آکادمیا کافه
این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ (/Thread-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%85%D8%9F--10370)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - muhammed7 - 26-03-2017

سلام خدمت همه

من چطور میتونم از زمینه تحقیقاتی استادی که قراره باهاش مکاتبه کنم مطلع شم؟

توی سایت دانشگاه چیز خاصی ننوشته باید دقیقا برم  کدوم قسمت؟

پیشاپیش ممنون

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - automotive - 26-03-2017

@muhammed7
سلام،
زمینه تحقیقاتی اساتید با چند روش قابل دسترسی است.
1. مراجعه به صفحه‌ی شخصی اساتید در وب‌سایت دانشگاه مورد نظر و مطالعه‌ی آن صفحه
2. مراجعه به پروفایل LinkedIn و یا ResearchGate  و مشاهده‌ی سوابق و قسمت Summary پروفایل ایشان
3. مراجعه به Google Scholar و مشاهده‌ی مقاله‌های استاد مورد نظر (که این روش زمینه‌ی کلی تحقیق را مشخص می‌کند)

ضمنا از انجمن زیر بازدید کنید، موضوعات مفیدی برای شما وجود دارد.
شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - raminz - 17-04-2017

سلام دوستان،

جایی توی سایت هست که رنکینگ دانشگاه ها رو به تفکیک رشته گذاشته باشه یا بشه درخواست داد؟ من یه کوچولو گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.

مثلاً این رنکینگ USNEWS که اخیراً اعلام شده، کسی دسترسی داره بتونه دانلود کنه؟

https://www.usnews.com/best-graduate-schools/top-engineering-schools/civil-engineering-rankings

گُلهای گُلین  Heart

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Torkan - 17-04-2017

(17-04-2017, 06:12 PM)raminz نوشته: سلام دوستان،

جایی توی سایت هست که رنکینگ دانشگاه ها رو به تفکیک رشته گذاشته باشه یا بشه درخواست داد؟ من یه کوچولو گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.

مثلاً این رنکینگ USNEWS که اخیراً اعلام شده، کسی دسترسی داره بتونه دانلود کنه؟

https://www.usnews.com/best-graduate-schools/top-engineering-schools/civil-engineering-rankings

گُلهای گُلین  Heart

درود

اگر منظورتون usnews باشه اینجا هست.
شاید از اینجا بتونید فرد مورن نظر رو پیدا بکنید تا اطلاعات رو در اختیار بزاره براتون!

لیست کامل تمامی رشته‌های مهندسی به وسیله ی کاربر «امیلیانو» در موضوع زیر قرار گرفته است. ایشان اکانت خریداری کرده‌اند و تمامی اطلاعات را در اختیار دیگران قرار دادند تا از مزایای آن بهره‌مند شوند.

U.S. News 2016 Best Graduate Schools Rankings

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - ULDUZZZ - 30-04-2017

دوستان من مدرکی لازم دارم که به پدرم ثابت کنم دختر مجرد میتونه به صورت قانونی به واسطه پذیرش از کشور خارج بشه
لطفا کمک کنین مدرک معتبری پیدا کنم
@Babak
@M1KE

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - automotive - 30-04-2017

(30-04-2017, 05:49 PM)ULDUZZZ نوشته: دوستان من مدرکی لازم دارم که به پدرم ثابت کنم دختر مجرد میتونه به صورت قانونی به واسطه پذیرش از کشور خارج بشه
لطفا کمک کنین مدرک معتبری پیدا کنم
سلام
سوال خود را می‌توانید در تاپیک زیر مطرح کنید.

"4- موارد مربوط به بانوان:

1-4) اجازه محضري برای بانوان متأهل از سوی همسر.
توجه:بانوان مقيم خارج احتياج به اجازه محضري همسر ندارند، همچنین اقامت با گذرنامه ايراني قابل قبول است.
توجه: بانواني که همسر آنها فوت نموده، مي‌بايست اصل گواهي فوت همسر و يا اصل شناسنامه باطل شده همسر و بانوان مطلقه مي‌بايست اصل طلاق‌نامه را ارائه نمايند. "
منبع معتبر : لینک

با پدر خود به نزدیک‌ترین دفتر پلیس +10 که افسر گذرنامه دارد مراجعه کنید و قانون را از ایشان بپرسید.

