آکادمیا کافه
Cover Letter یا Motivation Letter - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: Cover Letter یا Motivation Letter (/Thread-Cover-Letter-%DB%8C%D8%A7-Motivation-Letter)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - Pejman - 07-01-2012

(07-01-2012, 04:40 AM)soilman نوشته: درود

آیا منظور از جمله ی a letter describing their research experience and interests (2 page limit همون چیزی شبیه SOP است یا یه چیزی شبیه Cover Letter هست؟ تا بحال Cover letter یا Motivation Letter ننوشتم...
اگر دومی است میشه از SOP ام جملاتی استفاده کنم با توجه به کمبود زمان؟!

با سپاس
همون SOP نیست ولی تو SOP شما قاعدتاً در این مورد نوشتید که به چیا علاقه دارید و چه تجاربی دارید. بنابراین می تونید اونها رو همینجا کپی کنید به نظرم.

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - khorshid20 - 10-10-2012

حداقل یکی بیاد بگه این کاور لترCOVER LETTER چقدر باید باشه؟از طریق یه سایت می خوام اپلای کنم که جای خالی گذاشته کاور لترمونو بنویسیم.5000کاراکتر جا گذاشته.5000تا برای یه کاورلتر زیاد نیست؟چی بنویسم اخه؟کجاست یاریگری که مرا یاری کند؟......

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - spt - 10-10-2012

(10-10-2012, 02:13 AM)khorshid20 نوشته: حداقل یکی بیاد بگه این کاور لترCOVER LETTER چقدر باید باشه؟از طریق یه سایت می خوام اپلای کنم که جای خالی گذاشته کاور لترمونو بنویسیم.5000کاراکتر جا گذاشته.5000تا برای یه کاورلتر زیاد نیست؟چی بنویسم اخه؟کجاست یاریگری که مرا یاری کند؟......
دوست عزیز
مطمئنا کسی نمیتونه برای شما کاور لتر بنویسه به تنهایی و اینجا ما همه هستیم برای کمک به شما و مطمئن باشید که بچه ها هر کمکی از دستشون بر بیاد براتون انجام میدن که کارتون راه بیوفته... پس اگه چیزی در جوابتون گفته نمیشه به این دلیله که یا کسی نظری نداره یا اینکه هنوز کسی وقت نکرده نامه ی شما رو اصلاح کنه...

به هر حال نظر شخصی من اینه
در مورد پست اولتون و اون نامه باید بگم که سعی کنید کاور لترتون همون سی وی نباشه به صورت جمله بندی شده.. این اصلا درست نیست که سی وی تکرار بشه در کاور لتر، و مورد دوم اینکه بیشتر از دلایل علاقتون به اون پوزیشن و ارتباط اون با شما و سوابقتون بنویسید. تعداد پاراگراف ها هم یکم زیاده به نظر من، اما در مورد املا و نگارش من نظری ندم بهتره...

در مورد میزان کاور لتر هم باید بگم خیلی متغیره و بسته به نیاز میتونه از نیم صفحه تا چندین صفحه باشه، وقتی ازتون 5000 کارکتر خاستن (که به نظر من خیلی هم زیاد نیست) حداقل 2000 کارکتر بهشون بدید، اما واقعا کم نوشتن هرگز اثر بدی نداره و اصلا ناراحت این نباشید که نامه اتون کوتاهه....
وقتی بیشتر جا دارید سعی کنید خیلی شفاف بیاید توی یه نامه مخشون رو بزنید که شما رو بگیرن!! به هر حال شانسیه که به شما داده شده که خودتون رو ارائه کنید و علاقمندیتون رو به اون موقعیت نشون بدید.

امیدوارم کمک کرده باشه پستم و مطمئن باشید این سایت کلا برای یاری رساندن ساخته شده و افراد زیادی بدون چشمداشت هر کمکی از دستشون بر بیاد دریغ نمیکنن... اما باید بدونید که این راهیه که خودتون باید برید با پای خودتون و بقیه فقط میتونن مسیر رو بهتون نشون بدن...

