آکادمیا کافه
این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ (/Thread-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%85%D8%9F--10370)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - clueless - 10-05-2017

تشکر فراوان از هر دوی شما Smile 
با این حساب باید قید آمریکا و کانادا رو بزنم و با توجه به بیماری خاصی که دارم و داروش هم نیاز به یخچال داره و نمی تونم از ایران ببرم (اون هم برای یه مدت طولانی) انتخاب هام به اروپا محدود میشه اونم در صورتی که بیمه ی اونها داروی منو تحت پوشش قرار بدن هرچند فکر کنم  همین بیماری خاص نسبتا پرخرج می تونه شانس منو برای گرفتن اقامت اون کشور بعد از پایان تحصیلات از بین ببره

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Torkan - 10-05-2017

(10-05-2017, 03:14 PM)clueless نوشته: تشکر فراوان از هر دوی شما Smile 
با این حساب باید قید آمریکا و کانادا رو بزنم و با توجه به بیماری خاصی که دارم و داروش هم نیاز به یخچال داره و نمی تونم از ایران ببرم (اون هم برای یه مدت طولانی) انتخاب هام به اروپا محدود میشه اونم در صورتی که بیمه ی اونها داروی منو تحت پوشش قرار بدن هرچند فکر کنم  همین بیماری خاص نسبتا پرخرج می تونه شانس منو برای گرفتن اقامت اون کشور بعد از پایان تحصیلات از بین ببره

دوست گرامی
اولا افرین به شما که به هدفتون فک میکنین.
چون این مورد رو اشاره کردین واللا در حالت کلی بله دیگه بیمه در کشورهای اروپایی پیشرفته وضعش یهتر از امریکاست. البته من تا جایی که میدونم کانادا هم بد نیس.
حالا شاید مورد شما خاص هست بهتره بیشتر تحقیق کنید.

با ارزوی سلامتی

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - clueless - 29-05-2017

سلام مجدد، به نظرتون تغییر رشته در مقطع ارشد به بهانه ی عدم علاقه می تونه تا حدی معدل پایین دروه ی لیسانس رو توجیه کنه؟ البته رشته ی ارشدم دنیای کاملا متفاوتی با لیسانسم نداره ولی خب لیسانسم بیشتر نظری هست و ارشدم بیشتر کاربردی

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Torkan - 29-05-2017

(29-05-2017, 10:07 AM)clueless نوشته: سلام مجدد، به نظرتون تغییر رشته در مقطع ارشد به بهانه ی عدم علاقه می تونه تا حدی معدل پایین دروه ی لیسانس رو توجیه کنه؟ البته رشته ی ارشدم دنیای کاملا متفاوتی با لیسانسم نداره ولی خب لیسانسم بیشتر نظری هست و ارشدم بیشتر کاربردی

درود

واقعیت هیچ چیزی نمیتونه تاثیر معدل لیسانس رو کم کنه. کلا همه چی اینطوریه. مثلا چیزی نمیتونه تاثیر نمره کم gre رو پوشش بده و ...
با این حال sop خوب تا حدی میتونه تاثیر گذار باشه. صرف اینکه رشته عوض کردم و علاقه نداشتم شاید توسط عده زیادی از دانشجویان به عنوان یک excuse مطرح بشه که خب کلیشه ای هست. 
با این حال باید کل وزن رزومه رو بالا و بالاتر برد و گذشته رو فراموش کرد. هر چه هست تلاش کرد و سایر موارد رزومه رو تقویت کرد.
ببخشید رک حرف زدم.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Chemical.Eng - 31-05-2017

سلام 

دوستان درباره فرق بین دوره MENG و MSC یه سوالی داشتم. در حالت کلی مشخص هست که دوره اول مبتنی بر صنعت و بدون تز هست و دومی پژوهش محور و افرادی که قصد ادامه تحصیل رو دارن برای مورد دوم اقدام میکنن .اما یه موردی در دانشگاه مک گیل دیدم که ظاهرا شرایطش متفاوت هست.

