آکادمیا کافه
Cover Letter یا Motivation Letter - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: Cover Letter یا Motivation Letter (/Thread-Cover-Letter-%DB%8C%D8%A7-Motivation-Letter)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - AmirKing - 01-12-2016

(30-11-2016, 02:03 AM)Matinking نوشته: - اینکه قبلاچه کارهایی کردید رو نسبتا خوب تشریح کرده ید... ولی اینکه قصد انجام چه کاری رو دارید و اصولا ایده تون برای تحقیق چی هست رو نه...
قبل از پاراگراف آخر یک پاراگراف دیگه اضافه کتید و در اون بیان کنید  که ابده ها تون چه همپوشانی با علایق تحقیقاتی استاد داره...

- خیر... نیازی به ذکر TA نیست... اگر برای استاد مهم باشه طبیعتا CV تون رو بررسی می کنه که درش سوابق دستیاری رو ذکر کرده ید...

من اون cover letter رو اصلاح کردم این پاراگراف رو همونطور که گفتید قبل از پاراگراف آخر اضافه کردم،نظرتون رو میخواستم بدونم; به نظرتون همین مقدار کافیه؟ یا مثلا دوتا از مقاله هایی که خوندم هم نام ببریم تو این پاراگراف؟ (این استاد دقیقا تو زمینه من کار میکنه و خیلی تعدادشون کمه از این اساتید به خاطر همین انقدر وسواس دارم)
[عکس: yxn7_cl2.jpg]
پ.ن. ببینید اینکه قصد انجام چه کاری رو داریم یه جورایی نامشخصه برای همه چون که ما کامل از جزییات ریسرچی که داره انجام میشه مطلع نیستیم فقط میتونیم بگیم که ما این توانایی ها رو داریم حالا خودت ببین فردی با این توانایی ها رو تو کدوم قسمت ریسرچت میتونی به کار بگیری. اینکه بیایم ایده بدیم به استاد نیاز به این داره مدتی تو اون زمینه ی خاص با استاد کار کرده باشی و بهش ایده نو بدی، کاری که من تو کارشناسی کردم. ولی استادی که از جزییات پروژه فعلیش اطلاع نداری و تازه اولین تماس رو میخوای باش برقرار کنی ایده دادن بهش کار ساده ای نیست لااقل برای کسی که میخواد بره مستر بخونه.

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - Matinking - 01-12-2016

(01-12-2016, 12:35 AM)AmirKing نوشته: من اون cover letter رو اصلاح کردم این پاراگراف رو همونطور که گفتید قبل از پاراگراف آخر اضافه کردم،نظرتون رو میخواستم بدونم; به نظرتون همین مقدار کافیه؟ یا مثلا دوتا از مقاله هایی که خوندم هم نام ببریم تو این پاراگراف؟ (این استاد دقیقا تو زمینه من کار میکنه و خیلی تعدادشون کمه از این اساتید به خاطر همین انقدر وسواس دارم)
[عکس: yxn7_cl2.jpg]
پ.ن. ببینید اینکه قصد انجام چه کاری رو داریم یه جورایی نامشخصه برای همه چون که ما کامل از جزییات ریسرچی که داره انجام میشه مطلع نیستیم فقط میتونیم بگیم که ما این توانایی ها رو داریم حالا خودت ببین فردی با این توانایی ها رو تو کدوم قسمت ریسرچت میتونی به کار بگیری. اینکه بیایم ایده بدیم به استاد نیاز به این داره مدتی تو اون زمینه ی خاص با استاد کار کرده باشی و بهش ایده نو بدی، کاری که من تو کارشناسی کردم. ولی استادی که از جزییات پروژه فعلیش اطلاع نداری و تازه اولین تماس رو میخوای باش برقرار کنی ایده دادن بهش کار ساده ای نیست لااقل برای کسی که میخواد بره مستر بخونه.

- به نظر من متن مناسبی نیست... صرفا درش از افعال و عباراتی مثل starving و tirelessly و از این قبیل استفاده کرده ید که نه تنها نشانه غلو هست و اثر مثبتی نداره بلکه بدون شواهد و مدارک خودتون از خودتون تلویحا تعریف کرده ید... اساتید ترجیح میدن به مرور زمان خودشون بفهمند شما خوب هستید نه اینکه خودتون پیش قدم بشید اونم به این شکل...

