه ها باید بگم که از اونجا هم پرسیدم و گفتن گواهی موقت و اون ریز نمرات غیر رسمی که دانشگاه ها می دن رو مهر تایید نمی زنن. فقط دانشنامه و ریز نمرات بعد از لغو تعهد شدن رو مهر برجسته می زنن. ( البته خودمونیم، همچینم برجسته نبود!)

اینم بگم که میشه خود شخص برای تایید مدارکش نره و بده فرد دیگه ای ببره براش. فقط جهت اطمینان مدارک شناسایی هر دو طرف رو همراهش ببره و کلا پنج دقیقه هم بیشتر زمان نمی بره.
موفق باشید

RE: تائید و مهر وزارت علوم - MaMi - 09-11-2012

فرآيند تاييد مدارك تحصيلي دانشجويان و دانش‌آموختگان
دانشگاه های دولتی، غیرانتفاعی، فنی حرفه ای و پیام نور (وزارت علوم) 

- وزارت علوم و تحقيقات و فناوري: تهران، ضلع شرقی میدان فردوسی، بعد از خیابان ایرانشهر، خیابان موسوی، نبش بن بست سهیل، طبقه اول

- دانشگاه پيام نور: تهران، ابتداي جاده لشكرگ، روبروي جاده ازگل، خيابان نخل، ساختمان داشگاه پيام نور، اداره خدمات آموزشي

- دانشگاه جامع علمي كاربردي: تهران، خیابان انقلاب، حد فاصل خیابان حافظ و نجات الهی (چهارراه کالج)، پلاک 751

- اداره کل مدارس عالی فنی و حرفه ای: تهران، خیابان ایرانشهر، جنب ساختمان شماره 3 آموزش و پرورش

پ.ن: دوستان توجه بفرمایید که شماره اطاق ها در وزارت علوم، تغییر کرده، اما روند اداری به همین صورت است.

[برش] سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - v.i2010 - 26-05-2013

دوستان یه سوال دیگه:
آیا تایید مدارک تحصیلی که از طرف وزارت علوم صورت میگیره، همیشگی است یا این تایید، تاریخ انقضا داره و مثلا" سالهای بعد دوباره باید تایید صورت بگیره
ممنون

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - ice - 26-05-2013

(26-05-2013, 07:36 PM)'v.i2010' نوشته: دوستان یه سوال دیگه:
آیا تایید مدارک تحصیلی که از طرف وزارت علوم صورت میگیره، همیشگی است یا این تایید، تاریخ انقضا داره و مثلا" سالهای بعد دوباره باید تایید صورت بگیره
ممنون

من که پرسیدم بخش اداری دانشگاه بهم گفتند تا زمان تغییر مهر وزارت علوم اعتبار داره. بعدشم دوباره می دید مهر می زنن (بدون طی مراحل قبلی)

RE: تائید و مهر وزارت علوم - adventure - 30-06-2013

سلام دوستان خواهش می کنم بهم کمک کنید
من شنیدم دیگه نمیشه حضوری رفت وزارت علوم و مدارک رو ممهور کرد
بلکه باید از طریق سایتشون و واریز مبلغ 80 تومن این کار رو کرد.
آیا درسته؟
مرسی