در دپارتمان مورد نظرم degree هایی که ارایه میشه تنها شامل phd و meng هستش. با این تفاوت که خود meng به نوع دسته بندی شده :with research focux و  coursework focus... دقیقا به این صورت :

[عکس: xjgk_2017-05-31_13-05-12.jpg]

با توجه اینکه زمینه کاری من خیلی نزدیک به تخصص چند نفر از اساتید این دپارتمان هست و اینکه علاقه خودم هم پژوهش محوره و مسلما قصد ادامه تحصیل در دکتری و کار پژهشی دارم، الان دقیقا نمیدونم آیا این مورد گزینه مناسبی برای اقدام خواهد بود یا خیر؟( از جمله اینکه مدرک ارایه شده همخوانی با مقصود من داره یا خیر؟)

خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Matinking - 31-05-2017

(31-05-2017, 01:11 PM)Chemical.Eng نوشته: سلام 

دوستان درباره فرق بین دوره MENG و MSC یه سوالی داشتم. در حالت کلی مشخص هست که دوره اول مبتنی بر صنعت و بدون تز هست و دومی پژوهش محور و افرادی که قصد ادامه تحصیل رو دارن برای مورد دوم اقدام میکنن .اما یه موردی در دانشگاه مک گیل دیدم که ظاهرا شرایطش متفاوت هست.

در دپارتمان مورد نظرم degree هایی که ارایه میشه تنها شامل phd و meng هستش. با این تفاوت که خود meng به نوع دسته بندی شده :with research focux و  coursework focus... دقیقا به این صورت :

[عکس: xjgk_2017-05-31_13-05-12.jpg]

با توجه اینکه زمینه کاری من خیلی نزدیک به تخصص چند نفر از اساتید این دپارتمان هست و اینکه علاقه خودم هم پژوهش محوره و مسلما قصد ادامه تحصیل در دکتری و کار پژهشی دارم، الان دقیقا نمیدونم آیا این مورد گزینه مناسبی برای اقدام خواهد بود یا خیر؟( از جمله اینکه مدرک ارایه شده همخوانی با مقصود من داره یا خیر؟)

خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

سلام

در واقع در بیشتر دانشگاه های کانادا (خارج از کبک) دوره مستر رو (همونطور که اشاره هم کردید) دو دسته می کنند... MASc که دوره تحقیقاتی هست و MEng که صرفا گذروندن درس بدون تز هست...

در مورد McGill صرفا عنوان MASc و MEng به ترتیب تبدیل شده به MEng with research focus و MEng with coursework focus...

بنابراین چیزی که مد نظر شماست MEng with research focus هست...

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 01-06-2017

همونطور که متین عزیز هم اشاره کردن این دانشگاه به نوعی اون عرف پذیرفته شده برای نامگذاری MEng و MSc رو به کار نبرده ولی ماهیت دوره ای که توضیح داده در واقع مشابه همون MSc هست. در MEng شما 45 واحد می گذرونید که شامل 10 درس 4 واحدی هست (40 واحد) و 5 واحد باقیمونده رو هم میشه یا با یک پروژه 5 واحدی که ارائه داره بردارید یا هم که یک پروژه 4 واحدی (بدون ارایه، صرفا گزارش رو سابمیت می کنید) + 1 واحد سمینار. البته یک گزینه هم داره که 9 درس 4 واحدی برمی دارید (36 واحد) و 9 واحد باقیمونده رو در اواخر فوق، یک دوره Co-op می گذرونید. شرایط این دوره co-op معمولا سخته و نمیشه خیلی روی اون حساب کرد. به طور خلاصه برای اون باید معدلتون خوب بوده باشه، از 6-5 ماه قبل (حدود پاییز) براش اقدام کرده باشین و فقط هم تابستون می تونید برش دارین. زمان برداشتن این دوره باید دست کم حدود 20 واحد و حداکثر 32 واحد پاس کرده باشین (یعنی درس آخرتون نباشه و در اوایل فوق هم نباشه).

دوره MSc یا همین دوره ای که این دانشگاه به اسم MEng thsis based بهش اشاره کرده هم دارای 45 واحد هست که شامل 4 درس 4 واحد (16 واحد) و 29 واحد هم برای تز در نظر گرفته میشه. در MEng درس محور انتخاب درس ها تا حد زیادی با دانشجو هست و میتونه ترکیبی از گرایش های مختلف با تاکید بر گرایش اصلی اش برداره (دست کم 5 درس از گرایش اصلی، حدود 4-3 درس از گرایش های دیگه همون رشته و حدود 2 درس هم از رشته های متفرقه). ولی در تز محورها معمولا با هماهنگی استاد باید اون 4 درس رو بردارن و مرتبط با گرایش اصلی شون باشه.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Sara112 - 01-06-2017

دوستان میشه توضیح بدید تایید مدارک چه فرآیندیه ؟

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 01-06-2017

می تونید تاپیک های مدارک موردنیاز برای پذیرش رو نگاه کنید:

https://www.academiacafe.com/pf/Forum-مدارک-مورد-نیاز

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Sara112 - 09-06-2017

دوستان با معدل ۱۴ از دانشگاه های با چه رنکی اقدام کنیم واسه پذیرش بهتره؟