- برای کسی که مدعی این هست که فرد مناسبی برای research هست، این توجیح قابل قبول نیست... اگر با کمک عقبه فکری خودتون و فعالیت های استاد از پس ایده پردازی بر نمیاید، نه تنها در مقابل سایر رقبا شانس بالایی در جلب نظر استاد نخواهید داشت بلکه شاید اصلا راه research رو اشتباه انتخاب کرده ید...

RE: معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - Moji67 - 06-06-2017

با سلام
امیدوارم سوالم زیاد ساده نباشه! cover letter همون SoP هست یا تفاوت میکنه؟

RE: معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - M1KE - 07-06-2017

فرق می کنه. SOP به طور جزیی هدف شما از اپلای برای پست موردنظر که معمولا دانشگاهی هست رو توضیح میده و حدود یک تا دو‌ صفحه میشه. در اون می بایست روایتی از پیشینه تحصیلی و تحقیقاتی خودتون رو بیان کنید و اینکه چطور شد که به این نقطه و نتیجه رسیدین که برای پست موردنظر اپلای کنید. تاپیک های بخش زیر رو بخونید و تعدادی از نمونه SOP های دیگران رو نگاه کنید دقیق متوجه میشین:

https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Statement-of-Purpose-SoP

کاور لتر یک نامه رسمی ۵-۴ خطی هست که درش آدرس و مشخصات فرستنده و گیرنده مدارک پیوست شده (که میتونه شامل چیزهایی مثل همین SOP و رزومه باشه) اشاره میشه و در متنش به طور خلاصه میگین که برای چه پستی دارین اپلای می کنید و چرا و اینکه چه مدارکی رو برای این منظور همراه نامه فرستادین. برای آشنایی بهتر می تونید به تاپیک زیر مراجعه کنید:

https://www.academiacafe.com/pf/Thread-Cover-Letter-یا-Motivation-Letter

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - Sa Rezaei - 20-09-2017

با عرض سلام
میخواستم بپرسم چه فرقی بین motivation letter یا cover letter با ایمیلی که برای درخواست اپلای به اساتید میفرستیم وجود داره؟
آیا میشه ML رو برای اساتیدی که میخواهیم درخواست پذیرش بدیم ارسال کنیم؟ دیگه اینجوری حداقا خیالمون راحته که تمپلیت نیست و توش پلجرایز نشده.

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - M1KE - 21-09-2017

این نوع Letter ها کمی طولانی تر از اونی هستن که استادها وقت برای خوندنشون بگذارن. بعد هم حالت رسمی دارند. متن ایمیل می بایست کوتاه تر باشه و کمی (نه بیش از حد) لحنش شخصی تر باشه.

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - parsley - 27-02-2018

دوستان سلام
این یک نمونه کاور لتر. لطفا بخوانید و هر نظری دارید مطرح بفرمایید:

I would like to be considered as a doctoral fellow in xxx. I have bet most of my life on things that I like the most, so I was able to devote my time to my interests. During the past years, I devoted myself to humanities. So I started my studies in master in Political Geography in University of Tehran. After graduation, I noticed Human Rights as one of the most important issues at the current time and Philosophy as the base to shape any humanity rule and concept. Besides that, I have a natural tendency to philosophical thinking. Also in the recent years, I have followed activities that affect it around the world. Researching subjects like Immigration surely has a great deal of relation with the mentioned topics which I will try employ them to solve real sociological issues. During my master studies, I was settled in my own home and enjoyed a free education in the most famous Iranian university, but to continue my education abroad I would need to get an scholarship to afford my expenses and that is why I am applying for this position. 
During last years, especially after starting my master studies in humanities, I have got many ideas, some about developing existing concepts and some completely novel. I believe it comes from my critical thinking ability. This kind of thinking has helped me during my studies to solve many problems and to reach new solutions. For example, during writing my master dissertation (titled “The Pattern of Utilizing Software in Political Geography Research”) this asset could help me to relate some software and fields to reach a new application. Another quality that I believe can help me to do the prospective project is my creative writing ability. Since my early years I used to read books and write poems (At the time I have a poem book under printing). These helped me to promote my creative writing gradually. So thanks to both critical thinking and creative writing abilities, I believe I can write in many subjects in humanities based on knowing some basic concepts. Maybe it is questionable why I am interested and do scientific activities in some different humanities fields. The answer reflects my final goal. I believe in the contemporary world, Humanities can do far more than Engineering for human being to reach peace and welfare. So I try to know about different human sciences and merge them in my scientific works. As your final goal is to reach the same result, these cross each other in this project.
I believe self-dependence in scientific activities is another characteristic that can make me suitable for this project. During my master dissertation, I learned how to work independently; no one knew much about the topic around me! So I had to rely on myself, internet resources and scientific literature mostly written in English. In addition to my CV, Research Topic and referees, I was expected to send my degree certificates. Hereby it is necessary to mention that my master degree and transcripts will be issued around six months later based on the respective law, so I am ready to plight for providing it at the due date. However at the time I have my provisional degree in hand. Overall, I feel ready to conduct this position. You can contact me through my Email address:xxx@ut.ac.ir, my telephone number: +989351234567, my Telegram ID: parsley6.