ضمنا اگر بالای 18 سال سن دارید، بدون اجازه‌ی پدر خود می‌توانید گذرنامه دریافت کنید و اصولا بدون اجازه‌ی ایشان می‌توانید خاک ایران را ترک کنید و هیچ قانونی از خروج شما جلوگیری نخواهد کرد،

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 30-04-2017

@ULDUZZZ

می تونید تاپیک زیر رو نگاه کنید و اگر سوالتون قبلا مطرح نشده در همون تاپیک مطرح کنید.

مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه

به طور کلی طبق ماده 18 قانون گذرنامه که به جزئیات افرادی می پردازه که می تونند گذرنامه بگیرند محدودیتی برای دختران مجرد بالای 18 سال قائل نشده. بنابراین قاعدتا نباید مشکلی باشه. همونطور که automative عزیز هم گفتن بهتره برای اطمینان از آخرین روال قانونی به یکی از دفاتر پلیس+10 مراجعه کنید.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - clueless - 08-05-2017

سلام، چرا اغلب ایرانیان مقیم خارج بخصوص دانشجوها خیلی از کارهای پزشکی  شون رو وقتی میان ایران انجام میدن؟ مثلا می خوان چکاپ بشن آزمایش بدن دندون درست کنن موقع سفرشون به ایران این کارا رو انجام میدن؟ یا مثلا داروهای مورد نیازشون رو از ایران می برند طرف بیماری خاص داره با کلی دردسر داروش که نیاز به یخچال هم داره رو از ایران می فرستن براش. خب مگه نمی گن سیستم درمانی و بیمه ی کشورای غربی خیلی خوبند و بیشتر هزینه ها رو پوشش میدن (بیشتر تاکیدم روی اروپاست و می خوام بیمه درمانی توو کشورایی مثل سوئد ، آلمان ، ایتالیا و هلند چطوریه)

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Torkan - 08-05-2017

(08-05-2017, 10:12 AM)clueless نوشته: سلام، چرا اغلب ایرانیان مقیم خارج بخصوص دانشجوها خیلی از کارهای پزشکی  شون رو وقتی میان ایران انجام میدن؟ مثلا می خوان چکاپ بشن آزمایش بدن دندون درست کنن موقع سفرشون به ایران این کارا رو انجام میدن؟ یا مثلا داروهای مورد نیازشون رو از ایران می برند طرف بیماری خاص داره با کلی دردسر داروش که نیاز به یخچال هم داره رو از ایران می فرستن براش. خب مگه نمی گن سیستم درمانی و بیمه ی کشورای غربی خیلی خوبند و بیشتر هزینه ها رو پوشش میدن (بیشتر تاکیدم روی اروپاست و می خوام بیمه درمانی توو کشورایی مثل سوئد ، آلمان ، ایتالیا و هلند چطوریه)

دوست عزیز

حالا دوستانی که بیشتر اقامت کردن بهتر میتونن راهنمایی کنن ولی شما این رو در نظر بگیر. ما مقیم نیستیم. ما شهروند درجه چند اون کشورا هستیم حداقل تا مقیم بشیم و سیتیزنی بگیریم. بنابراین بیمه هایی که به ما میدن یا تحت پوشش اون قرار میگیریم ضعیف هستند تا حدی. حالا مثلا در خود امریکا 1000 تا و اینور اونور میگیرن برای بیمه ولی باز ممکنه شما برای خیلی موارد پزشکی پول بدید. مثلا فرض کنید در پایتان زگیل در امده باشد! خب در کاغذش نوشته انواع wart ها رایگان تحت عمل سرمایشی قرار میگیرن به مدت 3 ماه تا از بین بره در واقع 8 الی 10 جلسه دکتر رو میبینید! ولی وقتی میرید میبینید 10 جور زگیل داریم فقط یکیش که نادره تحت پوششه یا موارد این طوری!!
یا مثلا چشم هزینش میشه 400 دلار با عینک دانشگاه فقط یکبار حدود 80 درصدش رو ممکنه بده.
مثلا ببینید دوست من چند ماه پیش یه اتفاقی افتاد براش بیمه دانشگاه بود و فول فاند. باور کنید دو شب بیمارستان موند. هر چند ساعت یکبار سرم میزدن.
خلاصه بعد دو روز receipt اومد. نوشته بود 6800 دلار!! دوست من یه لحظه فکر کرد باید برگرده ایران!!
ولی چون 80 درصد بیمه رو میداد حدود 1200 دلار داد و بسی هم خوشحال بود. البته دارو هاش اینا هم در اصل داخل همون 1200 تا بود.
شما باز هم میبینید که هزینه ها بالاست واقعا.
دندون هم که کلا بیمه رو فراموش کنید. شما عصب کشی در ایران میدید برای هر دندون یه متخصص حدود 200 الی 300 تومان (متخصص گفتم) میدونید امریکا چقدر باید بدید واسه همین عصب کشی تازه با دکتر عمومی!!
در حالی کلی به خاطر همین کسانی که مثلا دندون درد دارند یا میخواهند یه کار پزشکی بکنند اگر قصد برگشت به ایران رو دارند موقتا، اون رو نگه میدارند ایران انجام بدهند.
وقتی مقیم شدید و کم کم دستتون اومد دست شما هم باز میشه برای بیمه و اون موقع هزینه ها کم میشه.
در ضمن فراموش نکنید کشورهای درجه اول اروپایی و کانادا تقریبا هزینه پزشک مفت هست هر چند پول رو یه جور دیگه ازتون میگیرن! دوست پدر من که چند دهه پیش رفته سوید خودش میگه  وقتی دلش میگیره در استکهلم میره دکتر!!
ولی فراموش نکنید که 30 درصد درامدش رو میده مالیات و بیمه هم که هزینه هاش مجزا هست.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - automotive - 08-05-2017