موفق باشید Smile

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - NYZ4LI - 18-12-2012

سلام و ممنون بابت کمک هاتون
کاش مانند SOP برای motivation letter هم سه چهارتا نمونه بود که ببینیم چطور بقیه نوشته اند.

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - soilman - 18-12-2012

در مورد cover letter زیاد بحث نشده چون بر اساس شرایط دانشگاه و یا شرکت فرق می کنه...
نکته ای که هست مسلما باید منطبق بر ضوابط اون دانشگاه باشه...اگر نمونه هایی توسط اون خود دانشگاه ارائه شده باشه و یا مثلا گفته شده باشه چند صفحه هست می توان به ایده هایی دست یافت...

در اینجا هم یه فایل ویدئویی با برنامه adobe اورده شده که خلاصه ای از اون مباحث هست

http://www.uq.edu.au/student-services/Cover%20letters

نکته ی آخری هم که به ذهنم میرسه اینه که تا حد ممکن سعی باید رعایت بشه کاربرد کلمات مثبت، به زبان ساده و متن یا عبارت کپی پیست نشده از جایی توجه کرد.گرچه به نظرم در نهایت شاید متن شبیه نمونه های موجود در میاد ولی باید امیدوار بود!

مثلا در مورد دانشگاه uq استرالیا این موارد ذکر شده :
Here are a few hints and tips to develop your cover letter:
  • Don’t exceed 1 page
  • Target your cover letter to the employer
  • Address the letter to a person, not Sir or Madam
  • Check your dates, spelling and grammar
  • Use a business letter format for your letter
  • Use strong and positive wording
  • Keep a copy of your applications, so when you get to the interview stage you can remember what you wrote
  • Ensure you read the application material and submit your application in an acceptable format

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - Shahrouz - 08-01-2013

این بیشتر یک متن ایمیل البته boring محسوب می شه که به درد ایمیلهای دوم سوم میخوره. کاور لتر یک مقدار طولانی تر هست و در اون شما از کلیدی ترین نکات رزومه، فیلد مورد علاقه، دلایل علاقه به این فیلد و دلایل رویکرد به این program به همراه نکاتی که بتونند صحبتهای شما رو ساپورت کنند استفاده می کنید.

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - hameda81pt - 18-01-2013

دوستان سلام
در روند پزیرش در اسلوونی از من مدارک زیر را خواستن.
Curriculum vitae

• A short letter of motivation

• Information on how you fulfil the eligibility criteria

• Names of 3 referees from whom references can be sought
منظور از بند سوم چیست ؟ و اساسا فرقش با بند دوم چیه؟

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - Pejman - 19-01-2013

(18-01-2013, 07:50 PM)hameda81pt نوشته: دوستان سلام
در روند پزیرش در اسلوونی از من مدارک زیر را خواستن.
Curriculum vitae

• A short letter of motivation

• Information on how you fulfil the eligibility criteria

• Names of 3 referees from whom references can be sought
منظور از بند سوم چیست ؟ و اساسا فرقش با بند دوم چیه؟
فکر می کنم در بند دوم در مورد دلایل تون برای ادامه تحصیل و آینده شغلی تون بعد از فارغ التحصیلی بیشتر باید حرف بزنید، اما در سومی در مورد دلایل تون برای انتخاب اون رشته/دانشگاه خاص و توانایی هایی که شما دارید و می تونه باعث موفقیت تون در اون رشته بشه.

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - soilman - 26-01-2013

درود

به نظر شما برای کاور لتری موقعیتی که فرد مشخصی براش وجود نداره خطاب به اسم یا اختصار اون گروه بکنیم موردی نداره؟
چون در واقع همون گروه یا دپارتمان فرد رو استخدام می کنه....

با سپاس

RE: Cover Letter یا Motivation Letter - Babak - 27-01-2013

اگر مطمئنید که موقعیت مرتبط با همون گروه هست، مشکلی نیست که اشاره کنید، ولی در غیر این صورت مراقب باشید که گاهی اشاره کردن به اسم یک گروه خاص ممکنه موقعیت‌های شما رو فقط محدود به اون گروه بکنه و شما رو برای گروه‌های دیگه در نظر نگیرند.