فقط لطفا تلاش کنید اگر نظری دارید تا 48 ساعت آینده مطرح کنید چون بعد از این زمان ممکن است: نوشدارو بعد از مرگ سامان باشد!!

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - M1KE - 01-03-2018

متنش از نظر گرامری خوبه ولی بیشتر SOP هست تا کاور لتر. کاور لتر خیلی کوتاهتر باید باشه. ۶-۵ خط به طور معمول. درش فقط اشاره می کنید برای چه پوزیشنی و به چه گیرنده ای و به چه دلیل کلی (یکی دو خط) دارین اپلای می کنید و جزییات به پیوست آورده میشه. در دنیای آکادمیک و کاری، کسی وقت خوندن اینهمه متن رو نداره.

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - parsley - 04-03-2018

(01-03-2018, 03:28 AM)M1KE نوشته: متنش از نظر گرامری خوبه ولی بیشتر SOP هست تا کاور لتر. کاور لتر خیلی کوتاهتر باید باشه. ۶-۵ خط به طور معمول. درش فقط اشاره می کنید برای چه پوزیشنی و به چه گیرنده ای و به چه دلیل کلی (یکی دو خط) دارین اپلای می کنید و جزییات به پیوست آورده میشه. در دنیای آکادمیک و کاری، کسی وقت خوندن اینهمه متن رو نداره.

من که تا حدودی گیج شده ام Undecided  از طرفی دوستانی چون شما بر مختصر و مفید بودن کاور لتر تاکید دارند، از طرف دیگر منابعی هم هستند که توصیه های دیگری دارند. مثلا خود من یکی از این منابع را دیدم که توصیه کرده بود کاورلتر در 8 پاراگراف تنظیم شود! تازه من آن را خلاصه کردم که به شکل فوق درآمد!
بنابراین به نظر می آید یک فرمت استاندارد مشخص برای این مدارک وجود نداشته باشد یا لااقل اینکه دنیای آکادمیک به قول شما به این سمت می رود که این کلیشه های دست و پاگیر را به تدریج حذف کند تا وقت ارزشمند انسان به موارد مهم تر (و در واقع اصل مطلب) برسد. شاهد مشخص این امر هم تنوع در قالب های توصیه نامه هست (بعضی هنوز به شکل سنتی نامه، بعضی به شکل فرم و برخی تنها مشخصات تماس استاد)...

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - M1KE - 05-03-2018

بله خب باید دید کاور لتر برای چه جایی و چه منظوری فرستاده میشه. مثلا کاور لتری که برای یک موقعیت شغلی فرستاده میشه تا حدی طولانی تره چون در اونجا SOP جداگانه ای فرستاده نمیشه و فقط CV هست که به تنهایی شاید انگیزه متقاضی رو نشون نده. ولی در مورد تحصیلی ها بیشتر جنبه اداری پیدا می کنه و اینکه رئوس مطالب مورد اشاره رو پوشش بده.

در کل هر نوشته و حرفی نه باید اونقدر کوتاه باشه که مبهم باشه و نه باید اونقدر طولانی باشه که باعث ملالت و خستگی خواننده بشه.