@clueless
سلام
موضوع‌های زیر را مطالعه کنید.
انواع بیمه در سوئد - Försäkring    |    بیمه دندانپزشکی‌ در امریکا     |    بیمه درمان در آمریکا    |   شرکت های بیمه در آلمان و بررسی خصوصیات آنها
اما در ارتباط با سوال‌های شما
"چرا اغلب ایرانیان مقیم خارج بخصوص دانشجوها خیلی از کارهای پزشکی  شون رو وقتی میان ایران انجام میدن؟ مثلا می خوان چکاپ بشن آزمایش بدن دندون درست کنن موقع سفرشون به ایران این کارا رو انجام میدن؟"
این مورد رو من فقط برای افراد مقیم و دانشجویان ایرانی حاضر در کانادا و آمریکا مشاهده کرده‌ام، در ارتباط با اروپا این موضوع صدق نمی‌کند.
"یا مثلا داروهای مورد نیازشون رو از ایران می برند طرف بیماری خاص داره با کلی دردسر داروش که نیاز به یخچال هم داره رو از ایران می فرستن براش. خب مگه نمی گن سیستم درمانی و بیمه ی کشورای غربی خیلی خوبند و بیشتر هزینه ها رو پوشش میدن (بیشتر تاکیدم روی اروپاست و می خوام بیمه درمانی توو کشورایی مثل سوئد ، آلمان ، ایتالیا و هلند چطوریه)
دوست عزیز"
خرید دارو از ایران اشتباه هست، بحثش مفصل هستش، فقط شما در جریان باشید که این کار اصلا صحیح نیست، مگر از لحاظ مالی در تنگنا باشید.

خلاصه مباحث بیمه رو به این صورت برای شما بیان می‌کنم، بیمه در اروپا یعنی تقریبا پوشش کامل و بیمه در آمریکا یعنی تقریبا هیچ پوششی وجود ندارد.
اولین نکته اینکه بحث من بیمه‌ی دانشجویی است، بیمه‌ی درمانی در حین کار کاملا به کارفرمای شما بستگی داره و شرکتی که در آن مشغول به کار هستید، در همین ایران شرکت بیمه‌ای وجود داره (و نوع خاصی از بیمه که فقط شرکت های خاصی از آن بهره می‌برند) که تمامی هزینه‌های درمانی شما را فارغ از هر مسئله‌ای پرداخت می‌کند، شرکت بیمه و نوع بیمه‌ای هم وجود داره که فقط یک کاغذ بی ارزش است و شاید فقط برای ویزیت دکتر عمومی کاربرد داشته باشد.
بیمه‌ی دانشجویی در اروپا (حداقل برای آلمان) اگر اشتباه نکنم، شما زیر 30 سال وارد آلمان بشوید از بیمه‌ی دولتی برخوردار می‌شوید که تقریبا همه چیز را پوشش میدهد (شاید کمی بزرگنمایی کنم ولی تا همین حدود‌ها پاسخ‌گو هستش، همیشه به افرادی که بیماری‌های خاص و درمانی‌ها‌ی پرهزینه دارند اروپا رو توصیه م‌یکنم)
اما بیمه‌ی دانشجویی در آمریکا و کانادا تقریبا بی‌معنا است، نه تنها به دلیل پوشش‌های بسیار بد، بلکه به دلیل هزینه‌های بسیار زیاد پزشکی و درمان در ایالات متحده و کانادا، هزینه‌ها رو به راحتی می‌توانید بررسی کنید و اعداد عجیب و غریبی رو مشاهده کنید (البته شاید به دلیل حقوق پایین دانشجویی این هزینه‌ها زیاد باشد).
به هر حال اگر مقصد شما آمریکا یا کانادا است، حتما در ایران به دندانپزشکی مراجعه کنید.

