آکادمیا کافه
تائید و مهر وزارت علوم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: تائید و مهر وزارت علوم (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

تائید و مهر وزارت علوم - Bahram - 01-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « تائید و مهر وزارت علوم » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

RE: تائید و مهر وزارت علوم - Cortex - 11-07-2011

دوستان مگر دانشگاه های خارج از کشور برای تایید معدل و رسمی بودن ترجمه مهر وزارت علوم رو قبول ندارند؟ وقتی دانشجویان عموماً یکسال قبل از شروع تحصیل می بایست اپلای کرده باشند معدل 60 واحد آخر و معدل کل رو از کجا میارن برای فرستادن؟
ممنون

RE: تائید و مهر وزارت علوم - Faraz - 12-07-2011

(11-07-2011, 11:56 PM)Omid نوشته: دوستان مگر دانشگاه های خارج از کشور برای تایید معدل و رسمی بودن ترجمه مهر وزارت علوم رو قبول ندارند؟ وقتی دانشجویان عموماً یکسال قبل از شروع تحصیل می بایست اپلای کرده باشند معدل 60 واحد آخر و معدل کل رو از کجا میارن برای فرستادن؟
ممنون
مهر وزارت علوم و ترجمه رسمی تنها مرجع معتبر است ولی برخی دانشگاه ها از دانشجو می خواهند مدارک خود را در سازمان یا موسسه دیگری که در کشور مقصد است و با دانشگاه در ارتباط است و در عین حال روی وضعیت مدارک ایران شناخت دارد بفرستند تا آن موسسه درست بودن مدارک را تائید کند.
معدل 60 واحد آخر و معدل کل همگی از روی ریز نمرات دانشجو محاسبه می شود

RE: تائید و مهر وزارت علوم - Cortex - 12-07-2011

(12-07-2011, 01:30 AM)Faraz نوشته: مهر وزارت علوم و ترجمه رسمی تنها مرجع معتبر است ولی برخی دانشگاه ها از دانشجو می خواهند مدارک خود را در سازمان یا موسسه دیگری که در کشور مقصد است و با دانشگاه در ارتباط است و در عین حال روی وضعیت مدارک ایران شناخت دارد بفرستند تا آن موسسه درست بودن مدارک را تائید کند.
معدل 60 واحد آخر و معدل کل همگی از روی ریز نمرات دانشجو محاسبه می شود
فرازجان من متوجه منظور شما نشدم؛ کدوم موسسات مثلاً؟
الان فرض کنید من ترم 6 را تمام کردم و در ابتدای ترم 7 هستم و باید اپلای کنم؛ نمره 60 واحد آخر را از کجا باید بیارم؟ معدل کل رو چطور؟
مرسی

RE: تائید و مهر وزارت علوم - Nasim67 - 12-07-2011

امید جان،شما باید زمان اپلای ریز نمراتتون تا همون ترمی که خوندید رو به اصطلاح آزاد،ترجمه و ارسال کنید و اضافه کنید که 2 ترم از درستون که مثلا ایکس واحد است باقی مونده که وقتی فارغ التحصیل شدید واسشون می فرستید.

(12-07-2011, 09:27 AM)Omid نوشته: فرازجان من متوجه منظور شما نشدم؛ کدوم موسسات مثلاً؟
الان فرض کنید من ترم 6 را تمام کردم و در ابتدای ترم 7 هستم و باید اپلای کنم؛ نمره 60 واحد آخر را از کجا باید بیارم؟ معدل کل رو چطور؟
مرسی

منظورم از موسسات موسساتی است که در خارج ایران قرار دارند.مثلا برخی دانشگاه های امریکا و یا المان به شما می گویند مدارک خود را به فلان موسسه امریکایی و المانی بفرستید.اگر انها تائید کردند ما مدارک شما را بررسی می کنیم(در جواب این سوال که ایا همه جا مهر وزارت علوم را قبول دارند)
در ترم 7 هنوز نمره 60 واحد اخر و معدل کل حساب نشده و درس ها تا همان جایی که خوانده اید مورد بررسی قرار می گیرند

(12-07-2011, 10:57 AM)Nasim67 نوشته: امید جان،شما باید زمان اپلای ریز نمراتتون تا همون ترمی که خوندید رو به اصطلاح آزاد،ترجمه و ارسال کنید و اضافه کنید که 2 ترم از درستون که مثلا ایکس واحد است باقی مونده که وقتی فارغ التحصیل شدید واسشون می فرستید.
(12-07-2011, 01:28 PM)Faraz نوشته: منظورم از موسسات موسساتی است که در خارج ایران قرار دارند.مثلا برخی دانشگاه های امریکا و یا المان به شما می گویند مدارک خود را به فلان موسسه امریکایی و المانی بفرستید.اگر انها تائید کردند ما مدارک شما را بررسی می کنیم(در جواب این سوال که ایا همه جا مهر وزارت علوم را قبول دارند)
در ترم 7 هنوز نمره 60 واحد اخر و معدل کل حساب نشده و درس ها تا همان جایی که خوانده اید مورد بررسی قرار می گیرند
پس طبق چه معیاری پذیرش میدهند؟ حداقل های پذیرش در سایت دانشگاه ها وقتی مثلاً معدل 60 واحد آخر است و من آن را ندارم چرا باید پذیرش بدهند؟
ممنون

امید جان حقیقت این است که در مقطع لیسانس دانشگاه ها ترجیح می دهند دانشجویانی را بگیرند که درسشون تموم شده.این موضوع رو وقتی من و برخی دوستانم در ترم 7 اپلای کردیم به صورت واضح دیدم.معمولا دانشجو باید شرایط نمرات قبلی اش به قدری خوب باشد که دانشگاه قانع شود بقیه نمرات هم به همین روال خواهد بود.در مقطع فوق به دکترا در ترم 3 و 4 اکثر درس های اصلی و مهم تموم شده و فقط پایان نامه مانده است

(12-07-2011, 06:38 PM)Faraz نوشته: امید جان حقیقت این است که در مقطع لیسانس دانشگاه ها ترجیح می دهند دانشجویانی را بگیرند که درسشون تموم شده.این موضوع رو وقتی من و برخی دوستانم در ترم 7 اپلای کردیم به صورت واضح دیدم.معمولا دانشجو باید شرایط نمرات قبلی اش به قدری خوب باشد که دانشگاه قانع شود بقیه نمرات هم به همین روال خواهد بود.در مقطع فوق به دکترا در ترم 3 و 4 اکثر درس های اصلی و مهم تموم شده و فقط پایان نامه مانده است
ممنون. اما از طرفی اینکه شما یکسال زودتر از اتمام تحصیلت مدارکت رو بفرستی برای اپلای امتیاز محسوب میشه و این در اکثر سایت های دانشگاه های آمریکا حداقل قید شده.
آن تایم بودن امتیاز داره اما از طرفی بقول شما در صورتی که نمرات اونقدر درخشان باشه تا استاد چیزی برای گیر نداشته باشه دیگه.

بازم ممنون

RE: تائید و مهر وزارت علوم - mina_kh - 25-09-2011

سلام
آیا لازم که مدارک حتما از دانشگاه آزاد و ترجمه بشن؟مخصوصا زمانی‌ که ترم ۷ اپلای‌ می‌کنیم؟
من از بعضی دوستان شنیدم که بعضی دانشگاها از همون اول نیاز به مدرک رسمی‌ ندارن. و مثلا می‌شه یه ترجمه ساده براشون فرستاد؟!