به طور کلی در آمریکا و کانادا آخرین چیزی که یک دانشجو میتواند آرزوی دیدنش را داشته باشد پزشک‌ها هستند که بسی تمام فاند آنها را دریافت خواهند کرد.

ضمنا چند تا موضوع رو اشاره کنم، اولا داروهای آمریکا درجه یک هستند و مخصوص کشورهای توسعه یافته تولید می‌شوند و با کارخانه‌ی تولید داروی فلان این مملکت از نظر کیفیتی از زمین تا آسمان متفاوت هستند.
دوما هزینه‌ی عینک طبی در آمریکا گران نیست (اما بینایی سنجی گران است)، بلکه قیمت تمام دنیا همان است، در ایران عدسی‌ها و فریم‌های تقلبی با 10% قیمت اصلی فروخته می‌شود، مثلا فریم‌های طبی پ ل ی س حدودا 100 دلار قیمت دارند (در ایران حدود 500 به بالا فروخته می‌شوند)، عینک‌های آفتابی هم به همین صورت است. هزینه‌ی عدسی هم (بهترین عدسی ساز دنیا) در ایران با قیمت یورو فروخته می‌شود، پس نگویید که ایران ارزانی است و آمریکا گرانی (حداقل در ارتباط با عینک، بحث اپتومپریست جدا است، اگر از عینک طبی استفاده می‌کنید، قبل از خروج به یک بینایی‌سنج مراجعه کنید و از ایشان بخواهید که نمره‌ی چشم شما را با تمام جزئیات روی یک برگه بنویسید که بعدا برای سفارش اینترنتی عینک دچار مشکل نشوید، ضمنا با قیمت بسیار کمی می‌توانید یک عینک اضافه خریداری کنید Just in case). قیمت عدسی و فریم، مخصوصا عینک‌سازهای معروف بسیار گران است. (البته برای ما ایرانی‌ها) 

نکات مهم:
1. بیمه ی دانشجویی، دانشگاه با دانشگاه متفاوت است، دلیل کلی گویی من آشنایی شما با کلیت ماجرا است، مگرنه من تمامی دانشگاه‌ها را بررسی نکرده‌ام.
2. شاید موارد نقضی وجود داشته باشد، اگر اشتباهی در متن بوده لطفا دوستان اعلام کنند.
3. پزشکهای ایرانی خیلی عمل انجام میدهند، یعنی شاید یک پزشک ایرانی در یک سال بالای 500 عمل بینی انجام دهد، یک پزشک آمریکایی یا آلمانی به خواب شبش هم این تعداد عمل را نخواهد دید، از تمام دنیا برای عمل بینی به ایران میآیند.
برای موارد دیگر هم باید اعلام کنم که دست به جراجی دکترهای ایرانی در هر زمینه ای بسیار بالاتر از تمام دنیا است، پس جای تعجب نیست که برای عمل به ایران مراجعه شود.
4. سیاست‌های شرکت‌های بیمه همیشه به ضرر مردم عادی است، در انگلستان از سال گذشته سیاست‌های شرکت‌های بیمه از حالت اروپایی (پوشش کامل) به سمت آمریکایی (بدون هیچ پوششی!!) تغییر پیدا کرد و اعتراض شدید مردم را در پی داشت. سود بیمه فقط از پرداخت نکردن غرامت به دست می‌آید و نه از پوشش کامل.
5. شما در ایران تمام کارهای پزشکی خود را انجام دهید، مگر اینکه از پوشش بیمه در کشور مقصد اطمینان داشته باشید.